Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω τη συσκευή...την έχω βρει στα 147ευρώ (ελληνικής αντιπροσωπίας) και είμαι πολύ κοντά να το αποφασίσω.

Εσείς είστε ευχαριστημένοι από αυτήν...

θα την ξαναγοράζατε στα ίδια χρήματα ή θα κοιτάγατε κάτι άλλο και ποιό;;;

 

Ευχαριστώ!

Σε ποιο ρε φιλε γιατι ψαχνομαι κ΄εγω και δεν εχω βρει σε ελ. αντιπ. σ'αυτα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο ρε φιλε γιατι ψαχνομαι κ΄εγω και δεν εχω βρει σε ελ. αντιπ. σ'αυτα τα λεφτα.

 

ψάξου λίγο στο skroytz.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά το έχω 4 μήνες το κινητό αρκετά ανθεκτικό μου έπεσε 3-4 φορές σε μάρμαρο μόνο που το ά΄σπρο το κάλυμμα αλλοιώνετε λίγο ότα κτυπήσει κάπου! για αυτό πήρα και ένα μάυρο
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για ενα πολυ καλο τηλεφωνο που πραγματικα ενω εχουν περασει απο τα χερια μου δεκαδες τηλεφωνα με εχει κερδισει.Τωρα για το ηχειο ,έτσι ειναι το 90% των τηλεφώνων .Του βάζεις μια θήκη και ειναι όλα ενταξει

Απο τα καλυτερα WP της αγορας...

Link to comment
Share on other sites

Που να δοκιμασετε και τα win10. Το τηλ απλα,πεταει και ειλικρινα ευχαριστιεσαι να ασχολησε μαζι του. Το θεωρω πλεον μια απο τις καλυτερες αγορες σαν συσκευη αλλα και σαν λογισμικο.
Link to comment
Share on other sites

Που να δοκιμασετε και τα win10. Το τηλ απλα,πεταει και ειλικρινα ευχαριστιεσαι να ασχολησε μαζι του. Το θεωρω πλεον μια απο τις καλυτερες αγορες σαν συσκευη αλλα και σαν λογισμικο.

 

Πως θα καταλάβουμε πως μπορούμε να τα αναβαθμίσουμε σε 10 ;;

 

Θα λάβουμε ειδοποιηση ;;

Link to comment
Share on other sites

Πως θα καταλάβουμε πως μπορούμε να τα αναβαθμίσουμε σε 10 ;;

 

Θα λάβουμε ειδοποιηση ;;

 

Δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα επίσημα... Είναι σε Technical Preview στάδιο και μπορείς να δεις περισσότερα εδώ:

 

Windows 10 technical preview (Insider Program)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βάλουμε τις εφαρμογές σε φακέλους ;

 

Εννοείς στην οθόνη εκκίνησης (start)? Μπορείς πιέζοντας μια εφαρμογή και βάζοντάς την πάνω από μία άλλη (όπως στο Android).

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Νεος στα windows με το 640 lte dual sim.

Δυσκολεύτηκα αρκετά στην αρχή ήμουνα έτοιμος να το δώσω,άλλα τελικά θέλει να μην πάρεις γρήγορη απόφαση και να το δουλέψεις τρεις μέρες.

Πολύ ικανοποιημενος με το αποτέλεσμα δεν με βλέπω να γυρνάω ξανά σε android .

Το μόνο που μου λείπει ειλικρινά είναι το πληκτρολόγιο το swype που είχα στο android ,υπάρχει μήπως κάτι ανάλογο σε windows?

Link to comment
Share on other sites

Το swype σε ελληνικό πληκτρολόγιο θα δοθεί στα Windows 10 που αναμένονται τους προσεχείς μήνες. Έως τότε, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα καθώς το μαμά πληκτρολόγιο δεν έχει αυτή τη δυνατότητα και δεν υπάρχει η δυνατότητα εγκατάστασης 3rd party πληκτρολογίου τύπου Swiftkey.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή που σου βγάζει τις επαφές σε αρχείο .excel αλλά δεν βρίσκω που αποθηκεύτηκε στο κινητό το αρχείο.

Στην εφαρμογή έχει τη δυνατότητα να το στείλεις αμέσως με mail όπως και έκανα.

 

Που να αποθηκεύεται άραγε ;;

Link to comment
Share on other sites

Το swype σε ελληνικό πληκτρολόγιο θα δοθεί στα Windows 10 που αναμένονται τους προσεχείς μήνες. Έως τότε, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα καθώς το μαμά πληκτρολόγιο δεν έχει αυτή τη δυνατότητα και δεν υπάρχει η δυνατότητα εγκατάστασης 3rd party πληκτρολογίου τύπου Swiftkey.

 

Σ ευχαριστώ,υπομονή λοιπόν μέχρι να βάλουμε τα 10αρια

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι κάτοχος του 640 lte dual sim μου φαίνονται λίγο περίεργες οι εφαρμογές και το περιβάλλον αλλά θα το συνηθίσω καμία συμβουλή;
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι κάτοχος του 640 lte dual sim μου φαίνονται λίγο περίεργες οι εφαρμογές και το περιβάλλον αλλά θα το συνηθίσω καμία συμβουλή;

 

Υπομονή για αρχή,μετά όλα θα πάρουν το δρόμο τους.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι κάτοχος του 640 lte dual sim μου φαίνονται λίγο περίεργες οι εφαρμογές και το περιβάλλον αλλά θα το συνηθίσω καμία συμβουλή;
Που δυσκολευεσε ..ειναι ολα τοσο απλα....το ιδιο νομιζα και γω στην αρχη..μα μερα κρατησε η δυσκολια
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή για αρχή,μετά όλα θα πάρουν το δρόμο τους.

 

Η δυσκολία κρατάει μιά δυό μέρες το πολύ! Αντε τρεις βαριά-βαριά. Μετά το συνηθίζεις!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο μοντέλο με dual sim μπορώ να έχω ίντερνετ και στις δύο σιμ ταυτόχρονα; Δηλαδή να είναι τα δεδομένα ενεργοποιημένα και στις δύο σιμ.

Έχω μια κάρτα που έχω 300 λεπτά ομιλίας και 300 mb ίντερνετ ή οποία είναι και η κύρια κάρτα όπου θα χρησιμοποιείται και για Whatsapp και viber και στην δεύτερη κάρτα έχω 5gb ίντερνετ όπου θέλω να την χρησιμοποιώ για σερφαρισμα κλπ.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Στο μοντέλο με dual sim μπορώ να έχω ίντερνετ και στις δύο σιμ ταυτόχρονα; Δηλαδή να είναι τα δεδομένα ενεργοποιημένα και στις δύο σιμ.

Έχω μια κάρτα που έχω 300 λεπτά ομιλίας και 300 mb ίντερνετ ή οποία είναι και η κύρια κάρτα όπου θα χρησιμοποιείται και για Whatsapp και viber και στην δεύτερη κάρτα έχω 5gb ίντερνετ όπου θέλω να την χρησιμοποιώ για σερφαρισμα κλπ.

 

Υπάρχει ρύθμιση που επιλέγεις ποια κάρτα θέλεις να χρησιμοποιείς για τα δεδομένα. Όχι και οι δυο καρτες ταυτόχρονα.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση που επιλέγεις ποια κάρτα θέλεις να χρησιμοποιείς για τα δεδομένα. Όχι και οι δυο καρτες ταυτόχρονα.

Οκ αλλά αν έχω το νούμερο της κάρτας 1 στο Whatsapp καταχωρημένο αλλά τα δεδομένα του ίντερνετ από την κάρτα 2, θα λαμβάνω τις ειδοποιήσεις στο Whatsapp της κάρτας 1;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά αν έχω το νούμερο της κάρτας 1 στο Whatsapp καταχωρημένο αλλά τα δεδομένα του ίντερνετ από την κάρτα 2, θα λαμβάνω τις ειδοποιήσεις στο Whatsapp της κάρτας 1;

 

Λογικά.

Φαντάζομαι είναι το ίδιο όπως με το wifi.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά αν έχω το νούμερο της κάρτας 1 στο Whatsapp καταχωρημένο αλλά τα δεδομένα του ίντερνετ από την κάρτα 2, θα λαμβάνω τις ειδοποιήσεις στο Whatsapp της κάρτας 1;

 

Nαι κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω το forum.πήρα την μεγάλη απόφαση και απο one plus one αύριο παραλαμβανω το 640.είπα να κάνω μια αλλαγη και πιστεύω το 640 είναι το καταλληλο κινητό για την νέα αρχη.όμως..άσχετος απο wp!!πως συγχρονιζω τις επαφες που είναι ολες στο gmail;;αφού το κινητό για να μπει στο store θέλει microsoft λογαριασμό.τι mail δίνω όταν μου ζητηθεί;;μπορεί να φαινομαι εντελως αρχάριος αλλά ναι ειμαι:lol::lol:βοήθεια παιδιά !!!
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω το forum.πήρα την μεγάλη απόφαση και απο one plus one αύριο παραλαμβανω το 640.είπα να κάνω μια αλλαγη και πιστεύω το 640 είναι το καταλληλο κινητό για την νέα αρχη.όμως..άσχετος απο wp!!πως συγχρονιζω τις επαφες που είναι ολες στο gmail;;αφού το κινητό για να μπει στο store θέλει microsoft λογαριασμό.τι mail δίνω όταν μου ζητηθεί;;μπορεί να φαινομαι εντελως αρχάριος αλλά ναι ειμαι:lol::lol:βοήθεια παιδιά !!!

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες...

 

Σαν Microsoft Account θα βάλεις κάποιο hotmail/outlook μόλις ανοίξεις το κινητό (θα σου ζητηθεί άλλωστε)... Μετά μόλις θα το στήνεις μπορείς να πας Ρυθμίσεις -> Email και Λογαριασμοί και να προσθέσεις όποιο άλλο λογαριασμό θες (Microsoft/Google/Yahoo κτλ κτλ) και για κάθε λογαριασμό που θα μπορείς να επιλέξεις τι θα συγχρονίζει, επαφές, ημερολόγιο και email... Δεν είναι κάτι δύσκολο, θα το δεις και εδώ θα είμαστε :)

 

Μερικά χρήσιμα links:

 

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8

Εφαρμογές Πλοήγησης για Windows Phone 8

Προτάσεις παιχνιδιών για Windows Phone 8

Background Images for Windows Phone 8.1

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...