Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είχα ενημερωθεί λάθος.. μόλις το είδα και εγώ.. τελευταία κομμάτια έχει στο public και στο κωτσόβολο επίσης είναι άμεσα διαθέσιμο για παραγγελια...!

 

πρέπει όμως να σας πω πως σε καμια περίπτωση αυτό τον 99 euro δεν φτάνει την ποιότητα του innovator edition στα 229 euro... που είναι αποκλειστικά για s6/s6 edge...

 

Πάντως όλα τα συγκριτικά λένε το ακριβώς αντίθετο. Το καινούριο έχει μεγαλύτερο πεδίο για μερικές μοίρες, έχει το touchpad για navigation και κυρίως τη θύρα USB για παράλληλη φόρτιση.

 

Χθες παρήγγειλα από Public και σήμερα είναι έτοιμο προς παραλαβή!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω ενα θεματακι που δεν μπορω να καταλαβω πως να το φτιαξω και θελω να ξερω αν το εχει και κανας αλλος...

Ειχα ενα S6 μαυρο Πολωνικο(αν παιζει ρολο η χωρα ή μαλλον η Πολωνικη ρομ) και μιας και δεν γραφω με Τ9 ειχα παρατηρησει οτι πολλες φορες οταν πληκτρολογουσα δεν παταγανε με την 1η τα πληκτρα.Με την 2η παντα παταγανε.

Το πηγα smartec και μου αλλαξανε οθονη αλλα και παλι μολις το πηρα παλι τα ιδια αν και τωρα το εκανε λιγο πιο αραια.

Δεν ειναι στανταρ σε πιο πληκτρο θα το κανει,ουτε το ποτε.

Τελικα επειδη ηθελα το μπλε το πουλησα και τωρα ετυχε να παρω το μπλε και να ειναι κι αυτο Πολωνικο.Και μου κανει παλι τα ιδια.

Υπαρχει περιπτωση να φταιει η ρομ της Πολωνιας;Δοκιμασα κι αλλα πληκτρολογια απο google play αλλα τιποτα.

Να επεσα παλι σε κινητο με προβλημα;

Παντως οτιδηποτε αλλο κανω περα απο πληκτρολογηση η οθονη δεν εχει κανενα θεμα..

Πρωτη φορα συνανταω κατι τετοιο...Συνηθως αν δεν παταγες το σωστο πληκτρο πατιοταν κατα λαθος αλλο.Αλλα το να παταω και να μην ανταποκρινεται δεν μου εχει ξανατυχει..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όλα τα συγκριτικά λένε το ακριβώς αντίθετο. Το καινούριο έχει μεγαλύτερο πεδίο για μερικές μοίρες, έχει το touchpad για navigation και κυρίως τη θύρα USB για παράλληλη φόρτιση.

 

Χθες παρήγγειλα από Public και σήμερα είναι έτοιμο προς παραλαβή!

 

είναι ακριβώς τα ίδια φιλε μου... και το innovator που έχω εγώ έχει touchpad και θύρα usb και ανεμιστηράκι για να ξεθολώνουν η φακοί...

Link to comment
Share on other sites

Κάλησπερα και απο εμενα. Νεο κατοχος s6 σε χρυσο...(πραγματικα πανεμορφο) . Προερχομαι απο nexus 5 και ακομα εξοικιονομαι με τη συσκευη αλλα παρατηρησα το εξης. Η ληψη 4g ειναι πολυ χειροτερη σε σχεση με του nexus 5. Σε σημεια που ειχα φουλ σταθμη με το nexua τωρα εχω 1- 2 μπαρες. Επειδη διαβαζω διαφορα για το μετταλικο σωμα κλπ θα ηθελα να μου πειτε τις εμπειριες σας σχετικα με το σημα! Δοικμασα και speedtest και η ταχυτητα αποδειξε το θεμα με το σημα καθως ηταν αρκετα μηκροτερη σε σχεση με το νεξους
Link to comment
Share on other sites

είναι ακριβώς τα ίδια φιλε μου... και το innovator που έχω εγώ έχει touchpad και θύρα usb και ανεμιστηράκι για να ξεθολώνουν η φακοί...

 

Μόλις παρέλαβα...

 

Είναι δυνατόν να μη σε ξενερώσει αρχικά με κάτι η Samsung??

 

Δεν συνδέεται το ρημάδι... Το συνδέω και δεν εμφανίζεται ούτε ο οδηγός για τις ρυθμίσεις ούτε ακούγεται ο ήχος σύνδεσης. Υπάρχει περίπτωση να φταίει που είμαι με τον Engineering Bootloader και τον Unikernel???

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά χωρίς να έχω πειράξει τίποτα η έξυπνη διαχείριση σταμάτησε να λειτουργεί. Μου κανει force close. Έκανα clear cache και clear data από τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα. Έκανα και wipe cache από recovery πάλι τίποτα. Καμία ιδέα κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μια ενημερωση για την εξυπνη διαχειριση..κανε μια εκκαθαριση cache και reboot
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μια ενημερωση για την εξυπνη διαχειριση..κανε μια εκκαθαριση cache και reboot

Έκανα αλλά δεν στρώνει. Επίσης ενημέρωση δεν μου ήρθε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα σήμερα για φόρτιση στο 5%. Δεν έκανε απολύτως τίποτα, καθάρισα λίγο τη θύρα με οινόπνευμα και φορτιζε. Έφτασε στα 75% και σταμάτησε..

Το έβγαλα το έβαλα ξεκίνησε πάλι ώσπου έφτασε στο 76% και σταμάτησε.

Το έκλεισα το έβαλα στη πρίζα και με έβγαλε σε download Mode, έγραφε download don't off the target, Το άφησα 5' και δεν έκανε τίποτα, το έκλεισα πάλι το άνοιξα εκτός πρίζας και φορτισε, έφτασε στο 90% και ξαφνικά έκανε σα να το βγάζεις και να το βάζεις στη πρίζα.. Εφαρμογές καινούργιες έχω να περάσω πολύ καιρό. Καμία πιθανή αιτία που γίνεται αυτό; Να προχωρήσω σε reset;;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μια ενημερωση για την εξυπνη διαχειριση..κανε μια εκκαθαριση cache και reboot

Κι εμένα σήμερα ηρθε μία ενημέρωσή στην γαλλική rom πού εχω βάλει,από την βιασύνη μου όμως την έκανα χωρίς να δω τι πρόσθετε στο τηλέφωνο.

35mb ηταν νομίζω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα σήμερα για φόρτιση στο 5%. Δεν έκανε απολύτως τίποτα, καθάρισα λίγο τη θύρα με οινόπνευμα και φορτιζε. Έφτασε στα 75% και σταμάτησε..

Το έβγαλα το έβαλα ξεκίνησε πάλι ώσπου έφτασε στο 76% και σταμάτησε.

Το έκλεισα το έβαλα στη πρίζα και με έβγαλε σε download Mode, έγραφε download don't off the target, Το άφησα 5' και δεν έκανε τίποτα, το έκλεισα πάλι το άνοιξα εκτός πρίζας και φορτισε, έφτασε στο 90% και ξαφνικά έκανε σα να το βγάζεις και να το βάζεις στη πρίζα.. Εφαρμογές καινούργιες έχω να περάσω πολύ καιρό. Καμία πιθανή αιτία που γίνεται αυτό; Να προχωρήσω σε reset;;

Κάνε επαναφορά και αν δεν στρώσει το πας σε service, μην ασχοληθείς με κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι που δεν μπορω να καταλαβω πως να το φτιαξω και θελω να ξερω αν το εχει και κανας αλλος...

Ειχα ενα S6 μαυρο Πολωνικο(αν παιζει ρολο η χωρα ή μαλλον η Πολωνικη ρομ) και μιας και δεν γραφω με Τ9 ειχα παρατηρησει οτι πολλες φορες οταν πληκτρολογουσα δεν παταγανε με την 1η τα πληκτρα.Με την 2η παντα παταγανε.

Το πηγα smartec και μου αλλαξανε οθονη αλλα και παλι μολις το πηρα παλι τα ιδια αν και τωρα το εκανε λιγο πιο αραια.

Δεν ειναι στανταρ σε πιο πληκτρο θα το κανει,ουτε το ποτε.

Τελικα επειδη ηθελα το μπλε το πουλησα και τωρα ετυχε να παρω το μπλε και να ειναι κι αυτο Πολωνικο.Και μου κανει παλι τα ιδια.

Υπαρχει περιπτωση να φταιει η ρομ της Πολωνιας;Δοκιμασα κι αλλα πληκτρολογια απο google play αλλα τιποτα.

Να επεσα παλι σε κινητο με προβλημα;

Παντως οτιδηποτε αλλο κανω περα απο πληκτρολογηση η οθονη δεν εχει κανενα θεμα..

Πρωτη φορα συνανταω κατι τετοιο...Συνηθως αν δεν παταγες το σωστο πληκτρο πατιοταν κατα λαθος αλλο.Αλλα το να παταω και να μην ανταποκρινεται δεν μου εχει ξανατυχει..

 

Σε περιπτωση που καποιος αντιμετοπισει κατι αναλογο βρηκα την λυση κι ειπα να την μοιραστω.

Παμε στον dialer και πληκτρολογουμε *#2663#

Στην συνεχεια παμε στην επιλογη που λεει TSP firmware update (general) και παταμε update.

Μολις κανει το update θα γραψει PASS.

Απο τοτε που το εκανα δεν μου το ξανακανε.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που καποιος αντιμετοπισει κατι αναλογο βρηκα την λυση κι ειπα να την μοιραστω.

Παμε στον dialer και πληκτρολογουμε *#2663#

Στην συνεχεια παμε στην επιλογη που λεει TSP firmware update (general) και παταμε update.

Μολις κανει το update θα γραψει PASS.

Απο τοτε που το εκανα δεν μου το ξανακανε.

 

Σωστός., πολύ χρήσιμη κίνηση

Που μπορούμε να βρούμε παρομοιους κωδικούς και για άλλες λειτουργίες;;

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε καινούργια ενημέρωση 37mb σε branded cosmote Ελληνικό τηλέφωνο,την βλέπω πολύ μικρή ξέρει κανείς αν βελτιώνει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Σωστός., πολύ χρήσιμη κίνηση

Που μπορούμε να βρούμε παρομοιους κωδικούς και για άλλες λειτουργίες;;

Βαλε στο google galaxy s6 secret codes και θα στα βγαλει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που καποιος αντιμετοπισει κατι αναλογο βρηκα την λυση κι ειπα να την μοιραστω.

Παμε στον dialer και πληκτρολογουμε *#2663#

Στην συνεχεια παμε στην επιλογη που λεει TSP firmware update (general) και παταμε update.

Μολις κανει το update θα γραψει PASS.

Απο τοτε που το εκανα δεν μου το ξανακανε.

 

Το εκανα και μου φαίνεται πάει πιο γρήγορα γενικότερα το τηλ, όλα ανοίγουν και κλείνουν ακόμα πιο ακαριαια

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που καποιος αντιμετοπισει κατι αναλογο βρηκα την λυση κι ειπα να την μοιραστω.

Παμε στον dialer και πληκτρολογουμε *#2663#

Στην συνεχεια παμε στην επιλογη που λεει TSP firmware update (general) και παταμε update.

Μολις κανει το update θα γραψει PASS.

Απο τοτε που το εκανα δεν μου το ξανακανε.

Το έκανα κι εγώ κι ας μην είχα κάποιο θέμα ποτέ.

Ευελπιστώ να μην έκανα λάθος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κι εγώ κι ας μην είχα κάποιο θέμα ποτέ.

Ευελπιστώ να μην έκανα λάθος.

 

Και εγω το εκανα γιατι ημουν περιεργος....

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κατι σαν drivers του κινητου.Ενα update ειναι γιατι να κανατε λαθος ρε σεις;

Δεν σας ειπα να ρουταρετε ουτε να φλασαρετε καποιο mod.

Τωρα για να απαντησω στο ποστ καποιου φιλου,εγω δεν ειδα διαφορα στην ταχυτητα.Απλα η αποκριση της αφης ειναι αμεση οπως επρεπε να ειναι.Κι αυτο μονο θα επρεπε να συμβει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι η μαμα ρομ σου έχει csc "xef".

Θέλεις να Φλασαρεις μια ρομ με default csc "btu". Μεσα ομως στο multi csc της, περιέχει και αλλα εκτός του "btu".

Αν λοιπόν εκεί μέσα υπάρχει το "xef", μετά τα reset και το configuration, στην εγγραφή που θα κάνει το κινητό, θα το δει ως valid (αφου εμπεριέχεται) και θα κατσικωθεί πλεον στο "xef". 3000 reset και να κάνεις εκει θα ειναι αυτό.

 

Παιδια επανέρχομαι με το θέμα csc. Με την τελευταία γαλλική ρομ που υπάρχει αυτή την στιγμή, αν την περασω θα αλλάξει το csc σε xef? Είχα γερμανική ρομ, μετά πέρασα την προηγούμενη γαλλική αλλά το csc έμεινε DBT. Η ο μόνος τρόπος να συμβαδιζει η ρομ με το csc είναι να ξανά περάσω γερμανική?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και έναν μήνα κάτοχος της συσκευής έχω τρία προβλήματα.το ένα είναι ότι δεν δουλεύει η έξυπνη οθόνη που όσο την κοιτάς παραμένει αναμμενη. Δεύτερον το δεξί πλήκτρο πολλές φορές κολλάει και τρίτον όταν ανοίγω την κάμερα αργή πολύ να εστίαση
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και έναν μήνα κάτοχος της συσκευής έχω τρία προβλήματα.το ένα είναι ότι δεν δουλεύει η έξυπνη οθόνη που όσο την κοιτάς παραμένει αναμμενη. Δεύτερον το δεξί πλήκτρο πολλές φορές κολλάει και τρίτον όταν ανοίγω την κάμερα αργή πολύ να εστίαση

 

Και εμένα η έξυπνη οθόνη ουδέποτε δούλεψε.. Δεν ξέρω τι παίζει. Κατά τα άλλα δεν έχει άλλο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η έξυπνη οθόνη ουδέποτε δούλεψε.. Δεν ξέρω τι παίζει. Κατά τα άλλα δεν έχει άλλο θέμα

 

Η εξυπνη οθονη οποτε θυμαται χαιρεται... Βασικα εχω παρατηρησει οτι πρεπει να υπαρχει φωτισμος για να δουλευει... Επισης αν αφησεις το κινητο να κοιταει προς τα πανω με αναμμενη οθονη και φωτα τριγυρω μπορει να μη σβησει ποτε :P

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...