Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανως εννοεις θα παρει σιγα σιγα τα πανω του η μπαταρια ... !? Γιατι μερικοι λενε οτι τους ειναι κομπλε κ αλλοι παραπονιουντε πως ρουφαει γρηγωρα ...! Κατευθειαν ανοιγω το κιν την πρωτη φορα κ σεταρω μεχρι να πεσει στο 20 η μπαταρια η φορτιζω μεχρι να γεμισει κ το ανοιγω μετα ?

 

Ανάλογα τι χρήση είναι η διάρκεια. Την πρώτη φοίτηση η Samsung στις οδηγίες του τηλ λέει πρώτα φοίτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια σημερα πηρα το s6. Λιγο πριν σκεφτηκα να κατεβασω το phone info για να τσεκαρω το csc.

Κατι αλλο ομως που ειδα με παραξενεψε. Το headset connector counter λεει 4 και το charger counter λεει 6.

Εννοειται πως απο εμενα δεν εχει συνδεθει ουτε φορτιστης ουτε ακουστικα εως τωρα.

Να ανησυχω? Ή ειναι φυσιολογικο λογω των ελεγχων που κανουν στο εργοστασιο?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν θέλετε s6 για να το έχετε με δεδομένα ανοιχτά κατά την διάρκεια της μέρας,μάλλον κοιτάτε το λάθος τηλέφωνο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν θέλετε s6 για να το έχετε με δεδομένα ανοιχτά κατά την διάρκεια της μέρας,μάλλον κοιτάτε το λάθος τηλέφωνο.
... εννοεις ταξιδιωτης22 δεν βγαζει την μερα με wi -fi ?????:ninja:
Link to comment
Share on other sites

... εννοεις ταξιδιωτης22 δεν βγαζει την μερα με wi -fi ?????:ninja:

Αλλο wifi,αλλο δεδομένα.με δεδομένα 3 φορτίσεις την μέρα άνετα αν το δουλεύει καλά ο χρήστης του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τοσο χαλια??? 3 φορες?? Με wifi κανα 3ωρο δεν την βγαζει την μερα?? Γτ κανα τριωρο την μερα σε surfarisma στην δουλεια ειναι στανταρ! Υ.γ Σχετικα με το θεμα με το κουμπι που ειχα το εδωσα για αντικατασταση. Αμεση εξυπηρετηση χωρις πολλα πολλα! Αυριο το περιμενω!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μετα το update μου εβγαλε αυτο το firmware AAARThbZaDN7bO3TvQ0hEPUwa , η εμπειρια μου φαινεται πολύ πιο ομαλή ενω η Ram απο εκει που ηταν συνέχεια στο 91% τωρα ειναι στο 70%. Ηρθε σε κανεναν αλλο το update;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μετα το update μου εβγαλε αυτο το firmware AAARThbZaDN7bO3TvQ0hEPUwa , η εμπειρια μου φαινεται πολύ πιο ομαλή ενω η Ram απο εκει που ηταν συνέχεια στο 91% τωρα ειναι στο 70%. Ηρθε σε κανεναν αλλο το update;

 

Nope, Vodafone GR ένα μόνο update έχει έρθει, περί τα 180mb ήταν, αλλά ήρθε πριν καμμια εβδομάδα.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Επιβεβαιωνω και εγω update απο Branded Vodafone Ιταλια 139.39mb αλλα για S6 Εdge.Απο οτι καταλαβ α ιδια ημερα εδωσε το update και στο S6/S6 edge.

Αναβαθμιση Android 1 προς 267.

Αυτα τα ολιγα διορθωνει.

http://s2.postimg.org/f3zsndi51/Screenshot_2015_05_08_12_12_45.jpg

http://s3.postimg.org/eemanu3bj/Screenshot_2015_05_08_12_26_05.jpg

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι οντος κατι παει να γινει με την ram.Αν και δεν ηταν και τοσο μεγαλο θεμα η συσκευη πηγαινε καλα και πριν το update.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηρα το s6. Λιγο πριν σκεφτηκα να κατεβασω το phone info για να τσεκαρω το csc.

Κατι αλλο ομως που ειδα με παραξενεψε. Το headset connector counter λεει 4 και το charger counter λεει 6.

Εννοειται πως απο εμενα δεν εχει συνδεθει ουτε φορτιστης ουτε ακουστικα εως τωρα.

Να ανησυχω? Ή ειναι φυσιολογικο λογω των ελεγχων που κανουν στο εργοστασιο?

 

 

Kαμια ιδεα παιδια? :worry:

Επισης κοιταξα το csc μου κ λεει ITV αρα ειναι ιταλικο. Πως μπορω να δω κ αν ειναι unbranded?

**** Ακυρη η δευτερη ερωτηση. Μολις ειδα οτι το ITV ειναι μονο unbranded*****

Edited by karn
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντος κατι παει να γινει με την ram.Αν και δεν ηταν και τοσο μεγαλο θεμα η συσκευη πηγαινε καλα και πριν το update.

Εμένα είχε τεράστιο πρόβλημα με τη RAM και χωρίς πολλές εφαρμογές. Τώρα είναι απείρως καλύτερο. Φανταστείτε να βγεί και η 5.1.1 που τα λύνει τελείως...

Link to comment
Share on other sites

Kαμια ιδεα παιδια? :worry:

Επισης κοιταξα το csc μου κ λεει ITV αρα ειναι ιταλικο. Πως μπορω να δω κ αν ειναι unbranded?

**** Ακυρη η δευτερη ερωτηση. Μολις ειδα οτι το ITV ειναι μονο unbranded*****

 

Απο που το αγορασες η ειναι unbranded?

Link to comment
Share on other sites

Kαμια ιδεα παιδια? :worry:

Επισης κοιταξα το csc μου κ λεει ITV αρα ειναι ιταλικο. Πως μπορω να δω κ αν ειναι unbranded?

**** Ακυρη η δευτερη ερωτηση. Μολις ειδα οτι το ITV ειναι μονο unbranded*****

 

Μην φοβασαι καινουργια συσκευη εχεις και εγω μολις το εβγαλα απο το κουτι το ιδο εκανα κατεβασα το samsung info και ελεγε ακριβως τα ιδια.Ηeadset connector counter 4 και charge counter 6.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Απο που το αγορασες η ειναι unbranded?

Aπο stechi φιλε.

 

Μην φοβασαι καινουργια συσκευη εχεις και εγω μολις το εβγαλα απο το κουτι το ιδο εκανα κατεβασα το samsung info και ελεγε ακριβως τα ιδια.Ηeadset connector counter 4 και charge counter 6.

 

Σε ευχαριστω αδερφε! Μου εφυγε ενα βαρος!:lol:

 

 

Γενικα το τηλεφωνο τα παει καλα αλλα εχει ενα πολυ μεγαλο μειον για εμενα... Την μπαταρια του. 7 ωρες σε αδρανεια το βραδυ και απο το 100% πηγε στο 89% (με wifi και μονο το συγχρονισμο του gmail ανοιχτο).

Το note 3 στο αντιστοιχο διαστημα αλλα με 3 συγχρονισμους mail λογαριασμων εχασε μονο 1%...

Link to comment
Share on other sites

Aπο stechi φιλε.

 

 

 

Σε ευχαριστω αδερφε! Μου εφυγε ενα βαρος!:lol:

 

 

Γενικα το τηλεφωνο τα παει καλα αλλα εχει ενα πολυ μεγαλο μειον για εμενα... Την μπαταρια του. 7 ωρες σε αδρανεια το βραδυ και απο το 100% πηγε στο 89% (με wifi και μονο το συγχρονισμο του gmail ανοιχτο).

Το note 3 στο αντιστοιχο διαστημα αλλα με 3 συγχρονισμους mail λογαριασμων εχασε μονο 1%...

 

Ευχαριστω. Ρωτησα γιατι ψαχνω να ειναι unbranded. :)

Link to comment
Share on other sites

Aπο stechi φιλε.

 

 

 

Σε ευχαριστω αδερφε! Μου εφυγε ενα βαρος!:lol:

 

 

Γενικα το τηλεφωνο τα παει καλα αλλα εχει ενα πολυ μεγαλο μειον για εμενα... Την μπαταρια του. 7 ωρες σε αδρανεια το βραδυ και απο το 100% πηγε στο 89% (με wifi και μονο το συγχρονισμο του gmail ανοιχτο).

Το note 3 στο αντιστοιχο διαστημα αλλα με 3 συγχρονισμους mail λογαριασμων εχασε μονο 1%...

Μαλλον οι counter γραφουν 4 και 6 αντιστοιχα γιατι ειναι απο την δοκιμη που γινεται μεσα στο εργοστασσιο.Εγω εχω το edge και η μπαταρια του ειναι παρα πολυ καλη μπορω να πω φτανω σχεδον τις ιδες ωρες ανοιχτη οθονη που ειχα και στο Note 4 γυρω στις 6 ωρες.Με 3η φορτιση στο edge εβγαλα μια μερα αυτονομια με 5 ωρες και 45 λεπτα ανοιχτη οθονη,Βεβαια παιζει ρολο το σημα του παροχου που εχεις και τι χρηση που κανει ο καθενας.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα το τηλεφωνο τα παει καλα αλλα εχει ενα πολυ μεγαλο μειον για εμενα... Την μπαταρια του. 7 ωρες σε αδρανεια το βραδυ και απο το 100% πηγε στο 89% (με wifi και μονο το συγχρονισμο του gmail ανοιχτο).

Το note 3 στο αντιστοιχο διαστημα αλλα με 3 συγχρονισμους mail λογαριασμων εχασε μονο 1%...

 

Δε δικαιολογειται τοση "χασουρα". Μεχρι 3% στη χειροτερη θα επρεπε!

Κατι σου τρωει μπαταρια!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Δε δικαιολογειται τοση "χασουρα". Μεχρι 3% στη χειροτερη θα επρεπε!

Κατι σου τρωει μπαταρια!

 

Δεν ειχα εγκαταστησει τιποτα ακομα... Μονο viber και whatsapp ειχα ενεργοποιησει.

Το ιδιο συμβαινει κ σε ενα φιλο μου που εχει το τηλεφωνο και μου το ελεγε αλλα δεν το λαμβανα υποψιν επειδη εχει το fb και το messenger που εγω θυμαμαι οτι οταν τα εβαζα μου πεθαιναν την μπαταρια αλλα απ οτι φαινεται δεν παιζει ρολο ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Ρωτησα γιατι ψαχνω να ειναι unbranded. :)[/quote

Κ εγω φιλε μοια απο τα ιδια ... στο ψαξιμο για unbrand κατασταση. Ξερει κανεις στο KAIZERSHOP τι παιζει ?? EU το δειχνει !

Link to comment
Share on other sites

Κάτι καινούργιο που παρατήρησα είναι το HD όταν μιλάω με κάποια άτομα την ώρα της κλήσης. Δεν έχω προσδιορίσει το που και γιατί αλλά σίγουρα μεταξύ vodafone το βγάζει. Δείτε τη φωτό εδώ http://www.awesomescreenshot.com/upload/36315/36995/e128edd3-1be8-43a6-710d-c02b8c4bf0d7.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,σχετικα με το home button εαν παιζει..ειχαμε μονο ενα κρουσμα μεσα στο φορουμ?ειμαι ενα βημα για την αγορα απο αμαζον!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...