Jump to content

DSLnet by Vivodi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

eixe kana problhma x8es to brady h *agaphmenh* mas etairia??

giati apo tis 12 mexri tis 10 to prwi eixe aposygxronistei h grammh mou (portokali to @ sto speedtouch). eixe kaneis to idio problhma h hmoun memonomeno peristatiko?

DSLAM Intracom, kentro Kwnstantinoupolews, Patra

 

Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με ΟΤΕ και HOL χτες το βράδυ. Το πρωί έπαιζε κανονικά στις 08:15 που το κοίταξα... Μάλλον θέμα ΟΤΕ ήταν γιατί στην εταιρία μηχανοργάνωσης που εργάζομαι υπήρξαν παράπονα από διάφορους συνδρομητές ADSL διαφόρων εταιριών...

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με αυτή τη λογική το τηλεφωνικό κέντρο με ενημέρωσε

χθες ότι "η αναβάθμιση έχει ολοκληρωθεί, επειδή όμως ήταν

μαζική αναβάθμιση παρατηρούνται χαμηλές ταχύτητες που

θα διορθωθούν [Ω!!! ποία έκπληξης αυτός ο μέλλοντας]

στο τέλος της εβδομάδας". Τι σοβαρή εταιρεία είναι αυτή!

 

ΘΑ Αναβαθμίσω!

ΘΑ Διορθώσω!

ΘΑ Στο τέλος του μήνα!

ΘΑ Στο τέλος της βδομάδας!

ΘΑ Χθες!

 

 

Μωρε, ΘΑ πάρετε ότι σας αξίζει! :angry: :ninja:

mpourouxa
Link to comment
Share on other sites

AΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! ΘΑΥΜΑ!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!! :yahoo:

Απο το απόγευμα οι ταχύτητες είναι κατπληκτικές για τα δεδομένα της vivodi και πριν από λίγο έκανα download με ταχύτητα από 27-29 Κb/sec!!!! :w00t:

 

Aδυνατώ να το πιστέψω....Απλώς εύχομαι να μην είναι μιά παροδική κατάσταση και να παραμείνει για παντα, αν όχι να αυξηθεί!!!1 :D

Link to comment
Share on other sites

Christ-k ήρθε και για σένα η ώρα της δικαίωσης! :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

pedes gia xara se olous.eime katoxos kai ego adsl vivodi edo kai 2 mines.i sindesi itan xalia mexri extes.tin metrousa kathimerina kai spania anevene sta 90 kdps.apo simera ta pragmata eine fantastika.elpizo na sinexisi etsi kai kalytera
Link to comment
Share on other sites

einai i xeiroteri etairia paroxis adsl.

 

eimai full apo vivodi 384/128 kai to megusto pou piano einai 35 kbps.

 

kai to kalo einai pou mou lene apo to til. i texniki oti i megusti taxutita thewritika einai 42 kbps.

kai oti me 35 eimai mia xara.imaaaaaarton.

den ftanei pou den sou parexoun auta pou sou uposxonati alla se koroideuon apo pano.

 

episis exw sobaro problima me to dsl phone.toso kairo eixa problima stis ekserxomenes klisis me ta kinita kai astika.

irthe o texnikos tin triti kai twra exw problima kai me tis eiserxomenes klisis.

 

oute i idioi den kseroun ti ginete kai an tha luthei to problima mou.

 

osoi mporeite makria apo vivodi.

Link to comment
Share on other sites

einai i xeiroteri etairia paroxis adsl.

 

eimai full apo vivodi 384/128 kai to megusto pou piano einai 35 kbps.

 

kai to kalo einai pou mou lene apo to til. i texniki oti i megusti taxutita thewritika einai 42 kbps.

kai oti me 35 eimai mia xara.imaaaaaarton.

 

 

 

Καλα σου λενε...μια χαρα ειναι τα 35.

Link to comment
Share on other sites

Καλα σου λενε...μια χαρα ειναι τα 35.

 

diladi toso kairo prin arxisoun ta problimata kai imoun stathera me 48 den itan mia xara. :lol: :lol: :lol:

 

sobara milas twra me 384/128 to 35 einai mia xara.???

 

mipos douleuis stin vivodi??

 

diladi oi alloi me forthnete kai tellas pou einai me 48 prepei na tous to kopsoume kai na exoun kai autoi megusto 35 gia na einai kai autoi mia xara :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

diladi toso kairo prin arxisoun ta problimata kai imoun stathera me 48 den itan mia xara. :lol: :lol: :lol:

 

sobara milas twra me 384/128 to 35 einai mia xara.???

 

mipos douleuis stin vivodi??

 

diladi oi alloi me forthnete kai tellas pou einai me 48 prepei na tous to kopsoume kai na exoun kai autoi megusto 35 gia na einai kai autoi mia xara :cry: :cry: :cry:

 

 

Τότε μάλλον είχες 512 και δεν το είχανε πάρι χαμπάρι (τυχερέ!)

 

Για τα υπόλοιπά μήπως υπερβάλλεις λίγο...; ;)

Link to comment
Share on other sites

diladi toso kairo prin arxisoun ta problimata kai imoun stathera me 48 den itan mia xara. :lol: :lol: :lol:

 

sobara milas twra me 384/128 to 35 einai mia xara.???

 

mipos douleuis stin vivodi??

 

diladi oi alloi me forthnete kai tellas pou einai me 48 prepei na tous to kopsoume kai na exoun kai autoi megusto 35 gia na einai kai autoi mia xara :cry: :cry: :cry:

 

Χεχε οχι και δουλευω στη Βιβοντι, το 99.9% των ποστ μου τους κραζει. Ομως δεν θα κανω και το ασπρο μαυρο επειδη δεν γουσταρω τη βιβοντι! 48? :blink: Screenshot παρακαλω? Σοβαροτατα μιλαω οτι το 35 ειναι μια χαρα, οχι ιδανικο αλλα δεν μπορεις να τους πεις και τιποτα. Θα στο επιβεβαιωσουν και αλλα μελη.

Link to comment
Share on other sites

diladi toso kairo prin arxisoun ta problimata kai imoun stathera me 48 den itan mia xara. :lol: :lol: :lol:

 

sobara milas twra me 384/128 to 35 einai mia xara.???

 

mipos douleuis stin vivodi??

 

diladi oi alloi me forthnete kai tellas pou einai me 48 prepei na tous to kopsoume kai na exoun kai autoi megusto 35 gia na einai kai autoi mia xara :cry: :cry: :cry:

 

ta 35k/s se 384 grammh einai mia xara...

48k den pianeis pou na baleis nitroglykerinh sto router!! :p

48kbyte/sec einai to megisto 8ewrhtiko baudrate (dld to bitrate/ka8ara data, kai ta overheads/start-stop-parity bits)... to ka8aro bitrate ante na ftanei ta 41kb/s, alla kai pali e3artatai apo polla pragmata (thn kinhsh sta DSLAM, to bandwidth tou allou, klp...)

 

opote ta 35k/s einai mia poly kalh mesh timh.

 

nomizw ta exoun 3ana3ehghsei kai alloi, mhn grafoume ta idia ka8e fora ;)

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

diladi oi alloi pou exoun forthnet kai tellas pws katebasoun stathera 46-48.

 

2.oloi autoi pou exoun kai dsl phone katebazoun parapano giati kleboun bandwith apo to dsl phone.46-50.

 

den eimai kainourgeios sto xwro tou adsl.

 

edw kai 2 xronia eimai full apo vivodi opote kserw ti ginete

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι στο φόρουμ έχουν ξεφύγει λίγο κάποιοι, γράφοντας ο καθένας ότι φαντάζεται σχετικά με τις ταχύτητες του adsl, παραθέτω το λινκ στο οποίο υπάρχει αναλυτική εξήγηση γιατί οι ταχύτητες που έχουμε όλοι δεν είναι όπως ονομάζονται δηλ. 256/384/512/1024 κλπ

 

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=14986

 

Όσοι αναθεματίζουν τη vivodi επειδή δεν τους δίνει 45 kbps στα 384 ή 32 στα 256 μήπως θα έπρεπε να κοιτάξουν λίγο κάποια τεχνικά θέματα σχετικά με το protocol stack που είναι ρυθμισμένο στο router τους αλλά και τον πάροχο γραμμής που έχουν(πράγματα βέβαια που θα έπρεπε να τους εξηγεί ίσως κάποιο cc του ISP);

Εμένα μου δόθηκε η ευκαιρία να καταλάβω γιατί ενώ έχω 256/128 sharedLLU με γραμμή vivodi κατεβάζω μέχρι 27kB/s.

Μήν υπολογίζετε ποτέ με βάση το τί γράφει κάποιο torrent client (εμένα μου έχει δείξει μέχρι και 36! είναι δυνατόν;). Ο κάθε γνωστός μας μπορεί να ισχυρίζεται ότι θέλει με τον δικό του ISP.

Απο εκεί και πέρα συνυπολογίστε απόσταση από κόμβο, κίνηση, ικανότητα γραμμής μέχρι το pc μας, spywares (εδώ κι ο πιο έμπειρος είχε κατιτίς) κλπ. που μπορεί να μειώνουν την ταχύτητα ακόμα πιο πολύ και επιτρέποντας στη vivodi να λέει περί best effort.

Σίγουρα όμως αυτό δεν τη καλύπτει όταν όταν οι ταχύτητά μας είναι στο 50% (ή και λιγότερο) αυτής που θα έπρεπε.

Να είμαστε όμως λίγο λογικοί και να κοιτάμε και 5 τεχνικά πράγματα πριν αρχίσουμε να ξαποστέλνουμε. Δε διαφωνώ ότι υπάρχουν πολλοί που έχουν υποφέρει τους τελευταίους μήνες αλλά πολλοί από αυτούς εκφράζονται εύκολα δυσμενώς χωρίς να γνωρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Η Vivodi έβαλε στην τηλεοπτική της καμπάνια την Παπαρίζου?

Αχαχαχαχαχαχα!!!!! Ελεεινό, αξιοθρήνητο. :rolleyes:

Δε μας έφτανε που πληρώνουμε την ΕΡΤ για να τα δίνει στην Παπαρίζου, τώρα θα μας τα τρώει κι από τη DSL... :X Όχι τίποτα άλλο, αλλά να ξέρουμε και πού πληρώνουμε. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

2.oloi autoi pou exoun kai dsl phone katebazoun parapano giati kleboun bandwith apo to dsl phone.46-50.

Όλοι αυτοί το γράψανε μια φορά και μόλις τους ρώτησε κάποιος πως το κάνανε την κάνανε λούηδες...Επειδή και γω είμαι σε αυτήν την φάση πολύ θα με ενδιέφερε το *πως* γίνεται αυτό...Μέχρι τότε απλά πιστεύω ότι δεν γίνεται.-(τουλ όχι με το alcatel που δίνουνε...αν είναι να σκάσω 300Ε για 5-10ΚΒ παραπάνω thanks but no thanks...)

Όσο για 48 στην 384...πιάνει 300χαω το yugo?:) 35μ.ο. είναι μια χαρά και με τόσο περίπου παίζουν όλοι οι isp's (δλδ πρωι μεσημέρι λίγο πεσμένη ταχύτητα που είναι όλες οι εταιρείες μέσα και από απόγευμα torrentoparty..) αν είναι δυνατόν να κράζεις που δεν σου δίνουν συνέχεια το θεωρητικό μέγιστο (που α)δεν είναι υποχρεωμένοι β)αν το θες/χρειάζεσαι τόσο πολύ πέρνεις μισθωμένη με τα κατάλληλα SLA)

Γενικά βέβαια μαζί σου να τους κράξω και γω γιατί προφανώς προτιμώ 42 απτο 35...:)

Όσο για την παπαρίζου όχι και αξιοθρήνητη η διαφήμιση..Πολύ καλή είναι αρκεί να μην μιλούσε στο τέλος...:( Περί επιλογών marketing των εταιριών ουδείς λόγος..Λεφτά τους είναι ότι θέλουν τα κάνουν αρκεί να σου δίνουν αυτό που θέλεις..Αν δεν στο δίνουν πας αλλού αφού ρίξεις τη μαύρη πέτρα πίσω σου.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι αυτοί το γράψανε μια φορά και μόλις τους ρώτησε κάποιος πως το κάνανε την κάνανε λούηδες...Επειδή και γω είμαι σε αυτήν την φάση πολύ θα με ενδιέφερε το *πως* γίνεται αυτό...Μέχρι τότε απλά πιστεύω ότι δεν γίνεται.-(τουλ όχι με το alcatel που δίνουνε...αν είναι να σκάσω 300Ε για 5-10ΚΒ παραπάνω thanks but no thanks...)

Κι όμως γίνεται φίλε μου. Προσωπικά δε γνωρίζω πως 1) γιατί είμαι με γραμμή πΟΤΕ, και όχι β0δι, συνεπώς δεν μπορώ να έχω DSLPhone, 2) Δε χρησιμοποιώ Β0δι εδώ και 2,5 μήνες

 

Για το θέμα καλύτερα ρώτα τα παιδιά στο http://www.adslgr.com

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..Ειμαι με shared llu 256/128 και παει ψιλοκαλα..περιοχη χαλανδριου..να κανω μια ερωτηση¨Η eπιστολη σχετικα με τους δωρεαν 2 μηνες αφορα ολους τους συνδρομητες η' καποιους συγκεκριμενους??ρωταω διοτι επιστολη σ'εμενα δεν εχει ερθει ακομη...Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει..Ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Φιλικα Victoras

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα μια ντεμο βιβοδι384 προσφατα (πανω σε γραμμη οτε) και σερνοταν.Και στο download και στο ανοιγμα σελιδων-γενικα καμια σχεση με τη φορθνετ384 που ειχα. Εχει σχεση η περιοχη που μενω ή ειναι κλασικο φαινομενο;
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..Ειμαι με shared llu 256/128 και παει ψιλοκαλα..περιοχη χαλανδριου..να κανω μια ερωτηση¨Η eπιστολη σχετικα με τους δωρεαν 2 μηνες αφορα ολους τους συνδρομητες η' καποιους συγκεκριμενους??ρωταω διοτι επιστολη σ'εμενα δεν εχει ερθει ακομη...Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει..Ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Φιλικα Victoras

 

Πάει ψιλοκαλά? :confused: Γιατί κι εγώ Χαλάνδρι είμαι και πάει άριστα. Τρομερά pings και 39-42 kbps σταθερό download σε 384 Full LLU...

Link to comment
Share on other sites

Hello...λοιπον απο τοτε που εχω συνδεθει δεν αντιμετωπισα ιδιαιτερο προβλημα οπως total failure και ειμαι ευχαριστημενος...Εγω με shared 256/128 apo Vivodi κατεβαζω 2p2 το λιγοτερο με 26 και maximum 32 ..μια χαρα δηλαδη...Αγαπητε Flamenerve ξερεις τιποτα για τους δωρεαν μηνες??Ε??

 

Φιλικα Victor

Link to comment
Share on other sites

Hello...λοιπον απο τοτε που εχω συνδεθει δεν αντιμετωπισα ιδιαιτερο προβλημα οπως total failure και ειμαι ευχαριστημενος...Εγω με shared 256/128 apo Vivodi κατεβαζω 2p2 το λιγοτερο με 26 και maximum 32 ..μια χαρα δηλαδη...Αγαπητε Flamenerve ξερεις τιποτα για τους δωρεαν μηνες??Ε??

 

Φιλικα Victor

Μαξιμουν 32;;;;;;; :w00t: Πλακα κανεις; Γιατι εγω εχω μαξιμουμ 26,5-27;;; Εχουμε ακριβως την ιδια συνδεση :cry:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε Flamenerve ξερεις τιποτα για τους δωρεαν μηνες??

 

Όχι φίλε μου. Εγώ είμαι στη Vivodi από αρχές Φεβρουαρίου και δε μου έχει έρθει κάποια σχετική επιστολή. Ένα μέλος είχε αναφέρει ότι οι δωρεάν μήνες δε θα αφορούν όσους συνδέθηκαν από κάποια χρονική στιγμή το 2005 και μετά. Θα δούμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Μαξιμουν 32;;;;;;; :w00t: Πλακα κανεις; Γιατι εγω εχω μαξιμουμ 26,5-27;;; Εχουμε ακριβως την ιδια συνδεση :cry:

 

1. Γιατι κατεβαζετε δοιαφορετικα πραγματα;

2. Γιατι βρισκεστε σε αλλη περιοχη;

3. Γιατι εχετε διαφορετικη αποσταση απο τον κομβο;

Link to comment
Share on other sites

1. Γιατι κατεβαζετε δοιαφορετικα πραγματα;

2. Γιατι βρισκεστε σε αλλη περιοχη;

3. Γιατι εχετε διαφορετικη αποσταση απο τον κομβο;

Ναι ρε συ. οκ. αλλα τοση μεγαλη διαφορα;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες...τελικα μου ηρθε σημερα κανονικα ενας λογαριασμος-λυπητερη...περιπου 65 ευρω..με τις υγειες μου..αρα, οι δωρεαν μηνες αφορουν συγκεκριμενους συνδρομητες..καλεσα στο cc και μου ειπαν οτι περιεχει την αναλογια του Μαρτιου και προπληρωμη του Απριλιου..εδω και δυο μερες κατεβαζω σταθερα 25 με 28...στο τσακιρ καφι χτυπαει κατι 30αρια αλλα για λιγο...Κατα την γνωμη μου πρπει να παιζει ρολο και ο κομβος γιατην ταχυτητα..το πόσο φορτωμενος ειναι...δεν ξερω τι να πω...

 

Παιδες σας χαιρετω...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...