Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το S6 Edge και μου βγάζει εδώ και καμιά εβδομάδα διαφημίσεις στη συσκευή. Προσοχή, όχι μέσα στον explorer. Μολις ανοίγω Wi-Fi ή δεδομένα, ξεκινάει τα δικά του. Το οποίο δεν με αφήνει, μέχρι να κλείσει η διαφήμιση να κάνω οτιδήποτε άλλο. Ακόμα και όταν γράφω sms, μου εξαφανίζει το πληκτρολόγιο και τρέχει, μάλλον από πίσω (χωρίς να φαίνεται κάτι στην οθόνη), η διαφήμιση. Ή όταν βλέπω βιντεάκι στο youtube πατάει Pause μόνο του και δεν ξαναξεκινάει αν δεν ολοκληρωθεί η διαφήμιση (που είτε βγαίνει μπορστά είτε τρέχει στο παρασκήνιο). Είναι πολύ εκευριστικό γιατί ό,τι και να κάνω κολλάει μέχρι να τελειώσει η διαφήμιση. Εχω δοκιμάσει εφαρμογές που κόβουν τις διαφημίσεις, αλλά μάλλον αφορούν όσες εμφανίζονται στον explorer και όχι γενικά στη συσκευή.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνω; Pleaeaease!!! :help::help::help::wacko::wacko:

Κάποια εφαρμογή που έχεις βάλει στο προκαλεί. Είναι κάποιες όπως το Hd wallpapers που κάνουν αυτό ακριβώς με τις διαφημίσεις. Δεν παίζει για ιό και τα σχετικά και φυσικά δεν χρειάζεται να βάλεις antivirus , είναι άχρηστες τέτοιες εφαρμογές. Πρέπει να εντοπίσεις ποιά εφαρμογή στο προκαλεί και να την βγάλεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλη τη κοινότητα!

Μου εφεραν απο Κορέα 2 Samsung S6 edge και στις επιλογες για τη γλώσσα του μενου δεν εχει τα ελληνικα!

Πως μπορώ να την εγκαταστήσω?

Ευχαριστώ εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Είτε θα περάσεις κάποια ρομ ευρώπης, είτε θα κάνεις ρούτ (με ότι αυτό συνεπάγεται) και θα βάλεις το language enabler από το play store.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εχει κανει η σαμσουγκ αλλα κατι παιζει με την ενδειξη της φορτισης.το κινητο το φορτιζω παντα μεχρι 100% αλλα το βγαζω αμεσως,δε το αφηνω στο φορτιστη.με αυτη τη τακτικη παντα εχω το πολυ 3.30 ωρες οθονης. Σημερα με πηρε ο υπνος και εμεινε αλλη μια ωρα στο φορτιστη επανω περιπου.

Με την ιδια χρηση που κανω παντα αυτη τη στιγμη ειμαι στις 2.50 ώρες οθονης και μπαταρια στο 61%

Απο εδω και περα θα το αφηνω παραπανω καλωδιωμενο να δω αν θα εχω την ιδια διαρκεια μπαταριας

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως μπορώ να ενεργοποιήσω το αυτόματο άνοιγμα οθόνης και κλείσιμο σε θήκη flip wallet (όχι την official που έχει το μαγνητάκι αλλά την σκέτη) δηλαδή κάθε φορά που κλείνει ή ανοίγει το καπάκι της θήκης να ανοίγει και να κλείνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πήρα μεταχειρισμένο το samsung s6 eage και ο πωλητής έχασε την απόδειξη πως μπορώ να την βρω απο κατάστημα wind;είμαι επαρχία μάλλον το κατάστημα είναι Αθήνα (δεν μου απαντά να μου πει σίγουρα) ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Mόνο ο πωλητής μπορεί να σου πεί από πού το αγόρασε ώστε να ζητήσεις επανεκτύπωση της απόδειξης (κι αυτό ψιλοχλωμό να γίνει). Τώρα, το ότι δε σου απαντά...να ελπίζεις ότι ήταν όντως δικό του, νόμιμα αγορασμένο. Μην αγοράζετε ποτέ κινητά χωρίς απόδειξη αγοράς.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τον χρόνο σας ,πήρα σήμερα τηλέφωνο στην Samsung στο επίσημο service και τούς έδωσα το IMΕI και μου είπαν μέχρι πότε έχει εγγύηση μόνο με αυτό χωρίς να έχω την απόδειξη
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τον χρόνο σας ,πήρα σήμερα τηλέφωνο στην Samsung στο επίσημο service και τούς έδωσα το IMΕI και μου είπαν μέχρι πότε έχει εγγύηση μόνο με αυτό χωρίς να έχω την απόδειξη

 

Με την απόδειξη ίσως να είχες λίγο ακόμα χρόνο στην εγγύηση καθώς πολλές συσκευές για κάποιο λόγο έχουν ενεργοποιηθεί στο σύστημα με το imei νωρίτερα από την απόδειξη και τότε πάντα μετράει η απόδειξη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα αποφασίσει να την δώσει η samsung και μόνο αυτή ξέρει το πότε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

ήρθε η ωρα για αλλαγή κινητού μιας και το S4 mini μου δεν την παλεύει άλλο.

Είμαι μεταξύ του A5 2016 και του S6 Edge (μιας και απο cosmote που εχω επιδοτηση δεν εχω και πολλες άλλες επιλογες).

 

Δεν είμαι heavy user, με νοιαζει η μπαταρια να με βγαζει ανετα την μερα με wifi και 3G/4G (και να ψοφάει στο 5λεπτο αν ανοίξω gps! :lol:). Απο χρήση, παίζει πολύ τηλέφωνο, Social media, mail και άλλες ψιλοεφαρμογες. Καθόλου gaming και από κάμερα νορμάλ πραγματα.

Αυτά που διαβάζω για χάλια μπαταρια στο S6 ισχύουν;

 

εν τέλη δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω 170 ευρω παραπάνω για το s6 edge για την χρήση που κάνω..

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

ήρθε η ωρα για αλλαγή κινητού μιας και το S4 mini μου δεν την παλεύει άλλο.

Είμαι μεταξύ του A5 2016 και του S6 Edge (μιας και απο cosmote που εχω επιδοτηση δεν εχω και πολλες άλλες επιλογες).

 

Δεν είμαι heavy user, με νοιαζει η μπαταρια να με βγαζει ανετα την μερα με wifi και 3G/4G (και να ψοφάει στο 5λεπτο αν ανοίξω gps! :lol:). Απο χρήση, παίζει πολύ τηλέφωνο, Social media, mail και άλλες ψιλοεφαρμογες. Καθόλου gaming και από κάμερα νορμάλ πραγματα.

Αυτά που διαβάζω για χάλια μπαταρια στο S6 ισχύουν;

 

εν τέλη δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω 170 ευρω παραπάνω για το s6 edge για την χρήση που κάνω..

 

Ευχαριστώ.

 

Την καλυτερη μπαταρια της αγορας δεν την εχει.Μετρια θα την ελεγα...Με πολυ social media δυσκολα θα σου βγαλει μερα κατι που το Α5 ισως καταφερει.

Βεβαια σαν συσκευη τα αξιζει τα παραπανω χρηματα και σιγουρα θα αντεξει πιο πολυ στον χρονο.Καμερα θα σου αρεσει πολυ.

Το καλο ειναι οτι εχει fast charging οποτε θα σου φορτιζει γρηγορα.

Το Α5 2016 καλο αλλα μεχρι του χρονου ισως να αρχισει τα κολληματακια και να δειχνει βαρυ.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

ήρθε η ωρα για αλλαγή κινητού μιας και το S4 mini μου δεν την παλεύει άλλο.

Είμαι μεταξύ του A5 2016 και του S6 Edge (μιας και απο cosmote που εχω επιδοτηση δεν εχω και πολλες άλλες επιλογες).

 

Δεν είμαι heavy user, με νοιαζει η μπαταρια να με βγαζει ανετα την μερα με wifi και 3G/4G (και να ψοφάει στο 5λεπτο αν ανοίξω gps! :lol:). Απο χρήση, παίζει πολύ τηλέφωνο, Social media, mail και άλλες ψιλοεφαρμογες. Καθόλου gaming και από κάμερα νορμάλ πραγματα.

Αυτά που διαβάζω για χάλια μπαταρια στο S6 ισχύουν;

 

εν τέλη δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω 170 ευρω παραπάνω για το s6 edge για την χρήση που κάνω..

 

Ευχαριστώ.

 

τα 2gb ram στο Α5 φαινονται και θα φανουν, ομοιως και η καμερα που ναι μεν καλη, αλλα χωρις δυνατοτητα Manual χειρισμου κτλ εχει κακα αποτελεσματα το βραδυ.

Για μενα s6 edge ειναι ο,τι πρεπει, αλλιως πουλα το σφραγισμενο και παρε ενα s7 edge εστω μεταχειρισμενο να τελειωνεις.

Παντως η μπαταρια του s6 edge δεν ειναι κακη αλλα σιγουρα αν το λιωσεις με 4G δε θα στη βγαλει τη μερα. Ομως αν εισαι αρκετο wifi μες τη μερα ειναι οκ. Επισης με ανδροιδ 7 αν παρει τη δυνατοτητα να μειωνεις αναλυση οθονης (στις 5.1" το 2Κ αναλυση ειναι περιττο, εγω θα το εβαζα και 720 αν ημουν εξω ολη μερα) τοτε πιστευω οτι θα ανασανει αρκετα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου έφερε ένα S6 edge δικό της, το οποίο κλείδωσαν τα παιδιά της (το είχε ρυθμίσει με δακτυλικό αποτύπωμα).

Υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωθεί χωρίς να χαθούν δεδομένα; Είχε βάλει και ένα gmail που δεν το θυμάται...

Η αντιπροσωπεία μπορεί να το κάνει;

Αν είναι να το φλασάρω, αλλά έχει δεδομένα που της χρειάζονται, μπορεί να προτείνει κάποιος οτιδήποτε;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

@Nikos_Mpl έχω στην κατοχή μου το S6 edge και η κοπέλα μου το Α5 2016. Αυτό που μου έκανε εντύπωση στο Α5 είναι ότι έχει περισσότερη φωτεινότητα από το S6. Η κάμερα του ένα κλικ πιο κάτω όμως. Κατά τα άλλα το κινητό δείχνει πολύ smooth (αν και το αγόρασε πρόσφατα οπότε δεν το έχει φορτώσει πολύ ακόμα) αλλά πιστεύω έχει τα κότσια να κρατήσει στο χρόνο αξιοπρεπώς.

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Nikos_Mpl έχω στην κατοχή μου το S6 edge και η κοπέλα μου το Α5 2016. Αυτό που μου έκανε εντύπωση στο Α5 είναι ότι έχει περισσότερη φωτεινότητα από το S6. Η κάμερα του ένα κλικ πιο κάτω όμως. Κατά τα άλλα το κινητό δείχνει πολύ smooth (αν και το αγόρασε πρόσφατα οπότε δεν το έχει φορτώσει πολύ ακόμα) αλλά πιστεύω έχει τα κότσια να κρατήσει στο χρόνο αξιοπρεπώς.

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ειχα και εγω το s6 edge (με 128gb εσωτερικο-δεν ξερω αν παιζει ρολο στην ταχυτητα ομως γιατι οι μνημες οσο μεγαλωνουν δινουν και ταχυτητα)

το εχει τωρα η γυναικα μου στην εκδοση των 32gb (αλλη συσκευη δηλαδη) και το Α5 2016 το εχει ο πατερας μου.

Επειδη λοιπον τα σκαλιζω ολα και επειδη και το Α5 ειναι λιγο φορτωμενο πλεον μιας και το εχει απο το καλοκαιρι με τα updates OTA κτλ, οπως βεβαια και το s6 edge της γυναικας, βλεπω οτι ειναι σχεδον στα ιδια.

Ομως η ραμ ηταν και ειναι το μονιμο προβλημα στο ανδροιδ, αλλα πες οτι το λειτουργικο βελτιωνεται, προσωπικα δεν εχω καμια εμπιστοσυνη στις εφαρμογες οι οποιες και αυτες βαραινουν. Δες FB Κτλ, ποσα ΜΒ χρησιμοποιουν πλεον.. Τωρα το αν αξιζει στα 450 με μικροτερη μπαταρια, ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα, εγω πχ προτιμησα να παρω αυτο απο το Α5 στη γυναικα μου, μιας και ειναι πολυ ομορφο και με καλυτερη καμερα, και ας βγαζει μονο μια μερα, αρκει που τη βγαζει ανετα. Εμενα δεν την εβγαζε παντα γιαυτο πηγα s7 edge.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια (αν και στην προηγούμενη ερώτησή μου δεν βοήθησε κανείς)

 

το ODIN ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑ του S6 Edge εμφανίζει ERROR με το hidden.img

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Έκανα αρκετές δοκιμές, κατέβασα διαφορετικές roms, έκανα κάτι κόλπα αφαίρεσης του hidden.img που βρήκα στο διαδίκτυο.

Δοκίμασα και με το Smart Switch που εμφανίζει ότι δεν είναι συμβατό με το S6 Edge...

Και δεν ξεκινάει και τη διαδικασία αποκατάστασης...

Ευτυχώς το κινητό μπαίνει ακόμη σε Download mode και το KNOX είναι 0x00....

 

Κάθε βοήθεια δεκτή!!!!!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Απο που κατεβαζεις ρομς και τι ρομς εβαλες;

Το odin το αναγνωριζει οταν το συνδεεις στον υπολογιστη;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια (αν και στην προηγούμενη ερώτησή μου δεν βοήθησε κανείς)

 

το ODIN ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑ του S6 Edge εμφανίζει ERROR με το hidden.img

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Έκανα αρκετές δοκιμές, κατέβασα διαφορετικές roms, έκανα κάτι κόλπα αφαίρεσης του hidden.img που βρήκα στο διαδίκτυο.

Δοκίμασα και με το Smart Switch που εμφανίζει ότι δεν είναι συμβατό με το S6 Edge...

Και δεν ξεκινάει και τη διαδικασία αποκατάστασης...

Ευτυχώς το κινητό μπαίνει ακόμη σε Download mode και το KNOX είναι 0x00....

 

Κάθε βοήθεια δεκτή!!!!!

 

για μενα μπες εδω:

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G925F/ (θελει register πρωτα)

κατεβασε οποια ρομ θες..

ΠΧ αυτη:

http://www.sammobile.com/firmwares/download/106963/G925FXXS4DPJ2_G925FBTU4DPH1_BTU/

αγγλικη ΒΤU..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από το Sam mobile κατέβαζα, την ελληνική έκδοση (την τελευταία unbranded, όχι cosmote), αφού το κινητό είναι ελληνικό.

Φυσικά και το αναγνωρίζει, συνδέεται στην com3, αν δεν το αναγνώριζε δε θα ξεκινούσε τη διαδικασία το odin...

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Από το Sam mobile κατέβαζα, την ελληνική έκδοση (την τελευταία unbranded, όχι cosmote), αφού το κινητό είναι ελληνικό.

Φυσικά και το αναγνωρίζει, συνδέεται στην com3, αν δεν το αναγνώριζε δε θα ξεκινούσε τη διαδικασία το odin...

 

Για δες λιγο εδω μπας και βοηθηθεις http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6-edge/help/odin-fail-hidden-img-t3154903

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...