Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθαρά low budget διαφήμιση... Οπότε τι να κρίνεις...

"Αρπαχτή" είναι για 2-3 μερούλες... Θα του στοιχίσει που θα του στοιχίσει κάτι τις ο "συναγερμός", να έδινε και για διαφήμιση... μπα...

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά low budget διαφήμιση... Οπότε τι να κρίνεις...

"Αρπαχτή" είναι για 2-3 μερούλες... Θα του στοιχίσει που θα του στοιχίσει κάτι τις ο "συναγερμός", να έδινε και για διαφήμιση... μπα...

Προτιμοτερο θα ηταν, κατα τη γνωμη μου, να πει σε 5" τι δινει η εφημεριδα (και με ποσα κουπονια :whistle: ) παρα αυτο το αθλιο και εκνευριστικο διαφημιστικο.

Οχι τιποτα αλλο, αλλα προκειται για εφημεριδα, λιγη σοβαροτητα δεν βλαπτει...

 

Αλλα εχεις δικιο... low budget αρπαχτη...βεβαια και ο πρωταγωνιστης ως celeb (δυστυχως μου διαφευγει το ονομα του) την πηρε την αμοιβουλα του... :whistle:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προτιμοτερο θα ηταν, κατα τη γνωμη μου, να πει σε 5" τι δινει η εφημεριδα (και με ποσα κουπονια ) παρα αυτο το αθλιο και εκνευριστικο διαφημιστικο.

Έτσι όπως το θέτεις, ναι... Εγώ όμως θεώρησα απ'την αρχή ότι ο Ι.Τριανταφυλλίδης συμμετείχε αφιλοκερδώς, πιθανόν λόγω συνεργασίας(?) με την εφημερίδα. Με το σκεπτικό ότι αν διέθεταν χρήματα να πληρώσουν "πρωταγωνιστή" θα έπαιρναν κάποιον άλλον για προφανείς λόγους... :whistle:

Οπότε μεταξύ διαφήμισης τύπου ανακοίνωσης και αυτής, επέλεξαν την τρέχουσα που "τραβάει" λίγο περισσότερο το μάτι, έστω και λόγω κακογουστιάς...

Link to comment
Share on other sites

καλά, στάνταρ ο τριανταφυλλόπουλος έπαιξε αφιλοκερδώς... πάντως ρε παιδιά τόσο φαίνεται μπορεί ο αδέσμευτος... πόσα φύλλα πουλάει αυτός κ πόσα η ελευθεροτυπία κ τα νέα... που να βρει τα ευρά για γκλαμουράτο σποτ? κ μόνο που αγόρασε μέγκα κ αντέννα πολύ ήταν...
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το θέτεις, ναι... Εγώ όμως θεώρησα απ'την αρχή ότι ο Ι.Τριανταφυλλίδης συμμετείχε αφιλοκερδώς, πιθανόν λόγω συνεργασίας(?) με την εφημερίδα. Με το σκεπτικό ότι αν διέθεταν χρήματα να πληρώσουν "πρωταγωνιστή" θα έπαιρναν κάποιον άλλον για προφανείς λόγους... :whistle:

Οπότε μεταξύ διαφήμισης τύπου ανακοίνωσης και αυτής, επέλεξαν την τρέχουσα που "τραβάει" λίγο περισσότερο το μάτι, έστω και λόγω κακογουστιάς...

Δεν ήξερα οτι ο Τριανταφυλλίδης (ευχαριστώ, μου διέφευγε το όνομα) γραφει στον Αδεσμευτο.Αν οντως ειχε τοσο χαμηλο κοστος τελικα γι'αυτους κοστος...υποθετω πως ναι..πετυχαινει τον σκοπο του.Να σου τραβηξει την προσοχη , αν και πολυ κιτς. :)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλά, στάνταρ ο τριανταφυλλόπουλος έπαιξε αφιλοκερδώς... πάντως ρε παιδιά τόσο φαίνεται μπορεί ο αδέσμευτος... πόσα φύλλα πουλάει αυτός κ πόσα η ελευθεροτυπία κ τα νέα... που να βρει τα ευρά για γκλαμουράτο σποτ? κ μόνο που αγόρασε μέγκα κ αντέννα πολύ ήταν...

Τριανταφυλλίδης καλέ :D :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

...Εγώ όμως θεώρησα απ'την αρχή ότι ο Ι.Τριανταφυλλίδης συμμετείχε αφιλοκερδώς, πιθανόν λόγω συνεργασίας(?) με την εφημερίδα.
Δεν ήξερα οτι ο Τριανταφυλλίδης (ευχαριστώ, μου διέφευγε το όνομα) γραφει στον Αδεσμευτο.

Αν και δεν έχει ιδιαίτερη σημασία, ούτε εγώ το ξέρω. Το υπέθεσα, γι'αυτό χρησιμοποίησα και το ερωτηματικό. Και το υπέθεσα γιατί δεν μπόρεσα να φανταστώ κάποιον άλλο λόγο για τον οποίο μπορεί να τον επέλεξαν! Να ήταν καμιά διαφήμιση με κριτική επιτροπή ή με... "τρία" να το καταλάβω! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον καιρό μεταξύ άλλων με εκνευρίζει αφάνταστα η διαφήμιση των Bodyline με 3-4 καρακάξες που λένε ότι μπαρούφα τους έρθει καθώς περιμένουν τρισευτυχισμένες την σειρά τους δια καλλωπισμό (δηλαδή αποτρίχωση (..ξύρισμα) (!), αδυνάτισμα, απολέπιση-κυττάρων –λέγε με και Pilling) .. bye,bye κιλάκια (δηλαδή κοιλάρες) και ψωμάκια (δηλαδή μπουτάρες) κτλ..

 

ΜΠΛΙΑΧ!!

 

:down:

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον καιρό μεταξύ άλλων με εκνευρίζει αφάνταστα η διαφήμιση των Bodyline με 3-4 καρακάξες που λένε ότι μπαρούφα τους έρθει καθώς περιμένουν τρισευτυχισμένες την σειρά τους δια καλλωπισμό (δηλαδή αποτρίχωση (..ξύρισμα) (!), αδυνάτισμα, απολέπιση-κυττάρων –λέγε με και Pilling) .. bye,bye κιλάκια (δηλαδή κοιλάρες) και ψωμάκια (δηλαδή μπουτάρες) κτλ..

 

ΜΠΛΙΑΧ!!

 

:down:

 

Το κακό σε αυτή την διαφήμιση είναι ότι αφού η καρακάξα Νο1 :D πεί : bye,bye κιλάκια (δηλαδή κοιλάρες) :lol: και ψωμάκια (δηλαδή μπουτάρες) :lol: , γελάνε , όλες μαζί (αντί να κλαίνε) :lol: !

 

Γιατί γελάνε; Πού είναι το αστείο;

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το κακό σε αυτή την διαφήμιση είναι ότι αφού η καρακάξα Νο1 :D πεί : bye,bye κιλάκια (δηλαδή κοιλάρες) :lol: και ψωμάκια (δηλαδή μπουτάρες) :lol: , γελάνε , όλες μαζί (αντί να κλαίνε) :lol: !

 

Γιατί γελάνε; Πού είναι το αστείο;

:confused:

Ειναι ευτυχισμένες βρε που θα αποχαιρετήσουν τα περιττά κιλά ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αυτές που λένε όλα αυτά στη διαφήμιση bodyline,είναι εντελώς για κλάματα

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευτυχισμένες βρε που θα αποχαιρετήσουν τα περιττά κιλά ... :rolleyes:

 

Ας χάσουν πρώτα τα περιττά κιλά και μετά γελάνε.

 

Πάντως θα μπορούσε να είναι και χειρότερη :

 

Κάθονται όλες οι καρακάξες και περνάει από μπροστά τους μια αδύνατη και πολύ ωραία κοπέλα , που να την λένε π.χ. Καίτη.

 

Εκείνες να σκάνε από τη ζήλεια τους όσπου, ξαφνικά, μία από αυτές ανεβαίνει στη ζυγαριά, η ζυγαριά σπάει, πετάγεται η βελόνα που δείχνει τα κιλά, σκοτώνει την ωραία κοπέλα (την Καίτη) και η καρακάξα Νο1 της λέει :

 

"bye bye Καιτούλα"!!!

 

Πώς σας φαίνεται;

:D :D

Link to comment
Share on other sites

Ας χάσουν πρώτα τα περιττά κιλά και μετά γελάνε.

 

Πάντως θα μπορούσε να είναι και χειρότερη :

 

Κάθονται όλες οι καρακάξες και περνάει από μπροστά τους μια αδύνατη και πολύ ωραία κοπέλα , που να την λένε π.χ. Καίτη.

 

Εκείνες να σκάνε από τη ζήλεια τους όσπου, ξαφνικά, μία από αυτές ανεβαίνει στη ζυγαριά, η ζυγαριά σπάει, πετάγεται η βελόνα που δείχνει τα κιλά, σκοτώνει την ωραία κοπέλα (την Καίτη) και η καρακάξα Νο1 της λέει :

 

"bye bye Καιτούλα"!!!

 

Πώς σας φαίνεται;

:D :D

xaxax καλώωωωωωωωω :p

Link to comment
Share on other sites

Επίσης "κουλή" διαφήμιση : Η νέα σάλτσα της Κνόρ!

 

Χτυπάει το κουδούνι.

Ανοίγει η πόρτα.

_Γειά σας , μένω από κάτω. Σας έπεσε αυτό.

_Ευχαριστώ.

_Μμμμμμμμμμ! Μυρίζει υπέροχα.

ΖΜΠΑΜ! Η πόρτα στη μούρη.

Μετά από λίγο (αφού έχει καταλάβει τη μ@λ..κία που έκανε), ξανανοίγει την πόρτα.

_Την σάλτσα εννούσα!

_Ναί , είναι η νέα σάλτσα της Κνόρ. Αφού σου έσπασα τη μύτη (κυριολεκτικά) , πάρε να μυρίσεις τι ωραία που είναι!

_Σνίφ, σνίφ! Μμμμμμμ! Πράγματι...

Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή παραλλαγή της ανωτέρω διαφήμισης :

 

Χτυπάει το κουδούνι.

Ανοίγει η πόρτα.

_Γειά σας , μένω από κάτω. Σας έπεσε αυτό.

_Ευχαριστώ.

_Μμμμμμμμμμ! Μυρίζει υπέροχα.

"Αυτή τη φορά δεν θα την ξαναπατήσω", σκέφτεται η νοικοκυρά.

_Εννοείτε τη νέα σάλτσα της Κνόρ; Ναί μυρίζει υπέροχα!

 

_Όχι μωρό μου! ΤΟ ΚΟΡΜΑΚΙ ΣΟΥ ΜΥΡΙΖΕΙ ΥΠΕΡΟΧΑ!

(Αααααχχ, της την έφερα)!

 

ΖΜΠΑΜ! (Η πόρτα).

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες της cosmote είναι άθλιες.

 

-Τί περιμένεις?

-Να περάσουν τα 4,2 λεπτά (ήμαρτον)

και

-Αυτό έχει επιπλέον χρέωση.!

-Τί σημαίνει επιπλέον χρέωση έχω cosmote!

-A καλά τότε.! (ήμαρτον)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες της cosmote είναι άθλιες.

 

-Τί περιμένεις?

-Να περάσουν τα 4,2 λεπτά (ήμαρτον)

 

 

_Αφού το λέει :

4,2 λεπτά ανά sms!

 

ΑΧΑΧΟΥΧΑ!

 

Μπλιάχ!!! :X

:wacko:

:p

Link to comment
Share on other sites

-Τί θα γίνει το ράδιο κορασίδη μετά τις εκπτώσεις????

 

 

-Άδειο κορασίδη

 

 

Αίσχος :p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Χάλια της Cosmote...

Που πήγαν οι παλιές καλές της Vodafone ??

Γιατί οι καινούργιες της Voda (με τα "super" κινητά vodafone live που έχουν μόνο 800€) δεν μ'αρέσουν.

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Χάλια της Cosmote...

Που πήγαν οι παλιές καλές της Vodafone ??

Γιατί οι καινούργιες της Voda (με τα "super" κινητά vodafone live που έχουν μόνο 800€) δεν μ'αρέσουν.

 

 

Μετά τα Χριστούγεννα οι διαφμίσεις είναι άστα να πάνε της βόντα :X

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Oλες οι τελευταιες διαφημισεις του Γερμανου,με τους τυπους που παιζουν μπασκετ ή με τις γκομενες που σχολιαζουν "ποσο ευκολο ειναι να κανεις το καρτοκινητο συνδεση" :rolleyes: :p ειναι ΑΙΣΧΟΣ...κλεινω την τηλεοραση οποτε τις βλεπω... :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Oλες οι τελευταιες διαφημισεις του Γερμανου,με τους τυπους που παιζουν μπασκετ ή με τις γκομενες που σχολιαζουν "ποσο ευκολο ειναι να κανεις το καρτοκινητο συνδεση" :rolleyes: :p ειναι ΑΙΣΧΟΣ...κλεινω την τηλεοραση οποτε τις βλεπω... :whistle:

 

Πραγματικα ΑΙΣΧΟΣ. Οπως ειχα διαβασει εδω : Κανε αυτο που σου λεω για να εισαι τρεντι. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ΑΙΣΧΟΣ. Οπως ειχα διαβασει εδω : Κανε αυτο που σου λεω για να εισαι τρεντι. :confused:

 

Kala nai.. Pistevw apefthinontai se koino xwris noimosinh me afta pou lene, 8a thelw na evlepa aftous pou tis stinoyn... :S

Nokia n800 user! :D
Link to comment
Share on other sites

Kala nai.. Pistevw apefthinontai se koino xwris noimosinh me afta pou lene, 8a thelw na evlepa aftous pou tis stinoyn... :S

 

Διάλογος μεταξύ στελεχών του τμήματος προώθησης του Γερμανού :

 

_Ουγκ!

_Ουγκα μπουγκα "Γερμανός";

_Αααααααααα!!!!!

_Γρρρρρρρρρρρ.

_Αούύύύύύ!

Link to comment
Share on other sites

Kala nai.. Pistevw apefthinontai se koino xwris noimosinh me afta pou lene, 8a thelw na evlepa aftous pou tis stinoyn... :S

Εγώ πάλι θέλω να δω αυτούς που τις πιστεύουν. Και ιδέα να μην έχεις στο θέμα, δε μπορεί... Μπαμ κάνουν οτι δουλεύουν τον κόσμο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...