Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια . μια ερωτηση σε οσους ειναι λατρης με το android 6 το κινιτο τι σκορ αντυτυ εχετε δει εσεις?

 

γιατι στο youtubu βλεπω κατι τρελλα σκορ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια . μια ερωτηση σε οσους ειναι λατρης με το android 6 το κινιτο τι σκορ αντυτυ εχετε δει εσεις?

 

γιατι στο youtubu βλεπω κατι τρελλα σκορ..

Αν και δεν το ειχα τεσταρει ποτε γιατι τα θεωρω ανουσια αυτα τα τεστ . Τωρα που τεσταρα εμενα 81741

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάω για Hard reset και btu. Το πρωί στον φορτιστή από 100% μέσα σε 1 ώρα εκτός φόρτιση έφτασε στο 70%, χωρίς να το ακουμπησω

 

Ο πιο απλός τρόπος για να γλίτωνες το hard reset θα ήταν να καθάριζες την cache των google services που όπως σου έδειξε το gsam battery, έχουν πρόβλημα. Διάφοροι χρήστες στο εξωτερικό που είχαν παρόμοιο πρόβλημα με εσάς, το είχαν γι' αυτό ακριβώς το λόγο και το έλυσαν καθαρίζοντας την cache. Πάντως ακόμα καλύτερα να κάνεις hard reset. Η rom ( είτε XEF, είτε BTU, είτε DBT κτλ ) δεν παίζει ρόλο. To πρόβλημα θα σου λυθεί όχι γιατί θα βάλεις την BTU αλλά επειδή ακριβώς θα καθαρίσεις την cache μέσω του hard reset. Ακόμα και την ίδια να έβαζες που έχεις , θα λυνόταν το θέμα ( απλά δεν έκατσε καλά την πρώτη φορά που την έβαλες)

 

καλησπερα παιδια . μια ερωτηση σε οσους ειναι λατρης με το android 6 το κινιτο τι σκορ αντυτυ εχετε δει εσεις? γιατι στο youtubu βλεπω κατι τρελλα σκορ..

 

Εγώ 83353 στο antutu, 1486-4920 στο geekbench και 39183 στο quadrant.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΜΗΝ ΠΑΊΖΕΤΕ ΜΕ ΤΑ Themes στο S6! Τα άλλαξα, έσβησα δυο τρεις φορές και τώρα κολλάει στην αρχή με το λογότυπο της Samsung και δεν ανοίγει. ΒΟΗΘΕΙΑ!!! Πάω για Hard reset? Θα ανοίξει η θα το στείλω Samsung?? Please βοήθεια και από κάποιον άλλο που το έπαθε. Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΜΗΝ ΠΑΊΖΕΤΕ ΜΕ ΤΑ Themes στο S6! Τα άλλαξα, έσβησα δυο τρεις φορές και τώρα κολλάει στην αρχή με το λογότυπο της Samsung και δεν ανοίγει. ΒΟΗΘΕΙΑ!!! Πάω για Hard reset? Θα ανοίξει η θα το στείλω Samsung?? Please βοήθεια και από κάποιον άλλο που το έπαθε.

 

σβηστο εντελως,μπες recovery πατωντας ηχο επανω,home και power button και κανε wipe cache να σβησει οτιι προσωρινο αρχειο εχει μεινει.προσεχε wipe cache μη πατησεις τιποτα αλλο και σβηστουν ολα

η μπες σε safe mode.οταν μπεις σε safe mode επανερχεται το κανονικο θεμα.για να μπεις σβησε το τηλεφωνο,και αναψε το κρατωντας πατημενο το volume down μεχρι να σε βγαλει στη lock screen

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Το Knox τον έχει εγκαταστήσει κανείς; Στο smart manager βγάζει μια επιλογή "install Knox". Τι παίζει με αυτό;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Το Knox τον έχει εγκαταστήσει κανείς; Στο smart manager βγάζει μια επιλογή "install Knox". Τι παίζει με αυτό;

 

Δημιουργεί ουσιαστικά έναν λογαριασμό στη συσκευή στον οποίο κάποιες εφαρμογές και features απενεργοποιούνται εκ των οποίων και το playstore. Πχ αν είμαι ο εργοδότης σου στο γραφείο και σου δώσω το S6 για επαγγελματική χρήση , μπορώ να δημιουργήσω μέσω του knox ένα λογαριασμό βάζοντας το password που θέλω ώστε να μη μπορείς να χρησιμοποιήσεις facebook , να μη μπορείς να παίζεις παιχνίδια κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσες ώρες οθόνη σας βγάζει με την 6?εμενα 2,5 με 3 περίπου με μετριαχρηση θεωρώ??

 

Η αυτονομία έχει μειωθεί αισθητά.. Παλιοτερα οταν το ειχα 100% με χαλαρη χρήση, επεφτε στο 90 πολύ αργα. Τωρα πέφτει για πλάκα..

Κατι αλλο που εχω παρατηρήσει ειναι π ς οταν φθανει το 10%, πεφτει ακαριαια κατω απο 5% και συναιπως στο 0..

 

Την αναβάθμιση για την ασφάλεια που ειναι 14 mb περιπου να την κανω ή θα βαρυνει κι αλλο το κινητό σε αυτονονομια και χρήση??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσες ώρες οθόνη σας βγάζει με την 6?εμενα 2,5 με 3 περίπου με μετριαχρηση θεωρώ??

 

Η αυτονομία έχει μειωθεί αισθητά.. Παλιοτερα οταν το ειχα 100% με χαλαρη χρήση, επεφτε στο 90 πολύ αργα. Τωρα πέφτει για πλάκα..

Κατι αλλο που εχω παρατηρήσει ειναι π ς οταν φθανει το 10%, πεφτει ακαριαια κατω απο 5% και συναιπως στο 0..

 

Την αναβάθμιση για την ασφάλεια που ειναι 14 mb περιπου να την κανω ή θα βαρυνει κι αλλο το κινητό σε αυτονονομια και χρήση??

 

Φίλε μου κι εγώ το φωναζω. Ειδικα μετά τη μικρή αναβάθμιση... Ορίστε το Android τι κάνει... Δεν μπορώ να ανεβάσω εικόνα πάλι πφφφ

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κι εγώ το φωναζω. Ειδικα μετά τη μικρή αναβάθμιση... Ορίστε το Android τι κάνει... Δεν μπορώ να ανεβάσω εικόνα πάλι πφφφ

 

Μα εγω δεν εχω κανει ουτε τη μικρή αναβάθμιση.. Να μην την κάνω λες?

Link to comment
Share on other sites

Μα εγω δεν εχω κανει ουτε τη μικρή αναβάθμιση.. Να μην την κάνω λες?

η μικρη αναβαθμιση εμενα την εκανε χειροτερη την μπαταρια πανω απο 3,5 ωρες οθονη δεν βλεπω ενω πριν εφτανε 4,5 με 5.

Link to comment
Share on other sites

η μικρη αναβαθμιση εμενα την εκανε χειροτερη την μπαταρια πανω απο 3,5 ωρες οθονη δεν βλεπω ενω πριν εφτανε 4,5 με 5.

 

 

Εχεις εξοικονόμηση ή χαμηλή φωτεινότητα οθόνης? Εγω την οθονη την εχω στο auto τερμα δεξια χωρις εξοικονόμηση

Link to comment
Share on other sites

Εχεις εξοικονόμηση ή χαμηλή φωτεινότητα οθόνης? Εγω την οθονη την εχω στο auto τερμα δεξια χωρις εξοικονόμηση

ετσι ακριβως την εχω και εγω 4 μηνες που εχω το τηλ. απλως μετα απο την μικρη αναβαθμιση και συγκεκριμενα απο προχτες που την εκανα ειδα πτωση της μπαταριας σε επιδοσης οθονης με ιδια χρηση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

η μικρη αναβαθμιση εμενα την εκανε χειροτερη την μπαταρια πανω απο 3,5 ωρες οθονη δεν βλεπω ενω πριν εφτανε 4,5 με 5.

 

Μια από τα ίδια. Έχει και μεγάλο draining επίσης. Τo Android os καταναλώνει πολλή μπαταρία. Έκανα clear cache σήμερα. Δε βλέπω καμία ιδιαίτερη διαφορά προς το παρόν. Έβαλα και το GSam και μου δείχνει τα ίδια με τη stock εφαρμογή

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και το GSam και μου δείχνει τα ίδια με τη stock εφαρμογή

 

Στο GSam αν πατήσεις εκεί που λέει app usage θα δεις την κατανάλωση μίας μίας των εφαρμογών. Αν δεν κάνω λάθος , η stock εφαρμογή δεν σου δίνει τέτοια ενημέρωση. Ποντάρω ότι θα σου βγάλει όπως στον άλλον φίλο, μεγάλο ποσοστό στο Google services οπότε θα χρειαστεί να εγκαταστήσεις ξανά μια rom και να κάνεις hard reset μετά.(αφού δεν είδες βελτίωση με το wipe cache)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Προσπαθώ να κάνω αντίγραφο ασφαλείας μέσω smart switch απο υπολογιστή και μου πετάει μήνυμα "ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ SMART SWITCH ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΕΤΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ. ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΤΗ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΗ ΣΥΣΚΕΥΗ". Απο κατω μου γραφει αναμονη για αποκριση απο τη συσκευη σας. Δεν μου πεταει τπτ η συσκευη.. κανω restart και υπολογιστη και κινητο και παλι τπτ με αποτελεσμα να μην κανει backup.. Oλ αυτα μετα την αναβαθμιση σε android 6 και αναβαθμιση στο smart switch.. μπορει καποιος να βοηθησει? Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Στο GSam αν πατήσεις εκεί που λέει app usage θα δεις την κατανάλωση μίας μίας των εφαρμογών. Αν δεν κάνω λάθος , η stock εφαρμογή δεν σου δίνει τέτοια ενημέρωση. Ποντάρω ότι θα σου βγάλει όπως στον άλλον φίλο, μεγάλο ποσοστό στο Google services οπότε θα χρειαστεί να εγκαταστήσεις ξανά μια rom και να κάνεις hard reset μετά.(αφού δεν είδες βελτίωση με το wipe cache)

 

Ναι στα google services έχω μεγάλη κατανάλωση. Το πρόβλημα εμφανίστηκε μετά το μικρό update...

 

Ναι στα google services έχω μεγάλη κατανάλωση. Το πρόβλημα εμφανίστηκε μετά το μικρό update...

 

Επίσης μια ερώτηση. Πώς ανεβαζετε φωτός από το κινητό στο φόρουμ; Εμένα τα screen shots τα σώζει σαν png και είναι της τάξεως των 300kΒ. Κάθε φορά που προσπαθώ να ανεβάσω φώτο μου λέει ότι είναι μεγαλύτερο από το επιτρεπτό όριο.

Edited by truckman
Συνεχόμενα μυνήματα
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως με BTU κανενα θεμα, ουτε drain και στην αναμονη αισθητα βελτιωμενο σε σχεση με lollipop.

Σε γενικες γραμμες οθονη πανω απο 4 ωρες σίγουρα εως 4.30

Link to comment
Share on other sites

 

 

Επίσης μια ερώτηση. Πώς ανεβαζετε φωτός από το κινητό στο φόρουμ; Εμένα τα screen shots τα σώζει σαν png και είναι της τάξεως των 300kΒ. Κάθε φορά που προσπαθώ να ανεβάσω φώτο μου λέει ότι είναι μεγαλύτερο από το επιτρεπτό όριο.

Λόγω κάποιων προσωρινών προβλημάτων εξαιτίας της μετακίνησης του myphone σε άλλο server, υπάρχει ένα θέμα με το upload φωτό.Μπορείτε να κάνετε upload τις εικόνες σε κάποιο image server (πχ tinypic) και να δίνετε το λίνκ. Οι εικόνες σας θα εμφανιστούν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγορασα ενα S6 BLUE TOPAZ για την κόρη μου στα 389 ευρώ.Πανέμορφο τηλέφωνο και η ίδια το χάρηκε πολύ.

Ειχε την 5.1.1 και πέρασα αμέσως ΟΤΑ την 6.0.1

1200ΜΒ ήταν περίπου.Να περιμένω battery drain?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγορασα ενα S6 BLUE TOPAZ για την κόρη μου στα 389 ευρώ.Πανέμορφο τηλέφωνο και η ίδια το χάρηκε πολύ.

Ειχε την 5.1.1 και πέρασα αμέσως ΟΤΑ την 6.0.1

1200ΜΒ ήταν περίπου.Να περιμένω battery drain?

Καποιοι ειχανε προβλημα με drain. Προσωπικα εμενα εχουβε περαστει και τα 2 update χωρις να εχω κανενα προβλημα drain.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, πως σας φαίνεται η κατανάλωση με την 6; Είχα γράψει πως δεν είμαι ικανοποιημένος με την κατανάλωση μετα τη μετάβαση απο την 5 στην 6.

 

Δεν έχω εξοικονόμηση, έχω κατά 50% 3g, πάντα wifi kai η φωτεινότητα αυτόματη με την μπαρα δεξια.

 

Εσάς πως σας φαίνεται?

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, πως σας φαίνεται η κατανάλωση με την 6; Είχα γράψει πως δεν είμαι ικανοποιημένος με την κατανάλωση μετα τη μετάβαση απο την 5 στην 6.

 

Δεν έχω εξοικονόμηση, έχω κατά 50% 3g, πάντα wifi kai η φωτεινότητα αυτόματη με την μπαρα δεξια.

 

Εσάς πως σας φαίνεται?

 

το ίδιο έχουμε οι περισσότεροι, την καταπίνει την μπαταρία. Παρολα αυτα η αποδοση εχει αυξηθεί αισθητά

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στην 6άρα δεν μου κάνει συγχρονισμό τις επαφές από τα email μου. Αν και επιλέγω να συγχρονιστούν οι επαφές και δείχνει ότι έγινε συγχρονισμός, στην πραγματικότητα δεν έχει γίνει τίποτα. Γνωρίζουμε τίποτα ή συνέβη και σε κάποιον άλλο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...