Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαναρωτώ παιδιά και αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει παρακαλώ..... Βρήκα στο Youtube έναν πολύ χρηστικό και νομίζω εύκολο οδηγό για να ρουτάρετε το τηλέφωνο. Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς αυτόν το τρόπο; Παραθέτω παρακάτω το βίντεο ώστε να μου πείτε την γνώμη σας.

 

Δεν ξέρω για αυτον που λες αλλα αν θες κανε αυτόν . Εγώ και άλλα μέλη εδω μέσα ακολουθησαμε αυτον τον οδηγό που είναι πανέυκολος.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο δικο μου κινητο ολα δουλευουν ρολοι, το μονο που εκανα ηταν να κλειδωσω το mobile internet σε 3G / LTE only.

 

Το κινητό πως πηγαινει απο μπαταρια, lagαρισματα κτλ? Η προηγουμενη ρομ ειχε προβλημα και με την αφη

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου κινητο ολα δουλευουν ρολοι, το μονο που εκανα ηταν να κλειδωσω το mobile internet σε 3G / LTE only.

 

Απο ταχυτητες τι λεει;Αποτελεσμα Antutu ποσο;Απο θερμοκρασιες;

Link to comment
Share on other sites

Απο ταχυτητες τι λεει;Αποτελεσμα Antutu ποσο;Απο θερμοκρασιες;

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.... Και μετά περνάω με παρόμοιο τρόπο όποια ρομ θέλω;;

Link to comment
Share on other sites

Απο ταχυτητες τι λεει;Αποτελεσμα Antutu ποσο;Απο θερμοκρασιες;

 

Ειμαι στη δουλια τωρα και δε μπορω να τα απαντισω ευκολα.

 

Antutu 45.000

 

τρωει περιπου 10% μπαταρια ανα ωρα σερφαροντας με wifi

 

λαγκαρισματα εχει μονο οταν ειναι πολες εφαρμογες ανοικτες

 

δε ζεστενετε οπως παλια

 

touchscreen προβληματα δεν ειχα με καμια rom.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν ξεκινούσε και μετα τα επελεξα και τα 2 και προχώρησε σε φλασαρισμα

 

Σ ευχαριστω πολυ.

Τελικα με flashtool περασες ρομ ή με τον τροπο που αναρτησες στο youtube;

Link to comment
Share on other sites

Lenovo k3not η Xiaomi redmi note 2???Τι προτείνετε?

Εγώ προσωπικά θα έλεγα xiaomi. Μην ρωτήσεις τον λόγο, έτσι απλά επειδή είναι xiaomi... Εχω έρωτα με την εταιρεία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, λίγες σελίδες πριν είχα αναφέρει τον προβληματισμό μου για την καθυστέρηση απάντησης από τη Vickmall μετά την παραγγελία μου. Τελικά το κινητό το πήρα στα χέρια μου, έκανε ακριβώς 7 μέρες να έρθει (Πέμπτη παρήγγειλα, Πέμπτη ήρθε).

 

Προς το παρόν όλα ok μου φαίνονται, απλά δεν είμαι ιδιαίτερα απαιτητικός χρήστης. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους εσάς που είστε στο ίδιο επίπεδο μ'εμένα και προβληματίζεστε για το αν πρέπει να πάρετε τη συσκευή ή όχι. Όπως έρχεται από Vickmall δε θα έχετε κανένα πρόβλημα, όλα λειτουργούν κανονικά.

 

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στη δουλια τωρα και δε μπορω να τα απαντισω ευκολα.

 

Antutu 45.000

 

τρωει περιπου 10% μπαταρια ανα ωρα σερφαροντας με wifi

 

λαγκαρισματα εχει μονο οταν ειναι πολες εφαρμογες ανοικτες

 

δε ζεστενετε οπως παλια

 

touchscreen προβληματα δεν ειχα με καμια rom.

 

Φαινεται πολυ ενδιαφερουσα ,ευχαριστουμε.

 

Κατι αλλο ψιλοασχετο.Εχει κανεις δοκιμασει το blueputdroid σε καποια custom rom;Ειναι ενα πολυ χρησιμο app μετατροπης του smartphone σε remote control PS3.Ειχα δοκιμασει στη rom που μου ηρθε απο vickmall αλλα μου εβγαζε σφαλμα και μου ζητουσε να δοκιμασω καποια αλλη rom οπως cyanogenmod.

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες με την 1,10 του Ιταλού.

 

Στο 100% της φόρτισης έκανα το calibration ...με wifi,τοποθεσία μόνιμα ανοιχτά....data ανοιχτό κάποιες φορές....με έβγαλε 28 ώρες η μπαταρία με 3 ωρες και 50 λεπτά οθόνη και στο 7% το ξαναβαλα για φόρτιση.

 

Πιστευω πως είναι πολύ καλα για αρχή,θα δείξει η συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις official o messenger λειτουργει??? Δεν μιλω για ειδοποιησεις απλα να λειτοτργει... ςπισης αν γγωριζετε καποια σχετικα καλη custom που να δουλευει θα με σωζατε... Εχω δοκιμασει Ιταλου Lemonade Sensation... Στις δυο πρωτες δεν δουλευει ο messenger και η τριτη μου φανηκε αργη...

 

official 1524 όλα λειτουργουν αψογα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, λίγες σελίδες πριν είχα αναφέρει τον προβληματισμό μου για την καθυστέρηση απάντησης από τη Vickmall μετά την παραγγελία μου. Τελικά το κινητό το πήρα στα χέρια μου, έκανε ακριβώς 7 μέρες να έρθει (Πέμπτη παρήγγειλα, Πέμπτη ήρθε).

 

Προς το παρόν όλα ok μου φαίνονται, απλά δεν είμαι ιδιαίτερα απαιτητικός χρήστης. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους εσάς που είστε στο ίδιο επίπεδο μ'εμένα και προβληματίζεστε για το αν πρέπει να πάρετε τη συσκευή ή όχι. Όπως έρχεται από Vickmall δε θα έχετε κανένα πρόβλημα, όλα λειτουργούν κανονικά.

 

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα.

 

για πες μου το παρηγγειλες να ερθει απο κινα και εκανε 7 ημερες? γιατι ειμαι ετοιμος να το παραγγελω

Link to comment
Share on other sites

Επισης με τον κωδικο ####5994# σου επιτρεπει να κλειδωσεις με τι δυκτιο θα εχεις ιντερνετ.

 

μονο LTE

LTE / 3G

μονο 3G

2G / 3G

2G/3G/LTE

 

Για την 1.10 του Ιταλού που δεν παλεύεται με τις ρυθμίσεις δικτύων υπάρχει καμία αντίστοιχη ρύθμιση?

 

Επίσης, τις προεγκατεστημένες εφαρμογές του Ιταλού όπως το meteo.it, το shareit, το syncit, το καιρός και το do it later τα απεγκαταστήσατε?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δοκίμασα επι δύο ώρες να ρουτάρω την συσκευή με διάφορους τρόπους που βρήκα στο youtube και μου φάνηκαν απλοί όμως με κανέναν δεν το κατάφερα. Η έκδοση του τηλεφώνου μου που παρήγγειλα από to2c είναι VIBE UI V2.5 2511 5.444.1. Μήπως γνωρίζει κανείς τι φταίει και τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δοκίμασα επι δύο ώρες να ρουτάρω την συσκευή με διάφορους τρόπους που βρήκα στο youtube και μου φάνηκαν απλοί όμως με κανέναν δεν το κατάφερα. Η έκδοση του τηλεφώνου μου που παρήγγειλα από to2c είναι VIBE UI V2.5 2511 5.444.1. Μήπως γνωρίζει κανείς τι φταίει και τι μπορώ να κάνω;

Άλλαξε ρομ να βρεις την υγειά σου!

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε ρομ να βρεις την υγειά σου!

Πώς να αλλάξω ρομ χωρίς να είμαι ρουτ;;;; Αυτό λέω ότι ούτε καν μπορώ να ρουταρω τη συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Πώς να αλλάξω ρομ χωρίς να είμαι ρουτ;;;; Αυτό λέω ότι ούτε καν μπορώ να ρουταρω τη συσκευή...

Είσαι σίγουρος ότι δεν είσαι ήδη ροοτ? Δοκίμασε μια με το root checker.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν είσαι ήδη ροοτ? Δοκίμασε μια με το root checker.

Μόλις το έκανα και δεν είναι

Δοκίμασα με kingroot, root με οδηγό του rootjunkey.....Τίποτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα και δεν είναι

Δοκίμασα με kingroot, root με οδηγό του rootjunkey.....Τίποτα!!!!

Να υποθέσω αυτόν τον οδηγό τον έκανες ε?

Αν δεις λίγο πιο κάτω στις οδηγίες λέει ότι αν ο τρόπος του kingoroot αποτύχει να δοκιμάσεις με iroot, και αν και πάλι αποτύχει σου δίνει ένα λινκ με τρόπους για ροοτ...

Link to comment
Share on other sites

official 1524 όλα λειτουργουν αψογα

καλησπερα εχω την 1520 οπως μου ηρθε το κινητο δεν βρησκω επιλογη για να κανω αναβαθμιση στην 1524 που πρεπει να παω ειμαι root

Edited by tenere750
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω αυτόν τον οδηγό τον έκανες ε?

Αν δεις λίγο πιο κάτω στις οδηγίες λέει ότι αν ο τρόπος του kingoroot αποτύχει να δοκιμάσεις με iroot, και αν και πάλι αποτύχει σου δίνει ένα λινκ με τρόπους για ροοτ...

Τo είδα . Απλά με πάει στο Wiki του όπου έχει και τη μέθοδο του rootjunky.

Edited by bleck69
Link to comment
Share on other sites

Τo είδα . Απλά με πάει στο Wiki του όπου έχει και τη μέθοδο του rootjunky.

Δοκίμασες να φλασαρεις cwm έτσι όπως είσαι? Χωρίς ροοτ εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...