Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το wakelock dedector δεν λειτουργει!!! επισης αν κανω διακοπη μεσω titanium θα ξανα ανοιξει η εφαρμογη οπως ανοιγει αν την κανεις διακοπη μεσω απο τις ρυθμισεις του κινητου? εσβησα το samsung apps kai μου πεταχτηκε ξαφνικα μηνυμα οτι διακοπηκε το samsung apps meta apo poly wra... τι παιζει?

 

com.sec.widgetapp.samsung.apps διακοπηκε αυτο μου βγαζει...

τι μπορω να κανω?

εμενα λεει 0χ1 αλλα εχω κανει ροοτ μεσω του ping pong που λεει οτι δεν γραφει ο knox... απο εδω!

 

Πώς σου έγραψε ο knox τότε? ?αυτήν την στιγμή δεν έχεις εγγύηση! !!!δεν ξέρω γιατί αλλά κάνε μια επανεκκίνηση και δες αν συνεχίζει να στο βγάζει! !αν κανείς διακοπή μπορείς να το επαναφερεις κανονικά μέσω titanium απλά την κανείς εκκίνηση! !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μανθο το greenify πλέον για μένα είναι ψιλοαχρηστο όπως και το xposed ποιό πολύ μπαταρία καταναλώνουν από τις εφαρμογές που ελέγχουν πλέον νομίζω ότι έχει αναβαθμιστεί πολύ το android που πλέον δεν τα χρειάζεται αυτά,τώρα για Samsung συσκευή όπως και διποτε titanium και adaway αν έχουμε root:rolleyes:

 

Έλα Βαγγέλη τι κάνεις φίλε? ?τι συσκευή έχεις εσύ τώρα γιατί τελευταία φορά σε είχε πιάσει μια μανία αλλαγής :lol: το greenify κάνει δουλειά όχι κάτι το απίστευτο αλλά κάτι κάνει και δεν νομίζω μόνο το greenify τρώει περισσότερα από ότι 6-7εφαρμογες να τρέχουν στο παρασκήνιο! !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω backup σε εφαρμογές αλλά να κρατηθούν και οι ρυθμίσεις από τις εφαρμογές?

 

Αν είσαι ροοτ με titanium manger γίνεται αυτό αν δεν είσαι η εφαρμογή helium αλλά εγώ δεν την έχω δουλέψει ποτέ αφού είμαι πάντα ροοτ!!!!!μόνο τώρα ακόμα δεν έχω κάνει ροοτ !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πώς σου έγραψε ο knox τότε? ?αυτήν την στιγμή δεν έχεις εγγύηση! !!!δεν ξέρω γιατί αλλά κάνε μια επανεκκίνηση και δες αν συνεχίζει να στο βγάζει! !αν κανείς διακοπή μπορείς να το επαναφερεις κανονικά μέσω titanium απλά την κανείς εκκίνηση! !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έλα Βαγγέλη τι κάνεις φίλε? ?τι συσκευή έχεις εσύ τώρα γιατί τελευταία φορά σε είχε πιάσει μια μανία αλλαγής :lol: το greenify κάνει δουλειά όχι κάτι το απίστευτο αλλά κάτι κάνει και δεν νομίζω μόνο το greenify τρώει περισσότερα από ότι 6-7εφαρμογες να τρέχουν στο παρασκήνιο! !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν είσαι ροοτ με titanium manger γίνεται αυτό αν δεν είσαι η εφαρμογή helium αλλά εγώ δεν την έχω δουλέψει ποτέ αφού είμαι πάντα ροοτ!!!!!μόνο τώρα ακόμα δεν έχω κάνει ροοτ !!

Μάνθο m8 έχω και δεν ασχολούμαι πλέον με root φίλε,πίστεψε με τσεκαρισμενο Τελευταία και με galaxy alpha δεν αξίζει πλέον ο ντόρος για το greenify στην lollipop εκτός από τα προβληματικά Google play service (που και αυτά τώρα τελευταία με αναβαθμίσεις έστρωσαν)δεν τρέχει καμία εφαρμογή στο background έχει βελτιωθεί πολύ το android και στην συσκευή που έχω πιάνει το smooth των iPhone.Αν θέλεις δοκίμασε χωρίς root να βάλεις Facebook,messenger,tapatalk,viper και δες ότι ούτε memory leak θα έχεις και όταν κλείνεις τις εφαρμογές από τις πρόσφατες και πας στη διαχείριση δεν θα τρέχουν σε αντίθεση με το greenify που τρέχει πάντα με περίπου 100mb και τρώει και μπαταρία:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μάνθο m8 έχω και δεν ασχολούμαι πλέον με root φίλε,πίστεψε με τσεκαρισμενο Τελευταία και με galaxy alpha δεν αξίζει πλέον ο ντόρος για το greenify στην lollipop εκτός από τα προβληματικά Google play service (που και αυτά τώρα τελευταία με αναβαθμίσεις έστρωσαν)δεν τρέχει καμία εφαρμογή στο background έχει βελτιωθεί πολύ το android και στην συσκευή που έχω πιάνει το smooth των iPhone.Αν θέλεις δοκίμασε χωρίς root να βάλεις Facebook,messenger,tapatalk,viper και δες ότι ούτε memory leak θα έχεις και όταν κλείνεις τις εφαρμογές από τις πρόσφατες και πας στη διαχείριση δεν θα τρέχουν σε αντίθεση με το greenify που τρέχει πάντα με περίπου 100mb και τρώει και μπαταρία:rolleyes:

 

Δεν με απασχολεί πλέον τόσο να το κάνω ροοτ πάρα μόνο η σαβούρα της Samsung και ή διαφημίσεις μου σπάνε τα νεύρα! !!αλλά αυτό που με εξέπληξε ευχάριστα είναι η μπαταρία του αυτό την στιγμή έχω 45% μπαταρία και είμαι με 3:35ωρες οθόνης! !!μια χαρά είναι οπότε από 4:30 μέχρι 5 και ώρες θα βγάζω! !!εείναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , ειναι ο αδερφος μου στην κορεα και θα του πω να ρωτήσει για το κινητο και αμα εχει μεγαλη διαφορα θα ρο τσιμπησω.Ποιο μοντελο να του πω να δει για να δουλευει και εδω ;
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , ειναι ο αδερφος μου στην κορεα και θα του πω να ρωτήσει για το κινητο και αμα εχει μεγαλη διαφορα θα ρο τσιμπησω.Ποιο μοντελο να του πω να δει για να δουλευει και εδω ;

Πάρε το iron man! :D

Link to comment
Share on other sites

προβληματικο κινητο !

την μια η καμερα την αλλη η οθονη !

ελεος !

 

Τι ακριβώς αντιμετώπισες και το λες; Για να μαθαίνουμε κι εμείς πριν το αγοράσουμε. Θέλω να το κάνω δώρο σε κανά 2μηνο, να γνωρίζω. :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μάνθο m8 έχω και δεν ασχολούμαι πλέον με root φίλε,πίστεψε με τσεκαρισμενο Τελευταία και με galaxy alpha δεν αξίζει πλέον ο ντόρος για το greenify στην lollipop εκτός από τα προβληματικά Google play service (που και αυτά τώρα τελευταία με αναβαθμίσεις έστρωσαν)δεν τρέχει καμία εφαρμογή στο background έχει βελτιωθεί πολύ το android και στην συσκευή που έχω πιάνει το smooth των iPhone.Αν θέλεις δοκίμασε χωρίς root να βάλεις Facebook,messenger,tapatalk,viper και δες ότι ούτε memory leak θα έχεις και όταν κλείνεις τις εφαρμογές από τις πρόσφατες και πας στη διαχείριση δεν θα τρέχουν σε αντίθεση με το greenify που τρέχει πάντα με περίπου 100mb και τρώει και μπαταρία:rolleyes:

 

δεν ισχυει το facebook και το messenger ακομα και να τα κλεισεις τρεχουν κανονικα οοτε θες greenify... το τσεκαρα μολις.

Link to comment
Share on other sites

Και με το greenify το fb τρέχει μετά από λίγο.

Εκτός και αν είσαι ρουτ. Τότε δεν τρέχει.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο Phone info μου βγάζει country of origin China και csc country Austria. Δηλαδή το κινητό είναι κινεζικό;

 

Τι, made in Korea θες?.. Μόνο η LG κατασκευάζει κάποιες παρτίδες στην Κορεά, η Samsung όλα Κινα και Ταιβάν.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Τι, made in Korea θες?.. Μόνο η LG κατασκευάζει κάποιες παρτίδες στην Κορεά, η Samsung όλα Κινα και Ταιβάν.

στο δικο μου το edge παντως το phone info βγαζει made in korea.......

Link to comment
Share on other sites

Τι, made in Korea θες?.. Μόνο η LG κατασκευάζει κάποιες παρτίδες στην Κορεά, η Samsung όλα Κινα και Ταιβάν.

 

Δηλαδή είναι πολλοί λίγοι που έχουν κινητό made iin Korea.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι, made in Korea θες?.. Μόνο η LG κατασκευάζει κάποιες παρτίδες στην Κορεά, η Samsung όλα Κινα και Ταιβάν.

 

Το δικο σου ειναι made in China;

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σημερα το s6 το απλο σε μαυρο:). Χωρα προελευσης βιετναμ(!) . Και CSC απο Πορτογαλλια.

 

Παιδιά ηρεμία. .. κ εγώ έτσι την έψαχνα στην αρχή για να δω τι παίζει. .. μες τις άκρες χώρα κατασκευής πχ Πακιστάν Σενεγαλη κτλ αλλά κ χώρα που προορίζεται προς διάθεση Γαλλία Πορτογαλία κτλ. ! Μην ανησυχείτε όλα κομπλέ ανοιχτε κ χαρείτε τις τουμπανιασμενες συσκευές σας ... καλοριζικες ... ! :rolleyes::music:

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σημερα το s6 το απλο σε μαυρο:). Χωρα προελευσης βιετναμ(!) . Και CSC απο Πορτογαλλια.

Το 50% κατασκευής κινητών είναι από Βιετνάμ. Το υπόλοιπα Κορέα και Κίνα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η διαφορα ενος branded και ενος unbranded s6?

 

Θα έχει κάποιες εφαρμογές του παρόχου + το λογότυπο στην επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η διαφορα ενος branded και ενος unbranded s6?

 

Συν του ότι τις αναβαθμίσεις θα τις παίρνεις όταν θα τις βγάζει ο πάροχος δηλ. με κάποια καθυστέρηση.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Συν του ότι τις αναβαθμίσεις θα τις παίρνεις όταν θα τις βγάζει ο πάροχος δηλ. με κάποια καθυστέρηση.

 

Εξαίρεση σε αυτό αποτελούν τα ελληνικά unbranded όπου παίρνουν τελευταία τις αναβαθμίσεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι πολλοί λίγοι που έχουν κινητό made iin Korea.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το δικο σου ειναι made in China;

 

Taiwan.....

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κατέβασα μια ποιο παλιά εκδοσή το facebook άλλα κάνει μόνο του ενημέρωση το κινητό μετά απο λίγο και περνάει την καινούργια αναβάθμιση ενώ στο playstore το έχω βγάλει να κανει αυτόματες ενημερώσεις τι να κάνω αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...