Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς; Δε χτυπάει καν η συσκευή σου σε post/comment ή κάτι στο viber;

 

Στο facebook ενω στην αρχή έρχονταν οι ειδοποιήσεις μπροστά στο tile τώρα πρεπει να μπω στην εφαρμογή..δεν με πειράζει έτσι και αλλιως δεν πολύ ασχολούμαι..στο viber αμα μπω στην εφαρμογή μια χαρά όλα..αλλιως αργουνε πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Στο facebook ενω στην αρχή έρχονταν οι ειδοποιήσεις μπροστά στο tile τώρα πρεπει να μπω στην εφαρμογή..δεν με πειράζει έτσι και αλλιως δεν πολύ ασχολούμαι..στο viber αμα μπω στην εφαρμογή μια χαρά όλα..αλλιως αργουνε πολύ..

 

Στο facebook, μήπως τις απενεργοποίησες κατάλαθος;

 

Το viber το έχεις στην εσωτερική μνήμη ή στην κάρτα sd;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις,αναζητηση για να βρεις το...φιλτρο κλησεων

επιλεγεις ενεργο

μετα πας ιστορικο κλησεων κ παρατεταμενο πατημα στην επαφη που θες να μπλοκαρεις επιλεγοντας αποκλεισμος αριθμου.

 

Δυστυχώς δεν έχει την επιλογή αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Στο facebook, μήπως τις απενεργοποίησες κατάλαθος;

 

Το viber το έχεις στην εσωτερική μνήμη ή στην κάρτα sd;

 

Τελικά μάλλον με το facebook ήταν παροδικό συνήλθε και όλα μια χαρά.το viber το έχω στην μνήμη του τηλεφώνου.έτσι και αλλιως είμαι χαλαρός χρήστης και μου φτανει άνετα η μνήμη του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον με το facebook ήταν παροδικό συνήλθε και όλα μια χαρά.το viber το έχω στην μνήμη του τηλεφώνου.έτσι και αλλιως είμαι χαλαρός χρήστης και μου φτανει άνετα η μνήμη του κινητού

 

Μια χαρά τότε. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τις ενημερώσεις του facebook και του viber ήθελα μονο αλλά θα περιμένουμε όπως ειπες τα 10αρια..άντε να δουμε!!
Αυτες γινονται αυτοματα
Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση του κινητού πως μπορω να κάνω;;μέχρι στιγμής μονο την απενεργοποίηση έχω βρει..

επανεκινηση πατας το κατω κουμπι και θα σου βγαλει επιλογή κλεισίματος. Μετα που θα κλεισει το τηλεφωνο πατας παλι το κουμπακι αυτό και θα ανοιξει κανονικα και θα σου ζητησει πιν. ον οφφ είναι το πατας 2 -3 δλπτα/

Αν εννοεις reset σε εργοστασιακο status τοτε μεσα από τα settings (system - about phone-reset my phone)

 

 

α

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση του κινητού πως μπορω να κάνω;;μέχρι στιγμής μονο την απενεργοποίηση έχω βρει..

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Lumia FAQ - Επανεκκίνηση, soft & hard reset.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

επανεκινηση πατας το κατω κουμπι και θα σου βγαλει επιλογή κλεισίματος. Μετα που θα κλεισει το τηλεφωνο πατας παλι το κουμπακι αυτό και θα ανοιξει κανονικα και θα σου ζητησει πιν. ον οφφ είναι το πατας 2 -3 δλπτα/

Αν εννοεις reset σε εργοστασιακο status τοτε μεσα από τα settings (system - about phone-reset my phone)

 

 

 

Αυτό λέγεται άνοιξε-κλείσε,όχι επανεκίνηση=reboot

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με διαφωτισε ο φίλος niotheros!!πάντως δίκαιο ειχες..

 

είχα δει την απάντηση του niotheros γιαυτό δεν την επανέλαβα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

είχα δει την απάντηση του niotheros γιαυτό δεν την επανέλαβα.

 

Γενικά νέος στο λειτουργικό ψαχνομαι ακόμα..πάντως είμαι ευχαριστημένος το κινητό για τα χρήματα του είναι απίστευτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα οταν γραφω μηνυμα η οθονη σαν να παταει δυο η τρια γραμματα μαζι και σαν να μην πιανει καλα οταν κανω scroll up η down στα μενου .εσεις εχετε κανενα προβλημα με την αφη της οθονης ?με προστασια οθονης λετε να βελτιωνεται ?
Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα οταν γραφω μηνυμα η οθονη σαν να παταει δυο η τρια γραμματα μαζι και σαν να μην πιανει καλα οταν κανω scroll up η down στα μενου .εσεις εχετε κανενα προβλημα με την αφη της οθονης ?με προστασια οθονης λετε να βελτιωνεται ?

 

3 μέρες το έχω στην κατοχή μου και δεν έχω παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο..φοραω tempered στην οθόνη αλλά δεν νομίζω να παίζει ρόλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες το έχω στην κατοχή μου και δεν έχω παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο..φοραω tempered στην οθόνη αλλά δεν νομίζω να παίζει ρόλο αυτό.

 

αμα γραφω ειδικα με τα δυο δαχτυλα γρηγορα παταει πολλα παραπανω γραμματα η λαθος .δεν ξερω κ το scroll κολλαει και καμια φορα ενω πχ το κανω κατω μπαινει σε εφαρμογη σαν να την παταω .με τον αντιχειρα το κανει πιο εντονα με τα αλλα δαχτυλα σχεδον καθολου αυτο

Link to comment
Share on other sites

κοίτα με τον αντίχειρα και εγώ πατάω πολλές φορές 2 γράμματα μαζί.

το έκανα σε όλα μου τα κινητά,εκτός απο τα παλιά,με τα κουμπιά.:lol:

τώρα για το scroll δεν έχω κανένα θέμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην μπαρα του σήματος βλέπω μόνιμα 1-2 γραμμές από τις 5.ή κάρτα είναι καινούρια ενώ όταν μιλαω δεν έχω θέμα ακούγεται η κλήση άψογα.τι λέτε να φταιει:;
Link to comment
Share on other sites

Στην μπαρα του σήματος βλέπω μόνιμα 1-2 γραμμές από τις 5.ή κάρτα είναι καινούρια ενώ όταν μιλαω δεν έχω θέμα ακούγεται η κλήση άψογα.τι λέτε να φταιει:;

 

Έχεις καλό σήμα στην περιοχή σου;

 

Με wind στην πρώτη υποδοχή, χωρίς πολύ καλό σήμα, δεν έχω κανένα θέμα στις κλήσεις. Τώρα, από internet, παίζει, ειδικά όταν το κρατάω για πληκτρολόγηση (η κεραία για τα δίκτυα κινητής είναι στο κάτω μέρος της συσκευής). Αυτή τη στιγμή έχω 1 μπάρα σε H+, ενώ πριν λίγο 4 σε E.

 

Στη 2η έχω frog και έχω σχεδόν μόνιμα 4 μπάρες σε G.

 

Η cosmote έχει αρκετά πιο σταθερό σήμα στην περιοχή μου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

σε ποια εταιρία είσαι;

με cosmote στην πρώτη και voda στην δεύτερη έχω 4/5 και στις 2 και H+ και στις 2.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε ποια εταιρία είσαι;

με cosmote στην πρώτη και voda στην δεύτερη έχω 4/5 και στις 2 και H+ και στις 2.

 

Σε cosmote .δεν έχω θέμα κλήσεων ακούω άψογα αλλά με προβληματίζει μήπως είναι θέμα συσκευής.σε 2g δίκτυο έχω 4\5.σε 3g 2\5.4g δεν χρησιμοποιώ για λόγους εξοικονόμησης μπαταρίας

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις καλό σήμα στην περιοχή σου;

 

Με wind στην πρώτη υποδοχή, χωρίς πολύ καλό σήμα, δεν έχω κανένα θέμα στις κλήσεις. Τώρα, από internet, παίζει, ειδικά όταν το κρατάω για πληκτρολόγηση (η κεραία για τα δίκτυα κινητής είναι στο κάτω μέρος της συσκευής). Αυτή τη στιγμή έχω 1 μπάρα σε H+, ενώ πριν λίγο 4 σε E.

 

Στη 2η έχω frog και έχω σχεδόν μόνιμα 4 μπάρες σε G.

 

Η cosmote έχει αρκετά πιο σταθερό σήμα στην περιοχή μου.

 

Ή cosmote έχει σχετικά καλό σημα.δεν έχω παράπονο με τις κλήσεις αλλά μου φαίνεται αρκετά περίεργο.σε 2g δίκτυο είναι γεμάτη η μπαρα.στα υπόλοιπα κάτω του μεσου

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πολλες φορες εχω 1 με 3 γραμμες αλλα κανενα προβλημα .Σε κλησεις και ιντερνετ μια χαρα .ισως μονο να περιμενα το 4g λιγο πιο γρηγορο σε σχεση με ενα φιλο μου που εχει το samsung s5 αλλα νομιζω εχει καλυτερη κεραια αυτο απο το 640 . Απο τι εχω δει η καρτα sd δεν κρυπτογραφειται αυτο θα αλλαξει με τα 10 ? Και κατι αλλο αν εχεις βαλει κωδικο στο onedrive αν μπεις ομως στις φωτογραφιες τον φακελο στο onedrive μονο των φωταγραφιων τον ανοιγει κανονικα χωρις pin οποτε ειναι λιγο βλακεια αυτο .ξερετε αν αλλαζει ?
Link to comment
Share on other sites

Και εγω πολλες φορες εχω 1 με 3 γραμμες αλλα κανενα προβλημα .Σε κλησεις και ιντερνετ μια χαρα .ισως μονο να περιμενα το 4g λιγο πιο γρηγορο σε σχεση με ενα φιλο μου που εχει το samsung s5 αλλα νομιζω εχει καλυτερη κεραια αυτο απο το 640 . Απο τι εχω δει η καρτα sd δεν κρυπτογραφειται αυτο θα αλλαξει με τα 10 ? Και κατι αλλο αν εχεις βαλει κωδικο στο onedrive αν μπεις ομως στις φωτογραφιες τον φακελο στο onedrive μονο των φωταγραφιων τον ανοιγει κανονικα χωρις pin οποτε ειναι λιγο βλακεια αυτο .ξερετε αν αλλαζει ?

 

Εντάξει τότε νομιζα πως ήταν θέμα της συσκευής μου.από μπαταρία είσαι ικανοποιημένος;;μήπως ξέρεις πως βλέπουμε το ποσοστό της μπαταρίας που καταναλώνει η οθόνη;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...