Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο τυπος που διαφήμιζε περσι το ιnsect repeller εμφανίστηκε ξανα και διαφημίζει μια έξυπνη σήτα! τον πέτυχα στο mega σήμερα το πρωί και για να μη χαλάμε τα έθιμα, δώρο και το ρολογακι όπως στο pretty bra!:lol:

 

Να σκεφτώ...μιση ωρα διαφήμιση;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω το νόημα των διαφημίσεων του Nes. Ειδικά αυτή με το πλοίο, μακράν η χειρότερη.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλες διαφημισεις , αλλα αυτη που με εκνευριζει τελευταια ειναι αυτη του Κρις Κρις..

Που τραγουδαει ενας πατερας με ενα γιο "κρις κρις , στην ψωμιερα κρις κρις.."

 

Δεεεν μπορω..Μου σπαει τα νευρα..:lol:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλες διαφημισεις , αλλα αυτη που με εκνευριζει τελευταια ειναι αυτη του Κρις Κρις..

Που τραγουδαει ενας πατερας με ενα γιο "κρις κρις , στην ψωμιερα κρις κρις.."

 

Δεεεν μπορω..Μου σπαει τα νευρα..:lol:

 

Αυτος ο πατερας ειναι ο Φανης Μουρατιδης.Αφου γινονται ελαχιστες σειρες στα καναλια,οι ηθοποιοι πλεον καταντανε να διαφημιζουν ψωμια για να βγαλουν το ψωμι τους.

Εμενα με εκνευριζει το trailer που παιζει στο mega για την χιλιοπαιγμενη ταινια "η γαλαζια λιμνη" με το τραγουδι "σαν ναυαγοι" του Νινο να παιζει απο πανω.Δεν φτανει που ξαναπροβαλλουν για πολλοστη φορα μια χιλιοπαιγμενη παμπαλαια ταινια του 1980 και μαλιστα στο prime-time :down:,προσπαθουν να κανουν και promotion με ελληνικο τραγουδι.

Link to comment
Share on other sites

αυτή της anytime με το τρακάρισμα και τα μπλε μάτια μακράν η ποιο άκυρη διαφημιση

 

Εν το μεταξυ,ενω το αμαξι δεν εχει παθει ουτε γρατζουνια απ'το τρακαρισμα , ζητανε αυτοκινητο αντικαταστασης και ερχεται και γερανος.Σε αλλη μια παρομοια διαφημιση (επισεις ασφαλιστικης εταιρειας νομιζω,εκει που ενας τυπος κοιταει αλλου και τρακαρει πανω στον μπροστινο του)γινεται ακριβως το αντιθετο.Ενω σπανε προφυλακτηρες και τα αμαξια στραπατσαρονται,φευγει σαν να μην συνεβη τιποτα,εφοσον ειναι ασφαλισμενος στην ταδε εταιρεια.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλες διαφημισεις , αλλα αυτη που με εκνευριζει τελευταια ειναι αυτη του Κρις Κρις..

Που τραγουδαει ενας πατερας με ενα γιο "κρις κρις , στην ψωμιερα κρις κρις.."

 

Δεεεν μπορω..Μου σπαει τα νευρα..:lol:

 

Γιατί η άλλη; Με το "τυλιχτό" το τοστ; Εκείνο το ψωμάκι που διπλώνει μόνο του και όλοι τραγουδάνε εκστασιασμένοι μια διασκευή τραγουδιού...:eek: Τόσο απαράδεκτες που κοντεύω να σταματήσω να τρώω τοστ. :lol:

 

Και η ραδιοφωνική του Jumbo, το "Χάπι Jumbo" έχει αρχίσει να με κουράζει.

Στο γυμναστήριο βάζουν ράδιο και πώς τα καταφέρνω και πάω πάντα την ώρα των διαφημίσεων. Είσαι στο διάδρομο, ψάχνεις να ακούσεις λίγο ανεβαστική μουσική για να σου δώσει ρυθμό και ακούς το χάπι Jumbo, μακροβούτι στη χαρά. :mad: Μου κολλάει κάθε φορά και το τραγουδάω από μέσα μου ως το βράδυ. :X Χθες παρατήρησα ότι παθαίνουν το ίδιο οι περισσότεροι εκεί μέσα, λίγες μέρες ακόμα και θα γίνουμε η χορωδία του Jumbo. :wacko:

 

Επίσης με σκοτώνει η άλλη ραδιοφωνική, με το παιδάκι που ήθελε να ζωγραφίσει τη μεγαλύτερη καρδιά του κόσμου για τη μαμά του και έκανε το πάτωμα χάλια. Τράπεζα Πειραιώς αν δεν απατώμαι, και της τα έχω και μαζεμένα. Μου γυρνάνε τα μάτια όταν την ακούω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ξέρω, και γι' αυτό σας είπα ότι αυτοί οι διαφημιστές και οι εταιρείες, που ξέρουμε και υπάρχουν σήμερα, είναι υπεύθυνοι για την πτώση των ελληνικών media, και γι' αυτό, μήπως θα πρέπει να γίνει εδώ και τώρα, μία κάθαρση για να τελειώνουμε;

Δεν φταινε μονο η διαφημιστες για τον ξεπεσμο των ελληνικων media αλλα η προχειροτητα και η κακη ποιοτητα προγραμματος απο ολα τα καναλια και ιδιαιτερα απο τον alpha με πανηλιθιες εκπομπες τυπου δεστε τους,μενεγακη,οικογενειακες ιστοριες που για να παρακουλουθει καποιος τις συγκεκρειμενες εκπομπες πρεπει να εχει iq το πολυ επιπεδου ραδικιου.Αλλα καλυτερα μην ξεφευγουμε απο το θεμα μας που ειναι οι βλακωδεις διαφημισεις.

Γιατί η άλλη; Με το "τυλιχτό" το τοστ; Εκείνο το ψωμάκι που διπλώνει μόνο του και όλοι τραγουδάνε εκστασιασμένοι μια διασκευή τραγουδιού...:eek: Τόσο απαράδεκτες που κοντεύω να σταματήσω να τρώω τοστ. :lol:

 

Και η ραδιοφωνική του Jumbo, το "Χάπι Jumbo" έχει αρχίσει να με κουράζει.

Στο γυμναστήριο βάζουν ράδιο και πώς τα καταφέρνω και πάω πάντα την ώρα των διαφημίσεων. Είσαι στο διάδρομο, ψάχνεις να ακούσεις λίγο ανεβαστική μουσική για να σου δώσει ρυθμό και ακούς το χάπι Jumbo, μακροβούτι στη χαρά. :mad: Μου κολλάει κάθε φορά και το τραγουδάω από μέσα μου ως το βράδυ. :X Χθες παρατήρησα ότι παθαίνουν το ίδιο οι περισσότεροι εκεί μέσα, λίγες μέρες ακόμα και θα γίνουμε η χορωδία του Jumbo. :wacko:

 

Αυτο με το διπλωτο ψωμι (φωλιες νομιζω λεγεται) που τραγουδανε ολοι γεματοι χαρα για ενα ψωμι ειναι τερμα εκνευριστικο,οπως και ολες οι παρομοιες διαφημισεις με "χαρουμενα" τραγουδακια για ψωμια,φρυγανιες(ποιος μπορει να ξεχασει εκεινους τους τρισαθλιους που τραγουδουσαν για τις φρυγανιες παπαδοπουλου:angry::kill:,μου ερχοταν να πυροβολησω την τηλεοραση),χυμους,αναψυκτικα κ.τ.λ. που εκτος απο εκνευριστικες ειναι και κιτς και θυμιζουν αθλιες διαφημισεις των 80s(τοτε που τα διαφημιστικα τραγουδια και τζινγκλακια ηταν της μοδας).

Το χαπι jumbo εχει καταντησει εκνευριστικο γιατι παιζεται συνεχεια και απ'ολους τους σταθμους αλλα τουλαχιστον ειναι λιγοτερο σπαστικο απο την προηγουμενη καλοκαιρινη διαφημισω των jumbo που επαιζε στις αρχες του καλοκαιριου.

Link to comment
Share on other sites

με εκνευριζει η διαφημιση των public .με στην αρχη ενα σκ εμμμ παιδακι:p να λεει στην γιαγ εμμ μαμα του:p για τις χαρες του σαμσουνγκ κινητου και να βαλει και facebook:X και μετα ενας γερος να λεει στην <μαμα> τι κανεις απ το κινητο check in??:X κατι τετιο.Και να ακολουθουν οι υπεροχες εκπτωσεις των public:X

φυσικα οταν τα σιντι μου τα πουλας 20 ευρω τα ντιβιντι 100 ευρω τα κιν 599 μερικα που στο σκρουτζ και αλλα μαγαζια εχει πεσει η τιμη τους,απ αυτους θα αγορασω κινητο.

Και επειδη στο παρελθον συχναζα πολλες φορες στο hmv του λονδινου για αυτους που το ξερουν το δισκαδικο. και ηταν σαν το public τουλαχιστον δεν επαιζαν αυτες οι τραγικες τιμες...αλλα ελλαδα ειναι εδω τι περιμενεις..

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Του Nescafé φραπε ειναι πραγματικα αθλιες,ιδιαιτερα η τελευταια.Μου εχει περασει απ'το μυαλο να σταματησω να αγοραζω nes μεχρι να σταματησοουν οι πανηλιθιες διαφημισεις.
Link to comment
Share on other sites

Η νεα της cosmote για το 4G και την Ελληνίδα κόρνα σας αρέσει; εγω την βρίσκω καλη και ας μεει ψέματα η cosmote για το 4G
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Και ο ξεπεσμός στις διαφημίσεις εταιρειών κινητής συνεχίζει ακάθεκτος. Νέο κρούσμα η διαφήμιση της βοντα για την άχρηστη υπηρεσία "νέο smartphone κάθε χρόνο". Πολύς χαμός για κάτι τόσο άχρηστο. Και μας έχουν σπάσει τα νεύρα που τη βάζουν κάθε πέντε λεπτά. Έλεος με την ηλιθιότητα λέμε... :chair: :knife:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω κάποιος να μου εξηγήσει αυτή την νέα διαφήμιση με το 11888.. Τρέχει ο ένας κι ο άλλος τον κυνηγάει με το γιαούρτι.. Στάσου γιαούρτι κτλ (από το γνωστό "στάσου μυγδαλα"), τι σχέση έχει με την υπηρεσία?? Δεν το 'χω καθόλου.. Εννοείται και είναι εμετικη
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω κάποιος να μου εξηγήσει αυτή την νέα διαφήμιση με το 11888.. Τρέχει ο ένας κι ο άλλος τον κυνηγάει με το γιαούρτι.. Στάσου γιαούρτι κτλ (από το γνωστό "στάσου μυγδαλα"), τι σχέση έχει με την υπηρεσία?? Δεν το 'χω καθόλου.. Εννοείται και είναι εμετικη

 

Αυτή μάλλον είναι η πιο επιτυχημένη διαφήμιση της καμπάνιας. Άντε να δούμε και την επόμενη βερσιόν, όπου ο μπάρμπας τον προλαβαίνει το Λιανό και τον γιαουρτώνει τελικά και παίρνουμε εμείς οι υπόλοιποι την εκδίκηση μας απ' την κακογουστιά που μας ταΐζουν καθημερινά και το 11880 και όλοι τους.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:shoot::rocket::kill: Δεν την αντέχω άλλο!!!!!!! :shoot::rocket::kill:

http://www.youtube.com/watch?v=8p8M3CbsgbE

 

+1000 :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:shoot::rocket::kill: Δεν την αντέχω άλλο!!!!!!! :shoot::rocket::kill:

http://www.youtube.com/watch?v=8p8M3CbsgbE

 

Μαζί σου και εγώωωωω. Θέλω να σκοτώσω με μπαζούκας τον τύπο που μιλάει..

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη μάνα που κυνηγάει τον μαμάκια γιο της για να τον ποτίσει το χυμό και να τον πιει "όλο, όλο, όλο!!!", ακόμα κι όταν είναι ο έρμος με το τούμπανο το έτερο ήμισυ, ποιος θα της φέρει το χυμό καπέλο να ησυχάσουμε; :knife:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έξυπνη σιτα!

Επειδή έχω τηλεόραση πάντα ανοιχτή εδώ που δουλεύω, ο τύπος μου χει κάνει το κεφάλι νταούλι!

 

Η χειρότερη ίσως διαφήμιση της τελευταίας 5ετιας

me > you
Link to comment
Share on other sites

Έξυπνη σιτα!

Επειδή έχω τηλεόραση πάντα ανοιχτή εδώ που δουλεύω, ο τύπος μου χει κάνει το κεφάλι νταούλι!

 

Η χειρότερη ίσως διαφήμιση της τελευταίας 5ετιας

 

Η οποία αν ψάξεις στο eBay έχει 6 λίρες!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτή με τη συτα τον τελευταίο καιρό αλλά κι αυτή με τον τσαμπα. Στην αρχή είχε πλάκα αλλά την έχω βαρεθεί συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

Έξυπνη σιτα!

Επειδή έχω τηλεόραση πάντα ανοιχτή εδώ που δουλεύω, ο τύπος μου χει κάνει το κεφάλι νταούλι!

 

Η χειρότερη ίσως διαφήμιση της τελευταίας 5ετιας

 

Υπηρχαν και χειροτερες του ιδιου στυλ οπως π.χ. το pretty bra τον χειμωνα και η περσινη, και καλα "μαγικη" μπαλα για το πλυντηριο που υποτιθεται οτι την βαζεις στον καδο και καταργεις το απορρυπαντικο.Αμα θες να την αποφυγεις,απεφυγε το mega και το Σκαϊ.Αυτα τα 2 καναλια το δειχνουν συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Το σκαι την εχει αλλαξει και λιγο. Αρχίζει με έκτακτο ανακοινωθέν για τον ιο του δυτικού Νηλου
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...