Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Henry__P900 (19 Νοέ. 2004 , 00:35)

 

Emena mou thn spaei h diafimish me to KIA Sportage.

Vasika mou thn dinei to tragoudi.

 

 

Γιατί καλέ; Ωραίο songάκι είναι :)

Link to comment
Share on other sites

Guest stelios nikaia
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgemv (16 Νοέ. 2004 , 00:57)

 

Για λόγους που δεν μπορώ να καταλάβω μου την δίνει απίστευτα η διαφήμιση του Υπουργείου Μεταφορών για τα Μέσα Μαζικής, αυτή με τον πατέρα με το αλογάκι και το παιδί ναυτάκι. Κάθε φορά που ακούω την μουσική της και βλέπω TV αλλάζω κανάλι και ας είναι η τελευταία πριν αρχίσει το μάτς!

 

 

Θα σου πω εγώ γιατί δεν σου αρέσει :

1ον : Τόσο ο πατέρας , όσο και ο γιός είναι χαζόφατσες.

2ον : Ο γιός ήταν όταν ήταν μικρός ήταν ντημένο ναυτάκι και όταν ήρθε η ώρα της σταράτευσης τον πήραν στο ναυτικό! Σύμπτωση; ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ(μιλάμε για φοβερό "βίσμα")! :p :p :p :p

3ον : Είναι υπερβολική. (Αλλά αυτός είναι ένας από τους νόμους της διαφήμισης, όσοι ξέρουν θα καταλάβουν...).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield (17 Νοέ. 2004 , 13:23)

 

Πιο συγκεκριμένος δε μπορείς να γίνεις?

 

Αυτή με το κοριτσάκι που καθυστερεί το σχολικό γιατί δεν βρίσκει τι να φορέσει... Μπλιαχ!

 

 

Δεν ηξερε ποιο να διαλεξει...

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maxouli (16 Νοέ. 2004 , 18:20)

 

Ποιός ξεχνάει την διαφήμιση - Ντοκυμανταίρ με ένα προϊόν αποτριχωτικό που ψεκάζεις στις τρίχες και με ένα πανί ξεκολλάνε όλες. Ειδικά εκεί που ψεκάζουν στην πλάτη ενός KING-KONG και αφαιρούνται όλες. Αληθινότατη επίδειξη και καθόλου αηδία.

 

 

χαχαχα Κορυφη,τι μου θυμισες..!

 

Επισης αυτη με τη ζελατινα που τυλιγονται (ποτε δεν την ειδα ολοκληρη..)

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εχετε δει την διαφημιση της nova που διχνει μια τηλεοραση να τρεχει στους δρομους?? :p εεε οσο καλη ηταν η πρωτη με τον φιλαθλο που ξεμεινε στην πορτογαλια τοσο χαλια ειναι η τελευταια που βγηκε.... :cool:
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Φίλιππος (13 Νοέ. 2004 , 12:13)

 

Οι διαφημίσεις του Jumbo στο ράδιο

 

Συμφωνώ απόλυτα...

 

Χαμός γίνεται στο αμάξι με αυτές της ηλήθιες διαφημίσεις,κατευθείαν αλλάζουμε σταθμό.

 

Νομίζω όμως τώρα πως έβγαλε μια καινούργια με τον Κόκλα να πουλάει κούκλες από τα jumbo και με ένα γύφτο οι οποίες είναι καλές :o

Link to comment
Share on other sites

Στην TV μου του δίνει ιδιαίτερα η διαφήμιση για τον SOHO (τέρμα στο cool ρε παιδί μου όλοι). Στο ραδιόφωνο οι διαφημίσεις του Jumbo (γελοίες ακόμη και για παιδάκια). Τέλος, παντού σιχαίνομαι τις διαφημίσεις που αναφέρουν την λέξη «trendy». Θα μπορούσαν να πούν «μοδάτο» αλλά τότε θα ακούγοταν ακόμα πιο γελοίο από το «trendy».

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Τέλος, παντού σιχαίνομαι τις διαφημίσεις που αναφέρουν την λέξη «trendy». Θα μπορούσαν να πούν «μοδάτο» αλλά τότε θα ακούγοταν ακόμα πιο γελοίο από το «trendy».

 

Και που να ακούσεις μια ραδιοφωνική διαφήμιση στα Χανιά που έχει και τις δύο λέξεις και λέει "Τα πιο μοδάτα και trendy ρούχα..." (Που trendy=Μοδάτο). Είναι να τραβάς τα μαλιά σου...

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι αυτή η εντελώς γελοία μ' έναν τύπο που τον δείχνει στη δουλειά κι 'εχει τα χέρια κολλημένα πάνω του? Πάει να πιάσει κάτι, να κάνει κάτι, και τα χέρια του πάντα κολλημένα. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι για βοήθεια στους ανθρώπους με ειδικές ανάγκες, αλλάάάά.... κάτι αλλο θέλει να πει ο ποιητής, που δεν το θυμάμαι καθόλου. Γιατί μόλις αρχίζει, την αλλάζω αμέσως.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield (24 Νοέ. 2004 , 15:16)

 

Ποια είναι αυτή η εντελώς γελοία μ' έναν τύπο που τον δείχνει στη δουλειά κι 'εχει τα χέρια κολλημένα πάνω του? Πάει να πιάσει κάτι, να κάνει κάτι, και τα χέρια του πάντα κολλημένα. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι για βοήθεια στους ανθρώπους με ειδικές ανάγκες, αλλάάάά.... κάτι αλλο θέλει να πει ο ποιητής, που δεν το θυμάμαι καθόλου. Γιατί μόλις αρχίζει, την αλλάζω αμέσως.

 

 

Νομίζω ότι του SOHO είναι και αυτή που λες, ότι και καλά ήταν κολλημένος και με το που άκουσε αυτόν τον συγκεκριμένο ραδιοφωνικό σταθμό έπαθε κάτι και άλλαξε η ζωή του και μπορεί να κάνει τα πάντα πια. Αν κάνω λάθος, διορθώστε με παρακαλώ :rolleyes:

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

αυτες η ραδιοφωνικες του Fiat Panda μου την σπανε αφανταστα , ολη μερα στο αυτοκινητο και αναγκαζεσαι να ακους τετοιες βλακειες :down:
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

@ismini20 ναι αυτές είναι....

 

ακόμα μια μ@λ@κι@ διαφήμιση είναι αυτή που διαφημίζει μια βιταμίνη. Με μια χαζή που τρέχει και έναν φαρμακοποιό.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Εγραψε παλι ο γερμανος!!! :lol: :lol: .......μονο στον Γερμανο θα δειτε με την ΜΙΑ :wacko: ολα τα μενου!!! :lol:
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εκτός από αυτές που αναφέρετε (ειδικά jumbo!!! ) εμένα μου τη δίνουν όλες μα όλες οι διαφημίσεις της Q (ούφο είσαι κλπ) ΚΡΥΟΟΟΟΟ!
KCB
Link to comment
Share on other sites

Guest stelios nikaia

To νέο cd της Πολυξένης!

:o

Θα χορέψω για 'σένααααααα!! :blink:

Αγαπούλα μου για σένααααααα!!! :eek:

:D

 

Πολύ σουργελο το κορίτσι, πολύ σούργελο και η διαφήμιση...

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stelios nikaia ( 5 Δεκ. 2004 , 17:21)

 

To νέο cd της Πολυξένης!

:o

Θα χορέψω για 'σένααααααα!! :blink:

Αγαπούλα μου για σένααααααα!!! :eek:

:D

 

Πολύ σουργελο το κορίτσι, πολύ σούργελο και η διαφήμιση...

:cry:

 

Πόρωση η Πολυξένη και το βιντεοκλίπ! :up:

Τι γκασμαδόφατσα έχει ο τύπος στον οποίο τραγουδάει πάντως :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και το βραβείο πάει στην τελευταία άκρως εκνευριστική διαφήμιση του Γερμανού με το λακαμισμένο που εύχεται χρόνια πολλά...θέλω να το βαρέσω, αλήθεια λέω...

 

Επίσης, η δεύτερη θέση απονέμεται στον ΟΤΕ και στην διαφήμιση με τα κοριτσάκια να προσπαθούν να μας εξηγήσουν τί σημαίνει frame relay (νομίζω :Ρ, δεν καταλαβαίνεις και τί λένε).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr ( 5 Δεκ. 2004 , 20:32)

 

Και το βραβείο πάει στην τελευταία άκρως εκνευριστική διαφήμιση του Γερμανού με το λακαμισμένο που εύχεται χρόνια πολλά...θέλω να το βαρέσω, αλήθεια λέω...

 

Επίσης, η δεύτερη θέση απονέμεται στον ΟΤΕ και στην διαφήμιση με τα κοριτσάκια να προσπαθούν να μας εξηγήσουν τί σημαίνει frame relay (νομίζω :Ρ, δεν καταλαβαίνεις και τί λένε).

 

Η διαφημιση του Γερμανου οποτε την βλεπω γελαω, με την ατακα που λεει "Γιαγια Χρονια, Παππου Πολλα." :D

 

Η διαφημιση του ΟΤΕ αυτη και η αλλη με τις επιχειρησεις μου την δεινει αφανταστα. Τρελαινομαι οποτε την βλεπω :cool:

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr ( 5 Δεκ. 2004 , 20:32)

 

Και το βραβείο πάει στην τελευταία άκρως εκνευριστική διαφήμιση του Γερμανού με το λακαμισμένο που εύχεται χρόνια πολλά...θέλω να το βαρέσω, αλήθεια λέω...

 

Πραγματικα πολυ σπαστικη διαφημιση. Μου την δινει στα νευρα. Θα σπασω καμια τηλεοραση καμια μερα :whistle:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Ελεος πια με αυτην την διαφιμηση της VOVA με την Τ.V που εχει παρει τους δρομους!!!! :blink: ειναι μηπως λιγακι χαζο????
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Guest stelios nikaia
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgekap1 ( 6 Δεκ. 2004 , 16:39)

 

Ελεος πια με αυτην την διαφιμηση της VOVA με την Τ.V που εχει παρει τους δρομους!!!! :blink: ειναι μηπως λιγακι χαζο????

 

 

ΟΧΙ , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΧΑΖΟ!

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΖΟ!

 

ΚΟΙΤΑΕΙΜ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ - ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΠΡΙΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙ.

 

ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΩΡΗ (ΠΑΛΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ), ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stelios nikaia ( 6 Δεκ. 2004 , 18:50)

 

ΟΧΙ , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΧΑΖΟ!

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΖΟ!

 

ΚΟΙΤΑΕΙΜ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ - ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΠΡΙΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙ.

 

ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΩΡΗ (ΠΑΛΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ), ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ... :p

 

Ενω η προηγούμενη με τον τυπά που φώναζε "ΕΛΛΑΣ, ΕΛΛΑΣ" ή κάτι τέτοιο, ήταν εμπνευσμένη... :rolleyes: :p

Πιο έξυπνη και ευφάνταστη τη βρίσκω αυτή

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος @NGEL OF DE@TH ! ( 6 Δεκ. 2004 , 18:50)

 

Auth h ilithia diafimish pou einai ena vlammeno kai leei gelwntas: giagia XRONIA, pappou POLLA... grrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 

Άθλια!!!!!! :mad:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...