Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λαθος θεμα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για αλλαγη μπαταριας σε αυτο το τηλ ξερει κανεις που μπορεις να το στειλεις; και ποσο ειναι το κοστος;

Στη θεσσαλονικη αλλα και αθηνα μιας και η αδερφη μου μενει εκει να τις το στειλω να το δωσει.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Στην θεσσαλονικη εχει τρια εξουσιοδοτημενα service διαλεξε το κοντινοτερο και μην σκεφτεσαι αποστολες.1 hour service ειναι η αλλαγη μπαταριας
Link to comment
Share on other sites

Είναι έμπιστη μια τέτοια εφαρμογή; Accu Battery είναι η εφαρμογή http://i63.tinypic.com/admblz.jpg

Με Flight Mode και σκληρή χρήση βγάζει κοντά στα 3:30 sot. Με ανάμεικτη χρήση WiFi 4g το πολύ 2ωρες sot και κάνα 6-7 ώρες και αν αντέξει! Μιας και λέω να το κρατήσω την αλλαγή μπαταρίας δεν βλέπω να την γλυτώσω?!?!?! Εσάς πόσο σας βγάζει με ανάμεικτη χρήση?

Edited by giorgos_dinamik
Link to comment
Share on other sites

Στην θεσσαλονικη εχει τρια εξουσιοδοτημενα service διαλεξε το κοντινοτερο και μην σκεφτεσαι αποστολες.1 hour service ειναι η αλλαγη μπαταριας
μπορεις να μου πεις πως λεγεται και που βρισκεται,και ποσο περιπου στοιχιζει η αλλαγη μπαταριασ´

το θεμα ειναι πως το κινητο αρχισε να υπερθερμενεται σε μεγαλο βαθμο και οταν το φορτιζω η φορτιση δεν γινεται γρηγορα οπως γινοταν,ενω η μπαταρια πεφτει καταφορυφα.νομιζω οτι θα κανει μπουμ:lol:

το χε κανεις αυτο το προβλημα και αν ειναι θεμα μπαταριας;

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ,,εκανα την αναβαθμιση και ενω εχω επιλεξη να μην κανει αυτοματη ενημερωση τον εφαρμογων το messenger kai to facebook κανουν συνεχεια ενημερωση απο μονα τους ...τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ,,εκανα την αναβαθμιση και ενω εχω επιλεξη να μην κανει αυτοματη ενημερωση τον εφαρμογων το messenger kai to facebook κανουν συνεχεια ενημερωση απο μονα τους ...τι γινεται?

Αυτές οι δύο εφαρμογές, όπως και το instagram, παρακάμπτουν τις ρυθμίσεις του store. Πρέπει να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ενημέρωση μέσα από τις ρυθμίσεις κάθε εφαρμογής.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι δύο εφαρμογές, όπως και το instagram, παρακάμπτουν τις ρυθμίσεις του store. Πρέπει να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ενημέρωση μέσα από τις ρυθμίσεις κάθε εφαρμογής.

 

με εσωσες φιλαρακι ευχαριστω πολυ ,,,μ ειχε σπασει τα νευρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει.. Εδώ και λίγο καιρό οταν πέφτει η μπαταρία στο 25% κ στο 15% μου βγαίνει ειδοποίηση χαμηλής μπαταρίας..Αλλά δν είναι το γνωστο παράθυρο του κινητού και ειναι στα αγγλικα..(βγαίνει και του κινητού κανονικα) Ειναι καποιος ιός?Έκανα επαναφορά έστρωσε για 5 μέρες κ πάλι τα ίδια..δεν είναι εφαρμογη η κάτι τέτοιο..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει.. Εδώ και λίγο καιρό οταν πέφτει η μπαταρία στο 25% κ στο 15% μου βγαίνει ειδοποίηση χαμηλής μπαταρίας..Αλλά δν είναι το γνωστο παράθυρο του κινητού και ειναι στα αγγλικα..(βγαίνει και του κινητού κανονικα) Ειναι καποιος ιός?Έκανα επαναφορά έστρωσε για 5 μέρες κ πάλι τα ίδια..δεν είναι εφαρμογη η κάτι τέτοιο..

 

Αυτό το παράθυρο σου προτείνει κάποιες αλλαγές στις ρυθμίσεις (Wi-Fi, GPS κτλ) και έχει επιλογές Dismiss και OK?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παράθυρο σου προτείνει κάποιες αλλαγές στις ρυθμίσεις (Wi-Fi, GPS κτλ) και έχει επιλογές Dismiss και OK?

 

Μάλλον αυτό εννοεί. Τα βγάζει και εμένα πάντα όταν πάει στα 25% η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Και πως το απενεργοποιείς;

 

Θα πάτε μπαταρία πάνω τρεις τελίτσες συνθετες ρυθμίσεις, ρυθμίσεις ειδοποιήσεων, ειδοποίησης χαμηλής ισχύος μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό εννοεί. Τα βγάζει και εμένα πάντα όταν πάει στα 25% η μπαταρία

 

Και πως το απενεργοποιείς;

 

Είναι ρύθμιση από το Peel Remote. ΤΟ βάλανε σε κάποιο update γι αυτό άρχισε να εμφανίζεται ξαφνικά. Πας στις ρυθμίσεις του Peel Remote> Ειδοποιήσεις> ξετικάρεις το Battery Saver Alerts.

 

Θα πάτε μπαταρία πάνω τρεις τελίτσες συνθετες ρυθμίσεις, ρυθμίσεις ειδοποιήσεων, ειδοποίησης χαμηλής ισχύος μπαταρίας

 

Όχι δεν είναι αυτό που λες. Αυτό θα απενεργοποιήσει την ειδοποίηση του συστήματος για την μπαταρία αλλά το άλλο παράθυρο θα παραμείνει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω super_f

Δεν θα πηγαινε ποτε το μυαλο μου στην εφαρμογη peel

:thanks:

 

Ευχαριστώ κ εγώ πολύ super_f..εχω κάνει 3 φορές επαναφορά σε 5 μερες!

 

Να 'στε καλά παιδιά. Και γω από άλλους το ανακάλυψα και το μετέφερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πριν λίγες μέρες μου έκαναν δώρο ένα S6 Edge (SM-G925F - XSG United Arab Emirates). Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να το αναβαθμίσω σε Nougat 7.0 (May security update). Στην συνέχεια του πέρασα TWRP και Magisk. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην μπορώ πλέον να παίρνω τα καινούρια OTA updates (your operating system has been modified in an unauthorized way). Έχω στην κατοχή μου το τελευταίο firmware που περιέχει το June security update. Κάνοντας το extract με το 7zip μπορώ να δω μέσα το system.img . Και εδώ έρχεται η ερώτησή μου: αν περάσω μόνο το system.img (αφού πρώτα το μετατρέψω σε .tar με το Unified Android Toolkit), θα δουλέψει σαν ένα είδος dirty flash ώστε να έχω το τελευταίο security update χωρίς όμως να χάσω τα ήδη υπάρχοντα δεδομένα μου; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
God is real, unless declared integer.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω το κινητο περιπου 1,5 χρονο. ειχα προβλημα με την μπαταρια, κρατουσε 5 - 6 ωρες (παντα τα data ανοιχτα). αλλαξα μπαταρια πριν 3 βδομαδες και το κινητο κραταει ακριβως οπως πριν. τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

χαιρετω τη παρεα το s6 edge μια φιλης ξαφνικα βγαζει προβλημα με τις υπηρεσιες google και δεν συνδεετια πουθενα που να εχει σχεση με αυτα

 

το playstore υπαρχει οπως μου ειπε αλλα και παλι δεν ανοιγει

 

εχει τυχει σε καποιον αλλο αυτο? δεν ξερω αν εχει σκαλισει κατι η αληθεια αλλα το βασικο ειναι να γλιτωσουμε το φορματ

 

καποιες ιδεες?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πηγα να στειλω sms σε πενταψηφιο αριθμο και στην ερωτηση που μου εβγαλε οτι ενδεχομενως να προκειται για αριθμο αυξημενης χρεωσης πατησα καταλαθος να μην στελνει ποτε μηνυμα σε αυτο τον αριθμο. Πως απενεργοποιουμε αυτη την ρυθμιση;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω έχω ενεργοποιημένη την αναφορά μηνυμάτων στα sms έχει σταματήσει να μου έρχεται πλέον... το έχει πάθει κανείς;

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Πουλαει καποιος το κινητο s6 edge με προβλημα αναγνωσης της καρτας sim ολα τα αλλα δουλευουν.αξιζει να το αγορασω και να το επισκευασω?
Link to comment
Share on other sites

Πουλαει καποιος το κινητο s6 edge με προβλημα αναγνωσης της καρτας sim ολα τα αλλα δουλευουν.αξιζει να το αγορασω και να το επισκευασω?

 

 

Όχι.....θέλει πλακέτα και το κόστος είναι πολύ ψηλό, κοίτα αλλού

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...