Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσωπικα αν ηθελα να κανω αγορα συσκευης θα εκανα υπομονη μεχρι το μαρτιο & θα επαιρνα το mi7 & qs 845 με τιμη γυρω στα 400-420 ευρω...Συσκευη να σε παει για 10 χρονια αν θελεις χωρις κανενα προβλημα & με πληρη υποστηριξη απο την xiaomi...
:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηρα το s7 edge και ελπιζω να μην το μετανιωσω..λγο η οθονη στα πλαγια με αγχωνει...(η μπαταρια φυσσαει)θα ηταν βλακεια λετε να το πουλουσα και να επαιρνα το s7 το απλο? Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

πηρα το s7 edge και ελπιζω να μην το μετανιωσω..λγο η οθονη στα πλαγια με αγχωνει...(η μπαταρια φυσσαει)θα ηταν βλακεια λετε να το πουλουσα και να επαιρνα το s7 το απλο?

 

Γεγονος ειναι οτι οι οθονες edge εχουν μια σχετικη ανεπαρκεια σε θεματα αντοχης και αυτο το λεω διοτι υπαρχουν περισσοτερα κρουσματα θραυσης.Αλλα αν σε βολευει το μεγεθος και το προσεξεις περισσοτερο απ'οτι θα προσεχες ενα S6 η S7 απλο τοτε δεν εχεις λογω να πας στο απλο.δεδομενης και της μπαταριας η οποια ειναι σαφως ανωτερη στο edge.

Link to comment
Share on other sites

πηρα το s7 edge και ελπιζω να μην το μετανιωσω..λγο η οθονη στα πλαγια με αγχωνει...(η μπαταρια φυσσαει)θα ηταν βλακεια λετε να το πουλουσα και να επαιρνα το s7 το απλο?

 

Θα σε ζορίσει η edge οθόνη σε θέματα screen protector / tempered glass...

Εγώ πήγα το S8+ και το έδιωξα την επόμενη μέρα!

Καλύτερα θα ήταν να έπερνες το S7 το flat...

(προσωπική γνώμη πάντα...)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Θα σε ζορίσει η edge οθόνη σε θέματα screen protector / tempered glass...

Εγώ πήγα το S8+ και το έδιωξα την επόμενη μέρα!

Καλύτερα θα ήταν να έπερνες το S7 το flat...

(προσωπική γνώμη πάντα...)

 

Εγω Δημητρη πηρα τον μαιο το S7 g930f, και με tempered glass δεν βρηκα ακρη ακομη, δοκιμασα πανω απο 10 διαφορετικους τυπους και πρωτον ολα ειναι σχεδον ιδια και οι ζελατινες η εχουν φυσαλιδες η δεν εχουν προστατευτικη δυνατοτητα περαν της απλης γρατζουνιας.και απο αισθηση μαπα.ακομη και η υγρης τοποθετησεως μετα απο λιγο εχουν αισθηση φυσαλιδων σαν πορτοκαλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για αλλαγή μπαταρίας να το πάω σε ired? Γιατί είμαι εκτός Αθηνών που είναι η smartec που βλέπω πολύ εδώ στο νήμα. Το έχω ήδη δύο χρόνια κ σκέφτομαι να του αλλάξω μπαταρία μήπως κ βελτιωθεί λίγο η αυτονομία γιατί έχει γίνει κουραστικό

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για αλλαγή μπαταρίας να το πάω σε ired? Γιατί είμαι εκτός Αθηνών που είναι η smartec που βλέπω πολύ εδώ στο νήμα. Το έχω ήδη δύο χρόνια κ σκέφτομαι να του αλλάξω μπαταρία μήπως κ βελτιωθεί λίγο η αυτονομία γιατί έχει γίνει κουραστικό

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

68 euro; Αουτς!

Δεν στέλνεις κανα email να ζητήσεις τιμές και απο κανέναν άλλον; (irepair, ifixit κτλ κτλ)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

68 euro; Αουτς!

Δεν στέλνεις κανα email να ζητήσεις τιμές και απο κανέναν άλλον; (irepair, ifixit κτλ κτλ)

Ναι θα το ψάξω..από θέμα αξιοπιστίας πάντως σε όποιο πάω από αυτά θα είναι εντάξει πιστεύω..εκτός smartec δηλαδή

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Samsung galaxy s6 και μου έχει παρουσιάσει κάποια προβλήματά. Πιο συγκεκριμένα το κινητό μου φορτίζει με πιο αργή ταχύτητα από ότι έπρεπε και γινόταν αποφόρτιση γρήγορα. Πιστεύοντας ότι θα έχει πρόβλημα η μπαταρία και το charging port πήγα το κινητό μου στην smartec για επισκευή. Μου το κράτησαν μια μέρα για ελέγχω και με πήραν την επόμενη μέρα και μου είπαν ότι φταίει η μητρική και χρειάζεται 305€ για επισκευή. Αυτό που θέλω να μου πείτε επειδή μου έκανε περιέργεια είναι πως γίνεται να έχει πρόβλημα η μητρική και το κινητό να λειτουργεί άψογα με εξαίρεση αυτά τα δύο προβλήματα. (Το κινητό είναι εκτός εγγύησης)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Samsung galaxy s6 και μου έχει παρουσιάσει κάποια προβλήματά. Πιο συγκεκριμένα το κινητό μου φορτίζει με πιο αργή ταχύτητα από ότι έπρεπε και γινόταν αποφόρτιση γρήγορα. Πιστεύοντας ότι θα έχει πρόβλημα η μπαταρία και το charging port πήγα το κινητό μου στην smartec για επισκευή. Μου το κράτησαν μια μέρα για ελέγχω και με πήραν την επόμενη μέρα και μου είπαν ότι φταίει η μητρική και χρειάζεται 305€ για επισκευή. Αυτό που θέλω να μου πείτε επειδή μου έκανε περιέργεια είναι πως γίνεται να έχει πρόβλημα η μητρική και το κινητό να λειτουργεί άψογα με εξαίρεση αυτά τα δύο προβλήματα. (Το κινητό είναι εκτός εγγύησης)

 

Ή τους λες απλά να σου αλλάξουν μπαταρία ή πέρνεις 2η (και 3η) γνώμη απο άλλες εταιρείες service...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ή τους λες απλά να σου αλλάξουν μπαταρία ή πέρνεις 2η (και 3η) γνώμη απο άλλες εταιρείες service...

Δηλαδή υπάρχει περιπτώσει να μην ισχύει ότι είναι εκεί η βλάβη; Εγώ έστειλα αυτό το μήνυμα να πάρω γνώμη και από εσάς γιατί μου φάνηκε πολύ περίεργο να έχει πρόβλημα η μητρική και να μην μου εμφανίζει προβλιμα στην χρήση. Αλλά μου φαίνεται πολύ περίεργο να μου λέει ψέματα η smartec.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχει περιπτώσει να μην ισχύει ότι είναι εκεί η βλάβη; Εγώ έστειλα αυτό το μήνυμα να πάρω γνώμη και από εσάς γιατί μου φάνηκε πολύ περίεργο να έχει πρόβλημα η μητρική και να μην μου εμφανίζει προβλιμα στην χρήση. Αλλά μου φαίνεται πολύ περίεργο να μου λέει ψέματα η smartec.

 

Με 300 ευρώ πέρνεις καινούργιο S6 :)

Πάρε γνώμες και απο άλλα μαγαζιά για την βλάβη...

Ακόμα και μητρική να είναι εδώ κάνουν επισκευή με 64,5 ευρώ

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αρχισα να σκέφτομαι για αλλαγή μπαταρίας στο S6 σε λίγο καιρό αν γίνει χειρότερο το θεμα μιας και άρχισε λίγο να κάνει νερά... Θα κάνω ένα Hard reset αλλά δεν νομίζω ότι είναι λειτουργικό το θέμα!! Κρατάει καλά από το 100% μέχρι το 30% αλλά από το 30% και μετά λες και την καταπινει.... Αφού αν πάει 10% και το βάλω να φορτισει επιτόπου γράφει 22%... SOT βγάζει 3 ώρες (έβγαζε 5 με 5μιση ωρες στις αρχες) αλλά με μόνιμο 2G και οπότε θέλω 4G... Από την πρώτη στιγμή έχω κλειστή την γρήγορη φόρτιση!!

 

Ξέρετε πόσο κοστίζει η αλλαγή της μπαταρίας; Μένω στην Πάτρα οποίος γνωρίζει μαγαζί εμπιστο να μου πει!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Giannis_95 λυπαμαι που θα στο πω αλλα η μπαταρια σου πρεπει να αλλαχθει το συντομοτερον δυνατον.
Γιατί το συντομότερο δυνατόν; Τι μπορεί να γίνει;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Τιποτε το συνταρακτικο δεν προκειται να γινει απλως ενα καθαρο ρευμα ειναι παντα καλυτερο απο καποιο που εχει αρχισει να εξαντλειται
Link to comment
Share on other sites

πόσο κοστιζει μια αλλαγη μπαταριας? εκτος εγγυησης πλεον

 

ΥΓ αν ξερετε ενα εμπιστο μαγαζι στον Πειραια πειτε μου :) Ευχαριστω

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που ρώτησα δεν απάντησε κανένας!!
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

πόσο κοστιζει μια αλλαγη μπαταριας? εκτος εγγυησης πλεον

 

ΥΓ αν ξερετε ενα εμπιστο μαγαζι στον Πειραια πειτε μου :) Ευχαριστω

 

Και εγώ που ρώτησα δεν απάντησε κανένας!!

 

Για Πειραιά δεν ξέρω, στο Χαιδάρι όμως βρίσκεται η Smartec που την θεωρώ (όπως και αρκετοί άλλοι εδω μέσα) κορυφαία στα κινητά μας :)

 

κόστος υπολογίστε γύρω στο 50άρι......

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλή Χρονιά!

 

Πρόσφατα μου έτυχε το εξής:

 

Ενώ είχα ανοίξει δεδομένα και έκανα τα κόλπα μου σε Social δίκτυα ξαφνικά βλέπω ότι σβήνει το 4g δίπλα από τη σύνδεσή μου πάνω δεξιά και ΠΑΠΑΛΑ internet...

Σας έχει τύχει?

 

Το κινητό δουλεύει: Κάνω κλήσεις και στέλνω μηνύματα αλλά δεν δουλεύουν τα δεδομένα κινητής μολονότι έχω internet.

 

1) Εχω κάνει επαννεκίνηση και κλείσιμο της συσκευής

2) Εχω αλλάξει την λειτουργία δικτύου από 4G/3G/2G σε 3G/2G

 

Καμμία απόκριση...

 

Τι μπορεί να φταίει ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αγορασα απο eshop αυτο το καλωδιο SAMSUNG ECB-DU4EWE MICRO USB SYNC DATA CABLE 1.5M WHITE BULK για το s6 επειδη το δικο του χαλασε. Ενω φορτιζει μια χαρα, δεν μεταφερει δεδομενα απο το κινητο προς τον υπολογιστη και το αναστροφο. Βγαζει μηνυμα σφάλαμτος. Συνδεω το usb Καλωδιο απο το δικο μου s7 και μεταφερει κανονικα. Τι μπορει να φταιει?
TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αγορασα απο eshop αυτο το καλωδιο SAMSUNG ECB-DU4EWE MICRO USB SYNC DATA CABLE 1.5M WHITE BULK για το s6 επειδη το δικο του χαλασε. Ενω φορτιζει μια χαρα, δεν μεταφερει δεδομενα απο το κινητο προς τον υπολογιστη και το αναστροφο. Βγαζει μηνυμα σφάλαμτος. Συνδεω το usb Καλωδιο απο το δικο μου s7 και μεταφερει κανονικα. Τι μπορει να φταιει?

 

και δεν το κάνεις ασύρματα μέσω share-it ή superbeam ?

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

μιας που λεμε για καλωδιο, ειχα παρει το SAMSUNG EP-DG925UWE MICRO USB CABLE 1.2M WHITE BULK αλλα το κιτρινομαγαζο το λεει διαθεσιμοτητα σε 4-7 μερες .. Υπαρχει καποιο αλλο καλωδιο που να κάνει ? ή καποιο αλλο μαγαζι που να μπορω να το παρω απο εκεί διχως μεταφορικα? (εντος αθηνας ή πειραια , για το φορτιστη το θελω)

θα μπορουσα να περιμενω μια βδομαδα να το φερει το κιτρινομαγαζο αλλα το παλιο εχει λιωσει και μια φορτιζει μια δε φορτιζει και απο αποψε τεινει στο να μην ! :O

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Είμαι καινούργιος και ολίγον άσχετος. Έχω το s6 και δεν μπορώ να το ξεκλειδώσω. Είχα δακτυλικό αποτύπωμα για απλό κλείδωμα όταν το κινητό ήταν ενεργό. Μετά από επανεκκίνηση ή κλείσιμο μου ζητούσε το μοτίβο το οποίο εγώ όμως είχα ξεχάσει. Μετά από 2 προσπάθειες μου ζητούσε εφεδρικό pin το οποίο θυμόμουν και έτσι άνοιγα το κινητό. Εχθές το βράδυ όμως το κινητό έκανε από μόνο του μια ενημέρωση λογισμικού. Μετά από αυτό μου ζητάει μόνο μοτίβο και δεν μπορώ να το ανοίξω. Μπορώ να κάνω κάτι;

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Είμαι καινούργιος και ολίγον άσχετος. Έχω το s6 και δεν μπορώ να το ξεκλειδώσω. Είχα δακτυλικό αποτύπωμα για απλό κλείδωμα όταν το κινητό ήταν ενεργό. Μετά από επανεκκίνηση ή κλείσιμο μου ζητούσε το μοτίβο το οποίο εγώ όμως είχα ξεχάσει. Μετά από 2 προσπάθειες μου ζητούσε εφεδρικό pin το οποίο θυμόμουν και έτσι άνοιγα το κινητό. Εχθές το βράδυ όμως το κινητό έκανε από μόνο του μια ενημέρωση λογισμικού. Μετά από αυτό μου ζητάει μόνο μοτίβο και δεν μπορώ να το ανοίξω. Μπορώ να κάνω κάτι;

 

Σας ευχαριστώ!

 

Εαν θυμάσαι τουλάχιστον το email και το password του Google account σου, μπορείς να το κάνεις factory reset

Λογικά, με το που θα μπει στο internet απο την αρχή θα σου ζητήσει το google account για εξακρίβωση και στην συνέχεια θα το στήσεις όπως θές...

Φυσικά ότι έχεις μέσα θα χαθεί (αν δεν έχεις ενεργοποιημένη την διαδικασία backup)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...