Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας αρέσει η νεα της Vodafone με τον τυπα που εχει πάει στο συνεργείο το βανακι;

Το χειρότερο σημείο ειναι η ατακα "...το λαδακι να το βάλεις στη σαλααααταα"

 

Πλακα εχει αυτο ρε συ.Γελασα πολυ οταν το ειδα πρωτη φορα.Του whats'up δεν την αντεχω καθολου.Αυτη η ψευτο-ραπ μουσικη ειναι τερμα ενοχλητικη και εκνευριστικη και δεν ξερω γιατι αλλα εμενα με αγχωνει κιολας.Και το βαζουν συνεχεια σε καθε διαλυμα του Ραδιο αρβυλα και του Καψε το σεναριο και αναγκαζομαι συνεχεια να αλλαζω καναλι εκεινη την ωρα.Ελπιζω να σταματησει να προβαλλεται συντομα γιατι τα νευρα μου εχουν γινει κροσια με την κ#λοδιαφημιση τους.

Link to comment
Share on other sites

Σας αρέσει η νεα της Vodafone με τον τυπα που εχει πάει στο συνεργείο το βανακι;

Το χειρότερο σημείο ειναι η ατακα "...το λαδακι να το βάλεις στη σαλααααταα"

 

Απαπαπαπαπαπα! Εγώ δεν την αντέχω καθόλου. Εκεί στο "Φορμάν να του κάνεις, Ctrl Alt Delete" νιώθω τον εγκέφαλό μου να ουρλιάζει. Ίσως επειδή έχω τραύμα, 8 format σε 6 μέρες αλλά και πάλι... είναι κι άσχημος... μπρρρρρ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτες του pretty bra γινονται ολο και πιο μεγαλες σε διαρκεια ή ειναι η ιδεα μου; Και παιζουν ολο και πιο συχνα και σε ολο και περισσοτερες ζωνες.

 

Φαντασου τι αφραγκια πεφτει στα καναλια. Σε αλλες εποχες ουτε το τηλεαστυ δεν θα καταδεχοταν να παιζει τοσο μεγαλες διαφημισεις τοσο συχνα. Τουλαχιστον οχι τη μερα.

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι είναι χορηγός της εκπομπής το Pretty Bra (και λοιπές διαφημίσεις του ίδιου εισαγωγέα) και άρα παίζουν δωρεάν...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτες του pretty bra γινονται ολο και πιο μεγαλες σε διαρκεια ή ειναι η ιδεα μου. Και παιζουν ολο και πιο συχνα και σε ολο και περισσοτερες ζωνες.

 

Φαντασου τι αφραγκια πεφτει στα καναλια. Σε αλλες εποχες ουτε το τηλεαστυ δεν θα καταδεχοταν να παιζει τοσο μεγαλες διαφημισεις τοσο συχνα. Τουλαχιστον οχι τη μερα.

 

χαχαχαχαχαχαχα...λιώνωωω!!!

πόσο δίκιο έχεις!

Link to comment
Share on other sites

το τρευερ του ραδιο αρβυλα εντελως χαζο αυτο με την σατηρικη εκπομπη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Πλακα εχει αυτο ρε συ.Γελασα πολυ οταν το ειδα πρωτη φορα.Του whats'up δεν την αντεχω καθολου.Αυτη η ψευτο-ραπ μουσικη ειναι τερμα ενοχλητικη και εκνευριστικη και δεν ξερω γιατι αλλα εμενα με αγχωνει κιολας.Και το βαζουν συνεχεια σε καθε διαλυμα του Ραδιο αρβυλα και του Καψε το σεναριο και αναγκαζομαι συνεχεια να αλλαζω καναλι εκεινη την ωρα.Ελπιζω να σταματησει να προβαλλεται συντομα γιατι τα νευρα μου εχουν γινει κροσια με την κ#λοδιαφημιση τους.

 

Αυτες του pretty bra γινονται ολο και πιο μεγαλες σε διαρκεια ή ειναι η ιδεα μου; Και παιζουν ολο και πιο συχνα και σε ολο και περισσοτερες ζωνες.

 

Φαντασου τι αφραγκια πεφτει στα καναλια. Σε αλλες εποχες ουτε το τηλεαστυ δεν θα καταδεχοταν να παιζει τοσο μεγαλες διαφημισεις τοσο συχνα. Τουλαχιστον οχι τη μερα.

 

Πείτε τααα! Και οι δύο απλά τραγικές..

Link to comment
Share on other sites

το τρευερ του ραδιο αρβυλα εντελως χαζο αυτο με την σατηρικη εκπομπη

μεγαλη βλακεια...εκτος αν ο βλακας ειμαι εγω που δεν την καταλαβαινω :O

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

το τρευερ του ραδιο αρβυλα εντελως χαζο αυτο με την σατηρικη εκπομπη

 

μεγαλη βλακεια...εκτος αν ο βλακας ειμαι εγω που δεν την καταλαβαινω :O

Να υποθεσω οτι δεν παρακουλουθειτε την εκπομπη ε?Το τρεϊλερ ειναι παρωδια αυτων των διαφημισεων

http://www.youtube.com/watch?v=WW-f42TqFyg

 

http://www.youtube.com/watch?v=_5qZnbNpUSI

οι οποιες ειναι πραγματικες διαφημισεις που εχουν παιξει σε τοπικα καναλια της Θεσσαλονικης και ειπαν οι ραδιο αρβυλα να φτιαξουν μια παρομοια για πλακα.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι δεν παρακουλουθειτε την εκπομπη ε?Το τρεϊλερ ειναι παρωδια αυτων των διαφημισεων.

 

Ν' αγιάσει το χέρι σου! Όταν είδα το σποτ του Αρβύλα αμέσως θυμήθηκα όλες τις διαφημίσεις που έχω δει στα μικρά τοπικά κανάλια αλλά δεν ήξερα ποιον ακριβώς διακωμωδούν. Άλλο ένα μυστήριο λύθηκε, ευχαριστώ! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το τρευερ του ραδιο αρβυλα εντελως χαζο αυτο με την σατηρικη εκπομπη

 

Εγώ το βρίσκω επιτυχημένο. Δεν ήξερα γιατί το έκαναν και είχα υποθέσει ότι το'χε φτιάξει κάποιος τηλεθεατής, αλλά μόνο με το "τουρουρουρουρου" που κάνει ο τύπος (που είναι η μουσική που πέφτει στο τέλος των διαφημίσεων του σταθμού) στο τέλος, κλαίω από τα γέλια.

Link to comment
Share on other sites

Η καινουρια του Ζαγορι. Οτι ανοησια έρχεται στο κεφαλι του καθε διαφημιστή γινεται σποτάκι
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Η καινουρια του Ζαγορι. Οτι ανοησια έρχεται στο κεφαλι του καθε διαφημιστή γινεται σποτάκι

 

Πολυ ακυρη εκει που βγαινουν απ'τα ποτηρια κατι ανθρωπακια απο νερο.Εχει λιγο γελιο αλλα το ολο concept ειναι εντελως καμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αυτο το pretty bra που παιζει συνεχεια στο mega και στο ΣΚΑΪ εχει αρχισει να μου την δινει πολυ στα νευρα.Και κραταει και εναν αιωνα η διαφημιση.Την πετυχαινω,αλλαζω καναλι για να την αποφυγω και μετα απο αρκετη ωρα επιστρεφω στο προηγουμενο καναλι και δεν εχει τελειωσει ακομα:angry:.Επισεις κατι σπαστικες που βαζει ο ant1 και ο alpha τα μεσημερια για κατι σεντονια και σετ κρεβατοκαμαρας,επισεις κρατανε παρα πολυ ωρα.Πριν λιγα χρονια τετοιες διαφημισεις επαιζαν μονο σε κατι παρακμιακα καναλια.Τωρα με την βαθια διαφημιστικη κριση εχουν ξεπεσει και τα μεγαλα.Σε λιγο καιρο προβλεπω ο ant1,το mega και ολα τα γνωστα καναλια να κανουν ζωνη τηλεμαρκετινγκ 10:00-17:00,οπως εχουν τα τοπικα καναλια, προκειμενου να ξεπληρωσουν τα κοστη του προγραμματος τους.
Link to comment
Share on other sites

Μία καινούρια διαφήμιση, ομολογώ δε θυμάμαι το προϊόν, με έναν τύπο που είναι στο μπαρμπέρη και διαβάζει στην εφημερίδα τα προνόμια... κάρτα είναι; ασφάλεια ζωής είναι; Κι οι άλλοι πελάτες γελάνε τόσο ψεύτικα. Και καλά αυτοί ξέρουν αυτά τα προνόμια, αυτός δεν τα ήξερε, και γελάνε που τώρα τα έμαθε.

Ήταν τόσο γελοίο που το έβλεπα με επιστημονικό ενδιαφέρον: μπορεί να γίνει πιο γελοίο; Υπάρχει ένα όριο στη βλακεία ή είναι άπειρη;:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως, όσον αφορά και τις διαφημίσεις τηλεμάρκετινγκ, αφού δεν διαφημίζονται και τόσες εταιρείες, έχουν κλείσει και αρκετές γνωστές διαφημιστικές λόγω της κρίσης, όπως και ένα μεγάλο κανάλι που όλοι γνωρίζουμε.

 

Να πω την αληθεια,μου εχουν λειψει λιγο οι διαφημισεις κατι ακυρων βιβλιων και cd στο alter.Ηταν αρκετα cult.Ποιος μπορει να ξεχασει τις διαφημισεις των βιβλιων "Για ποιον ειναι τα δακρυα Σιμονη","Μετρημενα κουκια","10 ετων διαζευγμενη","Οι σωστες τροφες ειναι φαρμακα","Η τροφη σου το φαρμακο σου","Σταματα να γερνας" κ.α.,αλλα και τα cd του Σταθη Δρογωση,του Μιχαλη Εμιρλη,του Δημητρη Μητσοτακη,των παιδικων συγκροτηματων candy girls και jives αλλα και των "αστεριων" του je'taime(φερτε το πριονι κ.τ.λ.)

 

Εν πάσει περιπτώσει, τί έχετε να πείτε γι' αυτές τις 2 διαφημίσεις:

Οποιος σκεφτηκε την 2η ειναι πραγματικα για τα σιδερα.Περισσοτερο δυσφημιση ειναι για το γιαουρτι παρα διαφημιση.Τελικα υπηρχαν απο παλια αθλιες διαφημισεις.

 

Υπάρχει ένα όριο στη βλακεία ή είναι άπειρη;:mad:

Μαλλον απειρη ειναι,το εχει πει και ο einstein.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κλιματιστικά - Μπαταρίες αυτοκινήτων "ΓΡΗΓΟΡΗΣ".

Εν των μεταξύ βλέπετε το ποστ που έγραψα προχθές;

 

Σου έχει γίνει επανειλημμένα ενημέρωση για τα συνεχόμενα μηνύματα... απαγορεύονται.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να προσέχεις τις εκφράσεις σου, εδώ είναι forum και όχι καφενείο.

 

Τέλος ο δεύτερος λογαριασμός σου αποκλείστηκε μιας και δεν επιτρέπεται η ύπαρξη ξεχωριστών λογαριασμών από το ίδιο πρόσωπο.

 

Η μη συμμόρφωση βάσει των κανονισμών θα επιφέρει και τις ανάλογες κυρώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μολις ειδα οτι επέστρεψε το αρκουδάκι του υφαντή στις οθόνες.

Μάλλον δεν επερναν πολλοί λογο dna αλόγων κλπ και ειπαν να την ξανά βγάλουν

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, με τον τρόπο που γράφεις και προσπαθείς να κάνεις αισθητή την παρουσία σου ξεπερνάς και τη χειρότερη διαφήμιση...:down:

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

@akaravas , γιατί δεν κανεις ενα μηνυμα με ολες τις παραθεσεις απο το να μας βγαζεις τα ματια κάνοντας νεο μηνυμα απαντώντας στο καθε ενα ?

 

Και για το πρασινο αρκουδακι οκ το ειπες μια φορα , μην το επαναλαμβανεις συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μολις ειδα οτι επέστρεψε το αρκουδάκι του υφαντή στις οθόνες.

Μάλλον δεν επερναν πολλοί λογο dna αλόγων κλπ και ειπαν να την ξανά βγάλουν

 

Ωχ!Θα μας ζαλισουν παλι με την χαζοπρασινη γλιτσα τους.Μεχρι τωρα τελευταια το πετυχαινα μονο στο nickelodeon.Σημερα το ειδα και στον ant1,αρα δυστυχως επεστρεψε σε ολα τα καναλια.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ηλιθια η καινουρια της wind που παιζει συχνα-πυκνα με τον τυπο που δεν τον παιρνουν στον παραδεισο επειδη ηταν αμαρτια που πληρωνε ακριβα τους λογαριασμους του τηλεφωνου.Επισεις σημερα ειδα στο mega μια διαφημιση αλβανικου κοματος για τις επερχομενες αλβανικες εκλογες.Απο που κι ως που προβαλλονται πολιτικες διαφημισεις ξενου κοματος σε ελληνικα καναλια?
Link to comment
Share on other sites

Αμα πληρωσεις στα καναλια οτι διαφήμιση θες βάζεις , αυτο για το Αλβανικο κόμμα προφανώς και υπάρχουν πολλοί Αλβανοι στην Ελλαδα και προσπαθουν να μαζεψουν ψηφους για τις εκλογες τους
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ο τυπος που διαφήμιζε περσι το ιnsect repeller εμφανίστηκε ξανα και διαφημίζει μια έξυπνη σήτα! τον πέτυχα στο mega σήμερα το πρωί και για να μη χαλάμε τα έθιμα, δώρο και το ρολογακι όπως στο pretty bra!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...