Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Insider Preview δεν συνίσταται για καθημερινή χρήση ούτε και από τη Microsoft αυτή τη στιγμή. Υπάρχουν ακόμα πολλά bugs και το τηλέφωνο μπορεί να σταματήσει να αποκρίνεται χωρίς προειδοποίηση.

http://windows.microsoft.com/en-gb/windows/preview-faq-right-for-me-phone?ocid=tp2_site_faq_down

 

Ουπς αυτο δεν το ειχα διαβασει,μερι τωρα μου παει καλα και ολα τα λεφτα ειναι ο Microsoft αλλα αν να παθει κατι ξαφνικα το τηλεφωνο το ξαναγυρναω .Μηπως ξερει κανεις πως μπιρω να το ξανα κανω 8.1;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Σε ευχαριστω haki ,παντως εμενα μου αρεσαν πολυ και πιστευω το τελικο θα ειναι τελειο:)

Link to comment
Share on other sites

Για τα 10άρια του υπολογιστή, όχι για τα 10άρια των κινητών. :!:

 

 

 

Για τα κινητά έχουμε καμιά πληροφορία πότε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Για γίνε πιο συγκεκριμένος. Για κανονική χρήση μπορεί κάποιος να τα χρησιμοποιήσει; Παίζει πολύ bug ? Κάποια βασική λειτουργία ή που να μη δουλεύει;

 

Επίσης ρε παιδιά στο viber οι ειδοποιήσεις δε μου έρχονται ΠΟΤΕ.- Ποτέ όμως, κάθε λίγο και λιγάκι πρέπει να το ανοίγω. Ούτε φυσικά τις έχω απενεργοποιημένες, αλλά και έχω την εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο. Δεν ξέρω τι παίζει. Με εσάς; Στο 535 της γυναίκας μου, έρχονται κανονικά.

Εννοεις το μπιμπ μπιμπ που κανει οταν σου στελνουν βαϊμπερ η ποσα 2. 3. 4. Που φαινονται στην αρχικη;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα κάνει να φορτίσει η συσκευή...;;

 

από το 0 μέχρι το 100% υπολόγισε λίγο παραπάνω από 3 ώρες. Αλλά θέλει μεγάλη προσπάθεια για να τελειώσεις την μπαταρία. Εμένα με βαριά χρήση βγάζει 1 μέρα και το βράδυ μένει λίγο πάνω από 25%. Με λογική χρήση μου βγάζει συνήθως 3 μέρες.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

εχω απο χθες το τηλεφωνο εφυγα απο τα ανδροιδ καλο μου φαινεται αλλα με ξενιζει που δεν εχει τις εφαρμογες για κινητα γαζετα και σπορτ 24
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το XL LTE μονόκαρτο από Γερμανό και να έχει ενεργοποιήσει την προσφορά του Ofice 365 Gift?

 

Εμένα δυστηχώς μου λέει ότι η συκκευή μου δεν πληρεί τις προυποθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για τον δείκτη sar γνωρίζουμε κάτι;

 

http://www.microsoft.com/en/mobile/about-us/people-and-planet/emf-health/sar/sar-information/

 

βρίσκεις το sar της εκάστοτε έκδοσης που θες

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως γίνεται mute το κουδούνισμα με κάποιο gesture ή shake η αναποδογύρισμα (που να την γυρίσεις την παντόφλα...)
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το XL LTE μονόκαρτο από Γερμανό και να έχει ενεργοποιήσει την προσφορά του Ofice 365 Gift?

 

Εμένα δυστηχώς μου λέει ότι η συκκευή μου δεν πληρεί τις προυποθέσεις.

 

 

Αν δεν κανω λαθος εχει ληξη η ημερομηνια της προσφορας .

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως γίνεται mute το κουδούνισμα με κάποιο gesture ή shake η αναποδογύρισμα (που να την γυρίσεις την παντόφλα...)

 

Κάνει όντως mute το ringtone όταν το γυρίσεις ανάποδα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.microsoft.com/en/mobile/about-us/people-and-planet/emf-health/sar/sar-information/

 

βρίσκεις το sar της εκάστοτε έκδοσης που θες

 

Ευχαριστώ για την απάντηση..απο οτι ειδα εχει 0.69 δεικτη sar ειναι σχετικα πολυ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση..απο οτι ειδα εχει 0.69 δεικτη sar ειναι σχετικα πολυ?

Οχι λιγος ειναι σχετικα αλλα αυτο ειναι το ανωτατο οριο οταν δεν βρισκει σημα το κινητο ευκολα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια να κανω και εγω μια ερωτηση?Οταν συνδεσω στο κινητο handsfree(xiaomi piston 3) δεν ακουγονται ουτε οι ηχοι κλησεις ουτε οι ηχοι μηνυματων .Διαφορετικα ακουγονται κανονικα (αν αποσυνδεσω τα ακουστικα).Ξερει καποιος πως μπορει να διορθωθει αυτο?

 

Edit: η απαντηση ειναι στο # 225

Edited by cult
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις το μπιμπ μπιμπ που κανει οταν σου στελνουν βαϊμπερ η ποσα 2. 3. 4. Που φαινονται στην αρχικη;

 

Τελικά βρέθηκε λύση στο θέμα του Viber; Δουλεύει κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Σε ό,τι αφορά στο viber, για κάποιο λόγο είχαν απενεργοποιηθεί οι ειδοποιήσεις με ήχο κτλ κτλ από τις ειδοποιήσεις & ενέργειες. Τις ενεργοποίησα και δεν έχω πρόβλημα τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω τρεις μέρες στην κατοχή μου και πραγματικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Οθόνη, smoothness εξαιρετικά, μπαταρία σε άλλο επίπεδο, είσαι σίγουρος ότι θα βγει η ημέρα ότι και να του κάνεις. Με κανοκινή χρήση καταλήγεις κάθε βράδυ με 35-50 % υπόλοιπο. Αν πρέπει να γράψω κάτι αρνητικό, θα πω ότι το ραδιόφωνο του δεν έχει καλό δέκτη.
Link to comment
Share on other sites

Για να ακουστεί και από το ηχείο, πρέπει, αφού συνδέσεις τα ακουστικά, να πατήσεις το κουμπί της έντασης, μετά το πάνω δεξιά βελάκι και να ενεργοποιήσεις το κουδούνισμα.

 

Υ.Γ.: Η αλήθεια είναι ότι ακούγεται πιο αδύναμα το ηχείο, γι' αυτό καλό είναι να έχεις την ένταση στο τέρμα.

 

Αν κλεισω το τηλεφωνο με τα ακουστικα πανω μολις το ξανανοιξω πρεπει παλι ν ακανω την ιδια διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια να κανω μια ερωτηση?Το φλας της καμερα ενεργοποιειται αυτοματα η θελει καποια ρυθμιση εκ μερους μου?Γιατι χθες τραβηξα δυο τρεις φωτο με το κινητο το βραδυ αλλα δεν ενεργοποιηθηκε το φλας με αποτελεσμα οι φωτογραφιες να βγουν σκοτεινες και θολες.
Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεις το κινητό, δεξιά έχει τις ρυθμίσεις. Το φλας το συμβόλιζε με αστραπή, αν έχει τον Α διπλα είναι στο αυτόματο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...