Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας από τους λόγους που έχει τέτοια διάρκεια μπαταρίας.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά, αποδείχτηκες απολύτως σωστός. :up:

Εξυπηρετικότατος ο Χρυσόστομος - support της Microsoft - μου ξεκίνησε διαδικασία επιστροφής στη Γερμανία, έλεγχο εκεί και , αν δεχτούν το DOA, επιστροφή χρημάτων. ΆΨΟΓΗ μέχρι στιγμής η Microsoft.

Σε ευχαριστώ και πάλι!

 

Επειδή αντιμερώπισα και εγώ κάτι θεματάκια και χρειάστηκα υποστήριξη με το απλό 640 dual sim 4G μου μπορώ να πω χαλαρά πώς ο Χρυσόστομος ήταν άψογος σε όλα. Κανένα απολύτως παράπονο. Όχι σαν κάτι άλλες εταιρίες του ποπού.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε σχέση με την ανάλυση που έχω 1080p σε 5.2" ,τα 720p σε 5.7" δεν έχουν μεγάλη διαφορα?

 

Εγώ έχω και τα δυο και σου λέω όχι ότι το τηλ είναι αλλου και χρησιμοποιώ όλο και λιγοτεο το τζι 2 την οθόνη θα την ερωτευτείς και στον ήλιο απλά δεν υπάρχει

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε σχέση με την ανάλυση που έχω 1080p σε 5.2" ,τα 720p σε 5.7" δεν έχουν μεγάλη διαφορα?

 

ειχα και το lenovo k3 note στα 1080 εικονα τρομερη, αλλα δεν θα σε χαλασει και το 640 xl ... ειδικα τωρα που δεν μπορεις να αγορασεις κινεζικο ειναι η καλυτερη επιλογη σε σχετικα καλη τιμη .Υ.Γ το λενοβο σουπερ δεν λεω αλλα το microsoft ειναι αλλη φαση :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας.

Δεν είμαι και πολύ γνώστης του θέματος και θα ήθελα μια διευκρίνηση.

Προσπάθησα να δω μία ταινία σε livestreaming από το κινητό αλλά δεν μπόρεσα. Απαιτείται η εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής; Με την προηγούμενη συσκευή που είχα(iPhone) δεν ειχα τετοιο πρόβλημα.

Είναι θέμα της συσκευής και του λειτουργικού του ή κάνω κάποιο λάθος εγώ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και με συγχωρείτε για την ασχετοσύνη μου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας.

Δεν είμαι και πολύ γνώστης του θέματος και θα ήθελα μια διευκρίνηση.

Προσπάθησα να δω μία ταινία σε livestreaming από το κινητό αλλά δεν μπόρεσα. Απαιτείται η εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής; Με την προηγούμενη συσκευή που είχα(iPhone) δεν ειχα τετοιο πρόβλημα.

Είναι θέμα της συσκευής και του λειτουργικού του ή κάνω κάποιο λάθος εγώ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και με συγχωρείτε για την ασχετοσύνη μου!!

 

Η δυνατότητα αυτή θα έρθει με τα Windows 10 Mobile τον Οκτώβρη.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αντιμερώπισα και εγώ κάτι θεματάκια και χρειάστηκα υποστήριξη με το απλό 640 dual sim 4G μου μπορώ να πω χαλαρά πώς ο Χρυσόστομος ήταν άψογος σε όλα. Κανένα απολύτως παράπονο. Όχι σαν κάτι άλλες εταιρίες του ποπού.

 

Three cheers for Χρυσόστομος! :respect:

 

 

Αυτό λέει dual 4g, ισχύει?

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kinita-amp-suskeues/kinita-suskeues/view-device/?deviceid=990#page=1

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κάνει αυτοί (η Wind) τίποτε σωστό για να είναι και η περιγραφή σωστή;;; Όχι βέβαια!

 

 

Λέω να περάσω από κάποιο κατάστημα να δοκιμάσω την τύχη μου...!!

 

Επίσης υπάρχουν καπάκια για αγορά; Με ενδιαφέρει το πορτοκαλί, αλλά αν δεν το βρω κάπου θα μπορώ να πάρω μετά κάποιο καπάκι;

Link to comment
Share on other sites

Το Public το έχει σε πορτοκαλι, με 199 Ευρώ. Αν βιαστείς θα προλάβεις, εγώ παρήγγειλα μόλις ένα!

 

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-microsoft-lumia-640-xl-dual-sim-8gb-portokali/prod7480122pp/

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Περί μπαταρίας

http://i.imgur.com/Bq5gjYN.jpg

Edited by saroy1982

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κάνει αυτοί (η Wind) τίποτε σωστό για να είναι και η περιγραφή σωστή;;; Όχι βέβαια!

 

Δλδ 4G LTE και dual sim στο 640XL δεν παιζει πουθενά......και με τίποτα???

 

Και αν δεν παίζει...τι αγοράζουμε.....

 

1)μονοκαρτο με 4G ?

ή

2)Δικαρτο με 3G ?

Link to comment
Share on other sites

Three cheers for Χρυσόστομος! :respect:

 

 

Αυτό λέει dual 4g, ισχύει?

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kinita-amp-suskeues/kinita-suskeues/view-device/?deviceid=990#page=1

 

Όπως σου είπαν ήδη δυστυχώς δεν παίζει.

 

Δλδ 4G LTE και dual sim στο 640XL δεν παιζει πουθενά......και με τίποτα???

 

Και αν δεν παίζει...τι αγοράζουμε.....

 

1)μονοκαρτο με 4G ?

ή

2)Δικαρτο με 3G ?

 

Είναι υποκειμενικό το θέμα. Εγώ το απλό 640 το πήρα και δίκαρτο και 4G. Μίλα με τον Χρυσόστομο λογικά θα μπορεί να στο παραγγείλει.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ολοι μιλατε για τον Χρυσοστομο αλλα οταν εγω ,πριν μερες, πηρα τηλεφωνο στο support της Microsoft για το 535 που εχει προβλημα βγηκε μια κοπελα η οποια μου εδωσε τηλεφωνο για την νοκια , εχωντας σαν δικαιολογια οτι εδω ειμαστε microsoft και μπλα μπλα μπλα. Μπορει και εγω να πατησα οτι να ναι και βγηκα σε λαθος τμημα οταν ζητουσε να πατησω νουμερα για να κατευθυνθω.

Θα μπορουσε καποιος που μιλησε με το support της microsoft και εβγαλε ακρη να με βοηθησει και να μου πει τι νουμερα πατησε μετα το τηλεφωνημα και εξυπηρετηθηκε ευπρεπως ? Προσπαθω να βγαλω ακρη με το Nokia care της πολης μου για αλλαγη πανελ αλλα περιμενω δυο μηνες (ευτυχως δεν το χρησιμοποει κανεις προς το παρων) και εχουν σαν δικαιολογια τα capital. :rolleyes:

Ευχαριστω :)

 

Aπο μπαταρια παντως σκιζει το μεγαλο 640 , τρεις μερες με μετρια χρηση.

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπαν ήδη δυστυχώς δεν παίζει.

 

 

 

Είναι υποκειμενικό το θέμα. Εγώ το απλό 640 το πήρα και δίκαρτο και 4G. Μίλα με τον Χρυσόστομο λογικά θα μπορεί να στο παραγγείλει.

 

Who is "Χρυσοστομος" ?

 

Μπορει να παραγειλει το DUAL SIM + 4G LTE ?

 

Εγω θέλω δικαρτο (ενας από τους λογους που αλλαζω συσκευη (ες) ειναι οτι θέλω πλεον να εχω μια) και απλα μου φαινεται λαθος το 2015 να αγοραζεις συσκευη που δεν υποστυριζει 4G

 

Επισης δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται ενω υπάρχει στην γκαμα της εταιριας.....επι της ουσιας να μην ειναι διαθεσιμο το τηλεφωνο εστω και με παραγγελία?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα το 4G (μονόκαρτο, Γερμανός) με το σκεπτικό ότι σήμερα πρέπει να έχεις 4G. Μετά από ένα μήνα διακοπών (Πήλιο, Χαλκούτσι) και Μοσχάτου Βάρης όπου μένω και εργάζομαι, ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ 4G (vodafone). Επίσης όταν έχει σήμα H+, interner, facebook, κτλ πάνε σφαίρα. Το 4 G είναι περισσότερο για youtube αλλά εκεί θα πρέπει να έχεις και την ανάλογη σύνδεση δεδομένων.
Link to comment
Share on other sites

Asxeto me Ποιο battery app το εβγαλες αυτο?

 

Battery stats

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα το 4G (μονόκαρτο, Γερμανός) με το σκεπτικό ότι σήμερα πρέπει να έχεις 4G. Μετά από ένα μήνα διακοπών (Πήλιο, Χαλκούτσι) και Μοσχάτου Βάρης όπου μένω και εργάζομαι, ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ 4G (vodafone). Επίσης όταν έχει σήμα H+, interner, facebook, κτλ πάνε σφαίρα. Το 4 G είναι περισσότερο για youtube αλλά εκεί θα πρέπει να έχεις και την ανάλογη σύνδεση δεδομένων.

 

Aν περιμενεις 4 τζι απο τη βονταφον;μονο κατω απο τις κεραιες .Το 4 τζι δεν εχει να κανει μονο με γιουτουμπ αλλα κατεβαζεις και ανεβαζεις φωτο βιντεο σε χρονο ντετε σε φεις μπουκ κλπ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι αγορασα και εγω ενα τελευταιο κοματι το xl 4g απο τον Γερμανο ηθελα το δικαρτο αλλα δεν το βρηκα πουθενα. Οι πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες . Μεγαλο αρκετα τηλεφωνο σχετικα ελαφρυ η οθονη πολυ καλη η καμερα μερικες φωτο που εβγαλα αρκετα καλη και φυσικα ολα τρεχουν πολυ γρηγορα. Με χαλασε ο φορτιστης πολυ χαμηλος στα amper πιστευω θα αργει παρα πολυ να φορτισει το κινητο και δεν υπαρχει καλωδιο usb και ακουστικα. Για θηκη δεν υπαρχει τιποτα εδω , εδωσα παραγγελια μια θηκη και τζαμακι απο ebay.
Link to comment
Share on other sites

Φορτιστής τέλος. Συνδέω το κινητό να φορτίσει και δε κάνει τίποτα. Δοκίμασα με του 535 και φορτίζει κανονικά στην ίδια πρίζα, το ίδιο και με usb. Επίσης και το 535 δε φορτίζει με αυτόν το φορτιστή. Δεύτερη φορά που πήγα να τον χρησιμοποιήσω αλλά δεν του κάναμε :lol:

Το παράξενο είναι πως το βύσμα φόρτισης του 535 έχει μέσα 5 πινάκια ενώ του 640xl 4. Μπορείτε να το ελέγξετε και σεις πόσα πινάκια έχει;

Edited by saroy1982

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Who is "Χρυσοστομος" ?

 

Μπορει να παραγειλει το DUAL SIM + 4G LTE ?

 

Εγω θέλω δικαρτο (ενας από τους λογους που αλλαζω συσκευη (ες) ειναι οτι θέλω πλεον να εχω μια) και απλα μου φαινεται λαθος το 2015 να αγοραζεις συσκευη που δεν υποστυριζει 4G

 

Επισης δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται ενω υπάρχει στην γκαμα της εταιριας.....επι της ουσιας να μην ειναι διαθεσιμο το τηλεφωνο εστω και με παραγγελία?

 

Ένα παλικάρι που δουλεύει στην microsoft. Πάρε τηλέφωνο να συνεννοηθείς. Αν υπάρχει διαθεσιμότητα θα στο φέρουν.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα το 4G (μονόκαρτο, Γερμανός) με το σκεπτικό ότι σήμερα πρέπει να έχεις 4G. Μετά από ένα μήνα διακοπών (Πήλιο, Χαλκούτσι) και Μοσχάτου Βάρης όπου μένω και εργάζομαι, ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ 4G (vodafone). Επίσης όταν έχει σήμα H+, interner, facebook, κτλ πάνε σφαίρα. Το 4 G είναι περισσότερο για youtube αλλά εκεί θα πρέπει να έχεις και την ανάλογη σύνδεση δεδομένων.

 

Aν περιμενεις 4 τζι απο τη βονταφον;μονο κατω απο τις κεραιες .Το 4 τζι δεν εχει να κανει μονο με γιουτουμπ αλλα κατεβαζεις και ανεβαζεις φωτο βιντεο σε χρονο ντετε σε φεις μπουκ κλπ.

Ήμουν σχεδόν όλο τον Αύγουστο Αθήνα και σε άλλες περιοχές της Αττικής και είχα σχεδόν παντού 4G με τη Vodafone και το 640 XL LTE Dual SIM. Μάλιστα, μπόρεσα να φτάσω ταχύτητα 48Mbps down, 24 up. Μήπως δεν το έχεις ενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις και στη Vodafone? Πρέπει να το έχεις ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις της συσκευής και επιπλέον από τη Vodafone (δεν έχεις αυτόματα πρόσβαση στο δίκτυο 4G).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...