Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και ενώ όλη η Ευρώπη παίρνει και bugfixes στo Marshmallow εμείς από το Βιλλαμπάχο αα σορι την Ελβετία ακόμα γλείφουμε το Lollipop :lol::lol:

Απο συνομιλία μου πριν λιγη ωρα με Samsung Ελβετίας ...

w9me7S7gDKACjpGux4DTs48n-0j78bXFGARNXL7ZTGE?size=2048x1536&size_mode=3

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και ενώ όλη η Ευρώπη παίρνει και bugfixes στo Marshmallow εμείς από το Βιλλαμπάχο αα σορι την Ελβετία ακόμα γλείφουμε το Lollipop :lol::lol:

Απο συνομιλία μου πριν λιγη ωρα με Samsung Ελβετίας ...

w9me7S7gDKACjpGux4DTs48n-0j78bXFGARNXL7ZTGE?size=2048x1536&size_mode=3

"They are still working on it " Για να αρμέγουν καμμία αγελάδα καλοί είναι .......

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλαρακι μια ερωτηση εκανα..αν το εχω η οχι ειναι δικο μ προβλημα..κ προσεχε πως μιλας..το forum γιαυτο υπαρχει για να μας ενημερωνει κ ν μας λυνει καποιες αποριες μας..αν δεν θες ν βοηθησεις δεν υπαρχει προβλημα..απλα μαθε ν σεβεσαι..ευχαριστω

 

Έμ σε βοηθάω έμ μου τη λες; Αν κατάλαβες καλά στον άλλο φίλο "την ειπα" για τον μπερδεμένο τρόπο που σου ανέφερε. Τι εννοείς να προσέχω πώς μιλάω; Για ξαναδιάβασε προσεκτικά τι έγραψα σε παρακαλώ γιατί μπορώ να γίνω κι εγώ πολύ εριστικός.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=66954589&postcount=1354

 

Για όσους έχουν θέμα με το battery drain τα καλά νέα είναι ότι έχει βρεθεί το πρόβλημα. Λογικά κάποια στιγμή θα λυθεί.

Εγώ από τότε που έκανα downgrade δεν έχω πρόβλημα. Από τότε κάποια στιγμή το αναβαθμίσα και είμαι με τις τελευταίες ενημερώσεις και πάλι δεν έχω πρόβλημα. Αυτό τελικά συμβαίνει γιατί στην πρώτη εγκατάσταση που έκανα είχα κόψει και τα backups. Βέβαια για καλό και για κακό κρατάω χωρίς ενημερώση κάποιες εφαρμογές της Google.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=66954589&postcount=1354

 

Για όσους έχουν θέμα με το battery drain τα καλά νέα είναι ότι έχει βρεθεί το πρόβλημα. Λογικά κάποια στιγμή θα λυθεί.

Εγώ από τότε που έκανα downgrade δεν έχω πρόβλημα. Από τότε κάποια στιγμή το αναβαθμίσα και είμαι με τις τελευταίες ενημερώσεις και πάλι δεν έχω πρόβλημα. Αυτό τελικά συμβαίνει γιατί στην πρώτη εγκατάσταση που έκανα είχα κόψει και τα backups. Βέβαια για καλό και για κακό κρατάω χωρίς ενημερώση κάποιες εφαρμογές της Google.

 

Δεν παίζει αυτό το Fix. Το δοκίμασα στο ΣΚ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει αυτό το Fix. Το δοκίμασα στο ΣΚ.

 

Το fix που αναφέρει ούτε εγώ το δοκίμασα. Αλλά όπως λέει στην αρχή είναι θέμα του backup. Πράγμα που πρέπει να ισχύει γιατί εγώ που το έκλεισα ανάμεσα σε όλα τα άλλα δεν έχω πλέον drain. Και κάποιος ακόμα σε κάποιο post νωρίτερα το ανέφερε. Δοκίμασε οπότε να κλείσεις τα backup της Google και αν θες πες μας τι έγινε.

Edited by stapap
Link to comment
Share on other sites

Καησπερα, αγορασα το samsung galaxy s6 και παρατηρρσα στο πλαι πανω δεξια και αριστερα η οθονη δειχνει ξεκολλημενη (αναμεσα στο touch και στα bezel)και αν πιεσεις λιγο ισχωρει προς τα μεσα. Αγορα απο το πλαισιο. Παρατηρησα και τα εκθεσιακα σε διαφορα καταστηματα και εχουν το ιδιο προβλημα.το ειδε ο τεχνικος της samsung μου ειπε οτι ειναι βλαβη. Το πηγα στο πλαισιο εγινε doa και το καινουριο ακομα χειροτερο.το παω για επισκευη δυστηχως ...εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα??
Link to comment
Share on other sites

Καησπερα, αγορασα το samsung galaxy s6 και παρατηρρσα στο πλαι πανω δεξια και αριστερα η οθονη δειχνει ξεκολλημενη (αναμεσα στο touch και στα bezel)και αν πιεσεις λιγο ισχωρει προς τα μεσα. Αγορα απο το πλαισιο. Παρατηρησα και τα εκθεσιακα σε διαφορα καταστηματα και εχουν το ιδιο προβλημα.το ειδε ο τεχνικος της samsung μου ειπε οτι ειναι βλαβη. Το πηγα στο πλαισιο εγινε doa και το καινουριο ακομα χειροτερο.το παω για επισκευη δυστηχως ...εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα??

Λοιπόν φιλαράκι καλημέρα..Είχα ακριβώς το ίδιο. Αγορασμένο από kaizer. Το πάω πρώτη φορά smartec. Το φτιάχνουν. Μετά από 3 μέρες τα ίδια. Το ξανά πάω smartec και το φτιάχνουν. Μου ξανά τυχαίνει μετά από 5 μέρες. Το ξανά πάω και μου λένε να μιλήσουν με Samsung hellas μπας και το κάνουν αντικατάσταση .Αρνείται η Samsung hellas αντικατάσταση και η smartec μου έφτιαξε καινούργιο κινητό. Τι εννοώ. Άλλαξε οθόνη,την πίσω πλευρά και στην περιφέρεια το αλουμίνιο. Ακόμα μου άλλαξαν και μητρική και τώρα πια δείχνει νεότερο το κινητό για 6 μήνες. Δηλαδή το πήρα Οκτωβρίο 2015 και τώρα το Phone info

λέει manufacturing day Φεβρουαρίο 2016 .Ταλαιπωρια αλαλούμ αλλα τώρα μια χαρά και δωρεάν φυσικά μέσω εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Το fix που αναφέρει ούτε εγώ το δοκίμασα. Αλλά όπως λέει στην αρχή είναι θέμα του backup. Πράγμα που πρέπει να ισχύει γιατί εγώ που το έκλεισα ανάμεσα σε όλα τα άλλα δεν έχω πλέον drain. Και κάποιος ακόμα σε κάποιο post νωρίτερα το ανέφερε. Δοκίμασε οπότε να κλείσεις τα backup της Google και αν θες πες μας τι έγινε.

 

Εαν διαβάσεις παρακάτω στο xda link θα δείς οτι το drain το έχουν και χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένο το backup της Google;

Link to comment
Share on other sites

Μετά το μεγάλο update η φωτεινότητα της οθόνης τρεμοπαίζει συνέχεια στον ήλιο. Το έχω στο αυτόματο. Το παρατήρησε κανείς;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φιλαράκι καλημέρα..Είχα ακριβώς το ίδιο. Αγορασμένο από kaizer. Το πάω πρώτη φορά smartec. Το φτιάχνουν. Μετά από 3 μέρες τα ίδια. Το ξανά πάω smartec και το φτιάχνουν. Μου ξανά τυχαίνει μετά από 5 μέρες. Το ξανά πάω και μου λένε να μιλήσουν με Samsung hellas μπας και το κάνουν αντικατάσταση .Αρνείται η Samsung hellas αντικατάσταση και η smartec μου έφτιαξε καινούργιο κινητό. Τι εννοώ. Άλλαξε οθόνη,την πίσω πλευρά και στην περιφέρεια το αλουμίνιο. Ακόμα μου άλλαξαν και μητρική και τώρα πια δείχνει νεότερο το κινητό για 6 μήνες. Δηλαδή το πήρα Οκτωβρίο 2015 και τώρα το Phone info

λέει manufacturing day Φεβρουαρίο 2016 .Ταλαιπωρια αλαλούμ αλλα τώρα μια χαρά και δωρεάν φυσικά μέσω εγγύησης.

'

 

 

 

Καλησπέρα,

 

Πάει για έλεγχο και βλέπουμε.

 

Αλλά όλα τα εκθεσιακά σε πολλά καταστήματα και στο Πλαίσιο και τα δύο που ανοίξαμε είναι ξεκκολημένα .

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τουλάχιστον εγώ βρήκα τη λύση .δλδ

στην δουλειά εχω τον υπολογιστή οπότε δεν μπαινω στο internet απο το κινητο. ετσι εχω κλειστο και το wifi και τα δεδομέμα κινητου.

Σας πληροφορώ οτι η μπαταρία ξοδεύεται στο μισό απο ότι πριν.

δεν νομιζω οτι κάτι νεο σας είπα απλά εγώ δεν το ηξερα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τουλάχιστον εγώ βρήκα τη λύση .δλδ

στην δουλειά εχω τον υπολογιστή οπότε δεν μπαινω στο internet απο το κινητο. ετσι εχω κλειστο και το wifi και τα δεδομέμα κινητου.

Σας πληροφορώ οτι η μπαταρία ξοδεύεται στο μισό απο ότι πριν.

δεν νομιζω οτι κάτι νεο σας είπα απλά εγώ δεν το ηξερα.

 

βασικα η μονη λυση παραμενει η επανεκκινηση μετα απο καθε φορτιση.μετα ολα μαζι να τα εχεις ανοικτα η μπαταρια δεν πεφτει με τιποτα σε αναμονη.και δυστυχως η ασυρματη φορτιση απετυχε σαν λυση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

Φίλος με το S6 μετά από αναβάθμιση Απριλίου αντιμετωπίζει συνεχή κολλήματα.

Του βγάζει μηνύματα ότι η τάδε εφαρμογή δεν αποκρίνεται και το χειρότερο κάνει επανεκκίνηση μόνο του στο άσχετο κάποιες φορές.

Το έκανε επαναφορά εργοστασιακών και το πρόβλημα επιμένει.

Το έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; Παίζει να φταίει η ενημέρωση ή είναι κάτι άλλο;

Σκεφτήκαμε να περιμένουμε την αναβάθμιση του Μαϊου (στο δικό μου ήρθε αυτές τις μέρες) μήπως το διορθώνει. Αλλιώς μάλλον θα πρέπει να πάει για επισκευή.

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Μετά το μεγάλο update η φωτεινότητα της οθόνης τρεμοπαίζει συνέχεια στον ήλιο. Το έχω στο αυτόματο. Το παρατήρησε κανείς;

Το παρατήρησα κι εγώ σήμερα που ήμουν έξω. Έφτιαξε το battery drain αν κι έχω απενεργοποιήσει το Google backup που ίσως φταίει και χάλασε η φωτεινότητα!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εφαρμογή 500 firepaper https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.firepaper.fivehundredpx&hl=el αλλά έκανα hard reset το κινητό και τώρα που πάω να την ρυθμίσω πάλι δεν μπορώ, είχα το ίδιο πρόβλημα και την πρώτη φορά αλλά κάποιο παιδί μου ειχε πει μια ρύθμιση που έκανα στο samsung και το ενεργοποιούσε μπορεί να βοηθήσει κάποιος που ξέρει?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Μου ήρθε μια ενημέρωση το πρωί γύρω στα 217MB..την έχει κάνει κανείς? Έχει δει τίποτα θετικό ή μόνο αρνητικά?

 

Σε μενα ηρθε χθες το απογευμα και απο το βραδυ μεχρι το πρωι ηταν 56 και παρεμεινε 56 μακαρι να παει ετσι τελειο

Edited by jimmarine
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ηρθε χθες το απογευμα και απο το βραδυ μεχρι το πρωι ηταν 56 και παρεμεινε 56 μακαρι να παει ετσι τελειο

 

Τo Android OS καταναλώνει αυτήν τη φορά. Πιστεύω ότι θα στρώσει μέσα σε λίγες μέρες όπως ακριβώς είχε γίνει μετά το 1ο μικρό update του Marshmallow που πήγαινε άψογα η μπαταρία.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Μου ήρθε μια ενημέρωση το πρωί γύρω στα 217MB..την έχει κάνει κανείς? Έχει δει τίποτα θετικό ή μόνο αρνητικά?

Σε μενα ήταν παντα πολύ χαμηλά μέχρι 8 με 10 και τώρα επεσε ακομα πιο πολύ ειναι στο 6.

Ολα καλα πάντως την εκανα απτο Σάββατο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φιλαράκι καλημέρα..Είχα ακριβώς το ίδιο. Αγορασμένο από kaizer. Το πάω πρώτη φορά smartec. Το φτιάχνουν. Μετά από 3 μέρες τα ίδια. Το ξανά πάω smartec και το φτιάχνουν. Μου ξανά τυχαίνει μετά από 5 μέρες. Το ξανά πάω και μου λένε να μιλήσουν με Samsung hellas μπας και το κάνουν αντικατάσταση .Αρνείται η Samsung hellas αντικατάσταση και η smartec μου έφτιαξε καινούργιο κινητό. Τι εννοώ. Άλλαξε οθόνη,την πίσω πλευρά και στην περιφέρεια το αλουμίνιο. Ακόμα μου άλλαξαν και μητρική και τώρα πια δείχνει νεότερο το κινητό για 6 μήνες. Δηλαδή το πήρα Οκτωβρίο 2015 και τώρα το Phone info

λέει manufacturing day Φεβρουαρίο 2016 .Ταλαιπωρια αλαλούμ αλλα τώρα μια χαρά και δωρεάν φυσικά μέσω εγγύησης.

Φιλε μου βλέπω και εγω το ιδιο προβλημα. Μαλιστα, η σκονη στη καμερα, αφου μου αλλαξαν το τζαμακι στη smartek, ξανααρχισε να μαζευεται σιγα σιγα και θεωρω οτι ευθύνεται το κενο στα εν λογω σημεια που δεν ειναι συγκολλημενη καλα η οθονη. Μπραβο ρε Samsung δίνουμε 4 εκατοσταρικα plus και βλεπουμε τετοια πράγματα.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Samsung δίνουμε 4 εκατοσταρικα plus και βλεπουμε τετοια πράγματα.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Κάποιοι έδωσαν και 7 ;)

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου βλέπω και εγω το ιδιο προβλημα. Μαλιστα, η σκονη στη καμερα, αφου μου αλλαξαν το τζαμακι στη smartek, ξανααρχισε να μαζευεται σιγα σιγα και θεωρω οτι ευθύνεται το κενο στα εν λογω σημεια που δεν ειναι συγκολλημενη καλα η οθονη. Μπραβο ρε Samsung δίνουμε 4 εκατοσταρικα plus και βλεπουμε τετοια πράγματα.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk[/QUO

 

 

το προβλημα ειναι οτι ειναι ολα ανοιχτα.

επισης μου κανει εντυπωσει πως ακομα δεν εχει γινει θεμα οτι η οθονη ειναι ξεκλλημενη στα περισσοτερα και κουνιεται κιολας.

ειναι απαραδεκτο να πουλανε ξεκολλημενα με την αγορα τους χωρις καν να εχει χρησιμοποιηθει εκει λες ο ισως ειναι απο ζεστη.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...