Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είδα το Σάββατο στο plaiso και δε με συγκίνησε στο ελάχιστο, βέβαια μόλις είχα πιασει στα χέρια μου το S6 οπότε ήταν αναβασμένες οι απαιτήσεις μου όπως θα έπρεπε άλλωστε αφού κάνει και 769€. Είναι πάντως εντυπωσιακή η αδιαφορία του κόσμου. Στο ακριβώς διπλανό ξεχωριστό stand ήταν τα S6 & S6 edge με αρκετό κόσμο να περιμένει σε μία άτυπη ουρά για να τα δουν ενώ ακριβώς δίπλα που ήταν το Μ9 στο δικό του stand σπανίως σταματούσε κάποιος και στην καλύτερη αφιέρωνε μερικά δευτερόλεπτα για να το δει. Νομίζω ότι θα είναι μία από τις χειρότερες χρονιές της HTC.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εγω ψηνομουν για το m9, αλλα με αυτα που ακουω τελικα θα παω ειτε σε m8 ειτε σε 1+1 και του χρονου θα παω σε m10 (?). Φετος παντως αυτος ο sd810 απογοητευσε και η samsung εκανε κινηση ματ με τον exynos...τελικα...αλλα γενικα δεν μου αρεσει η android εμπειρια του touchwiz. Οποτε m8 ή 1+1. Εσεις αναμεσα σε αυτα τα δυο, τι θα προτιμουσατε?

 

Το m8 ξεκάθαρα στην μισή τιμή δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το m9 με εξαίρεση την κάμερα την ημέρα και σε μακρινά πλάνα κυρίως.

Σε κοντινά πλάνα και την νύχτα η με λίγο φως το m8 είναι εξαιρετικό.

Μόνο η οθόνη του m9 που είναι κατώτερη του m8 είναι deal breaker από μόνο του.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το m8 ξεκάθαρα στην μισή τιμή δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το m9 με εξαίρεση την κάμερα την ημέρα και σε μακρινά πλάνα κυρίως.

Σε κοντινά πλάνα και την νύχτα η με λίγο φως το m8 είναι εξαιρετικό.

Μόνο η οθόνη του m9 που είναι κατώτερη του m8 είναι deal breaker από μόνο του.

 

Αυτό ρωτάω αν ξέρει κανείς.Πως είναι η κάμερα του Μ9 στις ίδιες συνθήκες σε σχέση με το Μ8.

Anyone knows?

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρωτάω αν ξέρει κανείς.Πως είναι η κάμερα του Μ9 στις ίδιες συνθήκες σε σχέση με το Μ8.

Anyone knows?

Σε δύσκολες συνθήκες όχι καλύτερη του m8.

Σε φώτο με καλό φωτισμό είναι καλύτερη.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σε δύσκολες συνθήκες όχι καλύτερη του m8.

Σε φώτο με καλό φωτισμό είναι καλύτερη.

Μήπως είναι χειρότερη όμως;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι χειρότερη όμως;

Μπορεί και ναι. Σίγουρα όχι καλύτερα. Περιμένουν πολλοί update ειδικά για την κάμερα. Έχει νομίζω δοθεί σε αμερικανική αγορά και έρχεται και Ευρώπη. Θα δούμε. Είναι νωρίς ακόμα. Χαχχαχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα τελικά η οθόνη του δε με χάλασε,δεν είναι άσχημη,απλά δεν είναι τρελά φωτεινή,κάτι πού προσωπικά δεν με ενοχλεί καθώς την φωτεινότητά την έχω στην μέση.

Ελαφρώς πιο κομψό δείχνει από το m8 πού έχω και γενικά είναι πανέμορφη συσκευή.

Η κάμερα όμως δεν με τρελαίνει.ειλικρινά,ειδικά σε συνθήκες χαμηλού με μέτριου φωτισμού,έχω την εντύπωσή η μάλλον είμαι σίγουρος οτι του m8 είναι καλύτερή υπό τέτοιες συνθήκες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και γω από κοντά σήμερα.Πανέμορφο.Για μένα πιο όμορφο απ το m8.Και η διχρωμια μου άρεσε πολύ.Όντως έχει χαμηλή φωτεινότητα αλλά δεν καίγομαι προσωπικά.Απλά θα ταν καλύτερο να είχες επιλογή να την βάζεις τέρμα και να θαυμάζεις.Επίσης το power button έπρεπε να ναι πιο πάνω.Είναι κάτι που με τον καιρό θα το συνηθισει κάνεις.Γρήγορο θα ήταν σίγουρα όποτε δεν χρειάζεται να αναφερθεί.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυο μέρες χρήση έχω να πω πως δε το μετανιώνω παρά μόνο για τη τιμή.θα μπορούσα να περιμένω λίγο να πέσει .τη φωτεινότητα την έχετε δει στο φουλ κ σας φαίνεται χαμηλή;;πιο κομψή στο χέρι ,θυμίζει μ7 και εξαιρετική διαχείριση ram που θυμίζει m8.όσο αφορά μπαταρία η αναμονή στα επίπεδα m8 αλλά όταν έχω ανοιχτά δεδομένα τη ρουφάει πολύ...κάμερα;;περιμένω το update που ακούγεται.υστερεί σε χαμηλό φωτισμό.ελπίζω σε βελτίωση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυο μέρες χρήση έχω να πω πως δε το μετανιώνω παρά μόνο για τη τιμή.θα μπορούσα να περιμένω λίγο να πέσει .τη φωτεινότητα την έχετε δει στο φουλ κ σας φαίνεται χαμηλή;;πιο κομψή στο χέρι ,θυμίζει μ7 και εξαιρετική διαχείριση ram που θυμίζει m8.όσο αφορά μπαταρία η αναμονή στα επίπεδα m8 αλλά όταν έχω ανοιχτά δεδομένα τη ρουφάει πολύ...κάμερα;;περιμένω το update που ακούγεται.υστερεί σε χαμηλό φωτισμό.ελπίζω σε βελτίωση.

 

Η τιμή είναι θέμα πιστεύω ναι.Έπρεπε να έρχεται στα 600 αρχική.Αυτό που θυμίζει m7 μου άρεσε πιο πολύ.Όπως και το κράτημα.Το m8 δεν μου άρεσε τόσο εμφανισιακά ούτε στο κράτημα.Προτιμώ m7.Για την κάμερα θα κάνουν κάτι πιστεύω.Το m10 θα ναι το 10 το καλό.Το οφείλει στον εαυτό της,πρώτα, η HTC.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα το Σάββατο στο plaiso και δε με συγκίνησε στο ελάχιστο, βέβαια μόλις είχα πιασει στα χέρια μου το S6 οπότε ήταν αναβασμένες οι απαιτήσεις μου όπως θα έπρεπε άλλωστε αφού κάνει και 769€. Είναι πάντως εντυπωσιακή η αδιαφορία του κόσμου. Στο ακριβώς διπλανό ξεχωριστό stand ήταν τα S6 & S6 edge με αρκετό κόσμο να περιμένει σε μία άτυπη ουρά για να τα δουν ενώ ακριβώς δίπλα που ήταν το Μ9 στο δικό του stand σπανίως σταματούσε κάποιος και στην καλύτερη αφιέρωνε μερικά δευτερόλεπτα για να το δει. Νομίζω ότι θα είναι μία από τις χειρότερες χρονιές της HTC.

 

μπορεις να παρεις το S6 πολυ απλα αφου τις υψηλες σου απαιτησεις στις ικανοποιει το samsung.για ακομα μια χρονια οπως φαινεται η htc θα εχει την πιο ολοκληρωμενη προταση.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να παρεις το S6 πολυ απλα αφου τις υψηλες σου απαιτησεις στις ικανοποιει το samsung.για ακομα μια χρονια οπως φαινεται η htc θα εχει την πιο ολοκληρωμενη προταση.

 

Ότι ο κόσμος κοιτάζει τα Γκάλαξι είναι γιατί ακριβώς έχουν το όνομα ως Σάμσουνγκ και είναι απόλυτα λογικό. Στο εξωτερικό που ήμουν ήταν γεμάτο διαφημίσεις, τα stand μεγάλα και παει λέγοντας. Μέχρι και στο ραδιόφωνο έπαιζαν συνέχεια διαφημίσεις της Σάμσουνγκ, το ίδιο και στα αεροδρόμια με τεράστια μπάνερς. Eίμαι σίγουρος ότι το ίδιο θα γινόταν και πέρσι με τα S5-M8 και πρόπερσι με τα S4-M7.

 

Από εκεί και πέρα ο καθένας με τις προτιμήσεις του. Κι εγώ για 5'' κοίταξα τα Γκάλαξι τα 6αρια και δεν συγκινήθηκα πλην οθόνης, εμφανισιακά μου φάνηκαν αδιάφορα, οι δε περαστικοί ρωτούσαν ποια η ουσιαστική διαφορά του Εdge για να είναι τόσο ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Ότι ο κόσμος κοιτάζει τα Γκάλαξι είναι γιατί ακριβώς έχουν το όνομα ως Σάμσουνγκ και είναι απόλυτα λογικό. Στο εξωτερικό που ήμουν ήταν γεμάτο διαφημίσεις, τα stand μεγάλα και παει λέγοντας. Μέχρι και στο ραδιόφωνο έπαιζαν συνέχεια διαφημίσεις της Σάμσουνγκ, το ίδιο και στα αεροδρόμια με τεράστια μπάνερς. Eίμαι σίγουρος ότι το ίδιο θα γινόταν και πέρσι με τα S5-M8 και πρόπερσι με τα S4-M7.

 

Από εκεί και πέρα ο καθένας με τις προτιμήσεις του. Κι εγώ για 5'' κοίταξα τα Γκάλαξι τα 6αρια και δεν συγκινήθηκα πλην οθόνης, εμφανισιακά μου φάνηκαν αδιάφορα, οι δε περαστικοί ρωτούσαν ποια η ουσιαστική διαφορά του Εdge για να είναι τόσο ακριβό.

Δηλαδη εσυ βλεποντας το m8 και το m9 ποια τεραστια διαφορα βλεπεις;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυο μέρες χρήση έχω να πω πως δε το μετανιώνω παρά μόνο για τη τιμή.θα μπορούσα να περιμένω λίγο να πέσει .τη φωτεινότητα την έχετε δει στο φουλ κ σας φαίνεται χαμηλή;;πιο κομψή στο χέρι ,θυμίζει μ7 και εξαιρετική διαχείριση ram που θυμίζει m8.όσο αφορά μπαταρία η αναμονή στα επίπεδα m8 αλλά όταν έχω ανοιχτά δεδομένα τη ρουφάει πολύ...κάμερα;;περιμένω το update που ακούγεται.υστερεί σε χαμηλό φωτισμό.ελπίζω σε βελτίωση.

 

Το ένα θυμίζει Μ7 και το άλλο θυμίζει Μ8, μήπως έπρεπε να είχε κάτι παραπάνω το Μ9 :rolleyes:;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν είχε διαφορετικό design όλοι θα το θαυμαζαν όπως γίνεται με το s6 παρόλο το χάλια software
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσυ βλεποντας το m8 και το m9 ποια τεραστια διαφορα βλεπεις;

 

Αν μου βρεις ακριβώς πού είπα ότι τα Μ8 και Μ9 έχουν τεράστια διαφορά, τότε θα σου απαντήσω και ποια είναι αυτή.

Για να στο εξηγήσω, μια που βλέπω ότι άλλα γράφω και άλλα κατάλαβες, λέω ότι ο άνθρωπος ρώτησε ποια η ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ διαφορά του απλού S6 με το Edge για να δικαιολογεί αυτή τη διαφορά στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου βρεις ακριβώς πού είπα ότι τα Μ8 και Μ9 έχουν τεράστια διαφορά, τότε θα σου απαντήσω και ποια είναι αυτή.

Για να στο εξηγήσω, μια που βλέπω ότι άλλα γράφω και άλλα κατάλαβες, λέω ότι ο άνθρωπος ρώτησε ποια η ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ διαφορά του απλού S6 με το Edge για να δικαιολογεί αυτή τη διαφορά στην τιμή.

Αδερφέ τι θα πει δεν έχουν ουσιαστική διαφορα; Το εψαξες;Ρώτησες να σου πούνε τι κάνει ή πλαϊνή οθονη; Και εύλογα σε ρωτάω αφού δεν βλέπεις ουσιαστική διάφορα στα s6, ποια ουσιαστική διάφορα βλέπεις στο m8 και στο m9?Ζητώ συγνώμη για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ τι θα πει δεν έχουν ουσιαστική διαφορα; Το εψαξες;Ρώτησες να σου πούνε τι κάνει ή πλαϊνή οθονη; Και εύλογα σε ρωτάω αφού δεν βλέπεις ουσιαστική διάφορα στα s6, ποια ουσιαστική διάφορα βλέπεις στο m8 και στο m9?Ζητώ συγνώμη για το off topic.

 

Άνθρωπέ μου καταλαβαίνεις τι διαβάζεις ή μιλάμε έτσι για να γεμίζουμε με οφ-τόπικ;

 

Έγραψα αυτό:

οι δε περαστικοί ρωτούσαν ποια η ουσιαστική διαφορά του Εdge για να είναι τόσο ακριβό.

 

Εγώ ξέρω τι κάνει η πλαϊνή οθόνη και μου φαίνεται παντελώς gimmicky χωρίς να αξίζει τα παραπάνω χρήματα, αλλά δεν μιλάμε για μένα. Σου λέω τι ρωτούσε ο κόσμος στο κατάστημα στη Γερμανία που ήμουν.

Επίσης στο ξαναλέω, δεν έγραψα ΠΟΥΘΕΝΑ ότι υπάρχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ Μ8 και Μ9. Δεν καταλαβαίνω με τι σκάλωσες.

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα λίγο με την συσκευή σήμερα. Σε ασήμι - χρυσό και σε gunmetal. Το δεύτερο είναι πολύ ωραίο χρώμα (θα το έλεγα ανθρακι σκούρο), το πρώτο θα το χαρακτήριζα ιδιαίτερο - με την καλή έννοια - αλλά όχι του δικού μου γούστου. Μάλλον θα το έλεγα πιο όμορφο από το 8 αλλά όχι από το M7 black. (προσωπική άποψη) Επίσης το ασήμι μου φάνηκε πιο τραχύ στην αφή στις ακμές και ιδιαίτερα στο σημείο που κανει το "σκαλοπάτι" της οθόνης. Ή οθόνη. Πολύ καλή, τα χρώματα μου φάνηκαν μια χαρά, αλλά λίγο πιο σκοτεινή σε διάφορα επίπεδα φωτεινότητας -εκτός του full- σε σχέση με τα αντιστοιχα των Μ7 και Μ8. Εργονομία μια χαρά, και θα διαφωνήσω ταπεινά με τους reviewers που εκφράζουν παράπονο για την θεση του power button. Λειτουργικό σφαίρα, δεν περίμενα κάτι λιγότερο από την HTC. Την καμερα δεν είχα χρόνο ούτε τις συνθήκες για να την δουλέψω αρκετά, αλλά κάποιες κοντινές φωτο μέσα στο μαγαζί βγήκαν καλές, όχι όμως για πολλά συμπεράσματα.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, Κάτοχος και εγώ από χτες το νέο M9 από κατάστημα Ελλάδα. Εντυπώσεις θετικές. Έχω το m7, M8 και ΜΑΧ. Μετά από πολλά reviews ήμουν έτοιμος να μην αξίζει η αγορά του M9 αλλά σαν fan της HTC έκανα τη βουτιά χτες. Σχεδιαστικά είναι το πιο όμορφο απ' όλα και ζωντανά το βλέπεις μόνο αυτό. Στο δικό μου δεν κιτρινίζει η οθόνη.....έτυχε μάλλον. Γρήγορο και όμορφα χρώματα η οθόνη. To dark gun χρώμα που πήρα έιναι τέλειο..πιό σκούρο από το M8. Ο ήχος του έιναι το δυνατό του σημείο. To dolby digital δεν το βάλανε έτσι,κάνει τη δουλειά του. Δυνάτός ζωντανός και με μπάσο και πετάει τον ήχο έξω. Τώρα να σας πω αν ζεσταίνεται....να πω ΝΑΙ αλλά πολύ λίγο...ακόμα και αν είσαι στο chrome. Παιχνίδια δεν το έχω δοκιμάσει. Μπαταρία μου φαίνεται σαν το M8 αλλά όταν έβλεπα βίντεο τη ρουφά γρήγορα.. δεν είμαι σίγουρος ακόμα. Η κάμερα μου αρέσει...για μενά....κάνει τη δουλειά του καλά. Δεν μετάνιωσα που το πήρα και πιστεύω σαν κάτοχος του Μ7, Μ8 και MAX το M9 έιναι το καλύτερο απ όλα....μέχρι να πάρουμε και το Μ10! Φιλικά Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, Κάτοχος και εγώ από χτες το νέο M9 από κατάστημα Ελλάδα. Εντυπώσεις θετικές. Έχω το m7, M8 και ΜΑΧ. Μετά από πολλά reviews ήμουν έτοιμος να μην αξίζει η αγορά του M9 αλλά σαν fan της HTC έκανα τη βουτιά χτες. Σχεδιαστικά είναι το πιο όμορφο απ' όλα και ζωντανά το βλέπεις μόνο αυτό. Στο δικό μου δεν κιτρινίζει η οθόνη.....έτυχε μάλλον. Γρήγορο και όμορφα χρώματα η οθόνη. To dark gun χρώμα που πήρα έιναι τέλειο..πιό σκούρο από το M8. Ο ήχος του έιναι το δυνατό του σημείο. To dolby digital δεν το βάλανε έτσι,κάνει τη δουλειά του. Δυνάτός ζωντανός και με μπάσο και πετάει τον ήχο έξω. Τώρα να σας πω αν ζεσταίνεται....να πω ΝΑΙ αλλά πολύ λίγο...ακόμα και αν είσαι στο chrome. Παιχνίδια δεν το έχω δοκιμάσει. Μπαταρία μου φαίνεται σαν το M8 αλλά όταν έβλεπα βίντεο τη ρουφά γρήγορα.. δεν είμαι σίγουρος ακόμα. Η κάμερα μου αρέσει...για μενά....κάνει τη δουλειά του καλά. Δεν μετάνιωσα που το πήρα και πιστεύω σαν κάτοχος του Μ7, Μ8 και MAX το M9 έιναι το καλύτερο απ όλα....μέχρι να πάρουμε και το Μ10! Φιλικά Γιάννης

 

Όταν λες δεν κιτρινίζει η οθόνη?? Το έβαλες δίπλα δίπλα με το m8 να δεις??? Περιμένουμε εντυπώσεις...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν κιτρινίζει η οθόνη?? Το έβαλες δίπλα δίπλα με το m8 να δεις??? Περιμένουμε εντυπώσεις...

 

Αν δεις πιο πίσω στα σχόλια λένε ότι έχουν δει την οθόνη του Μ9 να μην είναι όσο άσπρη όπως του Μ8. Να βγάζει πιο ζεστά χρώματα.....το λένε και στα reviews. Εγώ δεν είδα κάτι στο δικό μου....μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις πιο πίσω στα σχόλια λένε ότι έχουν δει την οθόνη του Μ9 να μην είναι όσο άσπρη όπως του Μ8. Να βγάζει πιο ζεστά χρώματα.....το λένε και στα reviews. Εγώ δεν είδα κάτι στο δικό μου....μια χαρά είναι.

Η γενική και προσωπική εντύπωση είναι η αντίθετη. Η οθόνη είναι ψυχρή κι όχι πιο θερμή. Όλο αυτό θα μπορούσαν να το ακυρώσουν με ένα ρυθμιστικό οθόνης όπως έχουν τα Xperia αλλά που τέτοια τύχη...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καθαρά θέμα κομματιού παιδιά. Kinder έκπληξη,ανατρέξτε στο μήνυμα μου παραπανω...

 

Κατάλαβα... Εμένα που μου αρέσουν τα ψυχρά χρωματα, πρεπει να πετύχω το joker για να μου κατσει αυτή η οθόνη στο Μ9...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...