Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι καινούργιες ραδιοφωνικές των Jumbo και Jumbo Bebe. ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΗΜΑΡΤΟΝ ΣΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ!

Παραδόξως οι παλαιότερες μου άρεσαν μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά με τα Jumbo είχα άσχημη εμπειρία... Την διαφήμιση με τα βλαμμένα να τραγουδάνε κατα τις απόκριες... OMG!! Την έβαζε ΚΑΘΕ πρωί την ίδια ώρα πριν πάω σχολείο, και δυστυχώς έβαζα ραδιόφωνο/ξυπνητήρι...

 

Απ'αυτές που παίζουν τώρα, σπαστική είναι αυτή με την Καλομοίρα στα everest, όντως... Τι να πεις.

3o Λύκειο Ν. Σμύρνης Ολέ!

 

--- ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή του Jumbo τραγουδάει μήπως ο Αγαμέμνων by f.s.3? Ολόιδια είναι η φωνή του,το ίδιο σπαστική & εκνευριστική :confused:

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή του Jumbo τραγουδάει μήπως ο Αγαμέμνων by f.s.3? Ολόιδια είναι η φωνή του,το ίδιο σπαστική & εκνευριστική :confused:

 

Και γω αυτό σκέφτηκα όταν την άκουσα!

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

νόοοστιμο που είναι!!! άη λαβ έβερεστ!!! :w00t:

 

Και μη χειρότερα... :alien:

http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Οι καινούργιες ραδιοφωνικές των Jumbo και Jumbo Bebe. ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΗΜΑΡΤΟΝ ΣΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ!

Παραδόξως οι παλαιότερες μου άρεσαν μέχρι τώρα.

Δεν αντέχονται ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Ούτε τις παλαιότερες άντεχα (θυμάστε αυτές με τον "ζω ένα δράμα?"), αλλά οι φετεινές, ξεπέρασαν κάθε όριο :mad:

Link to comment
Share on other sites

palies diafhmiseis 8umaste?

me tis akseperastes atakes"kovetai me thn kardia enos marouliou"

"ksudi top-paei paei paei!!!"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντέχονται ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Ούτε τις παλαιότερες άντεχα (θυμάστε αυτές με τον "ζω ένα δράμα?"), αλλά οι φετεινές, ξεπέρασαν κάθε όριο :mad:

 

Μου φαινεται τις κανουν τοσο απαραδεκτες για να τις συζηταμε!Πραγματικα πολυ ηλιθιες διαφημισεις ολες του τζαμπο! :confused:

Link to comment
Share on other sites

kaleee mperdepsa tis diafhmiseis...

paei paei paei elege h diafhmish "krema galaktos fageee kai pou den paei..."

to kusdi top elege "nostimo ksudi gai to faghtooo einai monaxa to ksudi top!!"

opos kai na exei anohtes kai oi 2

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Γιατι,αυτη η καινουρια του Γερμανου :rolleyes: :mad: με το γερο που του δειχνουν το S700 & λεει "τελειο"?Τι αισχος ειναι αυτο παλι?Αραγε θα καταλαβουν ποτε οτι υπαρχουν κι αλλοι καταναλωτες εκτος απ'τα προβατα & τους "people have the power"? :rolleyes: Μαλλον οχι,αφου εξακολουθουν να τα κονομανε χοντρα & να μας σερβιρουν τις ηλιθιες διαφημισεις τους... :mad:
Link to comment
Share on other sites

η διαφήμιση της ΕΤΕΜ (νομίζω ότι έτσι λέγεται)που πουλάει τζάμια...

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι,αυτη η καινουρια του Γερμανου :rolleyes: :mad: με το γερο που του δειχνουν το S700 & λεει "τελειο"?Τι αισχος ειναι αυτο παλι?Αραγε θα καταλαβουν ποτε οτι υπαρχουν κι αλλοι καταναλωτες εκτος απ'τα προβατα & τους "people have the power"? :rolleyes: Μαλλον οχι,αφου εξακολουθουν να τα κονομανε χοντρα & να μας σερβιρουν τις ηλιθιες διαφημισεις τους... :mad:

Ο τύπος είναι ίσως ο παλιότερος κριτικός κινηματογράφου στην Ελλάδα, και ο πρώτος που έκανε τηλεοπτική εκπομπή για το κινηματογράφο. Αν δεν κάνω λάθος και με κάφε επιφυλαξη, ονομάζεται Μπακογιαννόπουλος. Τον σατύριζε ο Σεφερλης επειδή μιλούσε αργά, αναφέροντας τον ως Μπακουρογιαννοπουλο .

Παρόλαυτα η διαφημιση είναι αδιάφορη τελείως.

Link to comment
Share on other sites

A,γι'αυτο νομιζα οτι τον ειχα δει στην ΕΡΤ! :alien: :p Κατι μεταμεσονυκτιες κουλτουριαρικες ταινιες παρουσιαζει συνηθως... :!:
Link to comment
Share on other sites

Τη διαφήμιση δεν την έχω δει, αλλά ο Μπακογιαννόπουλος (αν είναι αυτός) είναι εξαιρετικός! Πάρα πολύ καλή ενημέρωση για τον κινηματογράφο, καλή εκφορά του λόγου και (για μένα) πολύ καλή κριτική.Είναι όντως ο παλαιότερος και δούλευε από τότε που η τηλεόραση παρουσίαζε ταινίες, όχι σκουπίδια.

Τώρα, γιατί διαφημίζει δεν-ξέρω-κι-εγώ-τι, άγνωστον.

Βρε Bayern σίγουρα είν' αυτός?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, γιατί διαφημίζει δεν-ξέρω-κι-εγώ-τι, άγνωστον.

einai polla ta lefta mpakourogianopouleeeeeeeeeee

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

kala esy sta 80 sou stamata na douleueis,xarise ola ta uparxonta sou,kane dorees ktl ktl..ftase sto shmeio na exeis apla ta pros to zein kai ela na mou peis pos nio8eis :p
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Με εκνευρίζει φοβερά η διαφήμιση για τα Gilli Diet που προσπαθούν μια ώρα να μας πείσουν οτι θα αδυνατίσουμε αλλά μάταια! :down:

Άσε αυτή με την Δημητρίου... ΧΑΛΙΙΙΙΙΙΙΙ μαύρο!! :mad:

Και αυτές οι παιδικές με κάτι κούκλες που τρώνε, πίνουν, γελάνε, ροχαλίζουν!!! Ωχ! Θα αρχίσουν τώρα όλες αυτές σε εντατικούς ρυθμούς λόγω Πάσχα! ΕΛΕΟΣ!!! :wacko: :cry: :mad:

If you think there is good in everybody, you haven't met everybody!! :devil:
Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανος ξαναχτυπαει... :p :rolleyes: :lol: νεα "αριστουργηματικη" διαφημιση με 2 τυπακους που συζητανε περι adsl:

-Θελω ταχυτητα να πεταω ρεεε...

-Και καθεσαι?Γρηγορα παρε το conn-x!

-Eφυγα!

 

Καλα,με το σωρο τις γυριζουν οι κακομοιρηδες?Και τι νοημα εχουν τοσες πολλες,αφου ολες ειναι το ιδιο γελοιες & αποκρουστικες? :mad: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανος ξαναχτυπαει... :p :rolleyes: :lol: νεα "αριστουργηματικη" διαφημιση με 2 τυπακους που συζητανε περι adsl:

-Θελω ταχυτητα να πεταω ρεεε...

-Και καθεσαι?Γρηγορα παρε το conn-x!

-Eφυγα!

 

Καλα,με το σωρο τις γυριζουν οι κακομοιρηδες?Και τι νοημα εχουν τοσες πολλες,αφου ολες ειναι το ιδιο γελοιες & αποκρουστικες? :mad: :rolleyes:

 

Απευθυνονται σε ενα κοινο σαν αυτους τους τυπους που κανουν τη διαφημηση. Τους τρεντυ γουαναμπι :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε!! Ερχεται η Λιλού. Από τα Χριστούγεννα είχε να χτυπήσει, Πάσχα τώρα, τρώει η Λιλού, μιλάει η Λιλού, κοιμάται η Λιλού, άντε να μη πω τι άλλο κάνει η Λιλού!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε!! Ερχεται η Λιλού. Από τα Χριστούγεννα είχε να χτυπήσει, Πάσχα τώρα, τρώει η Λιλού, μιλάει η Λιλού, κοιμάται η Λιλού, άντε να μη πω τι άλλο κάνει η Λιλού!!!!

 

Πριτσάκια, κακάκια, τσισάκια... :baby:

Δεν είναι κακό να τα λέμε!

 

Εδώ μερικοί γράφουν άλλα κι΄άλλα... αυτό θα τους πειράξει; ;)

 

Κλαίει , γελάει, κάνει πυρετό...

...να μαγείρευε και κανένα παστίτσιο...

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε!! Ερχεται η Λιλού. Από τα Χριστούγεννα είχε να χτυπήσει, Πάσχα τώρα, τρώει η Λιλού, μιλάει η Λιλού, κοιμάται η Λιλού, άντε να μη πω τι άλλο κάνει η Λιλού!!!!

 

Και να ’ταν μόνο η Λιλού... :confused:

Θα εμφανιστεί και η Αγαπουλίνα-Κατρουλίνα, το Γκογκο σκυλάκι μου πολύ σ’ αγαπώ (που το θυμήθηκα αυτό!), η Μπάρμπι αεροσυνοδός, η Μπάρμπι χορεύτρια, η Μπάρμπι νεράιδα, η Μπάρμπι σκιερ, η Μπαρμπι που κελαηδάει, κάνει κωλοτούμπες, ρίχνει σφαλιάρες...!!! :wacko: :blink: :cry: :wacko:

If you think there is good in everybody, you haven't met everybody!! :devil:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...