Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στους φακέλους πήγα.

Αν το καινούριο Viber δεν αποθηκεύει τις φωτο αυτόματα όπως λέει ο φίλος πιο πάνω τσάμπα ψάχνω...

 

Windows phone...παράθυρο στην ευκολία κ στην ευχρηστία...κλαψ

Link to comment
Share on other sites

Στους φακέλους πήγα.

Αν το καινούριο Viber δεν αποθηκεύει τις φωτο αυτόματα όπως λέει ο φίλος πιο πάνω τσάμπα ψάχνω...

 

Windows phone...παράθυρο στην ευκολία κ στην ευχρηστία...κλαψ

Ναι αυτό ισχύει! Εμενα με βολεύει έτσι προσωπικά, για να μη τη σβηνω μετά αν δεν μου αρέσει η φωτογραφία!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφαίρεσαν το ράδιο??? Η γυναίκα μου μολις με ειπε οτι δεν βρίσκει το ράδιο, τι γίνεται, θα το ξαναβαλουν; αν οχι προτεινεται μου καποιο δοκιμασμενο καλο αν υπαρχει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφαίρεσαν το ράδιο??? Η γυναίκα μου μολις με ειπε οτι δεν βρίσκει το ράδιο, τι γίνεται, θα το ξαναβαλουν; αν οχι προτεινεται μου καποιο δοκιμασμενο καλο αν υπαρχει.

 

Radio FM Phone.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Τοσο πολυ κοστίζει μια απλη εφαρμογή και την αφαιρούν....

 

Στις ανεπτυγμένες χώρες έχουν πραγματικά απεριόριστα δεδομένα. Γι' αυτό την αφαίρεσαν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

έχω το Lumia 640 dual-sim

Υπάρχει ένα πολύ σοβαρό bug. Δεν έχω βάλει w10 ενώ έχω αναβαθμίσει την lumia camera στην τελευταία έκδοση.

Πολλές φορές όταν στέλνω φωτογραφίες μέσω viber ή fb messenger κάνει κάτι τρελά πχ ενώ έχω τραβήξει μια φώτο σε portait(όρθια) στο παραλήπτη εμφανίζεται σε landscape mode (πλάγια) προσθέτοντας από μόνο του δεξιά και αριστερά μαύρα κενά.

Η όταν πάω να ανεβάσω πχ στο fb, ενώ στο κινητό φαίνεται (και την έχω τραβήξει) όρθια, στο preview του upload φαίνεται landscape και στο τελικό αποτέλεσμα ...ρίχνει ζάρια μάλλον και μπορεί να ανέβει σωστά....ή και όχι :mad::mad::mad:

Τραβάω πχ 3 σερι φωτογραφίες σε portait mode και η μία στις 3ς όταν τις περάσω στον υπολογιστή θα εμφανιστεί παραμορφωμένη ώστε να χωρέσει σε κάδρο landscape 16:9

με λίγα λόγια οι μισές φωτογραφίες που έχω τραβήξει τόσο καιρό είναι μόνο για να τις βλέπω εγώ στη συσκευή μου.

 

 

Καλά αν το συνδέσω στο Pc εκεί είναι που δείχνει οτι να ναι, μιλάμε για φάση του βλέπω μια φώτο landscape και μόλις την κάνω copy-paste στην επιφάνεια εργασίας αλλάζει orientation από μόνη της.

Απο λίγο που έψαξα πρόκειται για γενικό πρόβλημα. το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? έχει βρεθεί κάποια λύση?

 

Edit

Κι άλλο πρόβλημα. Ξαφνικά το Viber και μάλλον και όλες οι υπόλοιπες εφαρμογές δεν δίνουν notifications, παρά μόνο αν τις ανοίξεις. Δοκίμασα restart ελεγξα την οικονομία μπαταρίας τις ρυθμίσεις του Viber /συσκευής για να σιγουρευτώ ότι έχω ενεργοποιημενα τα push notification αλλά πάλι τζίφος.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Hard reset έχεις κάνει;

 

Είναι της γυναίκας και δεν θα την παλεψω:lol:

Πάλι μοιάζει κοινό πρόβλημα, λένε για πρόβλημα με τους servers της microsoft

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει την αναβάθμιση στο συγκεκριμένο τηλέφωνο χωρίς hard και soft reset και λειτουργεί απροβλημάτιστα.
Αυτο ειναι πολυ καλο νεο...γιατι σχεδον ολοι πριν και μετα εκαναν hard η soft reset
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένα ενεργά στην ΣΙΜ 1 βγάζει την ένδειξη Η στην οθόνη αλλά ίντερνετ γιοκ.

 

Τι συμβαίνει ;

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένα ενεργά στην ΣΙΜ 1 βγάζει την ένδειξη Η στην οθόνη αλλά ίντερνετ γιοκ.

 

Τι συμβαίνει ;

Κανε ενα reboot.

Κοσμοτε εχεις;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένα ενεργά στην ΣΙΜ 1 βγάζει την ένδειξη Η στην οθόνη αλλά ίντερνετ γιοκ.

 

Τι συμβαίνει ;

 

είχες κάνει αλλαγή σε ποια κάρτα θα έχει δεδομένα;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Eννοείται πως έχω βάλει τα δεδομένα στη sim 1 .

 

δε με κατάλαβες.

είχες πχ την σιμ 2 για δεδομένα και άλλαξες σε σιμ1?

με ένα reboot θα στρώσει πάντως.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι από την SIM2 γύρισα τα δεδομένα στη sim1. Πως γίνεται το reboot ;;

 

Επαφές φωτογραφίες χάνονται ;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι από την SIM2 γύρισα τα δεδομένα στη sim1. Πως γίνεται το reboot ;;

 

Επαφές φωτογραφίες χάνονται ;;

 

Απλά κλείστο και άνοιξε το πάλι.

τίποτα δεν χάνεται.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω κάνει..αλλά αλλαγή δεν είδα...

 

ανοιξε,κλέισε δεδομένα,θα πιάσει,κάπου κάποιυ κολλάει,μου το έκανε και μένα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά θα πάω το κινητό μου για σέρβις διότι δεν κλειδώνει το gps σωστά και με δείχνει εκατοντάδες μέτρα μακριά. Κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων για να σβηστούν οι λογαριασμοί μου και το πάω στην arvato στα κτελ Κηφισού; Εχει κάποιος εμπειρία από arvato και πόσες μέρες το κρατανε; Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά θα πάω το κινητό μου για σέρβις διότι δεν κλειδώνει το gps σωστά και με δείχνει εκατοντάδες μέτρα μακριά. Κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων για να σβηστούν οι λογαριασμοί μου και το πάω στην arvato στα κτελ Κηφισού; Εχει κάποιος εμπειρία από arvato και πόσες μέρες το κρατανε;

 

μήπως χρειάζεται calibration?

θυμάμαι με τα 8,1 έκανες κάτι κουλά κρατώντας το κινητό στο χέρι για να πιάσει κανονικό σήμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μήπως χρειάζεται calibration?

θυμάμαι με τα 8,1 έκανες κάτι κουλά κρατώντας το κινητό στο χέρι για να πιάσει κανονικό σήμα.

 

Στα 10 δεν υπάρχει κάτι τέτοιο όμως.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Στα 10 δεν υπάρχει κάτι τέτοιο όμως.

 

Ισχύει.Τι να πω,αν είσαι 100%σίγουρος ότι φταίει το gps,πας σέρβις και ότι ήθελε προκύψει από θέμα χρόνο.

Δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για την αρβάτο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά θα πάω το κινητό μου για σέρβις διότι δεν κλειδώνει το gps σωστά και με δείχνει εκατοντάδες μέτρα μακριά. Κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων για να σβηστούν οι λογαριασμοί μου και το πάω στην arvato στα κτελ Κηφισού; Εχει κάποιος εμπειρία από arvato και πόσες μέρες το κρατανε;

 

Να είσαι πολύ προσεκτικός με την Arvato.

 

Στις συσκευές που είναι εντός εγγύησης, δε δίνουν και μεγάλη προσοχή.

 

Όταν είναι εκτός και τους "τα ακουμπάς", σε έχουν σαν βασιλιά

 

Αυτά τα έχω διαβάσει από διάφορα sites. Ευτυχώς δεν έχω προσωπική εμπειρία.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...