Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ ένα link από windows phone central για το τι κυρίως περιλαμβάνει η σημερινή αναβάθμιση 15148

http://www.windowscentral.com/microsoft-enabling-native-wi-fi-calling-hd-voice-lumia-640

 

Πολύ σημαντικό το wifi calling αλλά νομίζω στην Ελλάδα δεν το παρέχει κανένας provider. Ίσως κάποτε η Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσεις μετα το update..οπως και πρην γρηγορο smooth μια χαρα ολα οκ!!!τωρα gps και τετοια δεν δοκιμασα αλλα πιστευω και βαση του changelog δεν ειναι και κατι σπουδαιο σαν ενημερωση μονο αυτο το wifi calling...

 

θα ηθελα να ρωτησω,εψαξα στο xda στο φορουμ για τα windowsphone και ειδα οτι υπαρχει mod για την διαφημισεις(adblock)μας ειναι χρησιμο η οχι?

 

και η αληθεια ειναι οτι βλεπω λιγο καλυτερη μπαταρια(στην διαχειρηση δηλαδη)

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένα link από windows phone central για το τι κυρίως περιλαμβάνει η σημερινή αναβάθμιση 15148

http://www.windowscentral.com/microsoft-enabling-native-wi-fi-calling-hd-voice-lumia-640

 

Πολύ σημαντικό το wifi calling αλλά νομίζω στην Ελλάδα δεν το παρέχει κανένας provider. Ίσως κάποτε η Cosmote.

 

Thanks για το link. Στα σχόλια έγραφε για μειωμένη ένταση σε ηχείο και handsfree...

 

εντυπωσεις μετα το update..οπως και πρην γρηγορο smooth μια χαρα ολα οκ!!!τωρα gps και τετοια δεν δοκιμασα αλλα πιστευω και βαση του changelog δεν ειναι και κατι σπουδαιο σαν ενημερωση μονο αυτο το wifi calling...

 

θα ηθελα να ρωτησω,εψαξα στο xda στο φορουμ για τα windowsphone και ειδα οτι υπαρχει mod για την διαφημισεις(adblock)μας ειναι χρησιμο η οχι?

 

και η αληθεια ειναι οτι βλεπω λιγο καλυτερη μπαταρια(στην διαχειρηση δηλαδη)

 

Καλύτερη διαχείριση μπαταρίας; Πόσο καλύτερη πλέον; :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Thanks για το link. Στα σχόλια έγραφε για μειωμένη ένταση σε ηχείο και handsfree...

 

 

 

Καλύτερη διαχείριση μπαταρίας; Πόσο καλύτερη πλέον; :p

 

και κατι αλλο που ειδα τωρα ειναι οτι στο αποθηκευτικο χωρο εκει που ειχα 2,89 τωρα λεει 3,00gb στην μνημη τηλεφωνου:wacko:

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο που ειδα τωρα ειναι οτι στο αποθηκευτικο χωρο εκει που ειχα 2,89 τωρα λεει 3,00gb στην μνημη τηλεφωνου:wacko:

 

Με κάθε update, μειώνουν το χώρο εγκατάστασης. Φαίνεται "ελέγχουν" και "καθαρίζουν" τον κώδικα. Τα καλά του κλειστού OS. :happy:

 

Έχεις διαπιστώσει κάποιο θέμα με τη συσκευή σου, μετά το update;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με κάθε update, μειώνουν το χώρο εγκατάστασης. Φαίνεται "ελέγχουν" και "καθαρίζουν" τον κώδικα. Τα καλά του κλειστού OS. :happy:

 

Έχεις διαπιστώσει κάποιο θέμα με τη συσκευή σου, μετά το update;

 

τιποτα ολα μια χαρα!!δεν εχω δοκιμασει gps και χαρτες,βεβαια κοιταξα και για το αν χαμηλωσε ο ηχος αλλα δεν παρατηρησα κατι τωρα ακουστικα δεν ειχα βαλει ποτε οποτε δεν μπορω να το απαντησω..θελω να δω αν το bug με το ποσοστο της μπαταριας στο 50-40% διορθωθηκε(στο tile δειχνει 50 η 49% πχ ενω οταν εμπαινα μεσα 42% δεν ξερω αν το ειχε και αλλος)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους . Διαβάζοντας της εντύπωσης και τα σχόλια σας αγόρασα το 640 για δώρο . Οι πρώτες εντυπώσεις άριστες . Θα ήθελα μια βοήθεια όμως για να μεταφέρω της επαφές και τα μηνύματα από ένα Xperia mini android 2.1 καθώς δεν έχω εμπειρία από android. Από το Gmail λογαριασμό γίνεται η να δοκιμάσω με το DiskAid ; Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

τιποτα ολα μια χαρα!!δεν εχω δοκιμασει gps και χαρτες,βεβαια κοιταξα και για το αν χαμηλωσε ο ηχος αλλα δεν παρατηρησα κατι τωρα ακουστικα δεν ειχα βαλει ποτε οποτε δεν μπορω να το απαντησω..θελω να δω αν το bug με το ποσοστο της μπαταριας στο 50-40% διορθωθηκε(στο tile δειχνει 50 η 49% πχ ενω οταν εμπαινα μεσα 42% δεν ξερω αν το ειχε και αλλος)

 

Το είχα (δεν ξέρω αν το έχω ακόμα) κι εγώ. :p Όλα καλά, δηλαδή. Βέβαια, θα περιμένω, γιατί είναι ολοκαίνουριο το κινητό και δε θέλω να κάνω τα πειράματα που έκανα με το 820.

 

@_rasputin_ είναι περασμένες οι επαφές στο gmail;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δυστυχώς

 

Θέλεις να τις περάσεις ή έχεις κάποιο πρόβλημα με αυτόν τον τρόπο; Δε ρωτάω ειρωνικά. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα φίλε μου , κάθε βοήθεια δεχτή

 

Το έγραψα σκεπτόμενος ότι δε θέλεις να αποθηκεύσεις τους αριθμούς σου, στο χώρο που σου δίνει η Google.

 

Για δες αυτό. Το 1.5 συγκεκριμένα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3920026#

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν κινηθεί κάποιο πρόσωπο, υπάρχει μια επιλογή Living Images, που είναι κάτι σαν καταγραφή ενός βίντεο 3-5 δευτερολέπτων, οπότε πιστεύω μπορείς να διαλέξεις το στιγμιότυπο. Κοίταξε το συνημμένο. Επίσης, αν κάποιος το χρησιμοποιεί κατά κόρον, καλό είναι να με διορθώσει, αν έχω γράψει λάθος..

 

 

 

Η Lumia Camera είναι αποκλειστικά για τις Lumia συσκευές (είναι προεγκατεστημένη ως stock εφαρμογή κάμερας) και είναι κλάσεις ανώτερη από τη Microsoft Camera, ενώ η Microsoft Camera είναι προεγκατεστημένη σε συσκευές μη Lumia, για παράδειγμα Samsung, LG, HTC κ.ά.

 

Να σε ρωτησω κατι?το living images γιατι το εχεις off?και γενικα χρειαζεται?βοηθαει για ποιο καλες φωτο?

:cool:

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι?το living images γιατι το εχεις off?και γενικα χρειαζεται?βοηθαει για ποιο καλες φωτο?

:cool:

 

Να σου πω. Δε με έχει βοηθήσει με τις φωτογραφίες μου γενικότερα, όχι ότι τραβάω και πολλές. Φαντάζομαι, το έχουν βάλει με αυτό το σκεπτικό, να βοηθάει. Δεν το έχω ψάξει, η αλήθεια είναι...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει σε δίκαρτο με 4G ή συσκευή ή μόνο ο μεγάλος αδερφός κυκλοφορεί έτσι;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει σε δίκαρτο με 4G ή συσκευή ή μόνο ο μεγάλος αδερφός κυκλοφορεί έτσι;

 

Ναι βγαίνει. Microsoft Lumia 640 LTE Dual SIM .

Απ' ό,τι βλέπω όμως δεν υπάρχει σε skroutzομάγαζα προς το παρόν.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Η γραμμή περιήγησης σταθερή όπως και στο 630; Είναι μονίμως σταθερή στην οθόνη; εξαφανίζεται; Στις φωτογραφίες της συσκευής δεν φαίνεται πουθενά γραμμή περιήγησης γι αυτό ρωτάω.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Η γραμμή περιήγησης σταθερή όπως και στο 630; Είναι μονίμως σταθερή στην οθόνη; εξαφανίζεται; Στις φωτογραφίες της συσκευής δεν φαίνεται πουθενά γραμμή περιήγησης γι αυτό ρωτάω.

 

υπάρχει επιλογή στο μενού να είναι σταθερή η να εξαφανίζεται . προεπιλογή του κινητού όταν το ανοίγεις είναι να εξαφανίζεται

όταν δεν φαίνεται στις φωτογραφίες τραβά το δάχτυλο σου λίγο από κάτω προς τα πάνω και εμφανίζεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι βγαίνει. Microsoft Lumia 640 LTE Dual SIM .

Απ' ό,τι βλέπω όμως δεν υπάρχει σε skroutzομάγαζα προς το παρόν.

 

Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση. Υπάρχει πουθενά διαθέσιμο στην Ευρώπη; Με ενδιαφέρει σε πορτοκαλί ή γαλάζιο. Από ότι είδα το πορτοκαλί είναι γυαλιστερό όπως μου αρέσει. Ξέρει κανείς για το γαλάζιο καπάκι;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση. Υπάρχει πουθενά διαθέσιμο στην Ευρώπη; Με ενδιαφέρει σε πορτοκαλί ή γαλάζιο. Από ότι είδα το πορτοκαλί είναι γυαλιστερό όπως μου αρέσει. Ξέρει κανείς για το γαλάζιο καπάκι;

 

Στο gsmarena, γράφει ότι είναι γυαλιστερό κι αυτό, όπως το πορτοκαλί.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στο gsmarena, γράφει ότι είναι γυαλιστερό κι αυτό, όπως το πορτοκαλί.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση μάλλον πάω για γαλάζιο όταν βρω διαθεσιμότητα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω ότι ψάχνω το Lumia 640 Dual LTE σε γαλάζιο. Μόνο στο ιταλικό amazon κατάφερα να το βρω (για να έχω και εγγύηση) σε μαύρο και άσπρο αλλά δυστυχώς δεν στέλνουν Ελλάδα. Ξέρεις κανείς κάποιο ευρωπαϊκό μαγαζί που στέλνει Ελλάδα έστω και όχι σε γαλάζιο;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω ότι ψάχνω το Lumia 640 Dual LTE σε γαλάζιο. Μόνο στο ιταλικό amazon κατάφερα να το βρω (για να έχω και εγγύηση) σε μαύρο και άσπρο αλλά δυστυχώς δεν στέλνουν Ελλάδα. Ξέρεις κανείς κάποιο ευρωπαϊκό μαγαζί που στέλνει Ελλάδα έστω και όχι σε γαλάζιο;

http://www.microsoftstore.com/store/msfr/fr_FR/pdp/Microsoft-Lumia-640-LTE-Double-SIM/productID.314776800

Σε πορτοκαλί,μαύρο και άσπρο οχι γαλάζιο.

Και 25 ευρω gift card με καθε συσκευη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...