Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

1,35 GB !!!!!

Λιγο υπερβολικα δεν ειναι για rom;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους.

 

Ενδιαφερομαι πολυ για το κινητο και θελω να το αγορασω αμεσα! .....)

το συγκεκριμενο κινητο εχει πολλα δυνατα χαρακτηριστικα σε χαμηλη τιμη απο μια εταιρεια που ειναι εγγυηση οτι δεν θα πεταξεις τα χρηματα σου.

οταν το αγορασεις απο το vickmall θα το στειλουν με μια τροποποιημενη rom που θα εχει και ελληνικα,και αν δεν εισαι απαιτητικη χρηστης μπορει και να το κρατησεις ετσι χωρις να το πειραξεις.

αν ομως θελεις να εξαντλησεις ολες τις δυνατοτητες της συσκευης,θα πρεπει να παρακολουθεις την εξελιξη του software που το βελτιωνει συνεχως.και ειναι λογικο αυτο σε ενα τοσο καινουριο κινητο.

το να το κανεις root αν και συνηθως το στελνουν ρουταρισμενο,ειναι απλο.οπως και το να δοκιμαζεις custom rom ειναι ευκολο.υπαρχουν οδηγοι που τα δειχνουν βημα προς βημα.

αυτο το κινητο εχει το ηχειο στην "πλάτη" με αποτελεσμα οταν το εχεις αφησει στο τραπεζι και χτυπαει κληση,να μην ακουγεται οσο θα επρεπε.εγω εχω βαλει ενα πολυ δυνατο ring tone και εχω λυσει το θεμα.

στα video και στην μουσικη ακουγεται αρκετα δυνατά.

επισης πρεπει να ξερεις οτι τα led στα soft keys δεν αναβουν,αλλα αυτο συνηθιζεται.και οτι το led των ειδοποιησεων ειναι σχετικα "αχνό"και αναβει σε πιο αργο χρονο απο άλλα κινητα .

εγω παντως δηλωνω πολυ ευχαριστημενος απο το k3 αφου με λιγοτερα απο 150 ευρω εχω πολυ καλο ηχο τηλεφωνου και σήμα,τελειες φωτογραφιες και στις δυο καμερες και σε χαμηλο φωτισμο,αξιοπιστο gps και πολυ καλο wifi.φοβερη fhd οθονη και μεγαλη μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια γραφει καπου στην συσκευασια ποσο ειναι το SAR ?,γιατι γραφετε οτι ειναι 1,6W/Kg:Xειναι αληθεια αυτο :(
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η ρομ του ιταλου 1.9 τα σπαει απο ταχυτητα και αποκριση. Διαπιστωσα ομως κ γω με τη σειρα μου το μεγαλο προβλημα με τα Notifications ειδικα στο fb. Επειδη ενα apk που προτεινε ενας φιλος πιο πισω δεν δουλεψε, παρακαλω αν γνωριζει καποιος κατι ας βοηθησει. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλά ενημερώνω ότι τελικά έλαβα απάντηση από τη Vickmall 2 24ωρα μετά την παραγγελία μου. Απλά όσοι δεν το έχετε παραγγείλει ακόμη να ξέρετε ότι με το που κάνετε την παραγγελία είναι πιθανό να μη πάρετε email επιβεβαίωσης, οπότε μην αγχωθείτε.

 

Δύο μέρες μετά με ενημέρωσαν ότι έκαναν όλες τις απαραίτητες διαδικασίες στο κινητό (root, multilanguage rom κλπ.) και μου έδωσαν tracking number. Αναμένω παραλαβή σε καμιά 20αριά μέρες μάλλον για να πω εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

1,35 GB !!!!!

Λιγο υπερβολικα δεν ειναι για rom;

 

μην την συγκρινεις με τις official .

ολες πανω κατω τοσο ειναι το θεμα οτι σου αφηνει πολλα περιθωρια σε μνημη και εχεις και ακομη περισσοτερη οσο ξηλωνεις πραγματα που δεν θες σε αντιθεση με αλλες που βγαζουν πολλα fc

Link to comment
Share on other sites

παιδια γραφει καπου στην συσκευασια ποσο ειναι το SAR ?,γιατι γραφετε οτι ειναι 1,6W/Kg:Xειναι αληθεια αυτο :(

 

Λοιπόν, στο βιβλιαράκι που έρχεται το κινητό, αναφέρει SAR 0,29 αν θυμάμαι καλα, αλλα πριν και μετα εχει κινέζικα γράμματα οπότε δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι εννοεί.

Όμως, οταν εγκατέστησα την Ινδική ROW, είχε μια επιλογή στις ρυθμίσεις που σου έδειχνε το SAR της συσκευής. Είναι απο τα υψηλότερα που εχω δεί: 1,580 για το κεφάλι με όριο το 1,60.

Αν κατάλαβα καλά η Ινδία εχει υιοθετήσει το σύστημα μέτρησης της Αμερικής και όχι της Ευρώπης.

 

Στεναχωρήθηκα αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλά ενημερώνω ότι τελικά έλαβα απάντηση από τη Vickmall 2 24ωρα μετά την παραγγελία μου. Απλά όσοι δεν το έχετε παραγγείλει ακόμη να ξέρετε ότι με το που κάνετε την παραγγελία είναι πιθανό να μη πάρετε email επιβεβαίωσης, οπότε μην αγχωθείτε.

 

Δύο μέρες μετά με ενημέρωσαν ότι έκαναν όλες τις απαραίτητες διαδικασίες στο κινητό (root, multilanguage rom κλπ.) και μου έδωσαν tracking number. Αναμένω παραλαβή σε καμιά 20αριά μέρες μάλλον για να πω εντυπώσεις...

 

Το παράγγειλες μετά το δημοψηφισμά και αν ναι με ποιον τρόπο

Link to comment
Share on other sites

 

 

Καλησπερα...Να φανταστω την περναμε με twrp κανονικα ετσι? εντυπωσεις μιας και φαινεται ολοκαινουρια? Επισης λογω μεγεθους λογικα δεν περιλαμβανει gapps σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Dimikord καταρχην σ ευχαριστω για το ενδιαφερον και την αμεση απαντηση. Αυτα που μου λες ειναι πολυ ενθαρρυντικα και αισιοδοξα! Νομιζω θα γινω κ εγω κατοχος του Κ3 τελικα αν και με αγχωνει λιγο το γεγονος οτι αν παθει κατι, δεν εχει εγγυηση στην Ελλαδα αλλα θα πρεπει να το στειλω Κινα. Το καλο ειναι οτι ειστε τοσο οργανωμενοι στο φορουμ και προθυμοι να βοηθησετε ο ενας τον αλλον, οποτε αυτο με ξεαγχωνει λιγο! Θα το παραγγειλω λοιπον κ ο θεος βοηθος! Εν τω μεταξυ θα συνεχισω να διαβαζω το φορουμ και να ενημερωνομαι. Και παλι ευχαριστω πολυ!!!! :-)
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πληροφορίες για τη συγκεκριμένη ROM? Η απο καποιο ξενο forum με μεταφραση;:rolleyes:

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.movilesdualsim.com%2Ftema%2Fvibeui_v2-8_1532_ltt_lemonade-07-08-2015.105738%2F

Εχει Gapps 5.1, Busybox

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε k3 note απο vickmall απείραχτο, νομιζω με την 1520 επανω και root, πως κάνω απεγκατασταση το μανισιιο YouTube για να το βάλω μετα απο playstore;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση.

Έχω δει σε εικόνα η μια sim γράφει 2g μόνο.

Αυτό σημαίνει οτι δε μπορείς να κάνεις εναλλαγή μέσω του software για το ποια κάρτα θα χρησιμοποιεί το 4g?

Πρέπει να αλλάζεις χειροκίνητα θέση στις sim?

 

Επίσης το GPS δουλεύει σωστά?

Είμαι κάτοχος ενος THL T100s που έχει επίσης mediatec επεξεργαστή και επί της ουσίας δε μπορείς να κάνεις πλοήγηση. Σε δείχνει όπου να ναι.

Edited by nikoue
Link to comment
Share on other sites

σε κάποιες rom γίνεται σε άλλες οχι .Το gps είναι μια χαρά Edited by xsaviola28
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει ακριβως τις ρυθμισεις για ιντερνετ cosmote.?? δν μπορω με τπτ να ανοιξω τα δεδομενα μου..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει ακριβως τις ρυθμισεις για ιντερνετ cosmote.?? δν μπορω με τπτ να ανοιξω τα δεδομενα μου..!!

 

ayto to DNS: – 195.167.065.194 που διαβαζω σε καποια site που δινουν ρυθμισεις που το βαζουμε..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πληροφορίες για τη συγκεκριμένη ROM? Η απο καποιο ξενο forum με μεταφραση;:rolleyes:

 

https://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=es&u=http://www.movilesdualsim.com/tema/vibeui_v2-8_1532_ltt_lemonade-07-08-2015.105738/&prev=search

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση.

Έχω δει σε εικόνα η μια sim γράφει 2g μόνο.

Αυτό σημαίνει οτι δε μπορείς να κάνεις εναλλαγή μέσω του software για το ποια κάρτα θα χρησιμοποιεί το 4g?

Πρέπει να αλλάζεις χειροκίνητα θέση στις sim?

 

Επίσης το GPS δουλεύει σωστά?

Είμαι κάτοχος ενος THL T100s που έχει επίσης mediatec επεξεργαστή και επί της ουσίας δε μπορείς να κάνεις πλοήγηση. Σε δείχνει όπου να ναι.

η μία Κάρτα δουλεύει με 4g,3g auto και θ δεύτερη με 3g 2g auto.

το gps δεν έχει κανένα πρόβλημα κλειδώνει σε δευτερόλεπτα και με αξιοπιστία.πολλά κινεζικά με mtk από gps είναι ανύπαρκτα,μου έχει συμβεί με iocean x7 elite.με το lenovo δεν υπαρχει τετοιο θέμα.επισης τρέχει κανονικά και το igo primo πού με παλιότερα δικαρτα κινέζικά κρασαρε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Να φανταστω την περναμε με twrp κανονικα ετσι? εντυπωσεις μιας και φαινεται ολοκαινουρια? Επισης λογω μεγεθους λογικα δεν περιλαμβανει gapps σωστα?

κανονικα με twrp ,gapps εχει ,multilanguage 1300mb free rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια παρακαλω για τις ρυθμισεις ιντερνετ κοσμοτε..!! ειναι επειγον...πρεπει να τα ενεργοποιησω. φοραω ρομ του ιταλου!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους!

 

 

το περιμενω απο bangood,προχθες το στειλανε κ μου δωσανε ολλανδεζικο tn

 

 

1)το εχει παρει κανεις απο εκει? ειναι καθαρο?

 

http://www.banggood.com/Lenovo-K3-Note-5_5-inch-4G-LTE-MTK6752-64bit-Octa-core-Smartphone-p-973411.html

 

ΔΕΝ σκοπευω να κανω κανενα ρουτ,ειναι λιγο μιζερια να περιμενω του ιταλου του ρωσου τη ρομ κ ξανα μανα,μια ερωτηση..

 

 

2)το εχει κανεις μαμα?υπαρχει ελπιδα χωρις καστομιες?αν ηταν επαιρνα apple!

Link to comment
Share on other sites

κανονικα με twrp ,gapps εχει ,multilanguage 1300mb free rom

 

Γνωριζουμε αν εχει καποιο θεμα με τα notifications και γενικα αν εχει θεματα? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...