Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι θέλω να δω αυτούς που τις πιστεύουν. Και ιδέα να μην έχεις στο θέμα, δε μπορεί... Μπαμ κάνουν οτι δουλεύουν τον κόσμο :rolleyes:[/QUΟΤΕ]Γι'αυτο τα καταστηματα Γερμανος πουλανε σαν τρελα & ξεφυτρωνουν το ενα μετα το αλλο?Ο κοσμος ναι μεν καταλαβαινει οτι τον κοροιδευουν,αλλα παει σαν το προβατο σ'αυτο που θα του διαφημισουν περισσοτερο,ειτε λεγεται Γερμανος,ειτε βονταφον κλπ... :whistle:

 

 

Κι ασε μετα τον καθε Γερμανο να προβαλλει εν ετει 2005 ως τεχνολογικο θαυμα την...μεταφορα καταλογου απ'το ενα κινητο στο αλλο... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε κάτι πολύ συμαντικό :

 

Η διαφήμιση βασίζεται στην επανάληψη!

 

Αυτό , όσον αφορά το θέμα της πειστικότητας.

 

Τώρα...

Κάτι άλλο που , ο πολύς κόσμος δεν γνωρίζει :

 

2 είναι τα είδη των διαφημίσεων που μας "μένουν" :

 

1. Οι πολύ καλές διαφημίσεις και

2. Οι πολύ κακές διαφημίσεις.

 

Όλες οι άλλες περνάνε απαρατήρητες...

 

Τώρα που το ξανασκέφτομαι , μήπως δεν είναι τυχαία, τόσο χάλια οι διαφημίσεις που αναφέρουμε σ' αυτό το thread;

 

Think about it...

;)

Link to comment
Share on other sites

αυτές με το what's up έλεος,και αυτή ήθελε και σαντιγύ δεν τις άρεσε έτσι όπως ήταν ο καφές;

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που μ' εκνευρίζει επίσης είναι της Q που ένα από τα ανθρωπάκια της λέει συνέχεια "είδες φωτό?" "εγώ φωτό" ή κάτι τέτοιο τελοσπάντων.

Ε κ ν ε υ ρ ι σ τ ι κ ή.....

 

"Τσαφ χαχα τραβαω φωτο στελνω φωτο και δεν πληρωνω!" :!:

 

Δεν ξερω γιατι αλλα εγω ριχνω γελιο με αυτη την διαφημιση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι λοιπόν ! Το καθυστερημένο της ΤΙΜ ξαναγύρισε !

"Μπορώ να φλερτάρω με οποια κοπέλα θέλω και να εισαι ερωτευμένη μαζί μου για πάντα ???"

 

ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ !!!

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα σε αυτό το θέμα για rent, ρεντ, ρέντ αλλά δεν το βρήκα. Λοιπόν, μου την δίνει αφάνταστα εκείνη η διαφήμιση για το leasing με τον ελληνοαμερικανό που λέει «Εμείς στο Αμέρικα» κτλ. Όταν ιδίως την ακούω στο ραδιόφωνο του αυτοκινήτου μου έρχεται να το στουκάρω πουθενά να τελειώνουμε... :D

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφερθηκε και στις πρώτες σελίδες κι εγώ συχαίνομαι αυτή τη διαφήμιση με το CAPILARINE δηλαδή μόλις τή πρωτοείδα έβαλα τα γελια :lol:

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι λοιπόν ! Το καθυστερημένο της ΤΙΜ ξαναγύρισε !

"Μπορώ να φλερτάρω με οποια κοπέλα θέλω και να εισαι ερωτευμένη μαζί μου για πάντα ???"

 

ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ !!!

 

 

_Μπορώ να τον χαστουκίζω όσες φορές θέλω , και με όλη μου τη δύναμη για πάντα;

 

_ΝΑΙ!

Link to comment
Share on other sites

H καινούργια του Skip με την Πηγή Δεβετζή, αν δεν κάνω λάθος
Link to comment
Share on other sites

"Τσαφ χαχα τραβαω φωτο στελνω φωτο και δεν πληρωνω!" :!:

 

Δεν ξερω γιατι αλλα εγω ριχνω γελιο με αυτη την διαφημιση :lol:

 

 

ΠΑΛΙ ΕΓΩ βγάζω φώτο στέλνω φώτο και δε πληρώνω! χαχα γέλιο ρε σεις!

 

Εμένα πάλι με εκνευρίζουν τα βιβλία του Αλτερ "ΑΝΝΕ σημαίνει μάνα" "Εισαι γυναίκα, ΕΙΣΑΙ Γή" Καλα τις έμαθα απ΄'εξω κάθε 5 λεπτά τις ίδιες aghh.

 

Και κείνες του Slim Waist. "Ο επειμένων αδυνατίζει!" "Κιαν μας πέρνετε τηλ. και οι γραμμές είναι κατελλημενες, ξαναδοκιμαστε!" Μη χε-μπιιιιπ τώρα.. λολ.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

ΑΧΑΧΑΧΑ τι διαφήμιση κιαυτή! ΈΛΕΟΣ .. καλά μιλάμε για μεγάλη μπιπ ε!

 

Αυτή με τον Αρναούτογλου και το απορυπαντικό; "Καλι απιστευτο ίνι" Πους μιλέαει ευτή ρι πιδιά;

 

:lol:

 

[χωρίς να θέλω να θίξω καμιά θεσσαλονιτική προφορα έτσι :) Απλα ο τρόπος της πολύ παράξενος και η διαφήμιση μαμακία!]

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

αυτη που διαφιμιζει την γκομενα που χορευει μεσα στο μετρο/τρενο ενω περιμενει στην αναμονη για τον φιλο/φιλη της , μα καλα ποιος η ποια θα περιμενει στην αναμονη , να πληρωνει την κληση μονο και μονο για να ακουσει το τραγουδι , για τοσο στοκους μας περνανε; νομιζω ειναι της ΚΟΤΕ η διαφημηση
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

αυτη που διαφιμιζει την γκομενα που χορευει μεσα στο μετρο/τρενο ενω περιμενει στην αναμονη για τον φιλο/φιλη της , μα καλα ποιος η ποια θα περιμενει στην αναμονη , να πληρωνει την κληση μονο και μονο για να ακουσει το τραγουδι , για τοσο στοκους μας περνανε; νομιζω ειναι της ΚΟΤΕ η διαφημηση

Δεν περιμένεις στην αναμονή για να ακούσεις το τραγούδι. Απλά αντί να ακούς το τουτττττ τουυυυτ που ακούς όταν καλείς κάποιον, ακούς το τραγούδι που έχει επιλέξει αυτός που παίρνεις. Και φυσικά δεν χρεώνεσαι όταν ακούς τη μουσικούλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμένεις στην αναμονή για να ακούσεις το τραγούδι. Απλά αντί να ακούς το τουτττττ τουυυυτ που ακούς όταν καλείς κάποιον, ακούς το τραγούδι που έχει επιλέξει αυτός που παίρνεις. Και φυσικά δεν χρεώνεσαι όταν ακούς τη μουσικούλα.

 

α μαλιστα τωρα καταλαβα, δεν παυει ομως να ειναι ηλιθια η διαφημηση :p

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

ΑΧΑΧΑΧΑ τι διαφήμιση κιαυτή! ΈΛΕΟΣ .. καλά μιλάμε για μεγάλη μπιπ ε!

 

Αυτή με τον Αρναούτογλου και το απορυπαντικό; "Καλι απιστευτο ίνι" Πους μιλέαει ευτή ρι πιδιά;

 

:lol:

 

[χωρίς να θέλω να θίξω καμιά θεσσαλονιτική προφορα έτσι :) Απλα ο τρόπος της πολύ παράξενος και η διαφήμιση μαμακία!]

 

Μεγάλη μ@λ@κια! Αλλά και πολύ γελιο τις πρώτες 2-3 φορές που την είδα. "Αποκλιείεται να φύγει με την πρώτη πλιύση" :p . Θα συμφωνήσω και με την freak στο ότι δν μιλάνε έτσι οι Θεσσαλονικείς...

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

axm..exo akousei thn antistoixh rAdioFONIKH omos..einai 2 files kai milane

-"ase..xtes pou phga bolta me ton mpamph nomizo pos mas eide o mhtsos"

-"sas eide sigoura?"

-"ax de ksero..miso lepto na ton paro thlefono na doume"

pernei h atimh moixalidh thlefono alla o mhtsos de to shkonei..anti8etos akougete to "eisai amartolhhhhhhhhh de se 8elo piaaaaa eisai amartolhh fyge makriaaaaaaaaaa"

 

Μαλλον κατι δεν παει καλα με μενα δεν εξηγειται αλλιως :X

ΚΑΙ αυτη η διαφημιση μ΄αρεσει παρα πολυ,την θεωρω απο τις κορυφαιες ραδιοφωνικες.. :p

Link to comment
Share on other sites

α μαλιστα τωρα καταλαβα, δεν παυει ομως να ειναι ηλιθια η διαφημηση :p

 

"Ηλίθια" είναι πολύ επιεικής λέξη γι' αυτή την σκ.... διαφήμιση!!!

Επίσης αυτή που μ' εκνευρίζει είναι της trident η κάποιας άλλης τσίχλας, όπου γίνεται μια συναυλία και όπου ενα ζευγάρι πλησιάζει ο ένας τον άλλον -υποτίθεται- κεραυνοβολημένο από έρωτα, επιθυμία κ.λ.π. θυμάται ή αναρωτιέται αν έχει φάει τσίχλα για να μη βρωμαει όταν φιλήσει τον - την, άλλον - άλλην. Μπλιαχχχ!!! Αηδίασα πάλι!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν το αναφέρατε, αλλα οι καινούριες διαφημίσεις τις amstel πιστεύω είναι πολύ χαλια.άντε μια μονο από αυτές να αξίζει. η παλιότερες με τους 3 φίλους ήταν κλάσεις ανώτερες
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ παλιά τις έβλεπες και γελούσες...

Τώρα σου προκαλούν βαρεμάρα! :worry:

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

Η πιο πετυχημένη ήταν αυτή που γυρνούσαν τηνκασέτα και έβλεπαν ξανά την ίδια φάση αλλά πολυπαίχτηκε κι αυτή...
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

αυτη που διαφιμιζει την γκομενα που χορευει μεσα στο μετρο/τρενο ενω περιμενει στην αναμονη για τον φιλο/φιλη της ,

 

Δεν έχεις δίκιο!

 

Το δουλεύει ωραία το "εργαλείο" η κοπελίτσα ;) :lol: ....

...και σου δείχνει με τον πλέον παραστατικό τρόπο τη χρήσιμότητα της υπηρεσίας!

Link to comment
Share on other sites

Εκείνη η διαφήμιση που, μια κοπέλα δεν μπορεί να δώσει όγκο στο μαλλί και επεμβαίνει το χέρι του Θεού (μάλλον τα δυο δάκτυλα του Θεού), της herbal είναι;

 

Τι γνώμη έχετε γι' αυτή;

 

Στην αρχή δεν μου άρεσε, αλλά έχει ωραίο τέλος!!!

 

Αφού έχει δώσει όγκο στο μαλλί ρωτάει τον Μεγαλοδύναμο:

Με το στήθος μπορεί να κάνει τίποτα;

:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και κείνες του Slim Waist. "Ο επειμένων αδυνατίζει!" "Κιαν μας πέρνετε τηλ. και οι γραμμές είναι κατελλημενες, ξαναδοκιμαστε!" Μη χε-μπιιιιπ τώρα.. λολ.

:mad: ti amarties plirwnoume? prwi prwi me ton kafe sto stoma na vlepoume tin kathe kiratsa pos itane palia (me tis zaromenes koilies) k pws ypotithete egine meta (e re scanarisma pou epese sti foto), pou akoma k i parousiastria einai xontri k asximi!

ante meta na fas frygania...!

...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...