Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εκεί OMN! :rolleyes: :rolleyes:

 

Κανονικά θα έπρεπε να γράφει btu.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Όταν περνάμε την BTU πάνω από άσχετο csc όπως είναι το OMN δεν θα έπρεπε να αλλάξει σε btu?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν παίρνω κανονικά update κτλπ μάλλον θα περάσω πάλι την ιταλική που έχει αρχικά

 

Κανονικά θα έπρεπε να αλλάξει, και να παίρνεις κανονικά οτα.

Κάτσε μην την αλλάζεις ακόμα να μας πει και κανένας που ξέρει καλύτερα.

Μήπως είναι κολλημένο το phone info?

Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ.

Έκανες επαναφορά ρυθμίσεων μετά που την πέρασες την αγγλική?

Κάνε ακόμα μια δοκιμή να σβησεις το phone info και να το εγκαταστησεις πάλι.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το phone info αυτα πρεπει να σου βγαζει για να μπορεις να εχεις OTA updates με Αγγλικη BTU.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160204/9c8d8af8a35e0cbab4fd041099607dc7.jpg

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ωραία παιδιά χαίρομαι που ασχοληθήκατε με το θέμα, νομίζω ότι κάποιοι από εμάς είχαμε μαύρα μεσάνυχτα.

 

1. Εγώ που φοράω τη μανισια ιταλική γιατί να μην αλλάξει το CSC μου αν περάσω πχ τη BTU?

 

2. Είχα drain 6% σε 6,5 ώρες το βράδυ με Wi-Fi ανοιχτό και σήμα δικτύου αρκετά καλό. Δλδ με χάλια σήμα μπορεί να φτάσει το 12% και βάλε(?). Είναι ένας ακόμη λόγος για να σκεφτει κάποιος το φλασαρισμα...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Το phone info αυτα πρεπει να σου βγαζει για να μπορεις να εχεις OTA updates με Αγγλικη BTU.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160204/9c8d8af8a35e0cbab4fd041099607dc7.jpg

Όχι καμία σχέση. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160204/63fcd44dd6789a5e01c65b5e15c4d5f8.jpg

 

Μπορώ να κάνω κάτι για το αλλάξω? Η να γυρίσω πάλι εκεί που ήμουν?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλά πάλι το OMN/BTU γράφει.

 

Είχα το ιδιο csc και μπηκα στο recovery έκανα wipe data factory reset και άλλαξε.

Απλά σε περίπτωση που θες να βάλεις την αρχική rom να ξέρεις οτι η omn δεν μπορει να εγκατασταθεί απο odin, πρέπει να πας μέσω smartswitch

Link to comment
Share on other sites

Όχι καμία σχέση.

 

Μπορώ να κάνω κάτι για το αλλάξω? Η να γυρίσω πάλι εκεί που ήμουν?

 

Κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αν δεν εχεις κανει ηδη.Συνηθως ετσι αλλαζει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την αγγλικη μονο με wifi ανοιχτο το βραδυ και με συγχρονισμους ανοιχτους εχω ενα drain 2% απο της 23.00-10.00 οσο για το phone info μου τα αλλαξε ολα σε btu ειπαμε factory reset και πριν ΑΛΛΑ και μετα την ρομ επεισης η btu ειναι συμβατη με το s6 duos το αναφερω γιατι το δικο μου ειναι duos

 

Θεός, με κάλυψες θαρρώ. Την έχω κατεβάσει οπότε μάλλον πάμε για φλασαρισμα μέσα στη μέρα :-D

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ψηθηκα και εγώ γιατί έχω τραγικό drain με Γερμανική DBT 5%/ώρα με Wifi σε 2G χωρίς συγχρονισμούς με το κινητό απευθείας από factory reset. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μου αλλάξει το CSC.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο post 3315 μου εξηγεί ο φίλος τι συμβαίνει με τα csc.

Ρίξτε μια ματιά.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=411877&highlight=Multi+csc&page=221

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία και τον συγχρονισμό mail. Έχω 3 συγχρονισμένα mail από τα οποία ένα είχα ένα ως exchange και τα υπόλοιπα σε imap, δοκίμασα να τα βάλω όλα σε imap αλλά πάλι το ίδιο. Από μια αναζήτηση είδα ότι το έχουν και άλλοι αλλά λύση δεν βρήκα. Προς το παρών τα απενεργοποίησα και πέρασα το cloudmagic. Καμμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/361x643q90/923/QezNvO.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία και τον συγχρονισμό mail. Έχω 3 συγχρονισμένα mail από τα οποία ένα είχα ένα ως exchange και τα υπόλοιπα σε imap, δοκίμασα να τα βάλω όλα σε imap αλλά πάλι το ίδιο. Από μια αναζήτηση είδα ότι το έχουν και άλλοι αλλά λύση δεν βρήκα. Προς το παρών τα απενεργοποίησα και πέρασα το cloudmagic. Καμμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/361x643q90/923/QezNvO.png

 

φιλε μου τα εχεις βαλει να συγχρονιζουν συνεχεια? Εχω πανω 2gmail και 1 hotmail Και ειναι στο 3% της χρησης περιπου καθε μερα,με 10λεπτο συγχρονισμο το πρωι και ανα μια ωρα μετα το απογευμα οπου δεν αναμενω πολλα. Γενικα προτιμω να τα λαμβανω με λιγη καθυστερηση και ολα μαζι παρα να βαραει ολη την ωρα, καθως κανενα δε με επειγει.

Τελος, ειμαστε σιγουροι οτι εχεις την τελευταια αναβαθμιση? μην τυχον εχεις παλιοτερη εκδοση που ειχεθεμα με μπαταρια γενικα.

Αν πηγαινες στην εφαρμογη email απο τις ρυθμισεις-εφαρμογες και την εκαναες επαναφορα να καθαρισει κτλ και να τη στησεις απο την αρχη, μηπως κατι εχει κατσει στραβα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τα είχα να συγχρονίζουν αυτόματα, θα κάνω μια επαναφορά και θα τα ξαναπεράσω. Θα τα βάλω να συγχρονίζουν κάθε 15λεπτο και βλέπουμε. Οι αναβαθμίσεις είναι ενημερωμένες.
Link to comment
Share on other sites

Τα είχα να συγχρονίζουν αυτόματα, θα κάνω μια επαναφορά και θα τα ξαναπεράσω. Θα τα βάλω να συγχρονίζουν κάθε 15λεπτο και βλέπουμε. Οι αναβαθμίσεις είναι ενημερωμένες.

 

βαλε καθε 15 και θα δεις, δεν εχω τολμησει να το βαλω στο αυτοματο, μονο το Ζ3 ειχα ετσι, εδω το εχω απο 10 λεπτα και πανω και με προγραμμα, για ΣΚ, απογευματα κτλ πολυ αραια, γιατι δεν μου χρειαζεται το παραπανω, και δεν εχω καθολου καταναλωση. ΙΣως δεις μεγαλη διαφορα αν δεν υπαρχει αλλο προβλημα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

βαλε καθε 15 και θα δεις, δεν εχω τολμησει να το βαλω στο αυτοματο, μονο το Ζ3 ειχα ετσι, εδω το εχω απο 10 λεπτα και πανω και με προγραμμα, για ΣΚ, απογευματα κτλ πολυ αραια, γιατι δεν μου χρειαζεται το παραπανω, και δεν εχω καθολου καταναλωση. ΙΣως δεις μεγαλη διαφορα αν δεν υπαρχει αλλο προβλημα.

 

Πώς γίνεται να ορίσουμε χρόνο στο συγχρονισμό?

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή Gmail.

Μήπως πρέπει να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή email που έχει το κινητό μας και να προσθέσω τα δύο Gmail που έχω εκεί?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να ορίσουμε χρόνο στο συγχρονισμό?

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή Gmail.

Μήπως πρέπει να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή email που έχει το κινητό μας και να προσθέσω τα δύο Gmail που έχω εκεί?

 

Δεν είχα ποτέ θέμα με το Gmail σχετικά με το drain. Κάποιος φίλος είπε για το typeMail. Το χρησιμοποιώ κι εγώ αν και μια στο τόσο το βγάζει πρώτο στη λίστα με τα πιο ενεργοβόρα apps. Παρ'όλα αυτά δε νομίζω ότι επηρεάζει σημαντικά.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ θέμα με το Gmail σχετικά με το drain. Κάποιος φίλος είπε για το typeMail. Το χρησιμοποιώ κι εγώ αν και μια στο τόσο το βγάζει πρώτο στη λίστα με τα πιο ενεργοβόρα apps. Παρ'όλα αυτά δε νομίζω ότι επηρεάζει σημαντικά.

 

Το χρησιμοποιώ εδώ και πάρα πολύ καιρό το type mail και ουδέποτε το έχει βγάλει σαν ενεργοβορα εφαρμογή.

Και το συγχρονιζεις όπως ακριβώς θέλεις

Το Gmail είναι πολύ χάλια παίδες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις έβαλα την BTU stock firmware μπας και γλυτωσω απο το drain και ολα καλά από θέμα Knox κτλ. Εντωμεταξυ δεν με αφηνει να ανεβασω φωτο απο Phone Info οποτε θα τα γραψω.

Product Code: SM-G920FZKADBT

Original CSC Code: BTU

Firmware's CSC Code: BTU

Active CSC Code: DBT/BTU

 

Αν μπορειτε να μου λυσετε καποιες αποριες. Το Product Code εχει παραμεινει DBT (Γερμανικο) Αυτο εχει να κανει με το hardware και δεν αλλαζει οποτε αν τυχει να το παω service θα πρεπει να ξαναπερασω DBT firmware;

Original CSC και Firmware CSC βλεπω τα εχει αλλαξει αλλά στο Active αναφερει και τα 2. Τι σημαινει αυτο και που βρισκομαι απο θεμα OTA;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να ορίσουμε χρόνο στο συγχρονισμό?

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή Gmail.

Μήπως πρέπει να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή email που έχει το κινητό μας και να προσθέσω τα δύο Gmail που έχω εκεί?

 

ναι με την εφαρμογη mail δουλευω και εχει schedule. Μολις το στησεις το βρισκεις απο ρυθμισεις που εχει. Το gmail εχει βγει απο τις πιο βαριες εφαρμογες σε διαφορα τεστ και πραγματι ειδα διαφορα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις έβαλα την BTU stock firmware μπας και γλυτωσω απο το drain και ολα καλά από θέμα Knox κτλ. Εντωμεταξυ δεν με αφηνει να ανεβασω φωτο απο Phone Info οποτε θα τα γραψω.

Product Code: SM-G920FZKADBT

Original CSC Code: BTU

Firmware's CSC Code: BTU

Active CSC Code: DBT/BTU

 

Αν μπορειτε να μου λυσετε καποιες αποριες. Το Product Code εχει παραμεινει DBT (Γερμανικο) Αυτο εχει να κανει με το hardware και δεν αλλαζει οποτε αν τυχει να το παω service θα πρεπει να ξαναπερασω DBT firmware;

Original CSC και Firmware CSC βλεπω τα εχει αλλαξει αλλά στο Active αναφερει και τα 2. Τι σημαινει αυτο και που βρισκομαι απο θεμα OTA;

Ευχαριστω.

 

Αν διαβάσεις 1 σελίδα πίσω κάποιος έγραψε ότι με factory reset μετά την εγκατάσταση (αλλά και πριν), σε πάει σε BTU σκέτο. Οπότε καλύτερα να το κάνεις τώρα και να στήσεις το κινητό μετά

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις 1 σελίδα πίσω κάποιος έγραψε ότι με factory reset μετά την εγκατάσταση (αλλά και πριν), σε πάει σε BTU σκέτο. Οπότε καλύτερα να το κάνεις τώρα και να στήσεις το κινητό μετά

 

Ειχα κανει επαναφορα εργοστασιακων μεσα απο το μενου ρυθμισεων πριν και μετα το περασμα της rom και δεν το ειχε αλλαξει. Τωρα εκανα ενα Wipe data/factory reset με την μεθοδο Volume Up+Power+Menu και τα αλλαξε ολα σε BTU!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...