Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα εδώ και 3 μέρες το κ3 note μου κ γω και θα κάνω κάποιες παρατηρήσεις. Καταρχάς το θέμα με τα κινέζικα και τη μη αναγνώρηση κλήσεων στο call log το έλυσα με τη 7bit ρύθμιση (περισσότερα=>more display features=>number match bits By 7). Έχω 2 κάρτες, cosmote και vodafone. Δεύτερον, το ρούταρα με πολύ μεγάλη ευκολία με τη μέθοδο που περιγράφεται στο XDA Dev. Στη συνέχεια εγκατέστησα το Uninstaller Pro για να παγώσω-διαγράψω κάποιες εφαρμογές και διαπίστωσα οτι σε πολλές από αυτές δεν πρέπει να το κάνεις. Για παράδειγμα, όταν πάγωσα την εφαρμογή "κέντρο θεμάτων lenovo", μετά δεν μπορούσα να αλλάξω ringtones διότι έκανε αναγκαστικό κλείσιμο. Επίσης, όταν πάγωσα το antivirus μου έσκαγε στα ξαφνικά spam μηνύματα ότι η εφαρμογή τερματίστηκε και ήθελε επανεκίνηση το κινητό. Το ίδιο και με τους 2 browsers που έχει. Το κινέζικο cloud, το DU Battery Saver, το Speed Booster, το Caller ID, το I Love Wallpaper και το Poker τα πάγωσα κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Τέλος το κινέζικο Clean Master δεν μπόρεσα να το διαγράψω.

Αν κάποιος άλλος έχει διαγράψει - παγώσει εφαρμογές ας μας πει τις εμπειρίες του και αν του έβγαλε κανένα πρόβλημα (και με ποιό app τα έκανε όλα αυτά).

PS. Το πρόβλημα με τους λίγους χαρακτήρες στα μηνύματα όταν γράφεις στα ελληνικά το έλυσα με την εφαρμογή Handcent SMS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ήρθε και μένα σήμερα από geekbuying με την 1512 multilang.

 

1) Στο καπάκι πέρασα 1516 official http://www.needrom.com/download/lenovo-k50-t5/ (το brickara) και μετά από 3 προσπάθειες το επανέφερα

2) έκανα ΟΤΑ update σε 1520

3) έκανα root και

4) βαλα gapps με βάση τις εδώ οδηγίες http://www.chinasmartphonereview.com/lenovo-lemo-k3-note-recovery-google-service/

 

αλλά τα gapps που δίνει στο link είναι ζαβά (δεν έχουν sync για τις επαφές το βασικότερο)

 

ξανάκανα το πρώτο δεύτερο τρίτο βήμα και μετά πέρασα αυτά τα gapps για lollipop 5.0.X

http://forum.xda-developers.com/android/software/gapps-google-apps-minimal-edition-t2943330

και τα πέρασα με τον ίδιο τρόπο που λέει στο link για το root.

 

πάγωσα όλες τις εφαρμογές χωρίς κανένα πρόβλημα άλλα προσοχή ότι εγώ είμαι σε official ΕΝ/CN rom

 

όταν παγώνω το theme center απλά μου βγάζει path να διαλέξω ήχο και όχι τους προεγκατεστημένους -ανοίγει το ES file explorer που έχω εγκατεστημένο και για αυτό δεν κολλάει σε μένα μάλλον

το κινητό πετάει και είναι όπως το θέλω τώρα :) για να δούμε τι θεματάκια θα βγάλει μες τι βδομάδα

Edited by Dark_Son20
Link to comment
Share on other sites

Πολυ χρησιμο ποστ Dark_Son20, θα χρειαστει σε πολλους στο μελλον, σ'ευχαριστουμε!

 

(Καποια στιγμη θα πρεπει να συγκεντρωθουν ολες οι διορθωσεις στο 1ο αρχικο ποστ του θεματος).

 

...Δεύτερον, το ρούταρα με πολύ μεγάλη ευκολία με τη μέθοδο που περιγράφεται στο XDA Dev.. Στη συνέχεια εγκατέστησα το Uninstaller Pro για να παγώσω-διαγράψω κάποιες εφαρμογές και διαπίστωσα οτι σε πολλές από αυτές δεν πρέπει να το κάνεις. Για παράδειγμα, όταν πάγωσα την εφαρμογή "κέντρο θεμάτων lenovo", μετά δεν μπορούσα να αλλάξω ringtones διότι έκανε αναγκαστικό κλείσιμο. Επίσης, όταν πάγωσα το antivirus μου έσκαγε στα ξαφνικά spam μηνύματα ότι η εφαρμογή τερματίστηκε και ήθελε επανεκίνηση το κινητό. Το ίδιο και με τους 2 browsers που έχει. Το κινέζικο cloud, το DU Battery Saver, το Speed Booster, το Caller ID, το I Love Wallpaper και το Poker τα πάγωσα κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Τέλος το κινέζικο Clean Master δεν μπόρεσα να το διαγράψω.

Αν κάποιος άλλος έχει διαγράψει - παγώσει εφαρμογές ας μας πει τις εμπειρίες του και αν του έβγαλε κανένα πρόβλημα (και με ποιό app τα έκανε όλα αυτά).

PS. Το πρόβλημα με τους λίγους χαρακτήρες στα μηνύματα όταν γράφεις στα ελληνικά το έλυσα με την εφαρμογή Handcent SMS

 

Γεια χαρα φιλε. Δωσε το λινκ στον λαο για το ρουτ του xda. Μαλλον θα εχει ξαναειπωθει, αλλα για να μην ρωτανε ξανα, δωσε λινκ ή ποστ. Εγω μολις το ρουταρα με το ποστ 247.

Για τα αλλα:

Δοκιμασε και το root uninstaller. Σε μενα πριν λιγο, δεν εβγαιναν 2 εφαρμογες με το titanium και βγηκαν με αυτο.

Το "κέντρο θεμάτων lenovo" ειναι απαραιτητη εφαρμογη. Αν ειναι μολυσμενο θα χρειαστει να το αλλαξεις με αλλη εκδοση, μολις βρεις flasable εκδοση απο αλλον χρηστη. Αν δεν βρεις, ειναι καλος λογος για αλλαγη ρομ.

Το avg antivirus ξηλωνεται μια χαρα. Ξηλωσα και twitter και user experience και καθαρισε.

Τα υπολοιπα που λες, οπως εχω γραψει σημερα, δεν τα ειχε σε μενα. Τα ξηλωνεις αφοβα, δεν χρειαζεται freeze.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Το ρούταρα ακολουθώντας αυτό το link => http://forum.xda-developers.com/android/development/ufficial-thread-lenovo-k3-note-t3102997 (5 λεπτά υπόθεση)

To Twitter, Clean Master και τους default browsers που είχε τους ξήλωσα και γω. Δεν ξέρω τι να κάνω με τα MoboPlayer, Safe Search και το SafeCenter. Αν κάποιος τα έχει ξηλώσει ας μας πει αν είχε κάποιο πρόβλημα για να το κάνουμε και εμείς.

Τέλος δεν κατάφερα να ολοκληρώσω την εγκατάσταση του Navigon γιατί μου αναφέρει οτι δεν υπάρχει κάρτα SD, ενώ εγώ έχω και μάλιστα με πολύ χώρο διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Το ρούταρα ακολουθώντας αυτό το link => http://forum.xda-developers.com/android/development/ufficial-thread-lenovo-k3-note-t3102997 (5 λεπτά υπόθεση)

To Twitter, Clean Master και τους default browsers που είχε τους ξήλωσα και γω. Δεν ξέρω τι να κάνω με τα MoboPlayer, Safe Search και το SafeCenter. Αν κάποιος τα έχει ξηλώσει ας μας πει αν είχε κάποιο πρόβλημα για να το κάνουμε και εμείς.

Τέλος δεν κατάφερα να ολοκληρώσω την εγκατάσταση του Navigon γιατί μου αναφέρει οτι δεν υπάρχει κάρτα SD, ενώ εγώ έχω και μάλιστα με πολύ χώρο διαθέσιμο.

Ομορφα, για το xda link, μπαινει στην "φαρετρα".

 

Moboplayer και safe search, τα σβηνεις αφοβα, δεν υπαρχουν καν στην δικη μου.

Το safecenter, γνωμη μου, μην το σβησεις. Αν θελεις, καντο πρωτα με παγωμα/τεστ και παρακολουθεις. Θεωρητικα παντως σβηνει.

Προσωπικα μου αρεσει, ειναι πολυ χρησιμο και η εκδοση αυτη ειναι παναλαφρη, σε σχεση με προηγουμενες που ξερω απο το P780.

(Βολευει για τα permissions που δινεις στα apps, κλπ Απο εκει ξερω οτι σβηνει, το ειχα δοκιμασει και ειχα βαλει αλλη εκδοση του).

 

Για το navigon, δεν γνωριζω, δεν παιζει gps στο νησι!

(Υποθετω οτι εχεις κανει default την sd card βεβαιως).

Link to comment
Share on other sites

Το ρούταρα ακολουθώντας αυτό το link => http://forum.xda-developers.com/android/development/ufficial-thread-lenovo-k3-note-t3102997 (5 λεπτά υπόθεση)

To Twitter, Clean Master και τους default browsers που είχε τους ξήλωσα και γω. Δεν ξέρω τι να κάνω με τα MoboPlayer, Safe Search και το SafeCenter. Αν κάποιος τα έχει ξηλώσει ας μας πει αν είχε κάποιο πρόβλημα για να το κάνουμε και εμείς.

Τέλος δεν κατάφερα να ολοκληρώσω την εγκατάσταση του Navigon γιατί μου αναφέρει οτι δεν υπάρχει κάρτα SD, ενώ εγώ έχω και μάλιστα με πολύ χώρο διαθέσιμο.

 

όσον αφορά την κάρτα μνήμης αυτό αποτελεί ''θέμα'' του android 5.0 και όχι του τηλεφώνου. Εγκατέστησε το πρόγραμμα με τα αρχεία του στην εσωτερική μνήμη.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά την κάρτα μνήμης αυτό αποτελεί ''θέμα'' του android 5.0 και όχι του τηλεφώνου. Εγκατέστησε το πρόγραμμα με τα αρχεία του στην εσωτερική μνήμη.

Ουπς, ναι, το ξεχασαμε αυτο :-)

Link to comment
Share on other sites

Το ρούταρα ακολουθώντας αυτό το link => http://forum.xda-developers.com/android/development/ufficial-thread-lenovo-k3-note-t3102997 (5 λεπτά υπόθεση)

To Twitter, Clean Master και τους default browsers που είχε τους ξήλωσα και γω. Δεν ξέρω τι να κάνω με τα MoboPlayer, Safe Search και το SafeCenter. Αν κάποιος τα έχει ξηλώσει ας μας πει αν είχε κάποιο πρόβλημα για να το κάνουμε και εμείς.

Τέλος δεν κατάφερα να ολοκληρώσω την εγκατάσταση του Navigon γιατί μου αναφέρει οτι δεν υπάρχει κάρτα SD, ενώ εγώ έχω και μάλιστα με πολύ χώρο διαθέσιμο.

Επειδή ο τύπος δεν τα γράφει αναλυτικά π.χ. ποτέ και πως συνδέουμε το κινητό κλπ. Μπορείς να γράψεις τα βήματα πιο αναλυτικά;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

ήρθε και μένα σήμερα από geekbuying με την 1512 multilang.

 

1) Στο καπάκι πέρασα 1516 official http://www.needrom.com/download/lenovo-k50-t5/ (το brickara) και μετά από 3 προσπάθειες το επανέφερα

2) έκανα ΟΤΑ update σε 1520

3) έκανα root και

4) βαλα gapps με βάση τις εδώ οδηγίες http://www.chinasmartphonereview.com/lenovo-lemo-k3-note-recovery-google-service/

 

αλλά τα gapps που δίνει στο link είναι ζαβά (δεν έχουν sync για τις επαφές το βασικότερο)

 

άκυρο το κάτω κομμάτι για λίγο. γιατί μετά το restart φεύγουν τα σωστά services και θέλουν "ξαναεγαταστασι".

θα επανέρθω μόλις βρω 64bit gapps που να μου κάνουν :P

[size="1"]ξανάκανα το πρώτο δεύτερο τρίτο βήμα και μετά πέρασα αυτά τα gapps για lollipop
[url]http://forum.xda-developers.com/android/software/app-minimal-gapps-gapps-lp-20150107-1-t2997368[/url]
και τα πέρασα με τον ίδιο τρόπο που λέει στο link για το root.

επειδή όμως αυτά gapps είναι 32bit βάζουν λάθος Google Play services όποτε κατέβασα και εγκατέστησα αυτά 
[url]http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-7-3-29-1866531-440-android-apk-download/[/url]
[/size]

πάγωσα όλες τις εφαρμογές χωρίς κανένα πρόβλημα άλλα προσοχή ότι εγώ είμαι σε official ΕΝ/CN rom

 

όταν παγώνω το theme center απλά μου βγάζει path να διαλέξω ήχο και όχι τους προεγκατεστημένους -ανοίγει το ES fileexplorer που έχω εγκατεστημένο και για αυτό δεν κολλάει σε μένα μάλλον

το κινητό πετάει και είναι όπως το θέλω τώρα :) για να δούμε τι θεματάκια θα βγάλει μες τι βδομάδα

 

 

Για δοκίμασε αυτά εδώ ¨https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934548933 Το παρέλαβα και εγώ σήμερ ατο κινητό και δεν μου πολυαρέσει η Rom του Vickmall και σκέφτομαι να βάλω κάποια άλλη. Βλέπω όμως πως υπάρχουν θεματάκια. Σε εσάς δουλευει το notification led? Εμένα μόνο τώρα που φορτίζει άνοιξε. Βέβαια δεν έχω βάλει sim ακόμη αλλά έβαλα gmail account και ιντερνετ .Σε αυτά δεν θα επρεπε να ανάβει το notification led όταν έχω email με κλειστή οθόνη .

Link to comment
Share on other sites

Στη διαδικασία που περιγράφει το λινκ στο xda, στο φλασαρισμα του recovery.img βγάζει:

 

unknown partition " recovery.img"

error: cannot determine image filename for "recovery.img"

 

έχουμε καμιά ιδέα γιατί δεν αναγνωρίζει το .img;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι εντελώς αρχάριος σε θεμαρα ρουταρίσματος, μπορεί κάποιος να μου στείλει οδηγίες σε pm για να ρουτάρω το κινητό και να βάλω την 1520; Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτά εδώ ¨https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934548933 Το παρέλαβα και εγώ σήμερ ατο κινητό και δεν μου πολυαρέσει η Rom του Vickmall και σκέφτομαι να βάλω κάποια άλλη. Βλέπω όμως πως υπάρχουν θεματάκια. Σε εσάς δουλευει το notification led? Εμένα μόνο τώρα που φορτίζει άνοιξε. Βέβαια δεν έχω βάλει sim ακόμη αλλά έβαλα gmail account και ιντερνετ .Σε αυτά δεν θα επρεπε να ανάβει το notification led όταν έχω email με κλειστή οθόνη .

 

έκανα update με gapps που δουλεύουνε οκ :)

Link to comment
Share on other sites

... gapps

άκυρο το κάτω κομμάτι για λίγο. γιατί μετά το restart φεύγουν τα σωστά services και θέλουν "ξαναεγαταστασι".

θα επανέρθω μόλις βρω 64bit gapps που να μου κάνουν :P

Το ειδα και εγω φιλε, περασα official 520 και κολλησα στα gapps.

Στην σελ του xda

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/themes-apps/mod-google-play-services-update-wake-t3078082

δεν εχει βγει ακομη gapps για arm64...

Δοκιμαζω τωρα το αρχειο που ανεφερε ο Darth_Revan.

 

update:

Τι εγινε, μαζι γραφουμε?

Αντε γιατι θα με σκοτωσει η φιλεναδα, λιγα λεπτα ακομη ασχολουμαι :-)

Δουλευει καταρχας το αρχειο του Darth_Revan!

Πες μας αν σου δουλευει και σενα σωστα και αν κανει sync στα contacts, εγω δεν εχω περασει σιμς ακομη.

 

(Darth_Revan, αν δεν σε ενοχλουν τα Αγγλικα, πηγαινε καρφι για official 520, εχει πολλες βελτιωσεις!)

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

έκανα update με gapps που δουλεύουνε οκ :)

 

 

Για καντα ένα share και με εμάς :) .Eσένα δουλέυει κανονικά το notfication led σε ειδοποιήσεις ;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι εντελώς αρχάριος σε θεμαρα ρουταρίσματος, μπορεί κάποιος να μου στείλει οδηγίες σε pm για να ρουτάρω το κινητό και να βάλω την 1520; Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Όχι pm , θέλουμε και μεις!!

 

το δικό μου που ήρθε σήμερα βγάζει ένα μήνυμα:

Parse Error

There was a problemparsing the package

https://www.dropbox.com/s/4ltpof7i0ygrc03/lenovo.jpeg?dl=0

 

lenovo.jpeg?dl=0

το βγάζει και σε άλλους και τι είναι αυτό το μήνυμα και πως φεύγει?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το "user experience", το βγαζει spyware το eset ακομη και στην official εκδοση 520 !?!

(το μονο που βρισκει).

Θα ειναι απο τα μαγικα της lenovo, σαν και αυτο που ειχε ακουστει προ καιρου για τα προεγκατεστημενα στα φορητα.

Μικρη πιθανοτητα να ειναι λαθος αναφορα του eset, μιας και το προγραμμα ρωταει αν θελεις να συμμετεχεις, τωρα τι κανει μετα...ο Θεος και η ψυχη της Lenovo!

Σε καθε περιπτωση, μικρο το κακο, ευκολα απενεργοποιειται ή ξηλωνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , παρέλαβα και εγω σήμερα το κινητό , εντυπωσειςσε γενικες γραμμες καλες

Οθονη αν και δεν ειναι τερμα φωτεινη , δεν σε στραβωνει, έχει πολύ ωραια χρωματα και τρομερη απόκριση

Η φωτογραφικη σε συνθηκες ημερας ειναι καταπληκτικη βραδινες ή με φλάς ακόμα δεν εβγαλα

Προβλημα με βιντεο full hd δεν υπηρχε

Το Gps είναι φοβερα γρηγορα λοκαρε κατευθειαν μόλις το ανοιξα , διπλα διπλα με ενα S4 galaxy και ηταν πιο γρήγορο και εβλεπε και περισσοτερους δορυφορους

Η κατασκευη του καλη δεν έχει τριξιματρα το καπάκι και εχει μια σαγρε αισθηση το πλαστικο

 

Το μεγάλο αρνητικό είναι η ρομ του βικμαλ , εχει 500 αηδιες μέσα και πεταει συνεχεια διαφημισεις στην notification bar

και δεν μπορω να βρω ρυθμισεις για μονο 3g ή 4g

 

Θα βάλω και εγω official γιατί βλέπω μεγαλα κενα στην ρομ , και ειναι κρίμα γιατί το κιινητό πετάει

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω, περασα official 520 και κολλησα στα gapps.

Στην σελ του xda

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/themes-apps/mod-google-play-services-update-wake-t3078082

δεν εχει βγει ακομη gapps για arm64...

Δοκιμαζω τωρα το αρχειο που ανεφερε ο Darth_Revan.

 

update:

Τι εγινε, μαζι γραφουμε?

Αντε γιατι θα με σκοτωσει η φιλεναδα, λιγα λεπτα ακομη ασχολουμαι :-)

Δουλευει καταρχας το αρχειο του Darth_Revan!

Πες μας αν σου δουλευει και σενα σωστα και αν κανει sync στα contacts, εγω δεν εχω περασει σιμς ακομη.

 

(Darth_Revan, αν δεν σε ενοχλουν τα Αγγλικα, πηγαινε καρφι για official 520, εχει πολλες βελτιωσεις!)

 

 

Έτσι λέω να κάνω .Άμα δουλευουν τα google apps θα την βαλω . Την dev εχεις βαλει η την stable ;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πάμε να δούμε πως ρουτάρουμε το Lenovo K3 Note σύμφωνα με το XDA Dev. http://forum.xda-developers.com/android/development/ufficial-thread-lenovo-k3-note-t3102997

1. Ενεργοποιούμε ton Εντοπισμό σφαλμάτων USB από Ρυθμίσεις=>Επιλογές για προγραμματιστές=>Εντοπισμό σφαλμάτων USB

2. Κατεβάζουμε το zip "Driver Lenovo K3 Note + PDAnet+" και τα κάνουμε εγκατάσταση. Κάποια στιγμή θα ζητήσει να συνδέσουμε το τηλέφωνο με το PC το οποίο και κάνουμε. Επίσεις το τηλέφωνο μπορεί να κάνει ένα reboot από μόνο του.

3. Μόλις Ολοκληρωθεί η εγκατάσταση, κάνουμε reboot το PC και μόλις ανοίξει ο υπολογιστής full, κάνουμε και το κινητό reboot, έχοντάς το συνδεδεμένο στο PC.

4. Κατεβάζουμε το αρχείο SuperSU και το ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥΜΕ στη κάρτα μνήμης SD.

5. Κατεβάζουμε το αρχείο Minimal ADB and Fastboot, το κάνουμε αποσυμπίεση στην επιφάνεια εργασίας από το φάκελό του τρέχουμε το αρχείο py_cmd.exe

6. Ανοίγει terminal στο οποίο γράφουμε:

adb devices "πατάμε enter. ΠΡΕΠΕΙ να μας απαντήσει unauthorized"

adb reboot bootloader "πατάμε enter. Θα μαυρίσει η οθόνη του κινητού καθώς θα μπει σε fastboot"

fastboot devices "πατάμε enter"

fastboot flash recovery recovery.img "πατάμε enter. Τώρα κάνει εγκατάσταση το CWM στο κινητό"

fastboot reboot "πατάμε enter. Κάνει reboot το κινητό"

7. Κλείνουμε το κινητό τελείως και το ξανανοίγουμε έχοντας πατημένα ταυτόχρονα και τα 3 πλαϊνά κουμπιά του κινητού (VOL UP, VOL DOWN και POWER BUTTON). Τα κρατάμε πατημένα ΜΕΧΡΙ να μπούμε στο CWM.

8. Με τα κουμπιά του VOLUME πηγαίνουμε στην επιλογή install zip και πατάμε το κουμπί POWER

9. Επιλέγουμε choose zip from /sdcard ή sdcard 1 και μετά επιλέγουμε το αρχείο UPDATE-SuperSU-v2.46.zip. Πατάμε το POWER και τέλος.

10. Κάνεις reboot μέσω CWM και γουστάρεις το ρουταρισμένο τουμπανιασμένο και πανέμορφο κινητούμπι σου.

Ελπίζω να ήμουν αναλυτικός!

Edited by Bionic
Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέω να κάνω .Άμα δουλευουν τα google apps θα την βαλω . Την dev εχεις βαλει η την stable ;

Stable γιατι το χρειαζομαι γρηγορα για την δουλεια και μετα δεν θα κανω πειραματα για καιρο.

Dev εχει βγει 521. Το λινκ σου με τα gapps παιζει μια χαρα!

Θα βγει προσεχως και νεοτερη συμβατη εκδοση gapps, αλλα τωρα εχει σημασια που βρηκες αυτο το αρχειο και μας γλυτωσες απο ψαξιμο.

Αυριο λεω να πετσοκοψω τις sims... (δεν το ειχα προσεξει και δεν εκοψα μια αλλη προχειρη σιμ σημερα).

Link to comment
Share on other sites

όλα τα έχω κάνει σήμερα...

 

IMEI REPAIR

 

http://forum.xda-developers.com/android/help/lenovo-k3-note-imei-null-t3095014

 

για να βάλω 2 IMEI στην τύχη πήρα από ένα άλλο κινητό το νούμερο με *#06# και πρόσθεσα 8 για το IMEI1 και αλλα 8 για το IMEI2

Link to comment
Share on other sites

Stable γιατι το χρειαζομαι γρηγορα για την δουλεια και μετα δεν θα κανω πειραματα για καιρο.

Dev εχει βγει 521. Το λινκ σου με τα gapps παιζει μια χαρα!

Θα βγει προσεχως και νεοτερη συμβατη εκδοση gapps, αλλα τωρα εχει σημασια που βρηκες αυτο το αρχειο και μας γλυτωσες απο ψαξιμο.

Αυριο λεω να πετσοκοψω τις sims... (δεν το ειχα προσεξει και δεν εκοψα μια αλλη προχειρη σιμ σημερα).

 

Απο που την κατέβασες την stable;

Link to comment
Share on other sites

OTA είπε ότι έκανε.

 

Ωπ ναι σωστός. Έχω πιει και κάτι ρακομελα και δεν νιώθω :-P

Τελικά δουλεύει το notification led με gmail?

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...