Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας ειμαι νεος στο φορουμ. Εχω διαβασει ολες τις σελιδες για το Κ3 και θα ηθελα να μαθω

Αν το παραγγειλης ρουταρισμενο θα εχεις παλι θεμα με room και τα σχετικα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας ειμαι νεος στο φορουμ. Εχω διαβασει ολες τις σελιδες για το Κ3 και θα ηθελα να μαθω

Αν το παραγγειλης ρουταρισμενο θα εχεις παλι θεμα με room και τα σχετικα?

 

Φαντάζομαι με την rom εννοείς. Θέμα γενικά δεν υπάρχει τόσο σοβαρό απλά άμα στο έχουν κάνει ήδη root μπορείς να βάλεις το titanium back up ή παρόμοια εφαρμογή και να βγάλεις τις κινεζιες.

Link to comment
Share on other sites

Δες σελ 17 ποστ 247. Εχει εκει τον οδηγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καταρχήν ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.

 

Στον οδηγό του ποστ 247 αναφέρει για CWM και google services, το root πως το έκανες? Έκανες install κάποιο zip από το CWM και εάν ναι πιο αχρείο zip χρησιμοποίησες?

Ξεχασα να το αναφερω. Εγω το εκανα με το Root-SuperSU-2.44.zip. Δεν θυμαμαι απο που το κατεβασα αλλα φανταζομαι με μια αναζητηση θα το βρεις.

Μπορει καποιος mod να βαλει στην πρωτη σελιδα την διαδικασια του cwm, root για να μην απανταμε συνεχεια τα ιδια?

Φιλικα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την 1519. Ναι μονο αγγλικα και κινεζικα εχει. Η αληθεια ειναι οτι δεν μου φανηκε να εχει διαφορες. Καποια λαγκαρισματα εχει, οχι ομως τπτ ενοχλητικο. Σε σχεση με την 1511 εχει περιπου 150mb περισσοτερη ραμ. Για να εγκαταστησεις το double click to lock πατα το αριστερο κουμπακι, options, double tap και απο εκει κατεβαζεις την εφαρμογη.

 

Νίκο μπορείς να μου πεις αν στο lock screen εμφανίζει τα notifications?

 

Ψάχνω ενα τρόπο να εμφανίζονται όπως εδω αλλα δεν το έχω βρεί μεσα στα θέματα. Ειναι η λύση μόνο third party app?

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει σε παραγγελίες που ζητανε να τους κανουν ρουτ και να τους βάλουν ελληνικά και να αφαιρεσουν τα κινέζικα..Με αυτά θα είναι εντάξει?είμαι ασχετος γενικά..
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε Αυτό εδω που λέει για αλλαγή της γραμματοσειρας .έχει ένα βίντεο στο YouTube, λογικά θα είναι το ίδιο και για το k3 note.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5919581#post5919581

 

Το έκανα και πέτυχε. :bow::bow::bow:

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε απο δώ και κάτω κα θα καταλάβεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6111589#post6111589

και ειδικά απο εδώ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6114791#post6114791

 

...Όπως σου ανέφεραν ήδη, πιθανότατα είναι πρόβλημα οδηγών, οπότε καθάρισε ότι άσχετο έχεις (τo USBDeview θα σε βοηθήσει σε αυτό) και εγκατέστησε μόνο τους κατάλληλους MTK USB VCOM Preloader drivers->MediaTek PreLoader USB VCOM Port (αν έχεις Windows 8 και άνω έχει διαφοροποιημένη διαδικασία). Επίσης χρησιμοποίησε το τελευταίο διαθέσιμο SP Flash Tools που είναι συμβατό με τη συσκευή. Αλλιώς βρες κάποιον με σχετικές γνώσεις κοντά στην περιοχή σου να σε βοηθήσει, αν δε θες να περιμένεις το πήγαινε-έλα Κίνα.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται ότι μόλις το πάρω,θα κάνω ένα review που θα δείχνω την συσκευή και καθώς και αυτά τα μικρά θέματα που έχει,όχι τίποτε άλλο, αλλα ρε παιδιά δεν ξέρω αλλα νιώθω ότι την αδικείτε άπειρα την συσκευή,τι να πούμε για αλλα κινεζικα που είναι και πολύ πιο ακριβά και έχουνε σοβαρά προβλήματα και όχι ξέρω εγώ πρόβλημα με 2-3 εφαρμογές,και ότι θέλει root!!:mad:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, αν και φουλ ξενερωμένος, επειδή την γουστάρω τη συσκευή περιμένω να μάθω ότι λύθηκαν τα θέματα που έχει (είτε με updates της εταιρείας είτε με ενέργειες του χρήστη πχ. ρουτ) για να την αποκτήσω. Μέχρι στιγμής δηλώνω μπερδεμένος από τα μηνύματα που διάβαζω. Άλλος λέει ότι με ρουτ κατάφερε και έσβησε όλες τις κινεζιές, άλλος λέει ότι δεν σβήνει αυτή με τα wallpapers και πετάει διαφημίσεις. Σε άλλον εμφανίζεται το πρόβλημα με την αναγνώριση κλήσεων/μηνυμάτων και σε άλλον όχι. Άλλος του βγάζει κινέζικα στις ειδοποιήσεις και άλλος κανονικά ελληνικά. Δεν μπορώ να βγάλω άκρη τι γίνεται. Κυκλοφορούν διαφορετικές εκδοχές του κινητού? Εμένα με ενδιαφέρει να έχει ΑΓΓΛΙΚΟ μενού, να έχει αναγνώριση κλήσεων/μηνυμάτων και να ΜΗΝ έχει κινεζοbloatware εφαρμογές. Γίνεται? Δεν έχω βγάλει ασφαλές συμπέρασμα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενδιαφέρει να έχει ΑΓΓΛΙΚΟ μενού, να έχει αναγνώριση κλήσεων/μηνυμάτων και να ΜΗΝ έχει κινεζοbloatware εφαρμογές. Γίνεται? Δεν έχω βγάλει ασφαλές συμπέρασμα.

 

μια χαρά γίνετε!! θα ζήτησης την original rom που έχει αγγλικά και κινεζικα, θα μπορείς έτσι να κανεις και ota update χωρίς να πρέπει να ασχολείσαι!!απλά πρέπει να το ροοταρις για να δίωξης τις 2-3 εφαρμογές που έχει μέσα ,καθώς και να ακολουθήσεις τον οδηγό για να μην έχεις θέμα με τα νούμερα,Αν και λένε ότι έχουν θεματα μονο αυτοι που έχουνε cosmote:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την 1519. Ναι μονο αγγλικα και κινεζικα εχει. Η αληθεια ειναι οτι δεν μου φανηκε να εχει διαφορες. Καποια λαγκαρισματα εχει, οχι ομως τπτ ενοχλητικο. Σε σχεση με την 1511 εχει περιπου 150mb περισσοτερη ραμ. Για να εγκαταστησεις το double click to lock πατα το αριστερο κουμπακι, options, double tap και απο εκει κατεβαζεις την εφαρμογη.

 

Νίκο τώρα που βγήκε η 1520 μπορείς να δεις αν το ΟΤΑ update σου δουλεύει; Λογικά θα πρέπει να έχει στο about κατι που να τσεκάρει αν υπάρχει αναβάθμιση.

 

Πάντω αν δεν βρεις κάτι στο Ρωσικο site αναφέρει ότι υπάρχει το update που κάνεις flash μεσω custom recover δες εδώ

Edited by Sifix
Link to comment
Share on other sites

Νίκο τώρα που βγήκε η 1520 μπορείς να δεις αν το ΟΤΑ update σου δουλεύει; Λογικά θα πρέπει να έχει στο about κατι που να τσεκάρει αν υπάρχει αναβάθμιση.

 

Πάντω αν δεν βρεις κάτι στο Ρωσικο site αναφέρει ότι υπάρχει το update που κάνεις flash μεσω custom recover δες εδώ

 

Στα notifications μου βγαζει μονο για μηνυματα και κλησεις. Hotmail δεν μου εδειξε. Fb δεν ξερω. Την 1520 την εβγαλε στο ota update. Αυριο που θα βγω απο το στρατοπεδο θα την περασω και θα σας πω νεα. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παρελαβα χτες το τηλ lenovo K3 Note K50/-T5.... Εκανα την βλακεια δεν ξερω και το πηρα οχι ρουταρισμενο...,.ειχε πανω την εφαρμογη twitter..... παω να την κατεβασω φτανει μεχρι το 63% και λεει μετα adroid error -505-_....γνωριζει κανεις πως θα μπορεσω τα λυσω το προβλημα μου.???

Ειναι ευκολο για καποιον ασχετο να κανει με απλα βηματα root..?????

Το εχω το τηλ απο τις 12-5-15 αγορασμενο απο το minideal και αν δεν τα καταφερω να το κανω ή μου το κανει καποιος αλλος.....το πουλαω....το πηρα 172e....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπετε ρε παιδια οτι πολυ κοσμο τον βασανιζει το root και οι περισσοτεροι δεν το κατεχουν ιδιαιτερα, μπορει καποιος να ανεβασει εναν οδηγο με λεπτομερειες βημα προς βημα; Στις τελευταιες 10 σελιδες που διαβαζω ειναι το φλεγον θεμα!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο για καποιον ασχετο να κανει με απλα βηματα root..?????

Το εχω το τηλ απο τις 12-5-15 αγορασμενο απο το minideal και αν δεν τα καταφερω να το κανω ή μου το κανει καποιος αλλος.....το πουλαω....το πηρα 172e....

 

υπομονή,θα βγει αναλυτικώς οδηγός στα ελληνικά για root!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα την παραγγελία μου από το to2c 27/4 στης 29/4 μου έστειλε Tracking Number ,στο SINGPOST μου γράφει (Despatched to overseas (Country code: GR)) από 1/5 και στα ΕΛΤΑ MOY γράφει (ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ) από 1/5. Τι συμβαίνει από τα 2?Έχει πάρει κάποιος άλλος από το to2c? αν ναι πόσο έκανε να του έρθει? Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα την παραγγελία μου από το to2c 27/4 στης 29/4 μου έστειλε Tracking Number ,στο SINGPOST μου γράφει (Despatched to overseas (Country code: GR)) από 1/5 και στα ΕΛΤΑ MOY γράφει (ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ) από 1/5. Τι συμβαίνει από τα 2?Έχει πάρει κάποιος άλλος από το to2c? αν ναι πόσο έκανε να του έρθει? Ευχαριστώ!!

 

και εγώ από εκεί έχω παραγγείλει!! γενικά είναι αρκετά έμπιστο!! τώρα το ποσο καιρό θα κάνει είναι θέμα τύχης αλλα και θέμα που μένεις!! συνήθως κάνει 20μέρες χοντρικά πάντα!! βεβαια υπάρχουνε και άτομα που παρήγγειλαν και εδώ και 35μέρες περιμένουν(πράγμα ύποπτο και σπάνιο)

τώρα αν είσαι σε νησί υπολόγιζε 25+-!! :)

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά γίνετε!! θα ζήτησης την original rom που έχει αγγλικά και κινεζικα, θα μπορείς έτσι να κανεις και ota update χωρίς να πρέπει να ασχολείσαι!!απλά πρέπει να το ροοταρις για να δίωξης τις 2-3 εφαρμογές που έχει μέσα ,καθώς και να ακολουθήσεις τον οδηγό για να μην έχεις θέμα με τα νούμερα,Αν και λένε ότι έχουν θεματα μονο αυτοι που έχουνε cosmote:confused:

 

αμα ρουταρεις αδερφε ΜΕΤΑ ΔΕΝ θα μπορεις να κανεις ΟΤΑ updates

 

Το θεμα ειναι αν η κινεζοαγγλικη ΟΡΙΤΖΙΝΑΛ ΡΟΜ παιρνει GAAPS

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και εγώ από εκεί έχω παραγγείλει!! γενικά είναι αρκετά έμπιστο!! τώρα το ποσο καιρό θα κάνει είναι θέμα τύχης αλλα και θέμα που μένεις!! συνήθως κάνει 20μέρες χοντρικά πάντα!! βεβαια υπάρχουνε και άτομα που παρήγγειλαν και εδώ και 35μέρες περιμένουν(πράγμα ύποπτο και σπάνιο)

τώρα αν είσαι σε νησί υπολόγιζε 25+-!! :)

 

singpost: 30-70 μερες-off topic

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

...Όπως σου ανέφεραν ήδη, πιθανότατα είναι πρόβλημα οδηγών, οπότε καθάρισε ότι άσχετο έχεις (τo USBDeview θα σε βοηθήσει σε αυτό) και εγκατέστησε μόνο τους κατάλληλους MTK USB VCOM Preloader drivers->MediaTek PreLoader USB VCOM Port (αν έχεις Windows 8 και άνω έχει διαφοροποιημένη διαδικασία). Επίσης χρησιμοποίησε το τελευταίο διαθέσιμο SP Flash Tools που είναι συμβατό με τη συσκευή. Αλλιώς βρες κάποιον με σχετικές γνώσεις κοντά στην περιοχή σου να σε βοηθήσει, αν δε θες να περιμένεις το πήγαινε-έλα Κίνα.

 

Το προσπάθησα και σήμερα αλλά άδικως κόπος Έφυγε πίσω για την Κίνα με συστημένο. Το μόνο καλό ότι καθάρησα ότι άχρηστο υπήρχε με τα εργαλεία που ανέφερες (αν και χρήστης mac os).

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μην απελπίζεστε αμα πουλάει καλά το τηλέφωνο ( που πουλάει ) θα φτιαχτούν όλα πολύ σύντομα

 

Ακριβως ετσι! Και πιστεύω επίσης οτι πουλαει όντως πολύ καλα...

 

Επίσης, σκεφτείτε οτι όλοι μας ξέρουμε να κάνουμε format ενα PC και να εγκαθιστούμε ότι θέλουμε...

Δεν θέλετε να μάθετε να κάνετε το ίδιο και στα κινητα android?

 

Τεσπα, σε κανα μήνα πιστεύω οτι θα έχουμε μια καλή πρωτη ROM.

Link to comment
Share on other sites

αμα ρουταρεις αδερφε ΜΕΤΑ ΔΕΝ θα μπορεις να κανεις ΟΤΑ updates

 

Το θεμα ειναι αν η κινεζοαγγλικη ΟΡΙΤΖΙΝΑΛ ΡΟΜ παιρνει GAAPS

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

singpost: 30-70 μερες-off topic

το να αλλάξεις rom μέσο twrp είναι 4-5 κλικ!! παρα πολύ εύκολο για τον οποιοδήποτε!! άσε που θα το κανεις 1 φορα το εξαμηνο και αν!! γιατί άμα βγει μια rom που σε ικανοποιεί γιατί να την αλλάξεις,και επίσης το να βάλεις gaps είναι full εύκολο!!

πάντως κινητό κινεζικο χωρίς root δεν γίνετε,τουλάχιστον η δικια μου εμπειρία αυτό δείχνει :p

Link to comment
Share on other sites

το να αλλάξεις rom μέσο twrp είναι 4-5 κλικ!! παρα πολύ εύκολο για τον οποιοδήποτε!! άσε που θα το κανεις 1 φορα το εξαμηνο και αν!! γιατί άμα βγει μια rom που σε ικανοποιεί γιατί να την αλλάξεις,και επίσης το να βάλεις gaps είναι full εύκολο!!

πάντως κινητό κινεζικο χωρίς root δεν γίνετε,τουλάχιστον η δικια μου εμπειρία αυτό δείχνει :p

 

ΕΧΩ ενα ΖΤΕ V5 eξαιρετο κινητο-του εχω CWM και περασμενες εως τωρα....30 φορες διαφορετικες ΡΟΜς.....

 

αλλα θελω 5.5 ιντσες, και ψηνομαι για αυτο το εργαλειο

 

ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ?

GPS-χωρις DATA?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω δεν ξερω. Εγω απευθειας το ρυθμισα απο τις επαφες. More features and settings - more display settings - location off και number match bits by 7

Παντως οταν σου κανουν κλησεις ή σου στελνουν μηνυματα σου φαινεται κανονικα το ονομα αυτου που σε περνει τηλ ή σου στελνει μηνυμα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...