Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω.Μοτζιλα δουλευω.Να μην κατεβαζω το chrome :O

 

 

Μωρέ και εγώ Mozilla δουλεύω στο PC αλλά έχω και τον chrome για site που θέλουν μετάφραση ;-)

 

Έχει βγει παντως και aosp ROM και είναι πολύ καλή από ότι λένε. http://akilli.be/forum/konu-k3-note-aosp-multilanguage-5-0-2-rom-14-05-2015

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αυτό που σου έστειλα την έχει. Κοίτα πάνω πάνω εκει που λεει firmware. Βαλτο με chrome.

https://mega.co.nz/#!dQURWKYL!WHKVuEhVAqDQjai_Kl9dowLG6h3q9p_em5Lc2CnQcI4

Αν εννοεις την 1516.

 

Moυ βγάζει error το scatter file του στο SPF. Χμμμμ.... θα κοιταξω να βρω αλλο λινκ μπας και...

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μωρέ και εγώ Mozilla δουλεύω στο PC αλλά έχω και τον chrome για site που θέλουν μετάφραση ;-)

 

Έχει βγει παντως και aosp ROM και είναι πολύ καλή από ότι λένε. http://akilli.be/forum/konu-k3-note-aosp-multilanguage-5-0-2-rom-14-05-2015

 

τωρα το ειδα αυτο.Ηδη κατεβαινει!!

Link to comment
Share on other sites

Moυ βγάζει error το scatter file του στο SPF. Χμμμμ.... θα κοιταξω να βρω αλλο λινκ μπας και...

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τωρα το ειδα αυτο.Ηδη κατεβαινει!!

 

Δοκίμασε με νεότερη έκδοση του spf tools.

 

http://www.needrom.com/download/sp-flash-tool-v5-1424-00/

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με νεότερη έκδοση του spf tools.

 

http://androidxda.com/smart-phone-flash-tool

 

Το δοκιμασα αλλα παλι θεμα βγαζει.Κανα φεηλ στο κατεβασμα της ρομ θα γινε.τι να πω. Κατεβαζω αυτην που στειλες πριν λιγο απο Τουρκια μερια. Διαβαζω καλα σχολια απο κατω....με το chrome :p

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλα παλι θεμα βγαζει.Κανα φεηλ στο κατεβασμα της ρομ θα γινε.τι να πω. Κατεβαζω αυτην που στειλες πριν λιγο απο Τουρκια μερια. Διαβαζω καλα σχολια απο κατω....με το chrome :p

 

Ναι ίσως χρειάζεται παλι κατέβασμα η ROM και τσεκαρε το md5 . Χαχα σε επεισα για τον Chrome ε :-P :-P

 

Μιας που πήρες φόρα δοκίμασε και αυτήν εδώ την aosp από τους Ισπανούς :-P http://www.movilesdualsim.com/tema/custom-rom-aosp-v2.101635/

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Ναι ίσως χρειάζεται παλι κατέβασμα η ROM και τσεκαρε το md5 . Χαχα σε επεισα για τον Chrome ε :-P :-P

 

Μιας που πήρες φόρα δοκίμασε και αυτήν εδώ την aosp από τους Ισπανούς :-P http://www.movilesdualsim.com/tema/custom-rom-aosp-v2.101635/

 

Θα την δοκιμασω κ αυτην.Ας δουμε πρωτα πως παει η ρομ απο την Πολη ομως.

Ναι για τον Chrome τελικα με επεισες.Χρειαζεται για τετοιες περιπτωσεις.:D

 

Παντως κατεβασα και παλι την 1516 και μου ξαναβγαλε θεμα το scatter που το δοκιμασα απο περιεργεια.Τεσπα.Lets try την τουρκικη.

Edited by tasisGR
Link to comment
Share on other sites

Θα την δοκιμασω κ αυτην.Ας δουμε πρωτα πως παει η ρομ απο την Πολη ομως.

Ναι για τον Chrome τελικα με επεισες.Χρειαζεται για τετοιες περιπτωσεις.:D

 

Παντως κατεβασα και παλι την 1516 και μου ξαναβγαλε θεμα το scatter που το δοκιμασα απο περιεργεια.Τεσπα.Lets try την τουρκικη.

 

Χαχα χαίρομαι που σε έπεισα. Είναι καλός και ο chrome ιδιαίτερα για τέτοιες περιπτώσεις. Δοκίμασε και την τούρκικη και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Παλεύω να εγκαταστήσω 2 ωρες το cwm recovery με τον οδηγο της σελιδας 17 post 247 http://www.chinasmartphonereview.com/lenovo-lemo-k3-note-recovery-google-service/

Αλλά κάτι δεν κάνω καλά ή η μετάφραση είναι γτπ!

Είδα από κάτω που ένα παιδί λέει να κάνουμε λίγο διαφορετικά τα βήματα,αλλά κ πάλι δεν...μια βοήθεια ρε παιδιά!:O:O

 

Edit: Καταφερα να βγει η πράσινη μπάρα και το ΟΚ,αλλά το κινητό μπέτωσε!Δεν λαλάει και δεν αντιδρά σε τίποτα!

Help...

Edited by lamalamias
Link to comment
Share on other sites

Παλεύω να εγκαταστήσω 2 ωρες το cwm recovery με τον οδηγο της σελιδας 17 post 247 http://www.chinasmartphonereview.com/lenovo-lemo-k3-note-recovery-google-service/

Αλλά κάτι δεν κάνω καλά ή η μετάφραση είναι γτπ!

Είδα από κάτω που ένα παιδί λέει να κάνουμε λίγο διαφορετικά τα βήματα,αλλά κ πάλι δεν...μια βοήθεια ρε παιδιά!:O:O

 

Edit: Καταφερα να βγει η πράσινη μπάρα και το ΟΚ,αλλά το κινητό μπέτωσε!Δεν λαλάει και δεν αντιδρά σε τίποτα!

Help...

 

Πανε απο spf επιλογες-downloads κ τικαρε το AD DL κλπ κλπ.μονο μια επιλογη εχει μεσα στο downloads. Τικαρε την. Αν το εχεις ηδη κανει τοτε ξαναφλασαρε το. Εγω 3 φορες το φλασαρα για να δω σημαδια ζωης.

Link to comment
Share on other sites

Πανε απο spf επιλογες-downloads κ τικαρε το AD DL κλπ κλπ.μονο μια επιλογη εχει μεσα στο downloads. Τικαρε την. Αν το εχεις ηδη κανει τοτε ξαναφλασαρε το. Εγω 3 φορες το φλασαρα για να δω σημαδια ζωης.

 

Τελικά την πέρασες την τουρκική;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την πέρασες την τουρκική;

 

Δεν προλαβα.λογω δουλειας δεν εχω ασχοληθει. Βραδυ θα την περασω οπωσδηποτε γιατι η 1511 μου ψιλοσπαει τα νευρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα.λογω δουλειας δεν εχω ασχοληθει. Βραδυ θα την περασω οπωσδηποτε γιατι η 1511 μου σπαει τα νευρα.

 

Φαντάζομαι εννοείς με αυτά τα μικροθεματα που έχει μετά το πέρασμα από sp flash. Πάντως μπορείς να περάσεις και τις αυθεντικες μεσω cwm όπως είναι σε zip

Link to comment
Share on other sites

και η απάντηση σήμερα από το vickmall για το θέμα του ρουταρίσματος και της multi rom

Dear friend,

That's the problem of the rom,the new multi-language rom is relatively more clean than previous rom,

and this device can be rooted now,so after rooted it,we can remove some unnecessary Chinese apps.

of course,we can install google play store , Greek language,thanks

οπότε τι κάνουμε τώρα? το παραγκέλνουμε ρουταρισμένο κατευθείαν ??

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως έτσι το παρήγγειλα σήμερα απο Vickmall.

Τώρα θα δούμε μόλις έρθει. Ρώτησα και για τις εφαρμογές πάντως που έχει (antivirus, safe center etc ) μήπως και μπορούν να τις απεγκαταστήσουν αλλά μου είπε οχι..

Αλλα μου είπε θα βγάλουν κινεζοεφαρμογές, θα βάλουν google play, Ελληνικά και Αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

και η απάντηση σήμερα από το vickmall για το θέμα του ρουταρίσματος και της multi rom

Dear friend,

That's the problem of the rom,the new multi-language rom is relatively more clean than previous rom,

and this device can be rooted now,so after rooted it,we can remove some unnecessary Chinese apps.

of course,we can install google play store , Greek language,thanks

οπότε τι κάνουμε τώρα? το παραγκέλνουμε ρουταρισμένο κατευθείαν ??

 

άραγε με πια ρομ θα το στέλνουν τώρα; Λογικά ως previous rom αναφέρει την 1511

φαντάζομαι

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοείς με αυτά τα μικροθεματα που έχει μετά το πέρασμα από sp flash. Πάντως μπορείς να περάσεις και τις αυθεντικες μεσω cwm όπως είναι σε zip

 

Nαι. Που λειπει το "apps" (οχι οτι με πειραζει εφ' οσον χρησιμοποιω titanium backup) και τα force close που βαραει.Λοιπον.Φλασαρω την τουρκικη ρομ και λεω εντυπωσεις....αν δε λεει παμε για την ισπανικη.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα χαίρομαι που σε έπεισα. Είναι καλός και ο chrome ιδιαίτερα για τέτοιες περιπτώσεις. Δοκίμασε και την τούρκικη και πες μας.

 

Να τον ακούς τον Darth Revan, δεν είναι τυχαίο που κέρδισε τους Mandalorian (!!!) :p

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τη Ρομ την Τουρκικη.Τζιτζι φαινεται.Θα σας πω εντυπωσεις οταν τη δουλεψω λιγο.Απ οτι ειδα στο τουρκικο φορουμ εχει και καλυτερη αποδοση στην μπαταρια.

 

Edit: Force Close σε κατι ρυθμισεις στην καμερα, καθως προσπαθουσα να ρυθμισω να αποθηκευει internal storage. Δεν με αφηνει να χρησιμοποιησω την καμερα γιατι μου λεει εισαγετε sd.

 

Κατι παιζει με internal storage.Δεν μου το αναγνωριζει ουτε απο file manager. Οκ.Δωστε ενα λινκ για official 1512 αν εχετε.Θα δοκιμασω την ισπανικη ρομ αλλη φορα.

Edited by tasisGR
Link to comment
Share on other sites

Να τον ακούς τον Darth Revan, δεν είναι τυχαίο που κέρδισε τους Mandalorian (!!!) :p

 

Χαχα ακριβώς :p

Εβαλα τη Ρομ την Τουρκικη.Τζιτζι φαινεται.Θα σας πω εντυπωσεις οταν τη δουλεψω λιγο.Απ οτι ειδα στο τουρκικο φορουμ εχει και καλυτερη αποδοση στην μπαταρια.

 

Edit: Force Close σε κατι ρυθμισεις στην καμερα, καθως προσπαθουσα να ρυθμισω να αποθηκευει internal storage. Δεν με αφηνει να χρησιμοποιησω την καμερα γιατι μου λεει εισαγετε sd.

 

Κατι παιζει με internal storage.Δεν μου το αναγνωριζει ουτε απο file manager. Οκ.Δωστε ενα λινκ για official 1512 αν εχετε.Θα δοκιμασω την ισπανικη ρομ αλλη φορα.

 

Γιατί δεν βάζεις πάλι την 1516 που είχες που ήταν μια χαρά?

 

Την έχω βρει απο εδώ firma.vipro.eu/Lenovo_K3_NOTE_by_TytanickPL.zip

 

Και απο εδώ http://www.needrom.com/download/lenovo-k50-t5/

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Χαχα ακριβώς :p

 

 

Γιατί δεν βάζεις πάλι την 1516 που είχες που ήταν μια χαρά?

 

Την έχω βρει απο εδώ firma.vipro.eu/Lenovo_K3_NOTE_by_TytanickPL.zip

 

Εχω ενα θεμα με τις default rom. Θα τη βαλω προς το παρον (ευχαριστω για το λινκ) αλλα απ οτι καταλαβαινω ασχολουνται αρκετοι developers με το κινητο οποτε περιμενω κατι καλο συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με τις default rom. Θα τη βαλω προς το παρον (ευχαριστω για το λινκ) αλλα απ οτι καταλαβαινω ασχολουνται αρκετοι developers με το κινητο οποτε περιμενω κατι καλο συντομα.

 

Μέχρι να βγούνε βάλε καλυτερα την default και βάλε εναν nova launcher και root να βγαλεις τις εφαρμογες που δεν θες και θα είσαι οκ ;)

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να ωγούνε βάλε καλυτερα την default και βάλε εναν nova launcher και root να βγαλεις τις εφαρμογες που δεν θες και θα είσαι οκ ;)

 

Nova Launcher FTW.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mou βγαζει το spf error: sp flash tool error 8417 οταν επιλεγω το scatter file. Και αυτο εγινε και με 2 ρομ ακομα οποτε μαλλον δεν φταινε τα καημενα τα σκατερ files. Επισης δοκιμασα κανα 2 διαφορετικες εκδοσεις και παλι ομως τα ιδια.εχει κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...