Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα Windows 10 είναι ακόμα σε Techical Preview, όχι επίσημα... Ρίξε μια ματιά εδώ για το πρόβλημα σου :

Windows 10 technical preview (Insider Program)

 

Αλλιώς γύρισε στην τελευταία επίσημη έκδοση του λειτουργικού Windows 8.1 :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Προσπαθώ να κατεβάσω χάρτες και εφαρμογές και δεν κατεβαίνει ΤΙΠΟΤΑ!!! Φταίει το store, τα 10άρια ή η βροχή?

Οσο υπήρχε nokia αυτά γίνονταν μπαμ μπαμ...

 

Αν έχεις 10άρια, εννοείται ότι θα έχεις κάποια θέματα. Δεν είναι έτοιμο το λογισμικό που έχεις εγκαταστήσει. Με τα 8.1, για το 640 μιλώντας πάντα, δεν έχω κανένα θέμα και όλα γίνονται μπαμ μπαμ. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά γύρισα σε 8.1. Όμως η Rom είναι Vodafone branded. Από που κατεβάζω ελληνική unbranded και πώς την βάζω? Sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά τα ξέχασα τα wp!:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γύρισα σε 8.1. Όμως η Rom είναι Vodafone branded. Από που κατεβάζω ελληνική unbranded και πώς την βάζω? Sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά τα ξέχασα τα wp!:)

 

Θα το κάνεις με τον δεύτερο τρόπο.

 

Διαδικασία flashing και debranding Lumia WP8 συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Κάπου όμως πήρε το μάτι μου κάτι για "απώλεια εγγύησης"! Αν και δεν ξέρω κατά πόσο αυτο είναι σωστό (αφού φλασαρεις επίσημη rom) έμεινα τελικά με τη rom της voda. Δε με πειράζει και τοσο το logo στην επανεκκίνηση (δεν κάνω και συχνά ) ...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά so far so good με το 640. Μπήκε sd,θήκη και σε λίγο το temp glass.

Το screenshot δεν μου δουλεύει με το κουμπί ενεργοποίησης και vol up, υπάρχει άλλος τρόπος ή κάτι λάθος γίνεται?

Στο fb κάνετε κανονικά κλήσεις?

Ευχαριστώ

Edited by MotoFan
Link to comment
Share on other sites

Στο messenger δεν κάνει κλήσεις.

 

Υποδεέστερη η εφαρμογή αυτή σε σχέση με το android.

 

Οk thanx, εντάξει η δουλειά θα γίνεται απο what's up που απ όσο είδα δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Μια γνώμη κ από εμένα..Το πήρα πριν 4 μέρες το κινητό..Πριν είχα ένα iphone 4 και επειδή πλέον αργούσε πολύ όταν εμπαινα στο ίντερνετ και τελείωνε γρήγορα ή μπαταρία με το 3g ,αποφασησα να το πούλησω.Φυσικά δεν σκέφτηκα να πάρω καινούργιο iphone με τόσα χρήματα και πέρα από όλα τα αλλά να έχω το άγχος μην το κλέψουν -να πέσει κάτω κ όλα αυτά...Έδωσα 144 ευρώ και 5 για μια θήκη και μέχρι στιγμής είμαι υπέρ ευχαριστημένος από το κινητό...Αν κάποιος έχει κάποια εξικοιωση με windows και ασχοληθεί λίγο δεν θα δυσκολεύει ιδιαίτερα... Απλώς σε σχέση με τα iphone δεν έχει το κάτω κουμπί και όταν θέλεις να βγεις από κάπου πρέπει να πατήσεις παρατεταμένα τα βελάκι ή απλώς την οθόνη και να σου βγάλει επιλογή..Γενικά πάει σφαίρα...στο ίντερνετ...και γενικά το μενού είναι πολύ γρήγορο και τρομερό..Ή μπαταρία με μια μόνο πλήρη φόρτωση(από ότι διαβάζω μετά από 2-3 πλήρεις φορτίσεις στρώνει ακόμα περισσότερο ) μου κράτησε 1 1/2 μέρα αλλά με τρομερό ξεψαχνισμα του κινητού καθώς ήθελα να βρω τα πάντα...Γενικά ειμαι 100% ευχαριστημένος και ειδικά για τα χρήματα που Έδωσα...Τώρα όσο αφορά κάποιες εφαρμογές που ακόμα δεν έχειτο store ,νομίζω πως δεν είναι τόσο σημαντικό(τις βασικές τις έχει και δουλεύουν μια χαρά) και πιστεύω πως με το καιρό θα ανεβαίνει πολύ περισσότερο στην αγορά...και θα έχει όσες εφαρμογές έχουν τα ανροιντ κ τα ios.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα μείνω με το καμένο πίξελ.

Από ότι κατάλαβα από το τηλέφωνο πρέπει να μείνει το κινητό στην arvato και να το φτιάξουν όταν έρθει το ανταλλακτικό.:protest:

Καλά κρασιά δηλαδή.

27 ευρώ κάνει από το ebay μαζί με τα εργαλεία για την αλλαγή.

Καλύτερα να περιμένω τελικά να παλιώσει λίγο και να πάω κάπου να μου την αλλάξουν με την μία.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα μείνω με το καμένο πίξελ.

Από ότι κατάλαβα από το τηλέφωνο πρέπει να μείνει το κινητό στην arvato και να το φτιάξουν όταν έρθει το ανταλλακτικό.:protest:

Καλά κρασιά δηλαδή.

27 ευρώ κάνει από το ebay μαζί με τα εργαλεία για την αλλαγή.

Καλύτερα να περιμένω τελικά να παλιώσει λίγο και να πάω κάπου να μου την αλλάξουν με την μία.

 

Ωραία οργάνωση..... :down:

 

Σε Nokia Care έχεις ρωτήσει (δε θυμάμαι);

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ωραία οργάνωση..... :down:

 

Σε Nokia Care έχεις ρωτήσει (δε θυμάμαι);

 

Ναι πρώτα από Νokia Care πήγα.η απάντηση σου του ήταν ότι δεν είναι ενημερωμένος για τέτοια θέματα και με έστειλε στην Arvato,αν δεν θέλω να το στείλω ο ίδιος.

Το άσχημο είναι πως σε παρόμοια φάση είναι φίλος μου με Lenovo και το έχει ήδη 10 μέρες εκεί σε φάση αναμονή ανταλλακτικού.:wacko::mad:

Θα περάσω και από κανένα άλλο nokia care Μπας και.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρώτα από Νokia Care πήγα.η απάντηση σου του ήταν ότι δεν είναι ενημερωμένος για τέτοια θέματα και με έστειλε στην Arvato,αν δεν θέλω να το στείλω ο ίδιος.

Το άσχημο είναι πως σε παρόμοια φάση είναι φίλος μου με Lenovo και το έχει ήδη 10 μέρες εκεί σε φάση αναμονή ανταλλακτικού.:wacko::mad:

Θα περάσω και από κανένα άλλο nokia care Μπας και.

 

Αν είναι δυνατόν.... Έχω τα τηλέφωνα των Nokia Care Αθήνας. Τα θέλεις;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν.... Έχω τα τηλέφωνα των Nokia Care Αθήνας. Τα θέλεις;

 

Δεχόμαστε pm :lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από το παρακάτω link πως θα κατεβάσω το προγραμματάκι για τον υπολογιστή έτσι ώστε να αντιγράφονται άμεσα οι νέες φωτογραφίες που έχω βγάλει ;;

 

https://www.windowsphone.com/el-GR/how-to/wp8/basics/sync-my-windows-phone

Link to comment
Share on other sites

πρώτη μου εμπειρία με windows phone το 640.

Εκτος απο δύο παράπονα μέχρι στιγμής είμαι εντυπωσιασμένος πως με 140 ευρώ παίρνες τέτοια συσκευή που να δουλεύει απροβλημάτιστα. Και το λειτουργικό μια χαρά μου φάνηκε. Καθώς μάλιστα περνάνε οι μέρες και το μαθαίνω, βρήκα οτι εφαρμογή ήθελα και είναι ωραιότατο.

ΌΜΩΣ δύσκολα θα το κρατήσω λόγω της ηλίθιας τοποθέτησης του ηχείου. Αν το έχεις ακουμπημένο με τη πλάτη (που είναι και το "φυσιολογικό") πρακτικά δεν το ακούς!!! Ενώ το ηχείο είναι μια χαρά, δυνατό και αρκετά καθαρό. Πραγματικά απίστευτη γκάφα των σχεδιαστών.

Το 2ο παράπονο είναι ήσσονος σημασίας. Το μπλε που πήρα εγώ γλιστράει απίθανα. Φαντάζομαι λύνεται είτε με τη μαύρη πλάτη που λέτε πως είναι ματ είτε με μια θήκη. Αλλά και πάλι λάθος σχεδιασμός.

Έχω δύο-τρεις απορίες για το λειτουργικό αλλά είναι μικρής σημασίας. Αν δεν τις βρώ μόνος μου θα χρειασθώ τη βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

ΌΜΩΣ δύσκολα θα το κρατήσω λόγω της ηλίθιας τοποθέτησης του ηχείου. Αν το έχεις ακουμπημένο με τη πλάτη (που είναι και το "φυσιολογικό") πρακτικά δεν το ακούς!!! Ενώ το ηχείο είναι μια χαρά, δυνατό και αρκετά καθαρό. Πραγματικά απίστευτη γκάφα των σχεδιαστών.

 

Αυτό με το ηχείο το λύνεις βάζοντας ένα tempered glass και ακουμπώντας το κινητό με την οθόνη προς τα κάτω.

 

Το 2ο παράπονο είναι ήσσονος σημασίας. Το μπλε που πήρα εγώ γλιστράει απίθανα. Φαντάζομαι λύνεται είτε με τη μαύρη πλάτη που λέτε πως είναι ματ είτε με μια θήκη. Αλλά και πάλι λάθος σχεδιασμός.

Έχω δύο-τρεις απορίες για το λειτουργικό αλλά είναι μικρής σημασίας. Αν δεν τις βρώ μόνος μου θα χρειασθώ τη βοήθεια σας.

 

Κανένα καπάκι δε μου γλιστράει...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

πρώτη μου εμπειρία με windows phone το 640.

Εκτος απο δύο παράπονα μέχρι στιγμής είμαι εντυπωσιασμένος πως με 140 ευρώ παίρνες τέτοια συσκευή που να δουλεύει απροβλημάτιστα. Και το λειτουργικό μια χαρά μου φάνηκε. Καθώς μάλιστα περνάνε οι μέρες και το μαθαίνω, βρήκα οτι εφαρμογή ήθελα και είναι ωραιότατο.

ΌΜΩΣ δύσκολα θα το κρατήσω λόγω της ηλίθιας τοποθέτησης του ηχείου. Αν το έχεις ακουμπημένο με τη πλάτη (που είναι και το "φυσιολογικό") πρακτικά δεν το ακούς!!! Ενώ το ηχείο είναι μια χαρά, δυνατό και αρκετά καθαρό. Πραγματικά απίστευτη γκάφα των σχεδιαστών.

Το 2ο παράπονο είναι ήσσονος σημασίας. Το μπλε που πήρα εγώ γλιστράει απίθανα. Φαντάζομαι λύνεται είτε με τη μαύρη πλάτη που λέτε πως είναι ματ είτε με μια θήκη. Αλλά και πάλι λάθος σχεδιασμός.

Έχω δύο-τρεις απορίες για το λειτουργικό αλλά είναι μικρής σημασίας. Αν δεν τις βρώ μόνος μου θα χρειασθώ τη βοήθεια σας.

 

Καλορίζικο!

Για ό,τι απορίες έχεις σχετικά με το λειτουργικό μπορείς να απευθυνθείς στο θέμα [Επίσημο] Windows Phone 8 Series και για ό,τι απορίες υπάρχουν σχετικά με εφαρμογές των WP στο αντίστοιχο θέμα Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8. :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

πρώτη μου εμπειρία με windows phone το 640.

ΌΜΩΣ δύσκολα θα το κρατήσω λόγω της ηλίθιας τοποθέτησης του ηχείου. Αν το έχεις ακουμπημένο με τη πλάτη (που είναι και το "φυσιολογικό") πρακτικά δεν το ακούς!!! Ενώ το ηχείο είναι μια χαρά, δυνατό και αρκετά καθαρό. Πραγματικά απίστευτη γκάφα των σχεδιαστών.

.

Επισησ οταν εχεις και τα handsfree ακουστικα επανω, η ενταση ringtone εισερχομενης πεφτει στο 50%

Link to comment
Share on other sites

Το να το εχεις αναποδα δεν ειναι λυση. Οταν ας πουμε ελθει μια ειδοποιηση απο τα live scores βγαινει μαζι με τον ηχο και κειμενο στη μπαρα τηνοποια βλεπεις χωρις κανεις τιποτα Edited by dub
Link to comment
Share on other sites

Επισησ οταν εχεις και τα handsfree ακουστικα επανω, η ενταση ringtone εισερχομενης πεφτει στο 50%

 

 

Αυτό δυστυχώς είναι μεγάλο μείον..αν δεν έχεις το νού σου στο τηλ. χάνεις κλήσεις.

Υπάρχει περίπτωση να φτιαχτεί αυτό με τα win10;

Link to comment
Share on other sites

ΑΜΑ το εχω στην τσαντα και οδηγω δεν ακουγεται με τιποτα..δεν συζητω να ακους και 97.2 fm

Ο λογος που εφυγα απο DOOGEE 330 MINT ANDROID 1gb ηταν διοτι και το κινεζικο δεν ακουγοταν, αλλα κεδισα σε μπαταρια και φωτο.

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

ΑΜΑ το εχω στην τσαντα και οδηγω δεν ακουγεται με τιποτα..δεν συζητω να ακους και 97.2 fm

Ο λογος που εφυγα απο DOOGEE 330 MINT ANDROID 1gb ηταν διοτι και το κινεζικο δεν ακουγοταν, αλλα κεδισα σε μπαταρια και φωτο.

 

Για να ακούς ραδιόφωνο απ' το κινητό, φαντάζομαι οδηγείς μηχανή. Μήπως έχεις ακουστικό bluetooth; Δεν ξέρω αν πηγαίνει ο ήχος στο ακουστικό.... :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για να ακούς ραδιόφωνο απ' το κινητό, φαντάζομαι οδηγείς μηχανή. Μήπως έχεις ακουστικό bluetooth; Δεν ξέρω αν πηγαίνει ο ήχος στο ακουστικό.... :worry:

 

οχι δεν οδηγω μηχανη, αυτοκινητο οδηγω και ακουω μουσικη απο το στερεοφωνικου του αυτοκινητου που σε συνδυασμο με πτωση εντασης κουδουνιασματοσ οταν τ0 handsfree ειναι συνδεδεμενο, χανω το 90% των κλησεων.

Τα hands free ακουστικα ειναι ενσυρματα κινεζικα των 5 ευρω. Ισωσ αν βαλω ΝΟΚΙΑ η κατι πιο σοβαρο η ενταση να μην πεφτει τοσο, αλλα αμφιβαλλω.

 

Σημερα πηγα στον παροχο WIND (οπως με συμβουλεψαν εδω μεσα) να μου αυξησουν το χρονο που χτυπαει το κινητο διοτι στα 2 ντριν εισερχομενης εκλεινε. Απλα γυριζε σε τηλεφωνητη και μου το εκαναν να γυριζει μετ απο πιο πολλα ντριν. /

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν οδηγω μηχανη, αυτοκινητο οδηγω και ακουω μουσικη απο το στερεοφωνικου του αυτοκινητου που σε συνδυασμο με πτωση εντασης κουδουνιασματοσ οταν τ0 handsfree ειναι συνδεδεμενο, χανω το 90% των κλησεων.

Τα hands free ακουστικα ειναι ενσυρματα κινεζικα των 5 ευρω. Ισωσ αν βαλω ΝΟΚΙΑ η κατι πιο σοβαρο η ενταση να μην πεφτει τοσο, αλλα αμφιβαλλω.

 

Σημερα πηγα στον παροχο WIND (οπως με συμβουλεψαν εδω μεσα) να μου αυξησουν το χρονο που χτυπαει το κινητο διοτι στα 2 ντριν εισερχομενης εκλεινε. Απλα γυριζε σε τηλεφωνητη και μου το εκαναν να γυριζει μετ απο πιο πολλα ντριν. /

 

Χμ. Όταν πέφτει η ένταση, δε μπορείς να την ανεβάσεις με τα πλήκτρα της έντασης ή με το slider στην οθόνη αφής; Δες αν πέφτει ο ήχος του κουδουνίσματος ή των εφαρμογών.

 

Κάνει και τέτοια η wind;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...