Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εχει θεμα υπερθερμανσης το κινητο στην καθημερινη χρηση.

απλα εχουν μειωσει τις επιδοσεις και επομενως ειναι σαν να εχεις ενα ελαφρως βελτιωμενο Μ8.

 

στην μπαταρια πιστευω και εγω θα εχουμε βελτιωση.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν εχει θεμα υπερθερμανσης το κινητο στην καθημερινη χρηση.

απλα εχουν μειωσει τις επιδοσεις και επομενως ειναι σαν να εχεις ενα ελαφρως βελτιωμενο Μ8.

 

στην μπαταρια πιστευω και εγω θα εχουμε βελτιωση.

 

Η μπαταρία είναι και για μένα το μεγαλύτερο αρνητικό, αλλά έχω την ελπίδα ότι θα διορθωθεί.

Αν η απόδοση είναι έστω και λίγο καλύτερη από το Μ8 τότε για μένα με το Μ7 θα είναι υπερικανοποιητικό από άποψη ταχύτητας.

Απλά η μπαταρία βλέπω ότι έχει πτώση από το Μ8 και μάλιστα σημαντική.

 

Η κάμερα μπορεί να βγάλει καλές φωτογραφίες, απλά θέλει λίγο ψάξιμο στα settings. Παρακολουθώ το thread με τις φωτό στο xda και φαίνεται ότι η κάμερα αδικήθηκε στις κριτικές. Δεν φτάνει φυσικά τα 6αρια άιφον και γκάλαξι, αλλά είναι αρκετά ικανοποιητική.

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο! Α ρε μαμωτο, αν δεν ειχε το ζήτημα με την θερμοκρασία!

Ψήνομαι αφάνταστα!

 

Και αυτό το ίδιο ψήνεται ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει θεμα υπερθερμανσης το κινητο στην καθημερινη χρηση.

απλα εχουν μειωσει τις επιδοσεις και επομενως ειναι σαν να εχεις ενα ελαφρως βελτιωμενο Μ8.

 

στην μπαταρια πιστευω και εγω θα εχουμε βελτιωση.

Η καθημερινή χρήση του καθενός είναι αρκετά διαφορετική.

Για παράδειγμα, ν' ακούω σταθμό με το tune in, συνομιλία στο messeger και χαζολογημα με browser ταυτόχρονα, ειναι κάτι πολυ συνηθισμένο για μενα. Και με wifi και με δίκτυο.

Αν με κατι τέτοιο δεν υπάρχει θέμα θερμοκρασίας, τότε παύει για μενα "το πρόβλημα".

 

Και αυτό το ίδιο ψήνεται ;)

 

Χε, χε! Καλό!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται..

Έχω κάτσει με το s3 για τρίτο χρόνο.. περιμένοντας τα flagships με τον 810.. και από ότι φαίνεται δεν έκατσε.. Με τους exynos να μην είναι development friendly (+knox από samsung), ήθελα να πάω σε HTC με qualcomm.. πέρσι έρηξα άκυρο στο M8 για τη camera του, αλλά φέτος το μετάνιωσα μετά που είδα όσα γράφουν για το M9.

Έχουν δηλώσει ότι το Μ9 δεν θα βγει σε Google Edition.. που για όσους ασχολούνται είναι μια εναλλάκτική stable επιλογή.

Με ενδιαφέρει η camera.. και σίγουρα το καλό performance, μπαταρία.

Το έχω δει το τηλέφωνο από κοντά και πραγματικά είναι υπέροχο. Ψάχνω συνεχώς να δω τι παίζει με τη camera και τον επεξεργαστή.

Κοιτάζοντας το Overheating Issues στο XDA βρήκα αυτό το άρθρο . Είναι αρκετά απογοητευτικό..

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

@pik Αν ακόμα έχεις τη συσκευή θα ήθελα να δοκιμάσεις 2 πράγματα στη φωτογραφική. Σε δύσκολες συνθήκες βάλε ανάλυση στο mid (νομίζω είναι 12 ΜΡ), Max ISO 200 και ευκρίνεια στο -1 ή -1.5. Άστο να κάνει focus μόνο του και τράβα κάτι (μη νομίζεις, δεν τα βγάζω από το κεφάλι μου, στους xda τα προτείνουν) . Επίσης αν γίνεται δοκίμασε να βγάλεις καμιά φωτογραφία σε δύσκολες συνθήκες με άλλη εφαρμογή αντί της δικιάς του (αυτή της google ή κάποια άλλη). Ευχαριστώ.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

@pik Αν ακόμα έχεις τη συσκευή θα ήθελα να δοκιμάσεις 2 πράγματα στη φωτογραφική. Σε δύσκολες συνθήκες βάλε ανάλυση στο mid (νομίζω είναι 12 ΜΡ), Max ISO 200 και ευκρίνεια στο -1 ή -1.5. Άστο να κάνει focus μόνο του και τράβα κάτι (μη νομίζεις, δεν τα βγάζω από το κεφάλι μου, στους xda τα προτείνουν) . Επίσης αν γίνεται δοκίμασε να βγάλεις καμιά φωτογραφία σε δύσκολες συνθήκες με άλλη εφαρμογή αντί της δικιάς του (αυτή της google ή κάποια άλλη). Ευχαριστώ.

 

φιλε μου δεν το εχω πια αλλα μπορω να πω στο ατομο που το πηρε να βγαλει τις φωτο που θες.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν το εχω πια αλλα μπορω να πω στο ατομο που το πηρε να βγαλει τις φωτο που θες.

Αν μπορείς δοκίμασε, έτσι για να δούμε.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να ομολογήσω πάντως ότι μου έχουν κάνει τρομερή εντύπωση τα αποτελέσματα της σύγκρισης που κάνει

!!!!

 

Πραγματικά σε αυτό το συγκριτικό το M8 ταπεινώνει με πολύ άσχημο τρόπο το Μ9 στον τομέα της απόδοσης και της μπαταρίας!!!

 

Αν ισχύουν αυτά τα αποτελέσματα απόδοσης και δεν παίζει κάποιου τύπου πείραγμα, πραγματικά το Μ9 θα είναι η απογοήτευση της χρονιάς, μιας και δεν βλέπω τον λόγο για να προχωρήσει κάποιος στην αγορά του με τα διπλά λεφτά και να μην προτιμήσει να πάει στο Μ8 που φαίνεται πιο σωστά σεταρισμένο και χωρίς σημαντικές διαφορές σε ποιότητα, υλικά και εμφάνιση!!!!

 

 

Υ.Γ. Παράλληλα, παρατηρώ, επειδή τσεκάρω, τις τελευταίες μέρες μια ανοδική τάση των τιμών του Μ8 (και στην Ελλάδα στο σκρουτζ αλλά και στο εξωτερικό).....ενώ η λογική λέει οτι θα έπρεπε με την κυκλοφορία του Μ9 να συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο......αυτό ίσως να λέει πολλά!!!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

HTC One M9 camera app getting update to match hardware improvements

http://feedproxy.google.com/~r/AndroidNewsGoogleAndroidForums/~3/eo6iAdiNot8/

 

Εστάλη μέσω BlinkFeed

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή ανάσταση παιδιά. Το κινητο είναι από εχθές στα χέρια μου και δοκιμάζεται. Ήδη ανέβασα ένα βιντεο με το ελληνικό unboxing

 

 

HTC M9 Greek unboxing:

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή ανάσταση παιδιά. Το κινητο είναι από εχθές στα χέρια μου και δοκιμάζεται. Ήδη ανέβασα ένα βιντεο με το ελληνικό unboxing

 

 

HTC M9 Greek unboxing:

Ακόμα προσπαθώ να τελειώσω την μπαταρία του για να του κάνω τις πλήρεις φορτισεις και εγώ. Αυτό που παρατηρώ είναι ότι είναι ζεστό ακόμα και σε idie καταστάσεις. Οκ είναι νωρίς ακόμα αλλά για πες μας μιας και είσαι στην δεύτερη μέρα με το κινητό και σίγουρα σε πλήρη φόρτιση πως το βλέπεις σε αυτόν τον τομέα?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα προσπαθώ να τελειώσω την μπαταρία του για να του κάνω τις πλήρεις φορτισεις και εγώ. Αυτό που παρατηρώ είναι ότι είναι ζεστό ακόμα και σε idie καταστάσεις. Οκ είναι νωρίς ακόμα αλλά για πες μας μιας και είσαι στην δεύτερη μέρα με το κινητό και σίγουρα σε πλήρη φόρτιση πως το βλέπεις σε αυτόν τον τομέα?

 

εκανες την αναβαθμιση;

 

 

το κινητο ειναι στις 4 ωρες οθονη με 4g,και στις 5 με wifi.

 

HTC One M9 camera app getting update to match hardware improvements

http://feedproxy.google.com/~r/AndroidNewsGoogleAndroidForums/~3/eo6iAdiNot8/

 

Εστάλη μέσω BlinkFeed

 

τα ευρωπαϊκά μοντέλα έχουν πάρει ηδη την αναβαθμιση...

αν δεις το γραφω στην πρωτη σελιδα του τοπικ.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εκανες την αναβαθμιση;

 

 

το κινητο ειναι στις 4 ωρες οθονη με 4g,και στις 5 με wifi.

 

 

 

τα ευρωπαϊκά μοντέλα έχουν πάρει ηδη την αναβαθμιση...

αν δεις το γραφω στην πρωτη σελιδα του τοπικ.

Δημήτρη ναι. Ήταν μικρή. Μου την έβγαλε αμέσως.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα η θηκη για το μ8 κανει για το μ9; ρωταω γιατι δεν βρισκω καπου για μ9

Έχουν διαφορετικό μέγεθος.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα η θηκη για το μ8 κανει για το μ9; ρωταω γιατι δεν βρισκω καπου για μ9

Εκτός από το μέγεθος, είναι τα κουμπιά σε διαφορετικό σημείο.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη ναι. Ήταν μικρή. Μου την έβγαλε αμέσως.

 

πως σου φαινεται μεχρι τωρα;

 

δεν μιλαω για σημα κλπ,αλλα για συμπεριφορα σαν ηχο,οθονη,σπιρταδα

ομορφο και καλο ειναι.

 

για βαλε κανενα παιχνιδακι.. :D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

πως σου φαινεται μεχρι τωρα;

 

δεν μιλαω για σημα κλπ,αλλα για συμπεριφορα σαν ηχο,οθονη,σπιρταδα

ομορφο και καλο ειναι.

 

για βαλε κανενα παιχνιδακι.. :D

Πιο πίσω Δημήτρη έχεις γράψει κάποια λόγια για το m9.

Συμφωνώ απόλυτα μέχρι τώρα.

Επίσης φαίνεται πως σε νορμάλ εφαρμογές που δουλεύω καθημερινά με όλα μου τα τηλ το τηλέφωνο δεν παρουσιάζει προβλήματα υπερθερμανσης.

Είναι νωρίς ακόμα πριν λίγο το έβγαλα από την πρώτη του πλήρη φόρτιση.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε εντυπώσεις παιδιά... Ήδη έχουμε μια εικόνα... Θέλουμε αρκετό feedback...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή ανάσταση παιδιά. Το κινητο είναι από εχθές στα χέρια μου και δοκιμάζεται. Ήδη ανέβασα ένα βιντεο με το ελληνικό unboxing

 

 

HTC M9 Greek unboxing:

Που τσεκάρεις για αυτήν την ενημέρωση?

Edit.

Πραγματικά δεν ξέρω σε τι επίπεδα είχε φτάσει παιδιά το m8 μιας και εγώ το είχα για περίπου δύο μήνες από τότε που βγήκε,αλλά πιστεύω πως τώρα έχουν δώσει ένα ακόμα πιο αρμονικο και γρήγορο τηλ.

Φαίνεται πως το έχουν βελτίωση ακόμα πιο πολύ στην εμπειρία της χρήσης,και αν δεν είχαν το πρόβλημα με την υπερθέρμανση τότε παντού θα ήταν ένα πραγματικά σούπερ τηλ.

Όταν το ζορίζεις το νιώθεις ζεστό η αλήθεια είναι.

Τώρα αυτή πού θα το απορρίψουν για το design του λόγω του ότι μοιάζει με το m8 καλό είναι να το δουν από κοντά και να το δουλέψουν.

Η κάμερα όπως την θυμάμαι στο m8 μου φαίνεται εδώ πως είναι καλύτερη σε φωτογραφίες ημερας αλλά θέλω ακόμα λίγο για να την δω καλύτερα. Σε δύσκολες συνθηκες θέλει ακομα δουλειά.Σε καμιά περίπτωση δεν είναι σε επίπεδα note and s6 αλλά είναι αρκετά καλή.

Η μπαταρία του με χρήση Wi-Fi είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα σαν πρώτη ματιά αλλά χρειάζεται όπως καταλαβαίνετε χρόνος για να στρώσει καλά.

Οθόνη με πολύ καλό μαύρο αλλά όχι τόσο καθαρό λευκό. Νομίζω πως το m8 έχει καλύτερο λευκό.

Γενικά εμένα μου αρέσει πολύ το κινητό και αν δεν είχα πάρει το s6 άνετα θα το κρατούσα για να κάνει παρέα στο νοτελι.

Τις επόμενες μέρες θα επανέλθω για κάμερα καθώς και μπαταρία.

Θα δοκιμάσω και τις ρυθμίσεις που προτείνει ο φίλος πιο πάνω και θα σας πω.

Πραγματικά μου είχε λείψει αυτό το απίστευτο πληκτρολόγιο της HTC παιδιά. Είναι σκέτη απόλαυση και νομίζω πως το έχουν βελτιώσει και άλλο.

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Που τσεκάρεις για αυτήν την ενημέρωση?

Edit.

Πραγματικά δεν ξέρω σε τι επίπεδα είχε φτάσει παιδιά το m8 μιας και εγώ το είχα για περίπου δύο μήνες από τότε που βγήκε,αλλά πιστεύω πως τώρα έχουν δώσει ένα ακόμα πιο αρμονικο και γρήγορο τηλ.

Φαίνεται πως το έχουν βελτίωση ακόμα πιο πολύ στην εμπειρία της χρήσης,και αν δεν είχαν το πρόβλημα με την υπερθέρμανση τότε παντού θα ήταν ένα πραγματικά σούπερ τηλ.

Όταν το ζορίζεις το νιώθεις ζεστό η αλήθεια είναι.

Τώρα αυτή πού θα το απορρίψουν για το design του λόγω του ότι μοιάζει με το m8 καλό είναι να το δουν από κοντά και να το δουλέψουν.

Η κάμερα όπως την θυμάμαι στο m8 μου φαίνεται εδώ πως είναι καλύτερη σε φωτογραφίες ημερας αλλά θέλω ακόμα λίγο για να την δω καλύτερα. Σε δύσκολες συνθηκες θέλει ακομα δουλειά.Σε καμιά περίπτωση δεν είναι σε επίπεδα note and s6 αλλά είναι αρκετά καλή.

Η μπαταρία του με χρήση Wi-Fi είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα σαν πρώτη ματιά αλλά χρειάζεται όπως καταλαβαίνετε χρόνος για να στρώσει καλά.

Οθόνη με πολύ καλό μαύρο αλλά όχι τόσο καθαρό λευκό. Νομίζω πως το m8 έχει καλύτερο λευκό.

Γενικά εμένα μου αρέσει πολύ το κινητό και αν δεν είχα πάρει το s6 άνετα θα το κρατούσα για να κάνει παρέα στο νοτελι.

Τις επόμενες μέρες θα επανέλθω για κάμερα καθώς και μπαταρία.

Θα δοκιμάσω και τις ρυθμίσεις που προτείνει ο φίλος πιο πάνω και θα σας πω.

Πραγματικά μου είχε λείψει αυτό το απίστευτο πληκτρολόγιο της HTC παιδιά. Είναι σκέτη απόλαυση και νομίζω πως το έχουν βελτιώσει και άλλο.

 

Φιλε μου για καποιον που εχει το M8, απο οτι βλεπω απο τα reviews του M9 και απο αξιολογισεις χρηστων, δυσκολα αξιζει τον κοπο να κανει την μεταβαση.....το Μ8 ειναι ηδη ενα εξαιρετικο και απροβληματιστο κινητο το οποιο ελαχιστα υπολειπεται σε πραγματικες συνθηκες, αν υπολειπεται μονο στην καμερα.......τωρα αν καποιος προερχεται απο laggομηχανες οπως το S5 η το G3 θα ελεγα ναι αξιζει η μεταβαση σε Μ9.....γενικα την σειρα Οne με το που πιασεις συσκευη στα χερια σου δυσκολα ξεκολλας.....ποιοτητα κατασκευης απλησιαστη στον κοσμο του android τουλαχιστον, εξαιρετικες και απροβληματιστες υλοποιησεις στο software απο την HTC μιλια μακρια απο τα προβληματα που βγαζουν κατα καιρους ναυαρχιδες της sammy και της lg η της sony.........εεεε θελει κανεις κατι αλλο????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου για καποιον που εχει το M8, απο οτι βλεπω απο τα reviews του M9 και απο αξιολογισεις χρηστων, δυσκολα αξιζει τον κοπο να κανει την μεταβαση.....το Μ8 ειναι ηδη ενα εξαιρετικο και απροβληματιστο κινητο το οποιο ελαχιστα υπολειπεται σε πραγματικες συνθηκες, αν υπολειπεται μονο στην καμερα.......τωρα αν καποιος προερχεται απο laggομηχανες οπως το S5 η το G3 θα ελεγα ναι αξιζει η μεταβαση σε Μ9.....γενικα την σειρα Οne με το που πιασεις συσκευη στα χερια σου δυσκολα ξεκολλας.....ποιοτητα κατασκευης απλησιαστη στον κοσμο του android τουλαχιστον, εξαιρετικες και απροβληματιστες υλοποιησεις στο software απο την HTC μιλια μακρια απο τα προβληματα που βγαζουν κατα καιρους ναυαρχιδες της sammy και της lg η της sony.........εεεε θελει κανεις κατι αλλο????

Σωστή προσέγγιση. Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες.

[ATTACH]59343[/ATTACH]

Πολύ καλή διαχείριση μνήμης.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα η διαχειριση μνημης ειναι απιστευτη. Οσο για υπερθερμανση που λετε το δικο μου πανω απο 39 βαθμους δεν ειδα. Ισως η αισθηση που αφηνει να ειναι για μεγαλυτερη θερμοκρασια λογω υλικου.

Ζεσταθηκε με 4g μονο. Πουθενα αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα η διαχειριση μνημης ειναι απιστευτη. Οσο για υπερθερμανση που λετε το δικο μου πανω απο 39 βαθμους δεν ειδα. Ισως η αισθηση που αφηνει να ειναι για μεγαλυτερη θερμοκρασια λογω υλικου.

Ζεσταθηκε με 4g μονο. Πουθενα αλλου.

Εκεί γύρω και εγώ. Αλλά η αίσθηση που αφήνει στο αλουμίνιο την νιώθεις.

Νοτελι και s6 δεν καταλαβαίνεις τέτοια πράγματα.

Πως το βλέπεις?Είχες και το m8?Αν ναι πες τι βλέπεις.Εμένα πάντως με εντυπωσιάζει φίλε...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...