Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτωντας σημερα τον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης του τηλ. απο 3,75giga που ηταν τοσο καιρο καταλλημενα πηγε στα 4.18 χωρις να εχω κατεβασει κατι.

Ψαχνοντας τις εφαρμογες ειδα οτι η αλληλογραφια και ημερολογιο εχει φτασει τα 288 mb.(δεν υπαρχει τιποτα αποθηκευμενο στην εφαρμογη). Εναι φυσιολογικο αυτο?

Αμα παμε ετσι προβλεπω βα τα πεταμε τα 640 λογο ελειψης αποθηκευτικου χωρου.

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι έχεις βάλει στις ρυθμίσεις του mail... Μπορείς να το βάλεις να κρατάει τα mail της τελευταίας εβδομάδας η των τελευταίων 15 ημερών... Αν του έχεις βάλει να τα κρατάει όλα είναι λογικό...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι έχεις βάλει στις ρυθμίσεις του mail... Μπορείς να το βάλεις να κρατάει τα mail της τελευταίας εβδομάδας η των τελευταίων 15 ημερών... Αν του έχεις βάλει να τα κρατάει όλα είναι λογικό...

 

Δεν υπαρχει μηνυμα η mail τα εχω διαγραψει ολα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει μηνυμα η mail τα εχω διαγραψει ολα.

Καμία φορά θέλει διαγραφή και από το pc,με κάποιο τρόπο τα κρατάει,δεν είμαι σίγουρος αλλά εγώ τα σβήνω και από το pc.

Link to comment
Share on other sites

χε χε χε μολισ τσιμπησα αλλο ένα απλο LUMIA 2σιμ/3g 640.

Το ιδιο μοντελλο σε 4g, εχω για καθημερινο, με 8.1.

Τωρα στο καινουργιο θα βαλω 10 ρια να το δω με φρεσκια ματια, διοτι πριν κανα 3 μηνο ειχα απογοητευτεί από τα 10αρια σε καθημερινο, και γυρισα αρον αρον πισω στα 8.1.

Για να δουμε....τι θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

χε χε χε μολισ τσιμπησα αλλο ένα απλο LUMIA 2σιμ/3g 640.

Το ιδιο μοντελλο σε 4g, εχω για καθημερινο, με 8.1.

Τωρα στο καινουργιο θα βαλω 10 ρια να το δω με φρεσκια ματια, διοτι πριν κανα 3 μηνο ειχα απογοητευτεί από τα 10αρια σε καθημερινο, και γυρισα αρον αρον πισω στα 8.1.

Για να δουμε....τι θα δουμε.

 

θέλω να πιστεύω πως δεν θα απογοητευτείς....εχουν γίνει πολύ καλά βήματα πλέον και επιτέλους,άρχισαν να έρχονται εφαρμογές καλές και σωστές.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.... Έχω τα 10άρια στο δικό μου (dual sim, 3g) και έχω 3 θέματα.

 

1. Η δόνηση, μόλις απαντηθεί η κλήση μου, δεν υπάρχει.

 

2. Το πρόσφατο update του gestures δεν εγκαθίσταται, παρόλο που δεν το έχω εγκατεστημένο, με μήνυμα που αναφέρει ότι έχω την επιλογή εγκατάστασης στην sd και να κάνω override. Ενώ έχω επιλέξει τη μνήμη τηλεφώνου....

 

3. Το soft reset από χτες δε λειτουργεί.

 

Edit: Άκυρο το 3. Τώρα έκανα ξανά soft reset και δούλεψε. Χτες όλη μέρα ήταν αδύνατο να κάνω.

 

Edit2: Συνεχίζει να μην εγκαθίσταται το Gestures & Touch, μετά από soft reset.

 

Τέλος, τα 1 & 2 δείχνουν να είναι προβλήματα των dual sim συσκευών. Οι ίδιες συσκευές, στις μονόκαρτες εκδόσεις τους, δεν έχουν κανένα από τα παραπάνω προβλήματα.

Edited by niotheros
Αφαίρεση off topic σχολιασμών
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

πατούσες δηλαδή το power συνεχόμενα και δεν έκλεινε;:wacko::wacko:

για το 2,το πέρασα κανονικά και στις 2 συσκευές.

τωρα για το πρώτο αν σου πω πως δεν έχω δώσει σημασία..

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

πατούσες δηλαδή το power συνεχόμενα και δεν έκλεινε;:wacko::wacko:

για το 2,το πέρασα κανονικά και στις 2 συσκευές.

τωρα για το πρώτο αν σου πω πως δεν έχω δώσει σημασία..

 

Έκλεινε, έκανε και τη δόνηση, αλλά ώρα και ημερομηνία δεν απορρυθμίζονταν, για να ξέρω ότι είχα επιτυχία στη διαδικασία.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έκλεινε, έκανε και τη δόνηση, αλλά ώρα και ημερομηνία δεν απορρυθμίζονταν, για να ξέρω ότι είχα επιτυχία στη διαδικασία.

 

Αν εννοείς αυτό,εμένα δε το κάνει ποτέ.

Ούτε στα 8,1 που ήθελε και το volume μαζί.

Θεωρώ ότι πιάνει όπως καθώς,ξεκολλάνε τα πράγματα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,το τηλεφωνο αυτο θα με τρελάνει ή εγω κάνω κάτι λάθος

1.Ο Αποθηκευτικος χώρος εξαφανιζεται σε χρόνο Ντε Τε.Μονιμως παιρνω το μυνημα οτι ο αποθηκευτικος χωρος ειναι γεματος.

2. Παω να μεταφέρω εφαρμογες στην κάρτα μνήμης,το κάνω και αντι να μου τις μεταφέρει .Μου τις εξαφανιζει,με αποτελεσμα οτι οι εφαρμογες και πληροφοριες που ειχα αποθηκευμενες στις να αγνοουνται.

3. Δεν μου αποθηκευει τις φωτογραφιες στην Καρτα μνήμης.Οταν παω να βγαλω φωτογραφια μου αναφερει οτι ο χωρος αποθηκευσης ειναι γεματος

4. Εχω μια καρτα μνημης 64Gb που δεν ειναι ουε καν γεμάτη στο μισο.Για καποιο λογο μου την εμφανιζει γεμάτη.

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,το τηλεφωνο αυτο θα με τρελάνει ή εγω κάνω κάτι λάθος

 

1.Ο Αποθηκευτικος χώρος εξαφανιζεται σε χρόνο Ντε Τε.Μονιμως παιρνω το μυνημα οτι ο αποθηκευτικος χωρος ειναι γεματος.

 

2. Παω να μεταφέρω εφαρμογες στην κάρτα μνήμης,το κάνω και αντι να μου τις μεταφέρει .Μου τις εξαφανιζει,με αποτελεσμα οτι οι εφαρμογες και πληροφοριες που ειχα αποθηκευμενες στις να αγνοουνται.

 

3. Δεν μου αποθηκευει τις φωτογραφιες στην Καρτα μνήμης.Οταν παω να βγαλω φωτογραφια μου αναφερει οτι ο χωρος αποθηκευσης ειναι γεματος

 

4. Εχω μια καρτα μνημης 64Gb που δεν ειναι ουε καν γεμάτη στο μισο.Για καποιο λογο μου την εμφανιζει γεμάτη.

 

 

 

 

 

Μπες στις ρυθμίσεις του αποθηκευτικού χώρου και ρυθμισε να αποθηκεύονται στην κάρτα μνημης

 

Sent from mTalk UWP WTC-7-100

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,το τηλεφωνο αυτο θα με τρελάνει ή εγω κάνω κάτι λάθος

1.Ο Αποθηκευτικος χώρος εξαφανιζεται σε χρόνο Ντε Τε.Μονιμως παιρνω το μυνημα οτι ο αποθηκευτικος χωρος ειναι γεματος.

2. Παω να μεταφέρω εφαρμογες στην κάρτα μνήμης,το κάνω και αντι να μου τις μεταφέρει .Μου τις εξαφανιζει,με αποτελεσμα οτι οι εφαρμογες και πληροφοριες που ειχα αποθηκευμενες στις να αγνοουνται.

3. Δεν μου αποθηκευει τις φωτογραφιες στην Καρτα μνήμης.Οταν παω να βγαλω φωτογραφια μου αναφερει οτι ο χωρος αποθηκευσης ειναι γεματος

4. Εχω μια καρτα μνημης 64Gb που δεν ειναι ουε καν γεμάτη στο μισο.Για καποιο λογο μου την εμφανιζει γεμάτη.

 

Ποια windows έχεις τα 8.1 ή τα 10ρια; Έχεις κάνει hard reset; Γιατί μάλλον ήρθε η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις του αποθηκευτικού χώρου και ρυθμισε να αποθηκεύονται στην κάρτα μνημης

 

Sent from mTalk UWP WTC-7-100

 

 

Εχω Μπει και το εχω κανει αυτο.Προκοπη δεν εχω δει ομως

 

 

Ποια windows έχεις τα 8.1 ή τα 10ρια; Έχεις κάνει hard reset; Γιατί μάλλον ήρθε η ώρα.

 

Με το hard reset τι κερδιζω και τι χάνω;Εχω δεκάρια στο κινητο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παραθετω 2 prinshots μια με τις εφαρμογες οπου μετα την μετακινηση αγνοουνται χωρις να εχουν γινει καταργηση και εχουν την ενδειξη δεν διατιθενται,και μια με τον αποθηκευτικο χωρο.

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=7576152DB0CF7F08!192628&authkey=!ADzKdvcgtuX43ZI&v=3&ithint=photo%2cpng

https://onedrive.live.com/redir?resid=7576152DB0CF7F08!192627&authkey=!AKbjOQHpbKIT9UU&v=3&ithint=photo%2cpng

Edited by emmanuelle
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Δες με άλλη κάρτα sd τι γίνεται, μάλλον αυτή που έχεις κλαταρει ή απλά δεν συνεργάζεται με το 640.

 

φίλε μου 5 ήμερων κάρτα είναι!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου 5 ήμερων κάρτα είναι!

 

Δεν έχει σημασία αν είναι 5 ημερών ή 5 ωρών. Αν η κάρτα έχει πρόβλημα πρέπει να αλλαχθεί.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάρτες που δεν συνεργάζονται καλά με τα windows. Άλλαξα 2 lexar μέχρι να πάρω τελικά toshiba με την οποία βρήκα και την υγειά μου...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου 5 ήμερων κάρτα είναι!

 

Αυτό είναι καλό. Πάρε τώρα στο κατάστημα που την αγόρασες και ζητά αλλαγή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι καλό. Πάρε τώρα στο κατάστημα που την αγόρασες και ζητά αλλαγή.

 

Υπάρχουν κάρτες που δεν συνεργάζονται καλά με τα windows. Άλλαξα 2 lexar μέχρι να πάρω τελικά toshiba με την οποία βρήκα και την υγειά μου...

 

Δεν έχει σημασία αν είναι 5 ημερών ή 5 ωρών. Αν η κάρτα έχει πρόβλημα πρέπει να αλλαχθεί.

 

φίλε μου 5 ήμερων κάρτα είναι!

 

Δες με άλλη κάρτα sd τι γίνεται, μάλλον αυτή που έχεις κλαταρει ή απλά δεν συνεργάζεται με το 640.

 

 

Παιδια η Καρτα μου σύμφωνα με το Windows Central ειναι συμβατη με το τηλέφωνο Kingston 64g XC I1 Class 10

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η Καρτα μου σύμφωνα με το Windows Central ειναι συμβατη με το τηλέφωνο Kingston 64g XC I1 Class 10

 

Ναι, δεν το έγραψα για πιθανό πρόβλημα ασυμβατότητας. Ίσως έπεσες σε ελαττωματική κάρτα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με το hard reset τι κερδιζω και τι χάνω;Εχω δεκάρια στο κινητο.

 

Κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων της συσκευής. Χάνεις όλες τις εφαρμογές, όπου μπορείς να τις επαναφέρεις με back up όπου πολλοί προτείνουν να μην το κάνουμε και να τις περάσουμε μια μια. Επαφές μνμ κτλ, θα βρεις έτσι κι αλλιώς μετά το hard reset, επαναφέρονται αυτόματα.

Κερδίζεις σταθερότητα, αξιοπιστία αφού με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων της συσκευής καθαρίζεται όλη η σαβούρα μετά το update.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε βράδι που πέφτω για ύπνο αφήνω το τηλ ανοιχτό λόγω ξυπνητιριών...

 

Εδώ και 2 εβδομάδες το πρωί "δεν ακούει" η αφή με τίποτα. Πατάω το πλαϊνό κουμπί κάνει πως πάει να δουλέψει και... σκοτάδι. Πατάω παρατεταμένα το on-off κάποια στιγμή, αν δεήσει, κάνει restart και ζητάει έλεγχο της SDcard για πιθανά προβλήματα. Συνήθως κατάντησα κάθε πρωί να βγάζω - βάζω μπαταρία για να δουλέψει το κινητό.

 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο? Έχετε ιδέα τι παίζει...?

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΥΜΙΑ 640 LTE / 2 SIM 8.1

το αναβαθμισα σε 10. ξαναγυρισα σε 8.1.

όταν τραβαω φωτογραφιες και τσεκαρω στο camera roll βρισκω τις φωτο αλλα και και για κάθε φωτο δημιουργει και ένα αρχειο mp4 (video). Αυτά όταν συνδεομαι με το πισι.

Όταν ψαχνω με το file manager του κινητου αυτά τα αρχεια mp4 δεν τα βλεπω.

Πρεπει να ρυθμισω κατι?...

μπας και εμεινε κουσουρι από 8.1 σε 10 και πισω 8.1?....

χελπ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...