Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρέλαβα το κινητό. Κουκλί χαχαχα. Θα δώ αν μείνει ικανοποιημένη η γυναίκα

απο την χρήση του και άν είναι όλα οκ θα προβώ και εγώ αργότερα σε αγορά windows phone.

 

Η συσκευασία οκ, σπαρτιάτικη κατάσταση, φορτιστής, μπαταρία και οδηγίες οι οποίες

είναι σε κάτι πολωνικά,ουκρανικά δεν έχω ιδέα πάντως αγγλικά δεν είχε..:wacko:

Ζελατίνη η οθόνη δεν είχε..όλο το κινητό απλά ήταν σε μια ζελατίνα σαν θήκη.

Σε σας είχε κάτι άλλο μέσα; π.χ καλώδιο για υπολογιστή;

Μου κανε λίγο κάπως αυτό αλλα υποθέτω ότι δεν σημαίνει κάτι.

 

Τελοσπάντων θα φορτίσω και ελπίζω πως δεν θα χει κάποιο θέμα η συσκευή.

Edited by MotoFan
Link to comment
Share on other sites

για την προώθηση κλησεων απο την μια καρτα στην αλλη?γιατι για αυτό εννοώ(μπορει να εχω κανει και λαθος παραθεση)ενα αλλο θεμα που μου συμβαινει τωρα ειναι οτι η μπαταρια "φευγει" ποιο γρηγορα...οταν κοιταω τι φταιει μου βγαζει το τηλεφωνο(85,5%),οτι δηλαδη μιλαω πολυ ωρα κατι το οποιο δεν συμβαίνει.Ειναι καποιο bug η κατι συμβαινει?

 

Πωωωω... Διάβαζα και κάτι άλλο και κατάλαβα τελείως λάθος.... Sorry.... :O

 

85,5%??? :blink: Έχεις θέμα με το σήμα; Μήπως είναι κομμένη η κάρτα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πωωωω... Διάβαζα και κάτι άλλο και κατάλαβα τελείως λάθος.... Sorry.... :O

 

85,5%??? :blink: Έχεις θέμα με το σήμα; Μήπως είναι κομμένη η κάρτα;

 

ναι η wind μου κανει κολπα τωρα τελευταια και η καρτα ειναι καινουργια multisim...:confused:

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

ναι η wind μου κανει κολπα τωρα τελευταια και η καρτα ειναι καινουργια multisim...:confused:

 

Είχες θέμα και πριν με την κάρτα; Ή την πήρες για τη συγκεκριμένη συσκευή;

 

Πάντως, το μόνο θέμα που έχω με την κάρτα της wind, multisim κι εγώ, είναι η αυξημένη θερμοκρασία με δεδομένα, σε σχέση με τη θερμοκρασία, όταν χρησιμοποιώ τη frog. Καμία περίεργη κατανάλωση.

 

Και κάτι άλλο που θυμήθηκα. Μήπως έχεις ενεργοποιημένη κάποια προώθηση κλήσης;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

MICRO sd κάρτα παίρνει ;;

 

Μέχρι πόσα GB να βάλω ;;

 

μέχρι 64gb αν θυμάμαι σωστά.

 

Δέχεται μέχρι 128 Gb.

Στο site της MS αναφέρει: Maximum memory card size: 128 GB

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα!

Το εχει παρει η μητερα μου εδω και λιγες μερες κια πραγματικα οσο το εχω δουλεψει το βλεπω πολυ καλο και με πολυ καλη μπαταρια μεχρι τωρα! (εγω εχω το 1020)

Μια ερωτηση.. Φορτιζει αργα η ειναι η ιδεα μου? Κι απ οτι βλεπω εχει και μικρο φορτιστη με λιγα ampere..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα!

Το εχει παρει η μητερα μου εδω και λιγες μερες κια πραγματικα οσο το εχω δουλεψει το βλεπω πολυ καλο και με πολυ καλη μπαταρια μεχρι τωρα! (εγω εχω το 1020)

Μια ερωτηση.. Φορτιζει αργα η ειναι η ιδεα μου? Κι απ οτι βλεπω εχει και μικρο φορτιστη με λιγα ampere..

 

Ναι, αργεί. Αλλά καλύτερα για τη μπαταρία έτσι. 2,5 περίπου ώρες θέλει για full. Τέτοια μπαταρία, δύσκολα να μη σε καλύψει σε διάρκεια.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να απενεργοποιησουμε τις ειδοποιήσεις για γενέθλια και και κάτι άλλα από το fb που εμφανίζονται στην αρχική σελίδα
Link to comment
Share on other sites

Ημερολόγιο -> Ρυθμίσεις και απενεργοποίησε τα γενέθλια του facebook και ότι άλλο θες...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε ποιες εφαρμογές εκτελούνται στο παρασκήνιο για να τις σταματήσουμε;;

 

 

 

Πατάς παρατεταμένα το βελάκι και θα δεις τι έχεις ανοιχτο

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε ποιες εφαρμογές εκτελούνται στο παρασκήνιο για να τις σταματήσουμε;;

 

 

Στην Οικονομία Μπαταρίας το ρυθμίζεις αυτό :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ πείτε μου πως αλλάζω τα εικονίδια στη γρήγορη οθόνη. Αυτό που κατεβάζω από την κορυφή. Το είχα κάνει αλλα τώρα δεν βρίσκω με τίποτα πως γίνετε. Μου έχει δεξιά την κάμερα και θέλω να βάλω τα δεδομένα να κλείνω και να ανοίγω από εκεί. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ πείτε μου πως αλλάζω τα εικονίδια στη γρήγορη οθόνη. Αυτό που κατεβάζω από την κορυφή. Το είχα κάνει αλλα τώρα δεν βρίσκω με τίποτα πως γίνετε. Μου έχει δεξιά την κάμερα και θέλω να βάλω τα δεδομένα να κλείνω και να ανοίγω από εκεί. Ευχαριστώ

 

Στις ρυθμίσεις θα το βρείς.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, από χθες κάτοχος κι εγώ του Lumia 640 σε cyan χρώμα. Το κινητό είναι πραγματικά πολύ όμορφο, ελαφρύ και κάθεται μια χαρά στο χέρι. Είμαι ακόμα στο ψάξιμο αλλά αυτό που μου έκανε κατ' αρχήν άσχημη εντύπωση είναι η θέση του ηχείου. Οταν το έχεις πάνω σε επίπεδη επιφάνεια δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου, οπότε θα πρέπει αναγκαστικά να το έχεις με την οθόνη προς τα κάτω (πράγμα που δεν κάνω ποτέ).

Anyway, όταν χθες το πρωτοέστησα έκανα επαναφορά από σωσμένο αντίγραφο που είχα του lumia 830 που ήταν όμως με την 8.1 (σ' αυτό έχει βάλει τα 10άρια ο προηγούμενος κάτοχος) και ακόμα κατεβάζει τις εφαρμογές που είχα παλιά (από χθές το βράδυ στις 7 μέχρι και τώρα και έχει πολύ ακόμα:blink:). Είναι σωστό αυτό? Μήπως θα πρέπει να το στήσω από την αρχή ως καινούρια συσκευή και να μην το επαναφέρω από το lumia 830?

Και κάτι τελευταίο: αν δεν μου αρέσουν τα 10άρια ποιό είναι το πρόγραμμα με το οποίο με reset ξαναπερνιούνται τα 8.1? Eγώ έχω το winwows phone για υπολογιστή. Αυτό είναι?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, από χθες κάτοχος κι εγώ του Lumia 640 σε cyan χρώμα. Το κινητό είναι πραγματικά πολύ όμορφο, ελαφρύ και κάθεται μια χαρά στο χέρι. Είμαι ακόμα στο ψάξιμο αλλά αυτό που μου έκανε κατ' αρχήν άσχημη εντύπωση είναι η θέση του ηχείου. Οταν το έχεις πάνω σε επίπεδη επιφάνεια δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου, οπότε θα πρέπει αναγκαστικά να το έχεις με την οθόνη προς τα κάτω (πράγμα που δεν κάνω ποτέ).

Anyway, όταν χθες το πρωτοέστησα έκανα επαναφορά από σωσμένο αντίγραφο που είχα του lumia 830 που ήταν όμως με την 8.1 (σ' αυτό έχει βάλει τα 10άρια ο προηγούμενος κάτοχος) και ακόμα κατεβάζει τις εφαρμογές που είχα παλιά (από χθές το βράδυ στις 7 μέχρι και τώρα και έχει πολύ ακόμα:blink:). Είναι σωστό αυτό? Μήπως θα πρέπει να το στήσω από την αρχή ως καινούρια συσκευή και να μην το επαναφέρω από το lumia 830?

Και κάτι τελευταίο: αν δεν μου αρέσουν τα 10άρια ποιό είναι το πρόγραμμα με το οποίο με reset ξαναπερνιούνται τα 8.1? Eγώ έχω το winwows phone για υπολογιστή. Αυτό είναι?

 

Το πρόγραμμα με το οποίο θα επαναφέρεις το Lumia σου είναι το Windows Device Recovery Tool.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Προσπαθώ να κατεβάσω χάρτες και εφαρμογές και δεν κατεβαίνει ΤΙΠΟΤΑ!!! Φταίει το store, τα 10άρια ή η βροχή?

Οσο υπήρχε nokia αυτά γίνονταν μπαμ μπαμ...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...