Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Cortana είναι ενσωματωμένη στο κινητό αλλά για να δουλέψει πρέπει να βάλεις γλώσσα τα Αγγλικά και περιοχή κάποια από τις χώρες που είναι στην λίστα υποστήριξης. Εγώ έχω βάλει region USA αλλά μπορείς να βάλεις Αγγλία, Ιταλία ή Γερμανία.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ'ευχαριστώ πολύ. Πάντως έχει άλλη αίσθηση το τηλέφωνο. Ελπίζω να μην απογοητευτούμε στην πορεία. . .
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ. Πάντως έχει άλλη αίσθηση το τηλέφωνο. Ελπίζω να μην απογοητευτούμε στην πορεία. . .

Πόση ώρα έκανε η αναβάθμιση;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα έκανε η αναβάθμιση;

 

Εμένα έξι ώρες, κατά τις τρεις τα ξημερώματα τελείωσε.....Αλλά μη το λαμβάνεις υπ'όψιν γιατί την έκανα συνδεδεμένος στο ρούτερ του νοσοκομείου μιας και εκεί με βρήκε η πολυπόθητη αναβάθμιση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε insider ορισμένες επαφές που με καλουνε γράφει μόνο το τηλέφωνο και όχι το όνομα, γιατί το κάνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά μου αρέσουν τα 10άρια προς το παρών αν και παρατήρησα όταν επιλέγουμε αποθήκευση φωτογραφιών στην SD μια καθυστέρηση με πριν... Ρε παιδιά μήπως ξέρει να μου πει κανείς αυτή τη ρημάδα δόνηση κάτω στην μπάρα όταν πατάμε το back ή το Home πως διαολο βγαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα κράτησε περιπου 2,5 ώρες αλλά έκανε 2 αναβαθμίσεις.

 

Όλα δείχνουν σχεδόν εντάξη εκτός από το ότι έχασε όλες τις επαφές, speed dials κλπ... :mad:

Ο λόγος είναι μάλλον το γεγονώς πως προερχόμουν από android και τα είχα όλα σε google account το οποίο κατά πως φαίνεται το διέγραψε ενώ αντίθετα κράτησε μόνο το hotmail account που υπήρχε παράλληλα. :wacko:

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.Επειδή είμαι λίγο άσχετος με τις αναβαθμίσεις μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να αναβαθμίσω το τηλέφωνο σε w10;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά μου αρέσουν τα 10άρια προς το παρών αν και παρατήρησα όταν επιλέγουμε αποθήκευση φωτογραφιών στην SD μια καθυστέρηση με πριν... Ρε παιδιά μήπως ξέρει να μου πει κανείς αυτή τη ρημάδα δόνηση κάτω στην μπάρα όταν πατάμε το back ή το Home πως διαολο βγαίνει?

 

 

 

 

 

Ρυθμισεις-προσθετα-αφη

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο για την ώρα ΔΕΝ αναβαθμίζεται επισήμως σε 10.

 

 

Λαθος κανεις

 

Αμα γυρισεις σε 8.1 και βαλεις το store σε USA,κατεβασεις το upgrade advisor και ερθει αναβαθμιση στα 10 θα αναβαθμιστεις.Χθες το εκανα και ολα ειναι ΑΨΟΓΑ.Σφαιρατο,απροβληματιστο σαν τα 8.1

 

Μονο θεμα που υπαρχει ειναι η μη μετρηση δεδομενων κινητης τηλεφωνιας αλλα αυτο εχει σχεση με την 10586.164 η οποια εχει το θεμα.Στην .107 δεν υπαρχει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ είναι μικροκολλήματα και μειωμένη διάρκεια μπαταρίας σε σχέση με τα 8.1 Denim
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ είναι μικροκολλήματα και μειωμένη διάρκεια μπαταρίας σε σχέση με τα 8.1 Denim

 

Έχεις κάνει hard reset-επαναφορά μετά την αναβάθμιση;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο για την ώρα ΔΕΝ αναβαθμίζεται επισήμως σε 10.

 

Αναβαθμίζεται κανονικότατα....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει hard reset-επαναφορά μετά την αναβάθμιση;

 

όχι, μόνο την αναβάθμιση. Θα το δοκιμάσω αύριο!

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω γερμανικο και το denim πηγα στο store αλλα δεν καταλαβα πως μπορω να γυρισω τη γλωσσα.

Υπαρχει αλλος τροπος να παρω τα 10ρια χωρις να χασω τις οιεσδηποτε ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Λαθος κανεις

 

Αμα γυρισεις σε 8.1 και βαλεις το store σε USA,κατεβασεις το upgrade advisor και ερθει αναβαθμιση στα 10 θα αναβαθμιστεις.Χθες το εκανα και ολα ειναι ΑΨΟΓΑ.Σφαιρατο,απροβληματιστο σαν τα 8.1

 

Μονο θεμα που υπαρχει ειναι η μη μετρηση δεδομενων κινητης τηλεφωνιας αλλα αυτο εχει σχεση με την 10586.164 η οποια εχει το θεμα.Στην .107 δεν υπαρχει.

 

Αν δεν το κάνεις έτσι δεν έρχεται η αναβάθμιση???

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το κάνεις έτσι δεν έρχεται η αναβάθμιση???

 

γίνεται.

Απλά στην περίπτωση που έχεις 8.1 και δεν βρίσκεις την εφαρμογή με την καμία,κάνεις τα παραπάνω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

γίνεται.

Απλά στην περίπτωση που έχεις 8.1 και δεν βρίσκεις την εφαρμογή με την καμία,κάνεις τα παραπάνω.

 

Όντως δεν βρίσκω με τίποτα το upgrade advisor.από που γυρνάς χώρα???

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν βρίσκω με τίποτα το upgrade advisor.από που γυρνάς χώρα???

 

στις ρυθμίσεις στην γλώσσα και ώρα αν θυμάμαι καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαίρομαι πολύ για το λάθος μου!!! Το μονο που θα μου λειψει ειναι τα Here...

 

γιατί να σου λείψει;Αφού έχει γίνει ενσωμάτωση στο maps/χάρτες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με γυρισμα της χωρας (στις ρυθμισεις του τηλεφωνου) σε ΗΠΑ, πηγα στο store βρηκα το upgrade advisor το κατεβασα, το εγκατεστησα το ετρεξα και στη συνεχεια πηγα στις ρυθμισεις του τηλεφωνου και εκανα ενημερωση.Τη στιγμη αυτη κανει update (θα το αφησω ολο το βραδυ) και αυριο λογικα θα ειναι οκ.

Αυτη ειναι η διαδικασια για οσους δεν τους το βγαλει αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου όσοι απο παλιά Lumia , εγω πχ απο 920 είχαμε το Here + δηλαδή δωρεάν χάρτες και φωνητική πλοήγηση στα Ελληνικά. Για όλη την Ευρώπη. Για πάντα. Τωρα που γράφω το τηλέφωνο κάνει την αναβάθμισή του. Θα δω και θα κρινω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...