Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις βρήκα και άλλο πρόβλημα στα 10. Όταν συνδέω ακουστικά για να ακούσω μουσική από τα τραγούδια που έχω αποθηκευμένα η ένταση είναι χαμηλά παρόλο που την έχω στο τέρμα. Αντιθέτως στο ράδιο παίζει μια χαρά. Νομίζω ότι αυτό ήταν το ποτήρι που ξεχείλισε και θα γυρίσω πίσω στα 8.1. Μπορεί να μου πει κάποιος αν όντως παίζει χαμηλά η μουσική σε άλλους και πόση ώρα κάνει να περάσω πάλι τα 8.1;

 

Πριν κάνω reset λέω δεν δοκιμάζω κάτι καινούργια ακουστικά που έχω στο κουτί; Παίζει καμπάνα και στην μουσική και στο ράδιο. Ευτυχώς γλύτωσα την όλη διαδικασία και δεν θέλω να γυρίσω στα 8.1. Τα 10 μου αρέσουν πολύ! Σας ευχαριστώ για την ενημέρωση και την βοήθεια!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αλλος το ιδιο θεμα με εμενα....? Με καρτα της wind παρακαλω απαντηστε να παρω την αποφαση μου τι θα κανω με το τηλ ....ευχαριστω!!!

 

Είναι σύνηθες φαινόμενο κυρίως σε LTE καθώς δεν υποστηρίζεται η κλήση μέσω LTE (voLTE) και αναγκαστικά το κινητό πρέπει να πέσει σε 2G/3G, οπότε μπορεί να μην υπάρχει καλή κάλυψη ή το οτιδήποτε.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Είναι σύνηθες φαινόμενο κυρίως σε LTE καθώς δεν υποστηρίζεται η κλήση μέσω LTE (voLTE) και αναγκαστικά το κινητό πρέπει να πέσει σε 2G/3G, οπότε μπορεί να μην υπάρχει καλή κάλυψη ή το οτιδήποτε.

 

 

Διαβασες σε τι φασεις μου το κανει ποσο λογικο ειναι αυτο...? Μηπως εχει θεμα hardware..? Διαβασε σε τι φασεις μου το κανει!!! Και απαντησε ξανα ευχαριστω!!! Οσο για σημα 4 μπαρες εχω σε lte δεν το λες κακοι καλυψη

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Διαβασες σε τι φασεις μου το κανει ποσο λογικο ειναι αυτο...? Μηπως εχει θεμα hardware..? Διαβασε σε τι φασεις μου το κανει!!! Και απαντησε ξανα ευχαριστω!!! Οσο για σημα 4 μπαρες εχω σε lte δεν το λες κακοι καλυψη

 

Αυτό σου εξηγώ, ότι σε καθεστώς 4G δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις καθώς δεν υποστηρίζεται από τους παρόχους στην Ελλάδα κι έτσι το κινητό πέφτει σε 2G/3G ασχέτως του πόσο καλή λήψη 4G έχεις. Μπορεί κάτι να συμβαίνει με την περιοχή σου αφού, όπως λες, έχεις αλλάξει ήδη κάρτα.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου εξηγώ, ότι σε καθεστώς 4G δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις καθώς δεν υποστηρίζεται από τους παρόχους στην Ελλάδα κι έτσι το κινητό πέφτει σε 2G/3G ασχέτως του πόσο καλή λήψη 4G έχεις. Μπορεί κάτι να συμβαίνει με την περιοχή σου αφού, όπως λες, έχεις αλλάξει ήδη κάρτα.

 

Αν και off-topic, καλά είχα διαβάσει ότι το 4g είναι αποκλειστικά για data.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ HARD RESET!!! Δεν έχω κάνει, είχα την Prognoza στη lock screen, έκανα το update και όχι μόνο δεν αφαιρέθηκε, αλλά λειτουργεί ακριβώς όπως και στα 8.1. Δηλαδή, άψογα.

 

 

;

 

!!!!!! τι να πω μενα αρνειται κατηγορηματικα να δουλεψει!!...στη αρχη μου ελεγε στα εληνικα τον καιρο χωρις εικονα σαν προεπισκοπιση, απ τις πολλες προσπαθειες και κολπα που του εκανα σταματησε κι αυτο. Επισης δεν μπορω να το απεγκαταστησω και νατο ξαναπερασω ,την εφαρμογη εννοω δε θυμαμαι αν ηταν ετι στα 8.1.Το πηρα αποφαση και δεν με ενοχλει πια .Κατα τα αλλα δουέυει οκ το κινητο...περιμενω την μερα που λογικα θα δωσουν επιλογη να εχεις φωνιτικη πλοηγηση στα ελληνικα στους χαρτες και αγγλλικο μενου region κλπ να ξαναρθει η κορτνα που μου κανε τοσες δουλειες ...Κατα τα αλλα οκ ειναι καλυτρο λειτουγικο απ 8.1 και πιο γρηγορο αν εξαιρεσεις τηνεφαρμογη του fb .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου εξηγώ, ότι σε καθεστώς 4G δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις καθώς δεν υποστηρίζεται από τους παρόχους στην Ελλάδα κι έτσι το κινητό πέφτει σε 2G/3G ασχέτως του πόσο καλή λήψη 4G έχεις. Μπορεί κάτι να συμβαίνει με την περιοχή σου αφού, όπως λες, έχεις αλλάξει ήδη κάρτα.

 

Μα δεν εχω θεμα οταν κανω κλησεις σε 4G mode πεφτει σε 3g /2g και γινονται κανονικα στις εισερχομενες εχω θεμα και αυτο που λεω παραπανω ειναι για τις εισερχομενες

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εχω θεμα οταν κανω κλησεις σε 4G mode πεφτει σε 3g /2g και γινονται κανονικα στις εισερχομενες εχω θεμα και αυτο που λεω παραπανω ειναι για τις εισερχομενες

Πιο πολύ θέμα συσκευής το βλέπω εγώ προσωπικά παρά της Wind!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με τον groove όντως παίζουν κανονικά τα τραγούδια. Αλλά με τον groove έχω το εξής θέμα όταν είναι αποθηκευμένη η μουσική στην SDcarrd δεν αναγνωρίζει κανένα τραγούδι.Εαν τα αποθηκεύσω στο τηλέφωνο τα βλέπει
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν εβαλα δευτερη καρτα sim μου εβγαλε ενα τριγωνακι διπλα απο τις κεραιες και δεν φευγει με τιποτα?

 

είναι Ελληνική η δεύτερη sim;

στο δικό μου 1020 με win10 το τριγωνάκι μου το εμφανίζει όταν είμαι σε περιαγωγή

Edited by kotsirasn
ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - NEXUS 4- HTC M8 -NOKIA 1020 -XPERIA Ζ5-Lumia 950xl
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ασπρο μαμισιο cover στο 640, και ηταν αθλιo, δεν εφαρμοζε καλα.

 

Πηρα την μαυρη απο αυτον εδω:

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-New-Housing-for-Microsoft-Lumia-640-Back-Cover-Battery-Cover-Back-Shell-for-Nokia-Lumia/32330668179.html

 

Και ειναι καλυτερη απο την μαμισια!! Εxει και το Logo της Microsoft!!

Link to comment
Share on other sites

Με τον groove όντως παίζουν κανονικά τα τραγούδια. Αλλά με τον groove έχω το εξής θέμα όταν είναι αποθηκευμένη η μουσική στην SDcarrd δεν αναγνωρίζει κανένα τραγούδι.Εαν τα αποθηκεύσω στο τηλέφωνο τα βλέπει

 

Όλα τα τραγούδια μου τα έχω στην sd και τα αναγνωρίζει κανονικά. Σβήσε και άναψε τη συσκευή σου. Μην κάνεις κάποιο reset.

 

Γιατι οταν εβαλα δευτερη καρτα sim μου εβγαλε ενα τριγωνακι διπλα απο τις κεραιες και δεν φευγει με τιποτα?

 

Έβαλες κάρτα της q, είμαι σίγουρος. Η q βρίσκεται σε περιαγωγή στο δίκτυο της wind, εξ' ού και το τρίγωνο, που υποδηλώνει ακριβώς αυτό

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έκανα την αναβάθμιση και έχασα τις επαφές και δεν μου συγχρονίζει το outlook για να τις περάσω ξέρει κανείς πως να τις.περάσω;
Link to comment
Share on other sites

παιδες βοηθεια.περασα τα 10 με την εξης διαδικασια:

-hard reset τα 8.1(με αυτα ημουν)

-upgrade advisor και κατεβασμα τα 10(στην 107 με πηγε)

-επαναφορα του τηλεφωνου

-ολες τις ενημερωσεις που μου εβγαλε τις εκανα

παω στην ενημερωση τηλεφωνου.μου βγαζει την 164.ολοκληρωνει το κατεβασμα της ενημερωσης,κανει και τον ελεγχο ,φτανει 100% και βγαζει το μυνημα<<ορισμενα αρχεια ενημερωσεων λειπουν η εχουν προβληματα.θα γινει ξανα αποπειρα ληψης της ενημερωσης αργοτερα.κωδικος σφαλματος (0x80073712)>>.την επανελαβα 7 φορες τουλαχιστον...

καμια βοηθεια?εχω απο τις 3 το μεσημερι και δεν θα αντεξω rollback παλι στα 8.1 και παλι απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

βαζω ενα ηχο για sms

αλλα σε μια συγκεκριμενη επαφη βαζω διαφορετικο...

 

αλλα και αυτη η επαφη να στειλει sms παιζει ο γενικος ηχος.... τι σταδιαλα κανει η microsoft

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

βαζω ενα ηχο για sms

αλλα σε μια συγκεκριμενη επαφη βαζω διαφορετικο...

 

αλλα και αυτη η επαφη να στειλει sms παιζει ο γενικος ηχος.... τι σταδιαλα κανει η microsoft

 

Εμένα δουλεύουν κανονικά ο διαφορετικός ηχος SMS και κλησης. Πατάς κανονικά το εικονιδιο αποθηκευσης με συμβολο την "δισκετα" μετα την αλλαγή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά έκανα την αναβάθμιση και έχασα τις επαφές και δεν μου συγχρονίζει το outlook για να τις περάσω ξέρει κανείς πως να τις.περάσω;

 

Μάλλον θα χρειαστει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσων (reset) για να τις δει.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιούν την αλληλογραφία του Outlook, έχω συνδεδεμένους έναν λογαριασμό Gmail και έναν Yahoo. Τα mails έρχονται κανονικά, συγχρονίζει άψογα, το μόνο που δε μπορώ να ρυθμίσω είναι να έχω ηχητική ειδοποίηση. Έχω δοκιμάσει τα πάντα στις ρυθμίσεις, κάποια στιγμή δούλεψε μόνο με τον προεπιλεγμένο ήχο, με οποιοδήποτε άλλο δε χτυπάει, πλέον δε χτυπάει ούτε με τον προεπιλεγμένο. Στα 8.1 δεν είχα τέτοιο θέμα. Λύση;
Link to comment
Share on other sites

βαζω ενα ηχο για sms

αλλα σε μια συγκεκριμενη επαφη βαζω διαφορετικο...

 

αλλα και αυτη η επαφη να στειλει sms παιζει ο γενικος ηχος.... τι σταδιαλα κανει η microsoft

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. :wacko:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μια καρτα της Q που μου δωσανε δωρεαν (1 euro δηλαδη) . Και χωρις περιαγωγη αν θυμαμε καλα δεν ειχε internet. Θα το βγαζει παντα το τριγωνο?
Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιούν την αλληλογραφία του Outlook, έχω συνδεδεμένους έναν λογαριασμό Gmail και έναν Yahoo. Τα mails έρχονται κανονικά, συγχρονίζει άψογα, το μόνο που δε μπορώ να ρυθμίσω είναι να έχω ηχητική ειδοποίηση. Έχω δοκιμάσει τα πάντα στις ρυθμίσεις, κάποια στιγμή δούλεψε μόνο με τον προεπιλεγμένο ήχο, με οποιοδήποτε άλλο δε χτυπάει, πλέον δε χτυπάει ούτε με τον προεπιλεγμένο. Στα 8.1 δεν είχα τέτοιο θέμα. Λύση;

 

Μονο όταν τικάρω όλα τα κουτάκια στις ρυθμίσεις όπως δείχνει η εικόνα ακούγονται ηχητικές ηδοποιήσεις στο outlook

 

http://s28.postimg.org/ape1oo30t/unspecified.jpg

 

αν δεν έχω τικαρισμένο και το show a notification banner δεν ακούγεται ο ήχος. Πιθανόν πρόκειται για bug του outlook

Link to comment
Share on other sites

Μονο όταν τικάρω όλα τα κουτάκια στις ρυθμίσεις όπως δείχνει η εικόνα ακούγονται ηχητικές ηδοποιήσεις στο outlook

 

http://s28.postimg.org/ape1oo30t/unspecified.jpg

 

αν δεν έχω τικαρισμένο και το show a notification banner δεν ακούγεται ο ήχος. Πιθανόν πρόκειται για bug του outlook

Ισχύει, με όλα τικαρισμένα δουλεύει και ο ήχος, όποιον και να βάλω. Μάλλον bug...

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα τελικα σημερα να παω να παρω ενα microsoft lumia 640.Να παρω το dual ή το lte?Ποιες ειναι οι διαφορες τους?Να τονισω οτι θα χρησιμοποιω αρκετα το gps με συνδεση δεδομενων(αν παιζει καποιο ρολο στην επιλογη :p )
Link to comment
Share on other sites

Μονο όταν τικάρω όλα τα κουτάκια στις ρυθμίσεις όπως δείχνει η εικόνα ακούγονται ηχητικές ηδοποιήσεις στο outlook

 

http://s28.postimg.org/ape1oo30t/unspecified.jpg

 

αν δεν έχω τικαρισμένο και το show a notification banner δεν ακούγεται ο ήχος. Πιθανόν πρόκειται για bug του outlook

 

Που υπάρχει αυτή η ρύθμιση;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...