Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το δικό μου (640 XL) γερμανικό είναι αλλά η αναβάθμιση έγινε 2 μέρες μετά την επίσημη ανακοίνωση

 

 

Οπότε ...

 

 

 

Οπότε τι;

 

Όπως,λογικά θα πρέπει να χεις διαβάσει,τα περισσότερα Γερμανικά δεν έχουν αναβαθμιστεί.

 

Οπότε....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ήρθε τωρα το update;

 

Οπως εχει ηδη αναφερθει υπηρχαν καποια Lumia 640 γερμανικης προελευσης (000-DE) για τα οποια το Upgrade Advisor εβγαζε ενα μηνυμα "Η συσκευή σας είναι κατάλληλη για αναβάθμιση - συνεργαζόμαστε με τον πάροχο..." και στα οποια ΔΕΝ δοθηκε η αναβαθμιση ταυτοχρονα με τις υπολοιπες συσκευες.. εως τωρα :)

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

Με το που αναβαθμίζεται σε 10αρια, έχουμε την .107. Αν αναζητήσεις νέες ενημερώσεις, σου γράφει πως είναι διαθέσιμη νέα, την κάνεις και σου περνάει την .218.
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα νουμερα που δινουν στις αναβαθμίσεις εχουν καποια λογικη?σημαινουν κατι σε κωδικοποιημενη μορφη?...η είναι ότι ναναι?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξέρω αν απασχολεί και κάποιους άλλους και ίσως να έχει υπάρξει τέτοιο θέμα σε προηγούμενες σελίδες...

 

εγώ στο 640 XL αντιμετωπίζω θέμα με τις ειδοποιήσεις του viber και τον ήχο κλήσης...δεν έρχονται ειδοποιήσεις και δεν κουδουνίζει σε εισερχόμενη κλήση όταν η εφαρμογή είναι κλειστή....καμμιά ιδέα????

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξέρω αν απασχολεί και κάποιους άλλους και ίσως να έχει υπάρξει τέτοιο θέμα σε προηγούμενες σελίδες...

 

εγώ στο 640 XL αντιμετωπίζω θέμα με τις ειδοποιήσεις του viber και τον ήχο κλήσης...δεν έρχονται ειδοποιήσεις και δεν κουδουνίζει σε εισερχόμενη κλήση όταν η εφαρμογή είναι κλειστή....καμμιά ιδέα????

 

Η γνωμη μου είναι ότι φταίει το Viber.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου είναι ότι φταίει το Viber.

Γιατί να φταίει όμως το viber, ενώ στις περισσότερες συσκευές δεν έχει πρόβλημα...

Άλλη μία παρόμοια περίπτωση αναφέρεται στο θέμα του Mate 8...

Μάλλον πρόκειται για conflict της εφαρμογής με το hardware της συσκευής...

αλλά πως αντιμετωπίζεται ρε γμτ;;;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να φταίει όμως το viber, ενώ στις περισσότερες συσκευές δεν έχει πρόβλημα...

Άλλη μία παρόμοια περίπτωση αναφέρεται στο θέμα του Mate 8...

Μάλλον πρόκειται για conflict της εφαρμογής με το hardware της συσκευής...

αλλά πως αντιμετωπίζεται ρε γμτ;;;

Σε λίγο καιρό το Viber θα φτιάξει universal εφαρμογή για τα WP λίγο υπομονή γιατί η εφαρμογή που υπάρχει τώρα έχει κάποια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να φταίει όμως το viber, ενώ στις περισσότερες συσκευές δεν έχει πρόβλημα...

Άλλη μία παρόμοια περίπτωση αναφέρεται στο θέμα του Mate 8...

Μάλλον πρόκειται για conflict της εφαρμογής με το hardware της συσκευής...

αλλά πως αντιμετωπίζεται ρε γμτ;;;

 

Το Viber είναι "πονεμένη" ιστορία και στα 2 λειτουργικά. Από όσο έχω διαβάσει και στο Android είσαι (φαίνεσαι; ) offline, αν έχεις κάνει minimize ή close την εφαρμογή.

 

Αν είσαι και με W10 (αλλά ακόμα και με 8 να είσαι), πήγαινε στο Battery Saver/Οικονομία Μπαταρίας και κοίταξε πώς είναι ρυθμισμένο.

 

Αν αυτό δε δουλέψει, απεγκατάσταση και εγκατάσταση πάλι.

 

Αν ούτε κι αυτό, soft reset.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σε 8.1 αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα. φορτωσα σε 32gb Kingston class 10 όλες τις φωτο από το παλιο κινητό Lumia 610.περίπου 3000. Περίμενα αρκετά μέχρι να ολοκληρώσει το σκαναρισμα για τις βάλει χρονολογικα. Με τη εφαρμογή φωτογραφίες όλα δουλεύουν ρολοι και βλέπω τα πάντα όπως πρέπει. Όταν όμως ανοίγω άλλη εφαρμογή και πάω να επιλέξω φωτογραφία για επισύναψη κολλάει και με πετάει έξω...ούτε μειλ με φωτο δεν μπορώ να στείλω. Έχω δοκιμάσει να ξαναπεράσω τις φωτο άλλες 2 φορές μετά από φορματ κάρτας με καλώδιο αλλά και με card reader αλλά πάλι το ίδιο αποτέλεσμα.αντιμετωπισε άλλος παρόμοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και ξανασκέφτομαι ναπερασω τα 10αρια...Με τα 8.1 εδω και 9μηνες δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα...Δεν ξέρω ίσως θα περιμένω λίγο ακομα
Link to comment
Share on other sites

Tι να περιμένει; το τρένο;

Φίλε μου αν δεν τα βάλεις για να τα δοκιμάσεις εσύ ο ίδιος,κανείς μας δεν μπορεί να σε πείσει ούτε να τα βάλεις,ούτε να μείνεις με τα 8.1

Κάθε ένα λειτουργικό έχει το κοινό του.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Tι να περιμένει; το τρένο;

Φίλε μου αν δεν τα βάλεις για να τα δοκιμάσεις εσύ ο ίδιος,κανείς μας δεν μπορεί να σε πείσει ούτε να τα βάλεις,ούτε να μείνεις με τα 8.1

Κάθε ένα λειτουργικό έχει το κοινό του.

έτσι όπως τα λες είναι αλλα να διαγράψεις ένα άψογο λειτουργικό και να ψάχνεσαι σε κάτι που ακόμα κανεις δεν μπορεί να σου εγγυηθεί τίποτα ε αυτό σε προβληματίζει λιγο
Link to comment
Share on other sites

έτσι όπως τα λες είναι αλλα να διαγράψεις ένα άψογο λειτουργικό και να ψάχνεσαι σε κάτι που ακόμα κανεις δεν μπορεί να σου εγγυηθεί τίποτα ε αυτό σε προβληματίζει λιγο

 

Tόσες σελίδες δηλαδή τσάμπα τις έχουμε γράψει.:confused:

Anyway,δική σου συσκευή εσύ ξέρεις καλύτερα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Tόσες σελίδες δηλαδή τσάμπα τις έχουμε γράψει.:confused:

Anyway,δική σου συσκευή εσύ ξέρεις καλύτερα.

καθόλου τσάμπα επειδή τις έχω διαβάσει όλες προβληματίζομαι

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν δεν τις είχα διαβάσει θα τα πέρναγα αέρα και ότι ήθελε προκύψει

Link to comment
Share on other sites

αυτό το ήθελε προκύψει είναι πολύ σχετικό όμως.

Εγώ στην θέση σου βέβαια δεν θα τα έβαζα.

Τώρα που είμαι όμως στην θέση μου τα έχω βάλει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

αυτό το ήθελε προκύψει είναι πολύ σχετικό όμως.

Εγώ στην θέση σου βέβαια δεν θα τα έβαζα.

Τώρα που είμαι όμως στην θέση μου τα έχω βάλει.

και;;;οι εντυπώσεις σου από τη νέα εμπειρία;;;
Link to comment
Share on other sites

την έχω γράψει άπειρες φορές στις περασμένες σελίδες που είπες ότι διάβασες.

Δεν υπάρχει λόγος για να πάω στα 8.1 ξανά.Ποτέ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

την έχω γράψει άπειρες φορές στις περασμένες σελίδες που είπες ότι διάβασες.

Δεν υπάρχει λόγος για να πάω στα 8.1 ξανά.Ποτέ.

κατανοητό....όπως το βλέπει ο καθένας....σ ευχαριστώ πάντως για τις άμεσες απαντήσεις Edited by giorgos365
Link to comment
Share on other sites

κατανοητό....όπως το βλέπει ο καθένας....σ ευχαριστώ πάντως για το χρόνο σου

 

Δεν κάνει τίποτα.

Προφανώς και είναι θέμα οπτικής,αλλά αν τα βάλεις όπως πρέπει προβλήματα δεν υπάρχουν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα το ραδιόφωνο.Από ότι είδα δεν έχει σαν περιοχή την Ευρώπη και όταν κάνει σκαν δεν βρίσκει κανένα σταθμό.Έχω τα 10αρια την 218.Αυτο το παρατήρησε κανεις άλλος;
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα το ραδιόφωνο.Από ότι είδα δεν έχει σαν περιοχή την Ευρώπη και όταν κάνει σκαν δεν βρίσκει κανένα σταθμό.Έχω τα 10αρια την 218.Αυτο το παρατήρησε κανεις άλλος;

 

Δεν εχω το 640 αλλα στο δικο μου ειναι στο setting "world" και πιανει σταθμους κανονικα. Μηπως εχεις βαλει US ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...