Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ εκλεισα και ξανανοιξα την συσκευη και δοκιμασα update παλι με το smart switch και πρεπει να εγινε. Complete εδωσε παντος!

Και αν παω κατω στις ενημερωσεις λογισμικου και κανω μη αυτοματη ληψη λογισμικου μου λεει:

Οι πιο προσφατες ενημερωσεις εχουν εγκαταστηθει. :)

Τρεχουσα εκδοση G920FXXU5EQH6/G920FBTU5EQH2/G920FXXU5EQCD

και δεν μου ζηταει πλεον ενημερωσεις.

Ευχαριστω testatos.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα το εστειλα για service το κινητο δεν καταφερα να το επαναφερω. Θα κανει καμια δεκαρια μερες μου ειπαν. Τωρα περιμενω αν θα πιασει η εγγυηση η θα μου ζητησουν λεφτα. Το ζητημα ειναι να φτιαξει το μικροφωνο αυτο ειναι το σημαντικο..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Οτι ναναι τα updates που δινουν. Λειτουργει το κινητο κομπλε, παιρνω το καινουργιο Android χαλαει το QuickCharge. Τωρα περναω την τελευταια αναβαθμιση στις κλησεις κανει τα δικα του. Οτι ναναι πραγματικα εκει στην Samsung, μακρια παιδια, οτι χειροτερο.

Εντομεταξυ ακουω κ εγω κ ο αλλος που λαμβανει την κληση αυτο το πραγμα σαν παραμορφωση στον ηχο.

Εχουν πειραξει κατι τα ζωα σιγουρα.

 

Τωρα τι θα το κανω το κινητο ετσι πως το καταντησανε?

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Οτι ναναι τα updates που δινουν. Λειτουργει το κινητο κομπλε, παιρνω το καινουργιο Android χαλαει το QuickCharge. Τωρα περναω την τελευταια αναβαθμιση στις κλησεις κανει τα δικα του. Οτι ναναι πραγματικα εκει στην Samsung, μακρια παιδια, οτι χειροτερο.

Εντομεταξυ ακουω κ εγω κ ο αλλος που λαμβανει την κληση αυτο το πραγμα σαν παραμορφωση στον ηχο.

Εχουν πειραξει κατι τα ζωα σιγουρα.

 

Τωρα τι θα το κανω το κινητο ετσι πως το καταντησανε?

 

Εγω φιλε μου το περιμενω απο το service, θα το δοκιμασω και καμια βδομαδα να δω οτι ειναι οκ και το βαζω για πουλημα, νομιζανε εκει στη samsung οτι αν δινουν σαπια updates εμεις θα παιρνουμε τα καινουργια τους τηλεφωνα, αμ δε εγω παω για oneplus και κριμα γιατι δεν ειχα κανενα παραπονο απο το κινητο 2 χρονια που το ειχα και το διελυσε η ίδια η εταιρια με τα αστεια updates που βγαζει. Γνωμη μου οτι update σας ερχεται μην το βάζετε, ειχα ακουσει και αλλους οτι ειχαν θεματα αλλα δεν τους πιστυεα αλλα τελικα ειχαν δικιο..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγηκα για καφε με φιλο μου που τυχαια εχει το s6 και μου ειπε οτι μετα την αναβαθμιση του κανει το ιδιο προβλημα με μενα, αλλα το κανει και σε μια γνωστη του το ιδιο πραγμα. Αρα μιλαμε για γενικο προβλημα πια δεν ειναι τυχαιο γεγονος.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χίλιες φορές έχουμε πει ότι τα update από το S3 και μετά τις Samsung είναι ότι να ναι!!! Δεν ξεχνάω ποτέ το S3 με την τελευταία ενημέρωση που εβγαλαν έκανε 10 δευτερόλεπτα να ανοίξει η οθόνη από idle, που σταμάτησε και σε S3 και σε S4 το update και όποιος είχε κάνει ήδη το update περίμενε ένα μήνα για να του έρθει άλλο.... μετά το S4 που κατακολλαγε όταν πήρε lollipop ... S5 δεν το είχε κάποιος για να πω γνώμη... και τώρα στο S6 όλα αυτά που διαβάζω... πρέπει να έχω πράξει σωστά που έχω μείνει στην MM και το κινητό μου δουλεύει σαν την πρώτη μέρα και σε θέμα μπαταρίας χωρίς κανένα πρόβλημα!! Αυτό που έχω παρατήσει πάντως είναι ότι όταν βγάζει καινούριο κινητό ή Samsung φροντίζει κατάλληλα το προηγούμενο μοντέλο να παίρνει το πιο άθλιο και πιο σαπιο update που υπάρχει νομιζοντας ότι θα πας στο πιο καινούριο!!

 

Το S3 το είχε η κοπέλα μου το S4 ο αδερφός μου!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χίλιες φορές έχουμε πει ότι τα update από το S3 και μετά τις Samsung είναι ότι να ναι!!! Δεν ξεχνάω ποτέ το S3 με την τελευταία ενημέρωση που εβγαλαν έκανε 10 δευτερόλεπτα να ανοίξει η οθόνη από idle, που σταμάτησε και σε S3 και σε S4 το update και όποιος είχε κάνει ήδη το update περίμενε ένα μήνα για να του έρθει άλλο.... μετά το S4 που κατακολλαγε όταν πήρε lollipop ... S5 δεν το είχε κάποιος για να πω γνώμη... και τώρα στο S6 όλα αυτά που διαβάζω... πρέπει να έχω πράξει σωστά που έχω μείνει στην MM και το κινητό μου δουλεύει σαν την πρώτη μέρα και σε θέμα μπαταρίας χωρίς κανένα πρόβλημα!! Αυτό που έχω παρατήσει πάντως είναι ότι όταν βγάζει καινούριο κινητό ή Samsung φροντίζει κατάλληλα το προηγούμενο μοντέλο να παίρνει το πιο άθλιο και πιο σαπιο update που υπάρχει νομιζοντας ότι θα πας στο πιο καινούριο!!

 

Το S3 το είχε η κοπέλα μου το S4 ο αδερφός μου!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μετά την αστεία μπαταρία του και το Touchwiz που την κατασπαράζει, έφυγα μακριά... Πήγα στην αγκαλιά Κινέζων για 4η φορά :lol:

Πέρα από την πλάκα όμως, αν δώσει ένα αξιοπρεπές update και το κινητό συνεχίζει να δουλεύει τότε είναι προς τη σωστή κατεύθυνση. Γιατί όταν τα φτύσει θα σκεφτείς να πάρεις ξανά Samsung αφού σε προσέχει. Το παρελθόν της βέβαια δεν είναι και τόσο καλό...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αστεία μπαταρία του και το Touchwiz που την κατασπαράζει, έφυγα μακριά... Πήγα στην αγκαλιά Κινέζων για 4η φορά :lol:

Πέρα από την πλάκα όμως, αν δώσει ένα αξιοπρεπές update και το κινητό συνεχίζει να δουλεύει τότε είναι προς τη σωστή κατεύθυνση. Γιατί όταν τα φτύσει θα σκεφτείς να πάρεις ξανά Samsung αφού σε προσέχει. Το παρελθόν της βέβαια δεν είναι και τόσο καλό...

 

Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου...

Σε έχω για ψαγμένο χρήστη... Γιατί δεν έβαλες το nova να πετάξει λίγο το κινητό;

Το touchwiz είναι για τα μπάζα...

 

Επίσης σχετικά με την μπαταρία... Τι χρήση κάνεις;

Το φορτίζω κάθε βράδυ και απο το πρωί (με ήπια χρήση) μέχρι τις 22:00 έχει κατανάλωση περίπου 40-50%

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου...

Σε έχω για ψαγμένο χρήστη... Γιατί δεν έβαλες το nova να πετάξει λίγο το κινητό;

Το touchwiz είναι για τα μπάζα...

 

Επίσης σχετικά με την μπαταρία... Τι χρήση κάνεις;

Το φορτίζω κάθε βράδυ και απο το πρωί (με ήπια χρήση) μέχρι τις 22:00 έχει κατανάλωση περίπου 40-50%

 

Κανένα πρόβλημα, συζήτηση κάνουμε και λέμε απόψεις.

 

Κατ'αρχήν, ο Nova είναι απλά ένα skin. Είχα Nova Prime από day 1. το TouchWiz τρέχει από κάτω. Έχει προεγκατεστημένες εφαρμογές, ένα κάρο άχρηστες εφαρμογές που δεν μπορείς να απεγκαταστήσεις αν δε ρουτάρεις.

 

Τις τελευταίες μέρες φόρτιζα ας πούμε 100% πριν φύγω από το σπίτι και στις 5-6 το απόγευμα είχε αδειάσει. Με 1:30-2 ώρες ανοιχτή οθόνη. Με έπιασε απελπισία και πήρα την απόφαση να το αλλάξω. Δεν είναι κακό κινητό απλά κατά την άποψή μου περιορίζεται πολύ από το software της Samsung και χάνει πολύ μπαταρία σε stand by mode. Τουλάχιστον το δικό μου...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ένα Galaxy S6 Black Sapphire και μου έχει ραγίσει το πίσω καπάκι λίγο και σκέφτομαι να το αλλάξω.

Βρήκα στο eBay μερικά καπάκια με 10€. Την αλλαγή μπορώ να την κάνω και μόνος μου. Το θέμα είναι, πόσο καλά και ποιοτικά είναι αυτά τα καπάκια; Είναι αντίστοιχα με το γνήσιο όσο αναφορά το χρώμα κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ένα Galaxy S6 Black Sapphire και μου έχει ραγίσει το πίσω καπάκι λίγο και σκέφτομαι να το αλλάξω.

Βρήκα στο eBay μερικά καπάκια με 10€. Την αλλαγή μπορώ να την κάνω και μόνος μου. Το θέμα είναι, πόσο καλά και ποιοτικά είναι αυτά τα καπάκια; Είναι αντίστοιχα με το γνήσιο όσο αναφορά το χρώμα κτλ;

 

Original Λένε...

 

https://www.ebay.com/itm/Original-Black-Sapphire-Battery-Door-Housing-Back-Cover-For-Repair-GALAXY-S6/142328639319?var=441364842072&epid=1556469058&hash=item212372af57:m:m0cWUwImj2Yt9cBFCwu2g6g

 

https://www.ebay.com/itm/Original-Back-Rear-Glass-Battery-Cover-For-Samsung-Galaxy-S6-Edge-Edge/201699038616?var=501484769884&hash=item2ef6331598:g:-bkAAOSwCGVX~9Py

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Είναι από Κίνα όμως ρε συ. Εγώ έλεγα για Αγγλία κυρίως ή έστω από Ευρώπη. Κακώς δε το ανέφερα πριν.

 

Έψαξες στο ebay.co.uk με το "original" στον τίτλο; Αν το αναγράφει θα είναι... Διαφορετικά "μαυρίζεις" τον πωλητή και σου κάνει refund :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Έψαξες στο ebay.co.uk με το "original" στον τίτλο; Αν το αναγράφει θα είναι... Διαφορετικά "μαυρίζεις" τον πωλητή και σου κάνει refund :)

 

Καλησπερα θελω να βαλω τον nova ειναι στα Ελληνικα ας μου απαντηση καποιος ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να βαλω τον nova ειναι στα Ελληνικα ας μου απαντηση καποιος ευχαριστω

Ναι..Ειδικα η full εκδοση αξιζει πολλα,μπορεις να χρησιμοποιησεις & το nova companion ενσωματωνεται στις τελευταιες εκδοσεις beta ειδικα :

και το sesame shortcuts...και tesla unread για πληρεις ειδοποοιησεις...

companion : https://www.apkmirror.com/apk/teslacoil-software/nova-google-companion/nova-google-companion-1-1-release/nova-google-companion-1-1-android-apk-download/

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ναι..Ειδικα η full εκδοση αξιζει πολλα,μπορεις να χρησιμοποιησεις & το nova companion ενσωματωνεται στις τελευταιες εκδοσεις beta ειδικα :

και το sesame shortcuts...και tesla unread για πληρεις ειδοποοιησεις...

companion : https://www.apkmirror.com/apk/teslacoil-software/nova-google-companion/nova-google-companion-1-1-release/nova-google-companion-1-1-android-apk-download/

 

Σε ευχαριστω φιλε για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι το κινητο μου ηρθε απο το service και δουλευει μια χαρα προς το παρον το μικροφωνο, αρα οποιος εχει το ιδιο θεμα ας το παει να το κοιτάξουν μια απλη αναβαθμιση κανανε.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα μια παλιοτερη rom μεσω odin και ειναι κομπλε

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση ασφαλειας..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μου ηρθε κ εμενα αυτη η αναβαθμιση που αναφερεται με τα 200κατι MB. Την εγκατεστησα μιας κ δεν ειχα αλλη επιλογη, φαινεται να εχει στρωσει το μικροφωνο αλλα δεν εκανα ακομη πολλες δοκιμες. Θα το χρησιμοποιησω μερικες μερες κ θα αναφερω αν λυθηκε το προβλημα για να προχωρησουν κ οι αλλοι χρηστες.

 

@filkatsxlt Ευχαριστω για τις πληροφοριες φιλε, φαινεται οτι τελος καλο ολα καλα κ για εσενα (με λιγη παραπανω ταλαιπωρεια).

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε μόλις αναβάθμιση 326 mb σίγουρα δεν είναι μόνο ασφαλείας γιατί είναι αρκετά μεγάλη. Ξέρει κανείς τι ακριβώς αλλαζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο τρεις μερες στην αναβαθμιση ολα κομπλε, το μικροφωνο στις κλησεις εχει ερθει στα συγκαλα του. Μιλαω για την αναθμιση των 237 νομιζω MB, οχι του παιδιου που αναφερει για πιο μεγαλη. Οποτε οσον αφορα αυτη ολα πηγαν καλα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...