Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα την θαυματουργη μπαλα για το πλυντηριο,το pretty bra,την εξυπνη σιτα και το pretty pants η εταιρεια που χτιζει γεφυρες με τους πελατες της και οχι τοιχους,ξαναχτυπαει με ολοκαινουριο προϊον,το clever hose(εξυπνο λαστιχο κηπου).Προκειται για ενα λαστιχο το οποιο επιμυκηνεται αναλογα με την ροη του νερου.Και φυσικα συνεχιζοντας την παραδοση με καθε αγορα δινουν και δωρο το γνωστο ρολοϊ.
Link to comment
Share on other sites

Ωωωωχ βλεπω 30 μερες το Jumbo θα ψαχνει τον αγιο βασιλη! Μου φαινεται η φραση "¿dónde está santa claus?" θα γινει πιο κλισε και απο το "Last christmas i gave you my heart"! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξαναρχισε να παιζει η διαφημιση του drambuie που ποτε δεν καταλαβα τι θελει να πει.

 

Μαλλον ο διαφημιστης ειπε να δοκιμασει ενδελεχως το προϊον που θα διαφημισει, πριν φτιαξει την διαφημιση, κοινως την εφτιαξε μεθυσμενος.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντέχω άλλο Cosmote Spotify! Εντάξει, οι διαφημίσεις είναι αδιάφορες, ούτε κάτι το φανταστικό αλλά ούτε ενοχλητικές, αλλά αυτό το πράγμα που όποια εκπομπή κι αν ακούς στο ράδιο, όποια εκπομπή κι αν βλέπεις στην τηλεόραση πετάνε κι ένα "spotify" μου έχει κάνει τα νεύρα κρόσσια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Uninstall και ευχαριστίες που μου έδωσε την ευκαιρία να μάθω το grooveshark (αν και αυτό έχει την εφαρμογή με πληρωμή αλλά στο web είναι δωρεαν

 

 

Edit εντάξει σε λίγο off topic το σχόλιο αλλά είδα το πιο πάνω και δεν άντεξα καθώς συμφωνώ απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οι καινουριες του Κοτσοβολου για τις εκπτωσεις, που επαναλαμβανουν συνεχεια τις ιδιες λεξεις και φρασεις.Αισχος!

http://www.youtube.com/watch?v=4pydu4JlqDo&list=PLWJCPtO4i2fvSOJB8qwFw2JeqegYUM2Ss&feature=share&index=1

Link to comment
Share on other sites

Αυτές του Πλαίσιο...:mad::mad:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Οι καινουριες του Κοτσοβολου για τις εκπτωσεις, που επαναλαμβανουν συνεχεια τις ιδιες λεξεις και φρασεις.Αισχος!

http://www.youtube.com/watch?v=4pydu4JlqDo&list=PLWJCPtO4i2fvSOJB8qwFw2JeqegYUM2Ss&feature=share&index=1

 

Αίσχος αίσχος αίσχος!

Είδα χθες την πιο πρόσφατη, με δυο φίλους που μιλάνε κι έμεινα με το ακατοίκητο βλέμμα της αγελάδας. Έχασα τα μισά μου εγκεφαλικά κύτταρα. Αρνούμαι να πιστέψω ότι κάποιος διαφημιστής σκέφτηκε αυτό το πράγμα. Όχι. Μάλλον ο Κωτσόβολος μάζεψε 2 τυχαίους από το δρόμο και τους είπε "Γυρνάμε τώρα διαφήμιση, πείτε ό,τι σας έρθει στο μυαλό". :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αίσχος αίσχος αίσχος!

Είδα χθες την πιο πρόσφατη, με δυο φίλους που μιλάνε κι έμεινα με το ακατοίκητο βλέμμα της αγελάδας. Έχασα τα μισά μου εγκεφαλικά κύτταρα. Αρνούμαι να πιστέψω ότι κάποιος διαφημιστής σκέφτηκε αυτό το πράγμα. Όχι. Μάλλον ο Κωτσόβολος μάζεψε 2 τυχαίους από το δρόμο και τους είπε "Γυρνάμε τώρα διαφήμιση, πείτε ό,τι σας έρθει στο μυαλό". :confused:

 

Παντως αυτου του ειδους η σκηνοθεσια ειναι στυλ Γιαννη Οικονομιδη!! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

η παρακάτω διαφήμιση για την ακρίβεια μου την δίνει στον εγκέφαλο....
Δεν αντέχω αυτόν τον τύπο Έλληνα που παριστάνει ο τύπος.... Ας μην αναλύσω περισσότερα, γιατί θα φάω μπαν!
Link to comment
Share on other sites

η παρακάτω διαφήμιση για την ακρίβεια μου την δίνει στον εγκέφαλο....
Δεν αντέχω αυτόν τον τύπο Έλληνα που παριστάνει ο τύπος.... Ας μην αναλύσω περισσότερα, γιατί θα φάω μπαν!

 

Αφού σε λλλλλέω....δεν παίζεται!:D:X

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τη συγκεκριμένη διαφήμιση μάλλον είναι το ίδιο το προϊόν...

Υ.γ. Αν το μήνυμά μου προκαλεί πρόβλημα στο forum, παρακαλώ να αφαιρεθεί.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αφού σε λλλλλέω....δεν παίζεται!:D:X

 

:wacko: είναι τρομερό ε! μέχρι και το ποστ σου μου την "έδωσε"! Πωπω, φαντάσου πόσο τελικά την σιχαίνομαι την διαφήμιση!

seranata, πολύ ενδιαφέρον δεν το ήξερα, αν και δεν νομίζω ότι είχα πιθανότητες να γίνω καταναλωτής τους εύκολα !

Link to comment
Share on other sites

Η διαφημιση της cosmote που ειναι ενας τυπος στο Gagarin και λεει "ελα ρε μαααν".... δεν παλευεται!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον γέρο στο θερμαινομενο υποστρωμα που τον πετυχανε; Ουτε σε επιθεωρηση Σεφερλή να επαιζε.
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Γενικως οι διαφημισεις των εταιριων κινητης.

Κακο σημα,τραγικο 3G,και σε αντιθεση πανακριβες χρεωσεις.

Aντι να ξοδευουνε σε ψευτικες διαφημισεις,ας κοιταξουνε να βελτιωθουνε.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

η παρακάτω διαφήμιση για την ακρίβεια μου την δίνει στον εγκέφαλο....
Δεν αντέχω αυτόν τον τύπο Έλληνα που παριστάνει ο τύπος.... Ας μην αναλύσω περισσότερα, γιατί θα φάω μπαν!

 

Ο τύπος της διαφήμισης είναι ο Θεσσαλονικιός που έχει βγάλει κάτι ωραία βιντεάκια στο παρελθόν.

Όπως αυτό

Και αυτό

 

Είναι ωραίος πάντως.

Link to comment
Share on other sites

η παρακάτω διαφήμιση για την ακρίβεια μου την δίνει στον εγκέφαλο....
Δεν αντέχω αυτόν τον τύπο Έλληνα που παριστάνει ο τύπος.... Ας μην αναλύσω περισσότερα, γιατί θα φάω μπαν!

 

Τι δεν καταλαβαίνεις; Ο εν λόγω καρντασάκος παντελονιάζει τα ωραία του φραγκάκια για να σου διαφημίσει εν γνώσει του αλλαντικά με αλογάκι. Πού το παράξενο; :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον γέρο στο θερμαινομενο υποστρωμα που τον πετυχανε; Ουτε σε επιθεωρηση Σεφερλή να επαιζε.

 

Εχω πεσει κατω απ'τα γελια μ'αυτον τον τσιβδο γερο που γραφει κι απο διπλα "Αληθινη μαρτυρια".Μα καλα που πηγαν και τον βρηκαν????:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα που πηγαν και τον βρηκαν????:lol::lol::lol:

 

Στο νοσοκομείο!!:lol::lol::lol::lol:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αυτες οι καινούριες της hol, λες και χρειάζεται να πεις όλο αυτο το λογύδριο για να βάλεις κάποιον στη θέση του.
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι καινούριες της hol, λες και χρειάζεται να πεις όλο αυτο το λογύδριο για να βάλεις κάποιον στη θέση του.

 

Λες αυτή με το ταξί εε;; Αν λες αυτή, όντως ΤΡΑΓΙΚΗ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Οι νέες της Vodafone

 

Φεύγει ένα σκοινί κρεμάλας και αντί για αυτοκτονία έχει έναν τύπο που λέει : κρεμάω κούνιες !

 

Προφανής προσπάθεια να αποσυνδέσουνε τον απαγχονισμό - "αυτοκτονία" του δυσμοιρου τεχνικού Τσαλικίδη απο την εταιρία

 

Σε δεύτερο πλάνο μια τυπισσα που φαίνεται να τσιπάρει αδέσποτο σκυλάκι για να το "σώσει"

 

Οποίος κατάλαβε κατάλαβε ...

Link to comment
Share on other sites

Aυτή του Ρουβα με τα πατατάκια τι είναι τέλως παντων μου τσίτωσαν τα νεύρα για ακόμη μια φορά.Έρχεται και το Πάσχα και οι διαφημισεις του jumbo το τι βλακεια θα δείξει φέτος με κάνουν ακόμα χειρότερα:mad:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Aυτή του Ρουβα με τα πατατάκια τι είναι τέλως παντων μου τσίτωσαν τα νεύρα για ακόμη μια φορά.Έρχεται και το Πάσχα και οι διαφημισεις του jumbo το τι βλακεια θα δείξει φέτος με κάνουν ακόμα χειρότερα:mad:

 

Ελπιζω μονο να μην βαλουν παλι την περσινη ηλιθιοτητα με την Στανιση.Μου εχει προκαλεσει ψυχικο τραυμα.Και μονο που ακουω την φραση "στα μπουτια" με πιανει κριση πανικου:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...