Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επανέρχομαι διότι χθες πήρα το κινητό μου από το σέρβις λόγο του προβλήματος που δεν κλείδωνε το GPS.Το πήρα επισκευασμένο μετά από 12 μέρες και λειτουργεί τώρα μια χαρά! Το είχαν στείλει Ουγγαρία. Μου κάνει εντύπωση που το δοκιμάζω ακόμα και μέσα στο σπίτι που μερικές φορές με βρίσκει στον πιο κάτω δρόμο απο οπου βρίσκομαι και παρόλα αυτά ξεκινάει η πλοήγηση κανονικά. Εννοείτε πως στον δρόμο βρίσκει ακριβώς το στίγμα μου. Το έδωσα με τα 10 και το παρέλαβα με τα 8.1. Εννοείτε ότι θα παραμείνω στα 8.1 προς το παρόν μιας και στα 10 που είχα πριν δεν λειτουργούσε τίποτα σωστά και είχα βαρεθεί να κάνω soft & hard reset. Επίσης το κινητό δεν θερμαίνεται όπως πριν. Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι διότι χθες πήρα το κινητό μου από το σέρβις λόγο του προβλήματος που δεν κλείδωνε το GPS.Το πήρα επισκευασμένο μετά από 12 μέρες και λειτουργεί τώρα μια χαρά! Το είχαν στείλει Ουγγαρία. Μου κάνει εντύπωση που το δοκιμάζω ακόμα και μέσα στο σπίτι που μερικές φορές με βρίσκει στον πιο κάτω δρόμο απο οπου βρίσκομαι και παρόλα αυτά ξεκινάει η πλοήγηση κανονικά. Εννοείτε πως στον δρόμο βρίσκει ακριβώς το στίγμα μου. Το έδωσα με τα 10 και το παρέλαβα με τα 8.1. Εννοείτε ότι θα παραμείνω στα 8.1 προς το παρόν μιας και στα 10 που είχα πριν δεν λειτουργούσε τίποτα σωστά και είχα βαρεθεί να κάνω soft & hard reset. Επίσης το κινητό δεν θερμαίνεται όπως πριν.

Για μια επαναφορά στα 8.1 το έστειλες Ουγγαρία ενώ θα μπορούσες να το κάνεις και μόνος σου; :lol:

Οι Here δεν λειτουργούν στα 8.1; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για μια επαναφορά στα 8.1 το έστειλες Ουγγαρία ενώ θα μπορούσες να το κάνεις και μόνος σου; :lol:

Οι Here δεν λειτουργούν στα 8.1; :worry:

Δεν κλειδωνε ουτε στα 8.

Μετα τα σερβις στο στελνουν οπως το αγορασες για αυτο το παιρνει με 8αρια.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Για μια επαναφορά στα 8.1 το έστειλες Ουγγαρία ενώ θα μπορούσες να το κάνεις και μόνος σου; :lol:

Οι Here δεν λειτουργούν στα 8.1; :worry:

 

Δεν κλείδωνε σωστά ούτε και στα 8.1 που το είχα γυρίσει. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν σφάλμα των 10 αλλά τελικά έφταιγε η συσκευή μου. Οι here λειτουργούν κανονικά στα 8.1.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Νεο build για την camera (2016. 816.91.0) ωστόσο το πρόβλημα παραμένει.

 

Σε πιο κανάλι slow fast?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Νεο build για την camera (2016. 816.91.0) ωστόσο το πρόβλημα παραμένει.

 

Ποιό πρόβλημα;

 

- Όταν σβήνω το κινητό δεν χτυπάει το ξυπνητήρι, αλλάζει αυτό ή όχι.

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιό πρόβλημα;

 

- Όταν σβήνω το κινητό δεν χτυπάει το ξυπνητήρι, αλλάζει αυτό ή όχι.

 

άσχετο με την κάμερα που λέτε,αλλά όχι δεν αλλάζει.

θέλει ενεργή συσκευή το ξυπνητήρι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί έχω μεγάλη πτώση στην διάρκεια της μπαταρίας;

Σε ποια έκδοση είσαι ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί έχω μεγάλη πτώση στην διάρκεια της μπαταρίας;

 

Και εγώ,189 εκδοση

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται περίεργο γιατί έχω αύξηση της μπαταρίας.

Το τηλέφωνο μόλις πάει 100% το βγάζω από την πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Με Wi-Fi σερφινγκ κρατάει 8 ώρες περίπου. Σε αναμονή πάει και 3 μέρες. Είμαι σε φαστ . Εσένα πόσες ώρες σου κρατάει;
Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει ξανά,1.5 + μέρα με Wi-Fi και δεδομένα 24 ώρες ανοιχτά και αρκετό ίντερνετ,σχεδόν όλα τα διαβάζω και γράφω από το κινητό.

.189 επίσημη με αρκετά τηλέφωνα και Viber.

Edited by tasose
Link to comment
Share on other sites

Στο 640 LTE παρατηρησα σημερα το εξης παραξενο: στην εγγραφη video, 1920 αναλυση, 30FPS και ενεργοποιημενο το συστημα σταθεροποιησης, τα video εχουν προβληματα. Συγκεκριμενα, σαν να κουνιετε το "καδρο" χωρις να κουναω εγω το τηλεφωνο. Αν αφαιρεσω το συστημα σταθεροποιησης ή αν βαλω 25FPS δεν εχω προβλημα. W10m 10.0.14393.67 εγκατεστημενα. Αν μπορει καποιος ας δοκιμασει και να πει. Ευχαριστω :)

 

Το έχω και εγω αυτο.Και το ειχα και πριν απο το hard Reset και μετά!

 

Νεο build για την camera (2016. 816.91.0) ωστόσο το πρόβλημα παραμένει.

 

Φίλε μου πέρασε και σε εμένα αυτό το build τις κάμερας.

 

Τώρα έχω κι εγώ ακριβός το πρόβλημα που περιγραφής.

 

Πριν περάσει το 2016,816,91,0 όλα ήταν μια χαρά.

Δεν είδα ποιο Build είχα με την αναβάθμιση σε 10,0,14393,189

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

έχω το εξής πρόβλημα και θέλω την γνώμη σας..

Έχω τα w10 και μετά από λίγο καιρό εγκατάστασης τους μου κολλάνε κάποιες εφαρμογές, για παράδειγμα μου κολλάει το messenger και δεν μπορώ να μπω να γράψω μήνυμα,να δω τα μηνύματα κτλ και στο instagram μου δείχνει ειδοποιήσεις και όταν μπαίνω να τις δω δεν μου τις εμφανίζει καν και αναγκάζομαι να το κλείνω και το ανοίγω συνέχεια για να ξεκολλανε και πάλι μονο στο instagram οι ειδοποιήσεις δεν εμφανίζονται..

Μήπως αν γυρίσω στα w8 να μην το παθαίνω πια αυτό???Αξίζει να γυρίσω ή να έχω τα w10???

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by niotheros
Γραφή SMS
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πέρασε και σε εμένα αυτό το build τις κάμερας.

 

Τώρα έχω κι εγώ ακριβός το πρόβλημα που περιγραφής.

 

Πριν περάσει το 2016,816,91,0 όλα ήταν μια χαρά.

Δεν είδα ποιο Build είχα με την αναβάθμιση σε 10,0,14393,189

 

Ακριβως τα ιδια θεματα με το βιντεο εχω και εγω και με την 2016,816,91,0 καθως και με την προηγουμενη (δεν θυμαμαι ποια ηταν) ποιο πριν μια χαρα. Κλασσικα την μια φτιαχνουν κατι και την αλλη κατι χαλανε..δεν υπαρχει σωστος ελεγχος-χρονος-ενδιαφερον...δεν ξερω..

Επισης η εφαρμογη των φωτογραφιων δεν εχει lag ρε παιδια σε 640 ds..? Το Pinch to zoom ειναι αθλιο ακομα..την μια πιανει την αλλη δεν ζουμαρει..την αλλη δεν αλλαζει φωτογραφια και θελει ξανα ταπ ταπ...αλλος δεν το παρατηρει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τα ιδια θεματα με το βιντεο εχω και εγω και με την 2016,816,91,0 καθως και με την προηγουμενη (δεν θυμαμαι ποια ηταν) ποιο πριν μια χαρα. Κλασσικα την μια φτιαχνουν κατι και την αλλη κατι χαλανε..δεν υπαρχει σωστος ελεγχος-χρονος-ενδιαφερον...δεν ξερω..

Επισης η εφαρμογη των φωτογραφιων δεν εχει lag ρε παιδια σε 640 ds..? Το Pinch to zoom ειναι αθλιο ακομα..την μια πιανει την αλλη δεν ζουμαρει..την αλλη δεν αλλαζει φωτογραφια και θελει ξανα ταπ ταπ...αλλος δεν το παρατηρει αυτο?

 

Δεν έχω κάποιο κόλλημα με την εφαρμογή των φωτογραφιών δουλεύει κανονικά και το ζουμ και δεν έχω κάποιο λαγκ,το βίντεο θα το δοκιμάσω να σας πω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας,

έχω το εξής πρόβλημα και θέλω την γνώμη σας..

Έχω τα w10 και μετά από λίγο καιρό εγκατάστασης τους μου κολλάνε κάποιες εφαρμογές, για παράδειγμα μου κολλάει το messenger και δεν μπορώ να μπω να γράψω μήνυμα,να δω τα μηνύματα κτλ και στο instagram μου δείχνει ειδοποιήσεις και όταν μπαίνω να τις δω δεν μου τις εμφανίζει καν και αναγκάζομαι να το κλείνω και το ανοίγω συνέχεια για να ξεκολλανε και πάλι μονο στο instagram οι ειδοποιήσεις δεν εμφανίζονται..

Μήπως αν γυρίσω στα w8 να μην το παθαίνω πια αυτό???Αξίζει να γυρίσω ή να έχω τα w10???

 

Δεν χρησιμοποιώ τις δυο εφαρμογές που αναφέρεις αλλά στο φόρουμ λένε ότι και τα δυο έχουν πρόβλημα.

Edited by niotheros
Διόρθωση μηνύματος παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

https://1drv.ms/i/s!AuwwdUu4EllPwQKCc4C573jJ4Mct

 

 

 

Σκουπιδακι ή χάλασε ο φακός;

 

 

 

Δοκίμασα με μηχάνημα (φυσητηρα) και δεν είδα αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

https://1drv.ms/i/s!AuwwdUu4EllPwQKCc4C573jJ4Mct

 

 

 

 

 

 

 

Σκουπιδακι ή χάλασε ο φακός;

 

 

 

 

 

 

 

Δοκίμασα με μηχάνημα (φυσητηρα) και δεν είδα αποτέλεσμα

 

Έχει μπει σκουπιδακι μέσα στον φακό.

 

Το είχα κι εγώ.

 

Αναγκαστικά το στέλνεις για σέρβις.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Η κιτρινίλα, όπως έχει αναφερθεί από πολλούς (δεν εννοώ μόνο το παρόν φόρουμ), έκανε την εμφάνισή του πάνω δεξιά.

 

Μάλλον η αποστολή στο service δεν αποφευχθεται.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς γιατί κάποιες εφαρμογές πχ Instagram κρατάνε δεδομένα στο χώρο αποθήκευσης; σε μια εβδομάδα έφτασε ένα giga. Έτσι είναι ή κάτι κάνω λάθος
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς γιατί κάποιες εφαρμογές πχ Instagram κρατάνε δεδομένα στο χώρο αποθήκευσης; σε μια εβδομάδα έφτασε ένα giga. Έτσι είναι ή κάτι κάνω λάθος

 

Μάλλον επειδή έχεις ενεργοποιημενη την ρύθμιση μέσα από το ινσταγκραμ του γεγονότος όταν ανεβάζεις μια φώτο επεξεργασμενη εκεί θα στην αποθηκεύει και στην συλλογή σου..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...