Jump to content

MLaiS M52 Hongmi Note


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Έφυγαν πολλά εκτός θέματος αλλά και flame posts και απορώ πότε πρόλαβαν να εμφανιστούν τόσα σε ένα θέμα με μόλις τρεις σελίδες!

 

Παρακαλώ να επανέλθουμε στα της συσκευής και μόνο αν δεν θέλετε να υπάρξουν κυρώσεις αποκλεισμού πρόσβασης στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 347
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ αυτο το video

φαινεται οτι ξεκιναει σε 15-18" και στο 6:55 βλεπουμε οτι το κινητο ΔΕΝ εχει ενοποιημενο χωρο αποθηκευσης, 1.94gb λοιπον για εφαρμογες το κινητο, το ιδιο λαθος οπως και στο m9 η mlais.

 

Εμφανιστηκε στο http://www.focalprice.com στα 129$

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι, γιατι οι υπολοιποι εχουν αποθεμα?

 

Ελάχιστα με ενδιαφέρει, απλά είναι μια πληροφορία που πρέπει να την δίνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτο το video
φαινεται οτι ξεκιναει σε 15-18" και στο 6:55 βλεπουμε οτι το κινητο ΔΕΝ εχει ενοποιημενο χωρο αποθηκευσης
Με βάση το βίντεο αυτό μπορούμε να πούμε ότι είναι στάνταρ το συμπέρασμα πως το κινητό δεν έχει ενοποιημένο χώρο αποθήκευσης? Ή υπάρχει και περίπτωση να μην είναι έτσι? Ρωτάω γιατί την έχω τη συσκευή στα υπ' όψη για αγορά αλλά αν δεν έχει ενοποιημένο χώρο δεν τη θέλω οπότε να τη διαγράψω από τη λίστα.
Link to comment
Share on other sites

Με βάση το βίντεο αυτό μπορούμε να πούμε ότι είναι στάνταρ το συμπέρασμα πως το κινητό δεν έχει ενοποιημένο χώρο αποθήκευσης? Ή υπάρχει και περίπτωση να μην είναι έτσι? Ρωτάω γιατί την έχω τη συσκευή στα υπ' όψη για αγορά αλλά αν δεν έχει ενοποιημένο χώρο δεν τη θέλω οπότε να τη διαγράψω από τη λίστα.

100% σίγουρο δεν είναι, γιατί και σε άλλες συσκευές είχαμε δει πρώιμα βίντεο (πριν την κανονική εμπορική τους διάθεση) με partitioned storage, και στη ROM με την οποία βγήκε τελικά στην αγορά το είχαν "διορθώσει" και ο χώρος ήταν ενιαίος (πχ Jiayu S3).

Από τη στιγμή όμως που αυτό είναι για σένα σημαντικό κριτήριο (και πολύ καλά κάνει!), είναι σαφώς αποτρεπτικός παράγοντας.

Για να δούμε... Στο gizchina.com έχουν πάρει συσκευή για δοκιμή, ενώ έγραψαν ότι επίκειται και firmware upgrade (OTA).

Θα το δημοσιεύσουν όμως εγκαίρως για όσους ελπίζουν να προλάβουν μια 'καλή' pre-sale τιμή...;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Θα το κρατήσω στα υπόψη και θα περιμένω νεότερα όταν το πάρει κάποιος στα χέρια του. Καλύτερα κάτι δοκιμασμένο και σίγουρο και ας μην προλάβω τιμή pre-sale. Btw το gizchina δεν το γνώριζα και έψαχνα κάτι ανάλογο καθώς πρόσφατα ξεκίνησα να ασχολούμαι με Κίνα. Θα το ξεκοκκαλίσω! :)
Link to comment
Share on other sites

Θα το δημοσιεύσουν όμως εγκαίρως για όσους ελπίζουν να προλάβουν μια 'καλή' pre-sale τιμή...;

 

Μην σε αγχώνει αυτό, οι presale τιμές μπορεί να "χαθούν" για λίγες βδομάδες αλλά όπως και σε άλλες περιπτώσεις μετά από λίγο επανέρχονται σε αυτές τις τιμές ή και χαμηλότερες.

 

Για να δούμε εμείς που το πήραμε πότε θα το στείλουν :happy:

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Θα το κρατήσω στα υπόψη και θα περιμένω νεότερα όταν το πάρει κάποιος στα χέρια του. Καλύτερα κάτι δοκιμασμένο και σίγουρο και ας μην προλάβω τιμή pre-sale. Btw το gizchina δεν το γνώριζα και έψαχνα κάτι ανάλογο καθώς πρόσφατα ξεκίνησα να ασχολούμαι με Κίνα. Θα το ξεκοκκαλίσω! :)

Απλα μην βασιζεσαι και πολυ στο gizchina....ολα τα κινητα τελεια τα βγαζει, γιατι αραγε? ;) Το πιο εγκυρο μεσο για να μαθεις τι παιζει ειναι το myphone.gr φιλε μου , ρωτα εδω οτι θελεις και θα παρεις ειλικρινη απαντηση.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Απλα μην βασιζεσαι και πολυ στο gizchina....ολα τα κινητα τελεια τα βγαζει, γιατι αραγε? ;) Το πιο εγκυρο μεσο για να μαθεις τι παιζει ειναι το myphone.gr φιλε μου , ρωτα εδω οτι θελεις και θα παρεις ειλικρινη απαντηση.

 

πολυ σωστο,οταν το παραλαβουν καποιοι θα μαθουμε τα υπερ και τα κατα,για 10 δολλλαρια περισσοτερο δεν θα φτωχυνουμε ωστε να το παραγγειλουμε τωρα,συνηθως πολλα βγαζουν τα ελλατωματα τους μετα,στα σπεκς ειναι τελεια.

Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστο,οταν το παραλαβουν καποιοι θα μαθουμε τα υπερ και τα κατα,για 10 δολλλαρια περισσοτερο δεν θα φτωχυνουμε ωστε να το παραγγειλουμε τωρα,συνηθως πολλα βγαζουν τα ελλατωματα τους μετα,στα σπεκς ειναι τελεια.

Ετσι, οταν παραλαβουν τα "παλικαρια" οι "ultimate testers" του myphone.gr και κανουν το κινητο "κιμα" τοτε θα εχουμε πληρη αποψη. Επειδη ομως παντα οι ιδιοι κανουν τους beta testers πρεπει να τους κερασουμε καφε!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ετσι, οταν παραλαβουν τα "παλικαρια" οι "ultimate testers" του myphone.gr και κανουν το κινητο "κιμα" τοτε θα εχουμε πληρη αποψη. Επειδη ομως παντα οι ιδιοι κανουν τους beta testers πρεπει να τους κερασουμε καφε!!!

 

Η αληθεια ειναι οτι σπανια εχω δει ολοκληρωμενη παρουσιαση κινητου,υπαρχουν εξαιρεσεις,οχι μονο καφε αλλα και σοκολατακι του πρεσβη.

Link to comment
Share on other sites

Εμφανιστηκε στο http://www.focalprice.com στα 129$

 

Μόνο για το γαλάζιο...

Ηταν και το μαυρο, μονο για συγκεκριμενο αριθμο τεμαχιων και εξαντληθηκε, εχω κρατησει screenshot και θα επικοινωνησω αυριο με το vip customer service τους να δω αν μπορω να το παρω σ αυτην την τιμη.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής υπάρχει στο geekbuying η θήκη με την τρύπα (αν και ακριβή και tempered glass για το κινητό. Επίσης είναι ίδιο σασί με το uhappy up320. Για να δούμε τι θα παραλάβουμε. :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από GearBest σας έστειλαν ή ακόμα; Μου είπαν ότι αύριο θα το στείλουν σε μένα και λόγω μεγάλου όγκου δεμάτων. :lol:

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από GearBest σας έστειλαν ή ακόμα; Μου είπαν ότι αύριο θα το στείλουν σε μένα και λόγω μεγάλου όγκου δεμάτων. :lol:

 

Εμενα ειναι σε κατασταση Processing ακομα...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από GearBest σας έστειλαν ή ακόμα; Μου είπαν ότι αύριο θα το στείλουν σε μένα και λόγω μεγάλου όγκου δεμάτων. :lol:

 

Εμενα ειναι σε κατασταση Processing ακομα...:cry:

 

Εγινε Shipped χθες και μου εστειλαν και tracking number μαζι με φωτο του δεματος. Παραγγελια στις 12 Μαρτιου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και εγώ ακόμα περιμένω την αποστολή του, παραγγελία στις 25/3 στο Gearbest και είναι ακόμα στο processing ...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο κριτήριο θα ήθελα να μάθω τα στέλνουν :p

Από την άλλη είχαν και κοντά 600-700 παραγγελίες οπότε λογικό..

 

Τέλος πάντως ας κάνουμε υπομονή :)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και εγώ ακόμα περιμένω την αποστολή του, παραγγελία στις 25/3 στο Gearbest και είναι ακόμα στο processing ...

Καλημέρα,

 

σήμερα με ενημέρωσε το Gearbest ότι η παραγγελία μου έγινε shipped, μου έδωσαν tracking number και έστειλαν φώτο του δέματος επίσης....

 

Περί τα τέλη του μήνα ευελπιστώ να το έχω στα χέρια μου.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...