Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πήγε φίλος μου στα jumbo να κοιτάξει και που ήθελε και φεύγοντας έγιναν το cd με το τραγούδι.

Μου είπε ότι έλεγε αλήθεια και δεν είναι κανένας "παπατζης"

 

@alexaso

Ισχύει ότι μέσα από τους διαφημίσεις τους δεν λένε τι έχουν.

Ολόκληρο σπιτικό φτιάχνεις

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Σιχαμα το Τζαμπο καρακιτσαριο οπως παντα

Εγω δεν μπορω να βλεπω και τις μουμιες γερους της Voda να κανουνε φιλακια

σα να βλεπω θριλερ

Link to comment
Share on other sites

Σιχαμα το Τζαμπο καρακιτσαριο οπως παντα

Εγω δεν μπορω να βλεπω και τις μουμιες γερους της Voda να κανουνε φιλακια

σα να βλεπω θριλερ

 

Ναι αυτή η καινούργια λες. Πω πω. Χάλια

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αυτή με τους γέρους της Voda. Εντάξει παιδιά, πρέπει να υπάρχει και ένα όριο. Είναι αντιαισθητικό...
Link to comment
Share on other sites

@alexasso νομίζω ταιριάζει η φράση * η φτηνια τρώει τον μπάρα * σε αυτό που λες.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Σιχαμα το Τζαμπο καρακιτσαριο οπως παντα

Εγω δεν μπορω να βλεπω και τις μουμιες γερους της Voda να κανουνε φιλακια

σα να βλεπω θριλερ

 

Ναι αυτή η καινούργια λες. Πω πω. Χάλια

 

Αυτή με τους γέρους της Voda. Εντάξει παιδιά, πρέπει να υπάρχει και ένα όριο. Είναι αντιαισθητικό...

 

Μην τα παραλέμε. Μούμιες οι ηλικιωμένοι; Μήπως όλος ο κόσμος και όλες οι ηλικίες δεν έχουν δικαίωμα στον έρωτα; Μη γράφουμε πράγματα που αγγίζουν τα πορεία του κοινωνικού ρατσισμού. Σε λίγο θα πούμε ότι ούτε οι χοντροί ούτε οι άσχημοι έχουν δικαίωμα να ερωτεύονται. Συγνώμη που δεν είναι όλος ο κόσμος γεμάτος 20-25χρονα μοντέλα. Μην ξεχνάμε ότι κι εμείς στην ηλικία αυτή θα φτάσουμε, και δε θα θέλουμε να μας αποκαλούν μούμιες. Να βουτάμε λιγάκι το μυαλό στην γλώσσα πριν πούμε ή γράψουμε κάτι που εγγυημένα θα προσβάλει ολόκληρες ομάδες του πληθυσμού. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

μόνιμα έλεος αυτο το Jumbo, σταθερή αξία σε ότι χειρότερο στην διαφήμιση.

 

η διαφήμιση της Voda παιδιά είναι φοβερή και συγκινιτική (τουλάχιστον για μένα)

Link to comment
Share on other sites

Μην τα παραλέμε. Μούμιες οι ηλικιωμένοι; Μήπως όλος ο κόσμος και όλες οι ηλικίες δεν έχουν δικαίωμα στον έρωτα; Μη γράφουμε πράγματα που αγγίζουν τα πορεία του κοινωνικού ρατσισμού. Σε λίγο θα πούμε ότι ούτε οι χοντροί ούτε οι άσχημοι έχουν δικαίωμα να ερωτεύονται. Συγνώμη που δεν είναι όλος ο κόσμος γεμάτος 20-25χρονα μοντέλα. Μην ξεχνάμε ότι κι εμείς στην ηλικία αυτή θα φτάσουμε, και δε θα θέλουμε να μας αποκαλούν μούμιες. Να βουτάμε λιγάκι το μυαλό στην γλώσσα πριν πούμε ή γράψουμε κάτι που εγγυημένα θα προσβάλει ολόκληρες ομάδες του πληθυσμού. ;)

 

 

 

 

Δεν θεωρώ ότι είναι μουμιες και αηδιαστικό. Δεν είπα κάτι τέτοιο:)

 

 

μόνιμα έλεος αυτο το Jumbo, σταθερή αξία σε ότι χειρότερο στην διαφήμιση.

 

η διαφήμιση της Voda παιδιά είναι φοβερή και συγκινιτική (τουλάχιστον για μένα)

Guys Ναι συμφωνώ αλλά θα μπορούσαν στην ηλικία αυτή να προσεγγίσουν διαφορετικά το θέμα. Ένας περιπατος του ζευγαριού στην θάλασσα θα ήταν πολυ καλύτερο. Οχι γιατί αηδιαζω , αλλα γιατί λίγα ηλικιωμενα ζευγάρια το κάνουν αυτό.

Εμένα γιαυτό δεν μου αρέσει. Η διαφήμιση καλη είναι σαν νόημα. Με χαλαει το τελος.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρώ ότι είναι μουμιες και αηδιαστικό. Δεν είπα κάτι τέτοιο:)

 

 

 

Guys Ναι συμφωνώ αλλά θα μπορούσαν στην ηλικία αυτή να προσεγγίσουν διαφορετικά το θέμα. Ένας περιπατος του ζευγαριού στην θάλασσα θα ήταν πολυ καλύτερο. Οχι γιατί αηδιαζω , αλλα γιατί λίγα ηλικιωμενα ζευγάρια το κάνουν αυτό.

Εμένα γιαυτό δεν μου αρέσει. Η διαφήμιση καλη είναι σαν νόημα. Με χαλαει το τελος.

 

στοχεύει στο ότι μένεις με αυτούς που αγαπάς για μιά ζωή, με το ίδιο σθένος και πάθος. τουλάχιστον εγώ έτσι την κατάλαβα την διαφήμιση. βέβαια αυτό δεν έχει καμία σχέση με τους παρόχους κινητής , μιας και είναι της Voda, μιας κι εκεί τα γεγονότα αλλάζουν κάθε τρεις και λίγο και απλά πας εκεί που σε συμφαίρει.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, της vodafone την βρισκω συγκινητικη και πρωτοτυπη.Δειχνει ενα ερωτευμενο ζευγαρι που παραμενει ερωτευμενο μεχρι τα γεραματα.Δεν δειχνει κατι κακο.

Οσο για τα jumbo, εγω συνηθως παω οταν ψαχνω κατι συγκεκρειμενο(π.χ. για στολιδια-φωτακια τα Χριστουγεννα), ασχετο αν παρασυρομαι μετα και περνω μαζι και αχρηστα φτηνα μπιχλιμπιδια. Επισεις εκτος απο αξεσουαρ για το σπιτι και παιχνιδια εχει και ειδη βιβλιοπωλειου σε πολυ χαμηλες τιμες. Οταν χριαζομαι τετοια ειδη, προτιμω να τα παρω απο τα jumbo παρα απο συνοικιακο βιβλιοπωλειο που θα εχει τα ιδια αρκετα ακριβοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας απ' τις διαφημίσεις προϊόντων στις διαφημίσεις εκπομπών, έλεος με το βομβαρδισμό από διαφημιστικά σφηνάκια του Ράδιο Αρβύλα. Το ίδιο και το ίδιο κλιπάκι παίζει όλη τη βδομάδα, μάθαμε τα λόγια πλέον. Πάω στοίχημα ότι αν αθροίσεις τα κλιπάκια, συνολικά ξεπερνούν σε διάρκεια την ίδια την εκπομπή.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ αλλά θα μπορούσαν στην ηλικία αυτή να προσεγγίσουν διαφορετικά το θέμα. Ένας περιπατος του ζευγαριού στην θάλασσα θα ήταν πολυ καλύτερο. Οχι γιατί αηδιαζω , αλλα γιατί λίγα ηλικιωμενα ζευγάρια το κάνουν αυτό.

Εμένα γιαυτό δεν μου αρέσει. Η διαφήμιση καλη είναι σαν νόημα. Με χαλαει το τελος.

 

 

Σωστο αυτο εννοω κι εγω

Αλλο η διαφημιση και αλλο η πραγματικη ζωη

Αλλα και παλι και στη ζωη αν δεις 2 γεροντια σε ενα παρκο να χαιδολογιουνται θα σου φανει περιεργο και καπως

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, απ' τις λίγες διαφημίσεις που δεν ενοχλούν ορισμένους, είναι αυτές που συνεχίζουν και παίζουν ανελλιπώς στα κανάλια, και αφορούν τις δύο εταιρίες-"διαμάντια" στο χωριό των αλλαντικών: Υφαντής και Νίκας. Και φυσικά στα κανάλια ούτε λόγος, αφού είναι πολλά τα λεφτά από τις διαφημίσεις. Μας ταΐζουν κρέας από αλογάκι κανονικότατα, και δεν κουνιέται φύλλο.

 

http://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/290683/dna-alogoy-se-nikas-kai-yfantis

 

http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=265722

 

http://www.kentrinews.gr/politics/item/1128-κρέας-αλόγου-σε-υφαντή-νίκα-και-χούτο

 

http://www.newsnow.gr/article/386805/Efet-kreas-alogou-se-proionta-yfantis-kai-nikas---diavaste-ti-nea-lista.html

 

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26510&subid=2&pubid=113013538

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση της vodafone είναι εξαιρετική και αδικείται να αναφέρεται στο παρόν θέμα( σαφώς είναι σεβαστές όλες οι θέσεις).

Για να επιστρέψω στο θέμα, όσο πάνε και χειροτερεύουν οι διαφημίσεις του 11888... Έχω πεθυμήσει τον τύπο με τους αριθμούς!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

 

Guys Ναι συμφωνώ αλλά θα μπορούσαν στην ηλικία αυτή να προσεγγίσουν διαφορετικά το θέμα. Ένας περιπατος του ζευγαριού στην θάλασσα θα ήταν πολυ καλύτερο. Οχι γιατί αηδιαζω , αλλα γιατί λίγα ηλικιωμενα ζευγάρια το κάνουν αυτό.

Εμένα γιαυτό δεν μου αρέσει. Η διαφήμιση καλη είναι σαν νόημα. Με χαλαει το τελος.

Αυτο ειναι και το ιδιαιτερο της διαφημισης,οτι παρα την ηλικια παραμενουν ερωτευμενοι οπως τον πρωτο καιρο.

Πηγαίνοντας απ' τις διαφημίσεις προϊόντων στις διαφημίσεις εκπομπών, έλεος με το βομβαρδισμό από διαφημιστικά σφηνάκια του Ράδιο Αρβύλα. Το ίδιο και το ίδιο κλιπάκι παίζει όλη τη βδομάδα, μάθαμε τα λόγια πλέον. Πάω στοίχημα ότι αν αθροίσεις τα κλιπάκια, συνολικά ξεπερνούν σε διάρκεια την ίδια την εκπομπή.

Οχι ολη την εβδομαδα αλλα εδω και 2 μηνες σχεδον παιζουν τα ιδια 2 κλιπακια και δεν τα εχουν αλλαξει καθολου.Κατανταει βαρετο και τα αποσπασματα που παιζουν στο τρεϊλερ ειναι πλεον παμπαλαια.Ακομη και βιντεακια με τα οποια γελασα πολυ οταν τα πρωτοειδα στην εκπομπη,η συνεχης προβολη τους στα τρεϊλερ για τοσον καιρο με εχει κανει να τα σιχαθω.Ιδιαιτερα αυτο με τα σκουπιδια στο διαστημα,εχω βαρεθει μεχρι αηδιας να το βλεπω.Μα καλα τοσο δυσκολο τους ειναι να φτιαχνουν καινουριο τρεϊλερ καθε εβδομαδα με αποσπασματα απο τα πιο προσφατα επεισοδια ,οπως γινεται με ολες τις υπολοιπες ζωντανες εκπομπες?

Link to comment
Share on other sites

@alexasso νομίζω ταιριάζει η φράση * η φτηνια τρώει τον μπάρα * σε αυτό που λες.

 

το εγραψες πολυ σωστα neutral

Link to comment
Share on other sites

Κι εκεί που νόμιζα ότι δεν υπάρχει χειρότερο από Jumbo σήμερα άκουσα και το full version στο ραδιόφωνο..

Je-sus!!! :eek:

Link to comment
Share on other sites

Μην τα παραλέμε. Μούμιες οι ηλικιωμένοι; Μήπως όλος ο κόσμος και όλες οι ηλικίες δεν έχουν δικαίωμα στον έρωτα; Μη γράφουμε πράγματα που αγγίζουν τα πορεία του κοινωνικού ρατσισμού. Σε λίγο θα πούμε ότι ούτε οι χοντροί ούτε οι άσχημοι έχουν δικαίωμα να ερωτεύονται. Συγνώμη που δεν είναι όλος ο κόσμος γεμάτος 20-25χρονα μοντέλα. Μην ξεχνάμε ότι κι εμείς στην ηλικία αυτή θα φτάσουμε, και δε θα θέλουμε να μας αποκαλούν μούμιες. Να βουτάμε λιγάκι το μυαλό στην γλώσσα πριν πούμε ή γράψουμε κάτι που εγγυημένα θα προσβάλει ολόκληρες ομάδες του πληθυσμού. ;)

 

Δε βλέπω να έγραψα κάτι για μούμιες οπότε γιατί παρέθεσες και το δικό μου σχόλιο σε όλο αυτό; Για μένα η διαφήμιση είναι αντιαισθητική. Βλέπουμε τι γράφει ο άλλος πριν σχολιάσουμε..

Link to comment
Share on other sites

Οχι ολη την εβδομαδα αλλα εδω και 2 μηνες σχεδον παιζουν τα ιδια 2 κλιπακια και δεν τα εχουν αλλαξει καθολου.Κατανταει βαρετο και τα αποσπασματα που παιζουν στο τρεϊλερ ειναι πλεον παμπαλαια.Ακομη και βιντεακια με τα οποια γελασα πολυ οταν τα πρωτοειδα στην εκπομπη,η συνεχης προβολη τους στα τρεϊλερ για τοσον καιρο με εχει κανει να τα σιχαθω.Ιδιαιτερα αυτο με τα σκουπιδια στο διαστημα,εχω βαρεθει μεχρι αηδιας να το βλεπω.Μα καλα τοσο δυσκολο τους ειναι να φτιαχνουν καινουριο τρεϊλερ καθε εβδομαδα με αποσπασματα απο τα πιο προσφατα επεισοδια ,οπως γινεται με ολες τις υπολοιπες ζωντανες εκπομπες?

Δεν έχεις καταλάβει ότι βαριέται που ζει ο άνθρωπος; Δε βλέπει την ώρα να σταματήσουν οι εκπομπές για καλοκαίρι και να πάει στο μαγαζί του στη Χαλκιδική, να χρεώνει καμιά 15άρα ευρώπουλα το ποτό, τώρα που κι επίσημα ανήκει στο κλαμπ των φιλανθρώπων (επ' ευκαιρίας του ταξιδιού του στην Αφρική).

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλα το οτι βαριεται ο Κανακης ειναι δεδομενο,ομως δεν ειναι δικαιολογια για να παιζει το ιδιο τρεϊλερ εδω και 2 μηνες,αφου τα τρεϊλερ δεν τα φτιαχνει ο ιδιος αλλα το τμημα τρεϊλερ του ant1 που ουσιαστικα κανει μια συρραφη απο διαφορα αποσπασματα απο τις καλυτερες στιγμες της εκπομπης.Αφου καθε εβδομαδα εχουν εκπομπη,γιατι να μην ανανεωνεται και το τρεϊλερ με καινουρια αποσπασματα?Στις υπολοιπες εκπομπες πως βγαζουν καινουρια τρεϊλερ καθε εβδομαδα?
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω να έγραψα κάτι για μούμιες οπότε γιατί παρέθεσες και το δικό μου σχόλιο σε όλο αυτό; Για μένα η διαφήμιση είναι αντιαισθητική. Βλέπουμε τι γράφει ο άλλος πριν σχολιάσουμε..

 

να μεγαλώσεις κι εσύ με το καλό, και να είσαι ερωτευμένος, και να σου λένε οι μικρότεροι πως είναι αντιαισθητικό αυτό που κάνεις. αυτά που δεν θέλεις να σου κάνουν μην τα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλα το οτι βαριεται ο Κανακης ειναι δεδομενο,ομως δεν ειναι δικαιολογια για να παιζει το ιδιο τρεϊλερ εδω και 2 μηνες,αφου τα τρεϊλερ δεν τα φτιαχνει ο ιδιος αλλα το τμημα τρεϊλερ του ant1 που ουσιαστικα κανει μια συρραφη απο διαφορα αποσπασματα απο τις καλυτερες στιγμες της εκπομπης.Αφου καθε εβδομαδα εχουν εκπομπη,γιατι να μην ανανεωνεται και το τρεϊλερ με καινουρια αποσπασματα?Στις υπολοιπες εκπομπες πως βγαζουν καινουρια τρεϊλερ καθε εβδομαδα?

 

Γιατί η σχέση του Κανάκη και των εκάστοτε εκπομπών του με το κανάλι είναι ιδιότυπη. Όταν είναι κολλητός με το διεθυντή προγράμματος και περνάνε καλοκαίρια μαζί, τα πίνουν και παίζουν και ρακέτες μαζί, λογικό είναι να είναι πιο "χαλλλαρός" με την εργασιακή του σχέση με το κανάλι και τις υποχρεώσεις του.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

να μεγαλώσεις κι εσύ με το καλό, και να είσαι ερωτευμένος, και να σου λένε οι μικρότεροι πως είναι αντιαισθητικό αυτό που κάνεις. αυτά που δεν θέλεις να σου κάνουν μην τα κάνεις.

 

Σπίτι μου θα κάνω ότι κάνω σε αυτή την ηλικία και δε θα τα κάνω και διαφημίσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...