Jump to content

Sony Xperia E4


alexakos7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε εμένα μου έχει έρθει κάποια ενημέρωση ακόμα...

 

Μήπως έχει κανένας άλλος θέμα με τις apps που μεταφέρει στην sd?

Όποια app μεταφέρω στην sd αν κάνω επανεκίνηση δε μου τις εμφανίζει καθόλου στο μενού. Αν όμως πάω στο play store μου δείχνει πως είναι εγκατεστημένη και μπορώ να την ανοίξω από εκεί.

Στην αρχή νόμιζα ότι φταίει η sd επειδή την είχα χρόνια, όμως την άλλαξα και το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στις ρυθμίσεις -ενημέρωση λογισμικού βγαζει οτι υπαρχει διαθέσιμη αλλα μονο μεσω υπολογιστή

 

Εμένα πάλι τίποτα...Για ποιά χώρα προοριζόταν το δικό σου?Ελληνικό είναι?

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Το e4g dual απο w*nd

 

Α οκ!Εγώ έχω το απλό Ε4.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφορουμιτες. Μετα απο 2 μηνες απροβληματιστης λειτουργιας το κινητακι E4 dual sim αποφασισε να μου σπασει τα νευρα. Ξαφνικα εσβησε, ανοιξε ζητησε pin τα καταχωρησα κανονικα αλλα αυτο εκει μενει στην οθονη με το πληκτρολογιο των αριθμων και δεν προχωραει πουθενα αλλου! Το περιεργο ειναι οτι δεχεται κανονικα κλησεις αλλα απο εκει και περα τπτ. Καμμια ιδεα για λυση;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφορουμιτες. Μετα απο 2 μηνες απροβληματιστης λειτουργιας το κινητακι E4 dual sim αποφασισε να μου σπασει τα νευρα. Ξαφνικα εσβησε, ανοιξε ζητησε pin τα καταχωρησα κανονικα αλλα αυτο εκει μενει στην οθονη με το πληκτρολογιο των αριθμων και δεν προχωραει πουθενα αλλου! Το περιεργο ειναι οτι δεχεται κανονικα κλησεις αλλα απο εκει και περα τπτ. Καμμια ιδεα για λυση;;;;

PC Companion και επιδιόρθωση λογισμικού.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

PC Companion και επιδιόρθωση λογισμικού.

 

Ok θα το δοκιμασω οταν γυρισω σπιτι αφου μου ετυχε σε διακοπες! Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω καποιες αποριες σχετικα με το κινητο αυτο καθως το χω λιγο καιρο.οταν μετακινω μια εφαρμογη στην καρτα μνημης μετα απ την πρωτη επανεκινηση που κανω στο κινητο η εφαρμογη δεν υπαρχει στο μενου ενω υπαρχει κανονικα στην διαχειρηση εφαρμογων.υπαρχει κατι που πρεπει να κανω για να εμφανιζεται κανονικα στο μενου μια εφαρμογη που περαστηκε στην καρτα μνημης ή θα μου συμβαινει παντα αυτο; Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω καποιες αποριες σχετικα με το κινητο αυτο καθως το χω λιγο καιρο.οταν μετακινω μια εφαρμογη στην καρτα μνημης μετα απ την πρωτη επανεκινηση που κανω στο κινητο η εφαρμογη δεν υπαρχει στο μενου ενω υπαρχει κανονικα στην διαχειρηση εφαρμογων.υπαρχει κατι που πρεπει να κανω για να εμφανιζεται κανονικα στο μενου μια εφαρμογη που περαστηκε στην καρτα μνημης ή θα μου συμβαινει παντα αυτο; Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Ακριβώς το ίδιο κάνει και σε μένα. Μάλλον είναι πρόβλημα του τηλεφώνου του ίδιου γιατί δεν έχω βρει λύση όσο και αν έψαξα.

Ελπίζω να λυθεί με κάποιο update...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο κάνει και σε μένα. Μάλλον είναι πρόβλημα του τηλεφώνου του ίδιου γιατί δεν έχω βρει λύση όσο και αν έψαξα.

Ελπίζω να λυθεί με κάποιο update...

 

Σε ευχαριστω πολυ.και κατι ακομα που παρατηρησα.στα τεχνικα χαρακτηριστικα του κινητου αναφερει οτι εχει χωρητηκοτητα 8GB ενω εχει 4 οταν το ειδα στη διαχειρηση εφαρμογων

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο κάνει και σε μένα. Μάλλον είναι πρόβλημα του τηλεφώνου του ίδιου γιατί

 

Σε ευχαριστω πολυ.και κατι ακομα που παρατηρησα.στα τεχνικα χαρακτηριστικα του κινητου αναφερει οτι εχει χωρητηκοτητα 8GB ενω εχει 4 οταν το ειδα στη διαχειρηση εφαρμογων

 

Μαλλον πρωτη φορα εχεις smartphone? Δεν εξηγειται να μην το εχεις ξαναδει αυτο. Παντου ισχυει. Και παλι καλα ειναι τα 4 απο 8...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Από τα 8GB που έχει, το τηλέφωνο δεσμεύει τα 3.2 (4.8gb φαίνονται διαθέσιμα σε εμένα) για εφαρμογές του τηλεφώνου, και λοιπά αρχεία του Android. Σε όλα τα κινητά με Android γίνεται αυτό..
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα χρησιμοποιω android.μεχρι τωρα ειχα windows phone και το μετανιωσα.παρεπιπτοντως μολις εκανα αναβαθμιση λογισμικου απ το pc companion και δεχτηκε το κινητο την μεταφορα εφαρμογων στην καρτα μνημης.το εκανα 4-5 φορες επανεκινηση για να δω αν μου εξαφανισει τις εφαρμογες αλλα παλι καλα υπαρχουν και λειτουργουν μια χαρα στην καρτα μνημης.αργει λιγο η αναβαθμιση αλλα σε αυτο το θεμα το αξιζε
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα χρησιμοποιω android.μεχρι τωρα ειχα windows phone και το μετανιωσα.παρεπιπτοντως μολις εκανα αναβαθμιση λογισμικου απ το pc companion και δεχτηκε το κινητο την μεταφορα εφαρμογων στην καρτα μνημης.το εκανα 4-5 φορες επανεκινηση για να δω αν μου εξαφανισει τις εφαρμογες αλλα παλι καλα υπαρχουν και λειτουργουν μια χαρα στην καρτα μνημης.αργει λιγο η αναβαθμιση αλλα σε αυτο το θεμα το αξιζε

 

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση σήμερα και εξακολουθεί να υπάρχει το θέμα με τις εφαρμογές στην sd και 1-2 ακόμα που είχε. Ούτε οπτικά βλέπω κάποια διαφορά. Όλα είναι όπως πριν...

 

Πως είναι δυνατόν σε δύο ίδιες συσκευές, στη μια με το update να διορθώνεται το πρόβλημα με τις εφαρμογές και στην άλλη να μην κάνει τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν αριθμό έκδοσης android έχετε τώρα μετά την ενημέρωση?Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα κάτι.Έχω την 24.0.Α.3.8.Πως το βλέπετε μετά την ενημέρωση?Διόρθωσαν τίποτα?Το θέμα με το στάμινα που τρώει μπαταρία το είχε κανένας να δεί αν διορθώθηκε?
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

24.0.Α.3.8.??

Έχω κάνει το update και το τηλέφωνο εξακολουθεί να έχει αυτό τον αριθμό έκδοσης...

Δεν μπορώ να καταλάβω, πως είναι δυνατόν να έχω τον ίδιο αριθμό μετά το update?

Και τώρα που το συνδέω με το PC δε μου βγάζει κάποια ενημέρωση να κάνω...

Να γιατί δεν βλέπω καμία διαφορά, προφανώς για κάποιον λόγο δεν πήρε το update το τηλέφωνο..

Edited by thanossalonika
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το πιστεύω,αλλά μήπως μπέρδεψες το update με μιά ενημέρωση του βίντεο που το πέταγε στο Xperia update center του κινητού?
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Όχι καμία σχέση.

Σύνδεσα το κινητό με τον υπολογιστή και το PC Companion μου έβγαλε διαθέσιμη ενημέρωση...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο παράπονο που έχω απο το κινητό, είναι οτι μερικές φόρες, όπως μιλάω, και ακουμπάει η οθόνη στο μάγουλο μου, ανοίγω μενου, και μερικές φόρες παίρνω άλλους τηλέφωνο!

 

Δεν κλείνει δηλαδή η οθόνη. :lol:

Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο παράπονο που έχω απο το κινητό, είναι οτι μερικές φόρες, όπως μιλάω, και ακουμπάει η οθόνη στο μάγουλο μου, ανοίγω μενου, και μερικές φόρες παίρνω άλλους τηλέφωνο!

 

Δεν κλείνει δηλαδή η οθόνη. :lol:

 

Μήπως έχεις προστατευτική ζελατίνα που καλύπτει το ματάκι που έχει για να κλείνει η οθόνη κατά την διάρκεια της κλήσης?

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με root και roms για αυτό το τηλέφωνο?

Το ρουταρα σήμερα και δε μπορώ να βρω rom. Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα το καινούργιο update και το έκανα OTA.Μέχρι στιγμής δεν το έχω πειράξει πολύ μιάς και το έχω αφήσει σε στάμινα για να δω αν συνεχίζει ένα πρόβλημα που είχε το δικό μου(έτρωγε πολύ μπαταρία σε στάμινα).Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι μου χάλασαν οι ρυθμίσεις της κάμερας(οκ)και ότι μου εγκατέστησε μία εφαρμογή με ξενοδοχεία την οποία έσβησα.Θα κοιτάξω αν μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές στην sd,και για ό,τιδήποτε νέο ενημερώνω.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!Δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει κάποιος άλλος αλλά βρήκα ένα γελοίο easter egg μετά την αναβάθμιση!Αν πάτε στις ρυθμίσεις στον αριθμό έκδοσης(24.0.5.Α.14) και πατήσετε συνεχόμενα πάνω σε αυτό,σου βγάζει ένα μήνυμα(Μένουν 5 βήματα μέχρι να γίνεις προγραμματιστής).Αν συνεχίσεις να πατάς πάνω του μετράει αντίστροφα και στο τέλος σου λέει(Συγχαρητήρια!Είσαι πλέον προγραμματιστής!)Χαχαχα!Μας κοροιδέυουν τα κινητά!
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia E4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...