Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την μπαταρία δεν ξέρω, δεν έχω άποψη, το Μ9 πάντως δεν πετάει έτσι κι αλλιώς σε κατανάλωση οπότε δεν είναι στα θετικά του. Αλλά αυτό με το ντιζάιν ρε παιδιά του S6 οκ. Τόσο πολύ σας άρεσε ειλικρινά ή απλά επειδή το προηγούμενο ήταν πανάσχημο;

Υποκειμενικό μεν, αλλά το Μ9 μου αρέσει πολύ περισσότερο.

 

Και εμένα το m9 που το είδα σήμερα στο public μου άρεσε περισσότερο ίδιος το χρυσό ασημί δεν ξέρω πως είναι το γκρι αλλά είναι πολύ διαφορετικό πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι κομψοτέχνημα ,τώρα η καμερα που δοκίμασα λίγο δεν δεν θολή χωρίς φωτεινότητα τι να πω η οθόνη τώρα στο αυτόματο ήταν χάλια σε πλήρη φωτεινότητα σε πλοήγηση στο ίντερνετ τα χρώματα ήταν καλά στο κύριο μενού έδειχναν τα χρώματα θαμπά , ,αυτό βεβαία θα το ξαναδώ καλύτερο θα ξαναπάω να το δω ξανα (γιατι το κλικ στο ματι μου το εκανε το ατιμο)Πάντως αρε htc γιατί γιατί τόσα λάθη σε αυτή την συσκευή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για την μπαταρία δεν ξέρω, δεν έχω άποψη, το Μ9 πάντως δεν πετάει έτσι κι αλλιώς σε κατανάλωση οπότε δεν είναι στα θετικά του. Αλλά αυτό με το ντιζάιν ρε παιδιά του S6 οκ. Τόσο πολύ σας άρεσε ειλικρινά ή απλά επειδή το προηγούμενο ήταν πανάσχημο;

Υποκειμενικό μεν, αλλά το Μ9 μου αρέσει πολύ περισσότερο.

Το μονο που ξεχωρίζει ειναι το edge το αλλο το απλό δεν βλέπεται,ξαναζεσταμένο φαγητό ειναι.

Άσχετα που οι κυρτες οθόνες ψιλό άχρηστες ειναι και εννοείται στα 900 ευρω δεν αξίζει ακόμα και λεφτά να είχα να το αγοράσω.

 

Ομως την ιδια αρνητική εντύπωση εχω και για το m9 οςο και για το απλό s6.

Τα εκανε μαντάρα η HTC δυστυχώς.

 

Οτι ειπώθηκε εδω 100% την ιδια αποψη εχω.

 

το απλό s6 είναι μια απ τα ίδια. κάτοχοι μάλιστα αμφιβάλλουν αν το υλικό στη πλάτη είναι γυαλί η πλαστικό. το edge είναι ομορφότερο αλλά στο χέρι είναι πανάλαφρο, δεν σου δίνει την αίσθηση ότι κρατάς κάτι ποιοτικό και στιβαρό. το m9 απλά είναι ίδιο με το m8 ακριβώς και γι αυτό δεν έκανε ιδιαίτερη αίσθηση, χώρια τον 810 κλπ..
Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

http://anandtech.com/show/9211/a-quick-look-at-one-m9-raw-photos

άρθρο που αποδεικνύει ότι οι μέτριες φωτογραφίες του M9 δεν είναι αποτέλεσμα του φακού, αλλά της κακής επεξεργασίας εικόνας από τον αλγόριθμο της HTC

Link to comment
Share on other sites

Σε ήχο πάντως η συσκευή χάνει.καλύτερό το m8,άνετα.

Κάμερα Με μέτρια αποτελέσματα.στις φώτο με χαμηλό φωτισμο ειδικά είναι κλαψτα Χαράλαμπε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε ήχο πάντως η συσκευή χάνει.καλύτερό το m8,άνετα.

Κάμερα Με μέτρια αποτελέσματα.στις φώτο με χαμηλό φωτισμο ειδικά είναι κλαψτα Χαράλαμπε.

 

Κρίμα ρε παιδια. Το Μ8 ήταν εξαιρετικό σε δύσκολες συνθήκες και ιδίως το βράδυ. Κρίμα

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σε ήχο πάντως η συσκευή χάνει.καλύτερό το m8,άνετα.

Κάμερα Με μέτρια αποτελέσματα.στις φώτο με χαμηλό φωτισμο ειδικά είναι κλαψτα Χαράλαμπε.

Καλημερα!εγω παντως που ασχοληθηκα με το μ9 για καμια ωριτσα διπλα στο μ8 μου το μ9 ειναι παντου ανωτερο(και στον ηχο)με την καμερα δεν ασχοληθηκα γιατι δεν με ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Ημουν στο ΠΛΑΙΣΙΟ, και είχα την ευκαιρία να φωτογραφίσω τον μικρό Νικόλα με 4 κινητά, στις ίδιες συνθήκες. HTC M7, HTC M9, SAMSUNG NOTE 4 & SAMSUNG S6 EDGE. Με φλας και χωρίς. Στο auto σχεδόν όλες.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

HTC M9, SAMSUNG NOTE 4, SAMSUNG S6 EDGE, HTC M7, LG G4

Αν δεν ανοίγει το link ενημερώστε με.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ολες στο ιδιο σημειο του καταστηματος. Αρα δεν εξαγεται καποιο συμπερασμα. θα ηταν πιο χρησιμη η φωτογραφηση ενος αντικειμενου ΑΚΡΙΒΩΣ στο ιδιο σημειο με ολα τα τηλεφωνα.
Link to comment
Share on other sites

Ημουν στο ΠΛΑΙΣΙΟ, και είχα την ευκαιρία να φωτογραφίσω τον μικρό Νικόλα με 4 κινητά, στις ίδιες συνθήκες. HTC M7, HTC M9, SAMSUNG NOTE 4 & SAMSUNG S6 EDGE. Με φλας και χωρίς. Στο auto σχεδόν όλες.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

HTC M9, SAMSUNG NOTE 4, SAMSUNG S6 EDGE, HTC M7, LG G4

Αν δεν ανοίγει το link ενημερώστε με.

Κάποιες από τις φωτογραφίες είναι κουνημένες και out focus οπότε δεν μπορούμε να έχουμε ασφαλή συμπεράσματα για λεπτομέρειες.

Φαίνεται όμως ότι οι φώτο του S6 είναι καλύτερες. Τουλάχιστον σε ευκρίνεια.

Τα χρώματα με το φλας είναι κάπως ξεθωριασμένα αλλά αυτό διορθώνεται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά είναι δεμένα στα γκισέ τους, οπότε δεν είναι δυνατή φυσικά η φωτογράφιση στο ίδιο ακριβώς σημείο. Πάνω κάτω όμως οι ίδιες συνθήκες ισχύουν.

Και είναι σε πραγματικές συνθήκες φωτογράφισης παδιού που δεν κάθεται πάντα σταθερό.

Δεν είδα τρομακτικές διαφορές για εκτύπωση σε ένα 13Χ18 χαρτί. Εκεί που τελικά αξίζουν να καταλήγουν οι φωτογραφίες και όχι να στιβάζονται σε ψηφιακά almbums. Εκεί χάνονται σε βάθος χρόνου δεν τα χαίρεται κανείς.

Κυνηγώντας το απόλυτο δεν αξίζει να πληρώσεις υπερβολικά χρήματα σε κινητό.

Τώρα στο Μ9 αν κατάλαβα καλά, η ένταση των ηχείων (όχι η ποιότητα) ήταν νομίζω χαμηλότερη από το Μ7. Για την ποιότητα δεν είμαι ειδικός και είχε λίγη φασαρία.

Αντικειμενικά αν τα έβλεπα τώρα για πρώτη φορά τα κινητά, το Μ9 θα διάλεγα αν ήμουν σίγουρος για τις θερμοκρασίες του επεξεργαστή. Διότι κάποια στιγμή κάτω από τον έντονο ήλιο μας με χρήση gps, data και την οθόνη ανοιγμένη για πλοήγηση, το κινητό θα φτάσει στα όριά του. Κάτι διαφορετικό το edge της samsung αλλά Not worth the extra money. HTC σε παρακαλώ βγάλε το Μ10 με νέο design και ψιλοβελτιώσεις...

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν μπορείς να έχεις καλύτερη ποιότητα φώτο με συσκευές δεμένες.

Απλά η καμερα του S6 είναι η πιο ολοκληρωμένη αυτή την στιγμή.

Το Μ8 θα είχε τα καλύτερα αποτελέσματα στη συγκεκριμένη φωτογραφία. Δηλαδή σε κοντινή απόσταση με περίεργο φωτισμό.

Το μεγάλο μέγεθος pixel στην ultra pixel καμερα παίρνει το φως που χρειάζεται χωρίς να δημιουργεί ψηφιακό θόρυβο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

.

Αντικειμενικά αν τα έβλεπα τώρα για πρώτη φορά τα κινητά, το Μ9 θα διάλεγα αν ήμουν σίγουρος για τις θερμοκρασίες του επεξεργαστή. Διότι κάποια στιγμή κάτω από τον έντονο ήλιο μας με χρήση gps, data και την οθόνη ανοιγμένη για πλοήγηση, το κινητό θα φτάσει στα όριά του. Κάτι διαφορετικό το edge της samsung αλλά Not worth the extra money. HTC σε παρακαλώ βγάλε το Μ10 με νέο design και ψιλοβελτιώσεις...

 

Ακριβώς οι σκέψεις μου και η ευχή μου για του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

H κάμερα του S6 είναι καλύτερη αυτή την στιγμή, αν και σε χαμηλό φωτισμό κάνει διάφορα τρικάκια που χαλάνε την ποιότητα της φωτογραφίας και την κάνουν υπερβολικά φωτισμένη. Ίσως προτιμώ το άιφον το 6αρι εκεί.

Βέβαια να δούμε και τι γίνεται με τους σένσορες μια που κυκλοφόρησε ότι έχουν διαφορετικούς ανάλογα με την παρτίδα, γεγονός τραγικό κατ' εμέ.

Από εκεί και πέρα δεν βρίσκω τίποτα το συγκλονιστικό στο S6, διάβαζα και στο αντίστοιχο νήμα ότι η RAM είναι οριακή και πάλι, ότι δεν είναι και το πιο δροσερό τηλέφωνο, ενώ η μπαταρία του δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Σαφώς καλύτερο από το S5 σαν κινητό, αλλά αυτή η έκρηξη χαράς και το θετικό κλίμα μου φαίνονται υπερβολικά.

Όσον αφορά στο Μ9 η κάμερά του είναι μια χαρά σε καλό φωτισμό και από ότι βλέπω και από τα RAW αρχεία που είναι πλέον διαθέσιμα υπάρχει και περιθώριο να διορθωθεί σε αρκετό βαθμό η ποιότητα. Περιμένω να δω αν θα στρώσει και η μπαταρία που για μένα είναι το βασικό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,ας κάνω μία αναθεώρηση.

Σήμερα εχω το κινητό στα χέρια μου.

Ισως η πρώτες εντυπώσεις να μην είναι πάντα και οι σωστές.

Το ηχείο συνεχίζει να μου ακούγεται σαν ενα μικρό κλικ κατώτερό του m8,σαν έντασή.

Η κάμερα τελικά σήμερα πού ασχολήθηκα δεν είναι καθόλου άσχημη.

Κι επίσης,τις υπερθερμανσεις πού τις βλέπουν?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,ας κάνω μία αναθεώρηση.

Σήμερα εχω το κινητό στα χέρια μου.

Ισως η πρώτες εντυπώσεις να μην είναι πάντα και οι σωστές.

Το ηχείο συνεχίζει να μου ακούγεται σαν ενα μικρό κλικ κατώτερό του m8,σαν έντασή.

Η κάμερα τελικά σήμερα πού ασχολήθηκα δεν είναι καθόλου άσχημη.

Κι επίσης,τις υπερθερμανσεις πού τις βλέπουν?

Από όσα ακούω από τους κατόχους η υπερθέρμανση εμφανίζεται κυρίως τις πρώτες μέρες μέχρι η συσκευή να στηθεί. Μόλις στηθεί και ρυθμιστεί όπως θέλει μετά δουλεύει όπως όλα. Φυσικά αυτό μετά από το τσεκούρι που έπεσε από την HTC.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες τσεκούρι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σαν ξεθωριασμένη φαίνεται του m9....

 

 

Συμφωνούμε και εμενα μου αρεσει καλυτερα στο μάτι αυτη του s6 με του m9 να φαινεται όντως ξεθωριασμένη.

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Υπήρξε είδηση ότι δεν έχουν όλα τα Μ9 & Μ9+ gorilla 4. Tο να μην έχουν όλες οι συσκευές π.χ. την ίδια οθόνη από τον ίδιο προμηθευτή δεν είναι θέμα αν είναι ίδιων προδιαγραφών. Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Κι αν δεν έχουν gorilla τι έχουν τότε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κι αν δεν έχουν gorilla τι έχουν τότε?

 

Αν δεν έχουν gorilla 4 έχουν gorilla 3. Το αναφέρει η πηγή....Μικρό το κακό μεν αλλά όσο να ναι είναι συνεχιζόμενα φάουλ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...