Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή για να καταλάβω, δεν σας εμφανίζει το αριστερό εικονίδιο;

 

http://s7.postimg.org/5ia1saal3/chr.jpg

 

Όχι..απο τα 3 εικονίδια εμφανίζει τα 2, δηλαδή κουμπί κλήσης και μηνύματος.

 

Σκεφτομαι να κάνω factory wipe/data reset. Να ρωτήσω μην κάνω καμία βλακεία..

 

Μπαίνω στο στο recovery με volume up+menu+power και επιλέγω factory wipe/data reset.. Μετά γίνεται μόνη της η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμήσεων?

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση βρε παιδια. Εχω την BTU και δεν εχω παρει ακομα την 6αρα ουτε μου την βγαζει οταν κανω scan απο το SW Update.

Εχει βγει η οχι ακομα για BTU?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση βρε παιδια. Εχω την BTU και δεν εχω παρει ακομα την 6αρα ουτε μου την βγαζει οταν κανω scan απο το SW Update.

Εχει βγει η οχι ακομα για BTU?

Βγήκε εδώ και καιρό. Την έβαλες με odin η είναι εργοστασιακή;

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε εδώ και καιρό. Την έβαλες με odin η είναι εργοστασιακή;

 

Με Odin την ειχα βαλει. Εδω ειναι τα στοιχεια του τηλ μου:

http://s23.postimg.org/gyz7bzduj/001.png

 

Τι μπορω να κανω για να παρω το update της BTU?

Και ποια ειναι η γνησια ROM για το κινητο μου που ειναι απο Βιετναμ?

Edited by Andre_1982
Link to comment
Share on other sites

Με Odin την ειχα βαλει. Εδω ειναι τα στοιχεια του τηλ μου:

Τι μπορω να κανω για να παρω το update της BTU?

Και ποια ειναι η γνησια ROM για το κινητο μου που ειναι απο Βιετναμ?

 

Δεν είναι από το Βιετνάμ, απλώς κατασκευάστηκε στο Βιετνάμ όπως όλα. BTU είναι η ROM σου.

Link to comment
Share on other sites

Με Odin την ειχα βαλει. Εδω ειναι τα στοιχεια του τηλ μου:

http://s23.postimg.org/gyz7bzduj/001.png

 

Τι μπορω να κανω για να παρω το update της BTU?

Και ποια ειναι η γνησια ROM για το κινητο μου που ειναι απο Βιετναμ?

Δεν είναι από Βιετνάμ το κινητό σου. Απλά όλα εκεί κατασκευάζονται. Δεν σημείωσες κάπου το csc σου πριν φλασαρεις; Επίσης πρέπει να μην έκανες factory reset γιατί βλέπω έχει και άλλα csc μέσα και ένας λόγος που δεν παίρνει κάποιος ota είναι που δεν έκανε reset μετά από φλασαρισμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι από Βιετνάμ το κινητό σου. Απλά όλα εκεί κατασκευάζονται. Δεν σημείωσες κάπου το csc σου πριν φλασαρεις; Επίσης πρέπει να μην έκανες factory reset γιατί βλέπω έχει και άλλα csc μέσα και ένας λόγος που δεν παίρνει κάποιος ota είναι που δεν έκανε reset μετά από φλασαρισμα

 

Ηταν απο Πολλωνια παραεισαγωγης. Οποτε ξερουμε την ΡΟΜ?

Δηλ αν κανω Factory reset (Νομιζω ειχα κανει και πριν και μετα απλα ισως το θεμα ειναι οτι Δοκιμασα να αλλαξω το CSC που δεν ειχε αλλαξει) μετα θα μπορεσω να παρω OTA?

 

Ποιος ειναι ο πιο ευκολος/σωστος τροπος να περασω την 6 τωρα? Odin, Reset?

Και αν κανω ρεσετ πως μπορω να παρω Full Backup? Τα τραβαει ολα το SmartSwitch?

Link to comment
Share on other sites

Όχι..απο τα 3 εικονίδια εμφανίζει τα 2, δηλαδή κουμπί κλήσης και μηνύματος.

 

Σκεφτομαι να κάνω factory wipe/data reset. Να ρωτήσω μην κάνω καμία βλακεία..

 

Μπαίνω στο στο recovery με volume up+menu+power και επιλέγω factory wipe/data reset.. Μετά γίνεται μόνη της η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμήσεων?

 

Volup + home + power

μπαινει στο recovery, απιλέγεις την επιλογή κάνεις restart και έχεις μια brand new συσκευή

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω, δεν σας εμφανίζει το αριστερό εικονίδιο;

 

http://s7.postimg.org/5ia1saal3/chr.jpg

 

ακριβώς, το δικο μου btu ειναι κανονικό οπως η φωτι, της γυναίκας μου ota vd2 δεν το εμφανιζει!

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

το doze δουλευει σωστα ,η εφαρμογη facebook εχει θεμα , τσεκαρισμενο απο μενα που το εψαξα μια ολοκρηρη μερα να δω γιατι συνεχεια "ξυπναει" το facebook , τελικα το ξηλωσα και εβαλα το slimsocial

 

 

 

Απλο , γυρνας στην 5.0.1 :p:p:p

 

Περα την πλακα δεν λυνονται τα 2 θεματα σου ,δυστηχως

 

περασα και εγω την εφαρμογη slimsocial, αλλα δεν μου ερχονται τα notifications (στις ειδοποιησεις το εχω επιλεξει).

Επισης στο Lightflow δεν το βλεπει καν σαν εφαρμογη, σε περιπτωση που ειναι ενας wrapper του chrome εχω επιλεξει και τον chrome

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το slim social δε με αφηνει να επιλεξω τις ειδοποιήσεις. Εχω βαλει να μου ερχονται μεσω του samsung browser. Επισης γινεται και μεσω του chrome.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το slim social δε με αφηνει να επιλεξω τις ειδοποιήσεις. Εχω βαλει να μου ερχονται μεσω του samsung browser. Επισης γινεται και μεσω του chrome.

 

οταν λες γινεται μεσω του chrome εχει καποιο σταδιο που δεν τον εχω κανει ως τωρα? δεν εχω ουτε notifications απο την ροη ουτε απο το chat

btw ο default browser ειναι καλυτερος?

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πρέπει να μην έκανες factory reset γιατί βλέπω έχει και άλλα csc μέσα και ένας λόγος που δεν παίρνει κάποιος ota είναι που δεν έκανε reset μετά από φλασαρισμα

 

Δεν παίζει ρόλο για το ΟΤΑ update το αν έχει ο φίλος πολλαπλά csc στο πεδίο available. Kι εγώ όταν πέρασα την 1η γαλλική 6άρα είχα πολλαπλά available και μετά μου ήρθε κανονικά με ΟΤΑ η 2η 6άρα γαλλική. Επίσης το factory reset που το έκανα μετά το OTA της 2ης γαλλικής δεν επηρέασε αυτό το πεδίο. Tα πολλαπλά available csc παρέμειναν και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο για το ΟΤΑ update το αν έχει ο φίλος πολλαπλά csc στο πεδίο available. Kι εγώ όταν πέρασα την 1η γαλλική 6άρα είχα πολλαπλά available και μετά μου ήρθε κανονικά με ΟΤΑ η 2η 6άρα γαλλική. Επίσης το factory reset που το έκανα μετά το OTA της 2ης γαλλικής δεν επηρέασε αυτό το πεδίο. Tα πολλαπλά available csc παρέμειναν και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

Οποτε τι μπορει να φταιει που δεν μου εχει ερθει?

Μηπως επειδη ο Knox μου εχει κανει trigger στο 0x1?

Link to comment
Share on other sites

Όχι..απο τα 3 εικονίδια εμφανίζει τα 2, δηλαδή κουμπί κλήσης και μηνύματος.

 

Σκεφτομαι να κάνω factory wipe/data reset. Να ρωτήσω μην κάνω καμία βλακεία..

 

Μπαίνω στο στο recovery με volume up+menu+power και επιλέγω factory wipe/data reset.. Μετά γίνεται μόνη της η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμήσεων?

Ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω. Μετα το ΟΤΑ δεν υπαρχει πουθενα βιντεοκληση. Πριν υπηρχε κανονικα. Τωρα οχι. Και δεν μπορεις να κανεις.μονο να δεχτεις. Csc DDE...ειναι παροχος T-mobile germany.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε τι μπορει να φταιει που δεν μου εχει ερθει?

Μηπως επειδη ο Knox μου εχει κανει trigger στο 0x1?

 

Δεν έχει να κάνει αυτό.

Μήπως είσαι root;

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Επισης μεσω SmartSwitch μου δειχνει αυτο:

http://s18.postimg.org/ladkk2huh/smart_switch.png

 

To OFJ εχει καμια σχεση με την BTU που ειναι στην παρενθεση? Ειναι το FW Version?

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει να κάνει αυτό.

Μήπως είσαι root;

 

Οχι δεν ειμαι Root

Link to comment
Share on other sites

Οποτε τι μπορει να φταιει που δεν μου εχει ερθει?

Μηπως επειδη ο Knox μου εχει κανει trigger στο 0x1?

 

Δεν νομίζω. Υποψιάζομαι ότι για να σου έγραψε ο knox μάλλον θα είχες κάνει root, θα νομίζεις ότι το έδιωξες, δεν θα το έδιωξες και γι' αυτό δεν παίρνεις OTA. Είχες ρουτάρει τη συσκευή ;

 

Εdit : Mε πρόλαβε ο Nik. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σου έγραψε ο knox και γιατί δεν παίρνεις OTA.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο μια βδομαδα χρησης της Μ εχω παρατηρησει τα εξης..

-Η μπαταρια εγινε τραγικα χειροτερη (λογος για να παω στο s7 edge ξεκαθαρα)

-θετικη η ραμ, μονιμα πανω απο 1.1 mb

-το κινητο αλαγκαριστο πλεον σε ολα

-γενικα μικροαλλαγες προς το θετικο ενω το αρνητικο με τη μπαταρια επηρεαζει πολυ τη χρηση...

Συμπερασμα..με βλεπω σε κανα μηνα να εχω παει στο s7 edge το οποιο το επιασα στα χερια μου κ τρελαθηκα!

Ερωτηση. Ποια ειναι η ιδανικη τιμη πωλησης για το s6 σε αριστη κατασταση εννοειται.???

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Υποψιάζομαι ότι για να σου έγραψε ο knox μάλλον θα είχες κάνει root, θα νομίζεις ότι το έδιωξες, δεν θα το έδιωξες και γι' αυτό δεν παίρνεις OTA. Είχες ρουτάρει τη συσκευή ;

 

Εdit : Mε πρόλαβε ο Nik. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σου έγραψε ο knox και γιατί δεν παίρνεις OTA.

 

Ειχα οντως κανει Root Παλιοτερα κι ετσι εγραψε ο Knox. Μετα ομως εκανα επαναφορα (hard reset) και περασα την BTU με odin χωρις να κανω Root ξανα μετα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Με την 6 η μπαταρία μου φαίνεται λίγο χειρότερη αλλά εγω είμαι απο τους λίγους που δεν ειχα θέμα με την μπαταρια..

 

Απο την άλλη τσαντιζομαι γιατι όπως είχα γραψει χθες έχω 2 προβλήματα που δεν έχω καταφέρει να τα επιλύσω.

 

1. Το widget της εξυπνης διαχείρησης που ελέγχουμε τη ραμ ποτέ σχεδόν δεν έχει την ίδια τιμή με την τιμή που υπάρχει μεσα όταν το ανοίγεις. έκανα ότι μου πρότειναν φίλοι του νήματος (wipe catch κλπ) αλλά τίποτα.

 

2. Το δεύτερο και πιο σημαντικό είναι πως στις επαφές δεν υπάρχει το εικονίδιο για βιντεοκλήση που χρησιμοποιούσα πολύ στην 5 (δεν εχω πάντα ιντερνέτ(wifi και δεδομένα) για viber αλλά πιάνω 3g). Ρε παιδιά κάποιος τουλάχιστόν να μου πει μια ιδέα γι αυτό.

 

Με έχει ξενερώσει η 6..

 

Τι χωρας ειναι και εμενα ακριβως το ιδιο θεμα με το 2ο προβλημα σου. Δεν υπαρχει πουθενα η βιντεοκληση. Factory reset εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα factory wipe/data reset και τα 2 προβλήματα μου παρέμειναν (1. οχι βιντεοκλήση 2. widget εξυπνης διαχείρησης να μη δείχνει την ίδια τιμή στη ραμ εξω και μέσα όταν το ανοίγεις).

 

Τι να κάνω.. θα μείνω με αυτά.. Ισως στο μέλλον γυρίσω στην 5,1..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα factory wipe/data reset και τα 2 προβλήματα μου παρέμειναν (1. οχι βιντεοκλήση 2. widget εξυπνης διαχείρησης να μη δείχνει την ίδια τιμή στη ραμ εξω και μέσα όταν το ανοίγεις).

 

Τι να κάνω.. θα μείνω με αυτά.. Ισως στο μέλλον γυρίσω στην 5,1..

 

τι χωρας ειναι το τηλεφωνο? Σε ρωταω γιατι φοβαμαι οτι επειδη ειναι Branded μηπως ειναι απενεργοποιημενα απο παροχο. Την αναβαθμιση την εκανες ΟΤΑ? Μηπως με περασμα αλλης ρομ φτιαξει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον το θεμα με την βιντεοκληση ...

 

Μιλησα με σαμσουνγκ . Σε καποιες branded συσκευες ζητηθηκε να αφαιρεθει αυτη η δυνατοτητα . Δεν επαναφερεται . Μονο με αλλαγη απο οτι καταλαβα ROM. Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

 

Το αποτύπωμα έφτιαξε ξαφνικά μόνο του ...

 

Χωρις να κάνουμε επαναφορά ...

 

Όσο για την 6 βλέπω η Πορτογαλία να την δίνει καλό καλοκαίρι...

Link to comment
Share on other sites

τι χωρας ειναι το τηλεφωνο? Σε ρωταω γιατι φοβαμαι οτι επειδη ειναι Branded μηπως ειναι απενεργοποιημενα απο παροχο. Την αναβαθμιση την εκανες ΟΤΑ? Μηπως με περασμα αλλης ρομ φτιαξει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον το θεμα με την βιντεοκληση ...

 

Μιλησα με σαμσουνγκ . Σε καποιες branded συσκευες ζητηθηκε να αφαιρεθει αυτη η δυνατοτητα . Δεν επαναφερεται . Μονο με αλλαγη απο οτι καταλαβα ROM. Αυτα.

 

έλα ρε φίλε.. τραγικό ..branded COSMOTE ειναι.. ΟΤΑ εκανα αναβάθμιση.. τι πρεπει να κοιταξω στο Phone info για να βρω τι χωρα ειναι το τηλέφωνο..

 

πω πω.. μεγαλη βλακεια της cosmote.. ελεος.. και ταλαιπωρουμε 2 μερες..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...