Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια Πολλά.

Δημήτρη το καλοκαίρι δεν είναι μόνο το real racing.

Αν υπάρχει πρόβλημα, αρκεί λίγο γρήγορο Facebook για να ανεβάσει θερμοκρασία.

Πιστεύω ότι τον Ιούλιο θα δούμε τι πραγματικά συμβαίνει.

Πραγματικά δεν ξέρω με τι να αλλάξω το Μ8 φέτος.Μάλλον με αυτό θα μείνω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πραγματικά δεν ξέρω με τι να αλλάξω το Μ8 φέτος.Μάλλον με αυτό θα μείνω.

Αντώνη δεν θα κάνεις άσχημα. Αν δεν το χαλάσουν επίτηδες με κάνα update είναι μια χαρά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ξέρω με τι να αλλάξω το Μ8 φέτος.Μάλλον με αυτό θα μείνω.

Επιλογές υπάρχουν καλές αλλά δεν ξέρω αν είναι συμφέρον βέβαια.

Η τιμιοτητα του m8 σε θέμα τιμής απόδοσης είναι σε υψηλά επίπεδα ακόμα και τώρα. Ένα χρόνο δηλ από την κυκλοφορία του.

Αντώνη δεν θα κάνεις άσχημα. Αν δεν το χαλάσουν επίτηδες με κάνα update είναι μια χαρά.

Κώστα ρουταρες ποτέ το m8?

Βλέπω στο xda την Viber rom για το m9 με όλα τα καλούδια και τις ρυθμίσεις και είμαι έτοιμος για ρουταρισμα.

Ξέρω πως σταματησες να ασχολείσαι με το σπορ, αλλά για μένα είναι ένας λόγος για να το κρατήσω επιπλέον το m9.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επιλογές υπάρχουν καλές αλλά δεν ξέρω αν είναι συμφέρον βέβαια.

Η τιμιοτητα του m8 σε θέμα τιμής απόδοσης είναι σε υψηλά επίπεδα ακόμα και τώρα. Ένα χρόνο δηλ από την κυκλοφορία του.

 

Κώστα ρουταρες ποτέ το m8?

Βλέπω στο xda την Viber rom για το m9 με όλα τα καλούδια και τις ρυθμίσεις και είμαι έτοιμος για ρουταρισμα.

Ξέρω πως σταματησες να ασχολείσαι με το σπορ, αλλά για μένα είναι ένας λόγος για να το κρατήσω επιπλέον το m9.

Όχι Νικόλα θα το κάνω όμως όταν λήξει η εγγύηση του ενός χρόνου που έχει το δικό μου. Δεν Θα το πουλήσω. Απλά θα έχω το Note Edge παράλληλα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

To M9 τρεχει 64bit εκδοση του lollipop?

Ναι. Έχει τον 810 με lollipop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έχει τον 810 με lollipop

 

Δεν εχει καμια σχεση αυτο που γραφεις με την ερωτηση που εκανα.

O 810 μπορει να τρεξει και 32bit λειτουργικα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια σχεση αυτο που γραφεις με την ερωτηση που εκανα.

O 810 μπορει να τρεξει και 32bit λειτουργικα.

Και στο m9 τρέχει 64bit

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και στο m9 τρέχει 64bit

 

Και στο flex2 το ίδιο (64-bit).... 32bit σε ποιο τρέχει??? Νομίζω όλα με 64 δουλεύουν στον 810...

Edited by Vip3r

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και στο m9 τρέχει 64bit

 

Μπορεις να μου δωσεις μια πηγη που το γραφει αυτο?

 

ΥΓ. Το λειτουργικο και οχι τον επεξεργαστη επαναλαμβανω

Link to comment
Share on other sites

Όχι Νικόλα θα το κάνω όμως όταν λήξει η εγγύηση του ενός χρόνου που έχει το δικό μου. Δεν Θα το πουλήσω. Απλά θα έχω το Note Edge παράλληλα.

 

Φίλε μου καλημέρα και χρόνια πολλά, θα ήθελα να σε ρωτήσω μιας και είσαι κάτοχος του note 4 edge, εμπειρία χρήσης είσαι ευχαριστημένος ? ( lag, battery, internet κλπ)) γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Speedtest σε σχεση με s6,iPhone 6. Πιο αργο σε ανοιγμα εφαρμογων, πολυ πιο γρηγορο σε multitasking.

 

Καλά η Samsung έχει μαλώσει με το multitasking.

Το ίδιο βλέπω μεταξύ Μ8 και Note4.

Ευτυχώς έχω το edge και μπορώ να ανοίγω τις εφαρμογές από την πλαϊνή οθόνη όπου γίνεται το ίδιο άμεσα με το Μ8.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Speedtest σε σχεση με s6,iPhone 6. Πιο αργο σε ανοιγμα εφαρμογων, πολυ πιο γρηγορο σε multitasking.

 

Μερικά πράγματα δεν αλλάζουν. Σε καθημερινή χρήση φαίνεται ότι το HTC και φέτος θα έχει καλύτερη εμπειρία χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνετε το s6 να εχει τελειώσει τη διαδικασια νωριτερα απο m9 και iphone 6 και να βγαζει χρονο 1:37;
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνετε το s6 να εχει τελειώσει τη διαδικασια νωριτερα απο m9 και iphone 6 και να βγαζει χρονο 1:37;

Δεν το είδες όλο το βίντεο μάλλον.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είδες όλο το βίντεο μάλλον.

 

Εγώ που είδα το βίντεο απλά να παρατηρήσω ότι καθ όλη την διάρκεια του τεστ το s6 ήταν μπροστά, αλλά στα νούμερα των μετρήσεων φαίνονται άλλα γιαυτό και τέτοιου είδους συγκρίσεις δεν της λαμβάνω και πολύ υπ όψιν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είδα το βίντεο απλά να παρατηρήσω ότι καθ όλη την διάρκεια του τεστ το s6 ήταν μπροστά, αλλά στα νούμερα των μετρήσεων φαίνονται άλλα γιαυτό και τέτοιου είδους συγκρίσεις δεν της λαμβάνω και πολύ υπ όψιν.

 

Φιλε κι εγω αυτο βλεπω και καπου εκει καταληγω...

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό, το s6 φαίνεται να έχει ταχύτερο επεξεργαστή, αλλά το m9 κάνει καλύτερη διαχείριση της μνήμης λόγω καλογραμμενου software.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας μην γελιόμαστετα ράσα δεν κάνουν τον παπά.

Πάλι η HTC φέτος θα έχει την καλύτερη συσκευή από εμπειρία καθημερινής χρήσης. Αυτονομία ευχρηστία ταχύτητα διαχείριση μνήμης και λοιπά.

Στα σκορ πιο βγαίνει πρώτο είναι για αυτούς που αγοράζουν με αυτό το κριτήριο. Τουλάχιστον εμείς που ξέρουμε καταλαβαίνουμε ποια συσκευή αξίζει για να βγάζει σε πέρας τις καθημερινές μας απαιτήσεις.

 

Εγώ έχω 3 μέρες ένα HTC One ενός φίλου και του έδωσα το 5s έτσι για αλλαγή.

Τι να πω. Μπαταρία διπλάσια σε αυτονομία το M7.

Επίσης αξιοπιστία στα ίδια επίπεδα. Ταχύτητα και μνήμη σε ανώτερα ίσως επίπεδα.

Ούτε με ενδιαφέρει τι επεξεργαστή έχει το ένα ούτε τι τύπο μνήμης έχει ούτε τίποτα.

Η συσκευή σε πολλά είναι καλύτερη από το 5s φαντάσου το M8 πόσο μάλλον το M9

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας μην γελιόμαστετα ράσα δεν κάνουν τον παπά.

Πάλι η HTC φέτος θα έχει την καλύτερη συσκευή από εμπειρία καθημερινής χρήσης. Αυτονομία ευχρηστία ταχύτητα διαχείριση μνήμης και λοιπά.

Στα σκορ πιο βγαίνει πρώτο είναι για αυτούς που αγοράζουν με αυτό το κριτήριο. Τουλάχιστον εμείς που ξέρουμε καταλαβαίνουμε ποια συσκευή αξίζει για να βγάζει σε πέρας τις καθημερινές μας απαιτήσεις.

 

Εγώ έχω 3 μέρες ένα HTC One ενός φίλου και του έδωσα το 5s έτσι για αλλαγή.

Τι να πω. Μπαταρία διπλάσια σε αυτονομία το M7.

Επίσης αξιοπιστία στα ίδια επίπεδα. Ταχύτητα και μνήμη σε ανώτερα ίσως επίπεδα.

Ούτε με ενδιαφέρει τι επεξεργαστή έχει το ένα ούτε τι τύπο μνήμης έχει ούτε τίποτα.

Η συσκευή σε πολλά είναι καλύτερη από το 5s φαντάσου το M8 πόσο μάλλον το M9

Συμφωνώ εν μέρη αλλά όχι για την μπαταρία στο m9. Είναι καλή και στα επίπεδα του m8 με lollipop.

To s6 απο τις καινούργιες ναυαρχιδες είναι σε επίπεδα z3 δηλ αρκετά ψηλά από όλα τα άλλα, ακόμα και από note 4.

Επίσης ένα άλλο σημείο που θα πρέπει να διορθώσει αν βέβαια γίνεται είναι και το θέμα με την θερμοκρασία του. Η αλήθεια είναι πως το νιώθεις όταν ζορίζεται και λόγω αλουμινίου λίγο ζεστό όχι τρελά πράγματα αλλά το νιώθεις.

Όπως και να έχει όμως είναι ένα εκπληκτικό τηλ...

Πραγματικά άνετα θα το κρατούσα αν δεν είχε βγει το s6.

Μάλλον θα το δώσω όμως. Θα δούμε.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι με το m8 ειναι μια χαρα και για φετος..το m9 δεν νομιζω να κανει πωλησεις..περα απο την καμερα το m9 δεν εχει κατι αλλο να δωσει..ο επεξεργαστης του μια χαρα ειναι του m8
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...