Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εισαι σιγουρος?Μηπως ξεχασες την αντιστοιχη περσινη(χωρις τζαμπο να ζησωωωωωω δεν μπορω ουτε ωραααααααα)?

 

"Στα μπούτια, στα μπούτια!!!..."

"Κατερινάκιιιιιι, πετσούλαααα!!!..."

:p :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα ειχα την "τυχη" να ακουσω και την ραδιοφωνικη του jumbo για το Πασχα που ξεκιναει με τον εξεις αριστουργηματικο διαλογο:

-Αδυνατον,αδυνατον!

-Τι επαθες?

-Εψαξα τον κ*λο τς' κοτας και δεν βρηκα αυγο

-Μηπως εψαξες τον κοκορα?

:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Ο διαφημιστής (ή καλύτερα η ομάδα διαφημιστών) που σκέφτηκε τις διαφημίσεις του Jumbo είναι πολύ μπροστά για την Ελλάδα... Βγάζοντας τόσο σπαστικές διαφημίσεις (όχι δεν είναι άσχημες, είναι αηδιαστικές και σπαστικές) απλά κάνει το όνομα "Jumbo" να ακούγεται πολλές μα πολλές φορές κυρίως σε social media (ρίξτε μια ματιά στο twitter) αλλά και σε άρθρα / blogs / φόρουμ (καλή ώρα), περισσότερο από κάθε άλλη εταιρία στον κλάδο που μπορεί να ανταγωνιστεί τα Jumbo...

 

Κάτι αντίστοιχο είχαν κάνει στον Άλφα με τις "Οικογενειακές Ιστορίες"... Είχαν φτιάξει κάτι τόσο άσχημο και τραγικό που προκαλούσε το ενδιαφέρον και την τηλεθέαση....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί στο παρελθόν τα jumbo έβγαζαν εκπληκτικές και πολύ χιουμοριστικές διαφημίσεις...
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί στο παρελθόν τα jumbo έβγαζαν εκπληκτικές και πολύ χιουμοριστικές διαφημίσεις...

 

 

Ναι ε;;; Ποτε ; Δεν μου έρχεται κάτι στο μυαλό...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε;;; Ποτε ; Δεν μου έρχεται κάτι στο μυαλό...

 

Υπήρχε μία ραδιοφωνική, κάπου στο 2000 που όταν την άκουσα στο αυτοκίνητο, γέλασα τόσο δυνατά που τρόμαξα τον μηχανόβιο δίπλα μου στο φανάρι. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε μία ραδιοφωνική, κάπου στο 2000 που όταν την άκουσα στο αυτοκίνητο, γέλασα τόσο δυνατά που τρόμαξα τον μηχανόβιο δίπλα μου στο φανάρι. :p

 

Σε ποια αναφερεσαι?Δωσε καμια λεπτομερεια(ηταν για Πασχα,καλοκαιρι,Χριστουγεννα ή κατι αλλο,τι διαλογους και τζιγκλακια ειχε στο περιπου) μηπως την βρουμε στο youtube.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε;;; Ποτε ; Δεν μου έρχεται κάτι στο μυαλό...

 

Παρακολουθήστε το "Jumbo καρναβαλιστή" στο YouTube

Jumbo καρναβαλιστή:

 

Παρακολουθήστε το "Jumbo διαφήμιση "Τρόμπα" με Ιμισκούμπρια" στο YouTube

Jumbo διαφήμιση "Τρόμπα" με Ιμισκούμπρια:

 

Παρακολουθήστε το "Jumbo Γερμανική διαφήμιση" στο YouTube

Jumbo Γερμανική διαφήμιση:

 

Παρακολουθήστε το "Ζηταω Jumbo στο Γουανταλκιβίρ" στο YouTube

Ζηταω Jumbo στο Γουανταλκιβίρ:

 

Παρακολουθήστε το "Jumbo - Κοτοπουλακια 2 θεσεων ?" στο YouTube

Jumbo - Κοτοπουλακια 2 θεσεων ?:

 

 

Αυτά τα λίγα, και είναι και αλλά πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια αναφερεσαι?Δωσε καμια λεπτομερεια(ηταν για Πασχα,καλοκαιρι,Χριστουγεννα ή κατι αλλο,τι διαλογους και τζιγκλακια ειχε στο περιπου) μηπως την βρουμε στο youtube.

 

 

Ενδέχεται να μην είναι και τόσο αστείο, απλά ήταν η περίσταση (πήγαινα να δω τον φίλο μου στην πρώτη του άδεια από το στρατό). :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθήστε το "Jumbo καρναβαλιστή" στο YouTube

Jumbo καρναβαλιστή:

 

Παρακολουθήστε το "Jumbo διαφήμιση "Τρόμπα" με Ιμισκούμπρια" στο YouTube

Jumbo διαφήμιση "Τρόμπα" με Ιμισκούμπρια:

 

Παρακολουθήστε το "Jumbo Γερμανική διαφήμιση" στο YouTube

Jumbo Γερμανική διαφήμιση:

 

Παρακολουθήστε το "Ζηταω Jumbo στο Γουανταλκιβίρ" στο YouTube

Ζηταω Jumbo στο Γουανταλκιβίρ:

 

Παρακολουθήστε το "Jumbo - Κοτοπουλακια 2 θεσεων ?" στο YouTube

Jumbo - Κοτοπουλακια 2 θεσεων ?:

 

 

Αυτά τα λίγα, και είναι και αλλά πολλά.

 

Η πρώτη και τρίτη ξεχώρισαν αρκετά, έβγαλαν λίγο γέλιο είναι αλήθεια. :)

Cry of the Nazgul!

Galaxy 4- / - / - iPad Mini Retina

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτο το jumbo εχει βαλει στοιχημα να μας εκνευρισει οσο περισσοτερο μπορει.Μολις ειδα στον ant1 καινουρια πασχαλινη διαφημιση του jumbo με το πρασινο βρωμοαρκουδο του υφαντη.Απ'οτι φαινεται στο διαφημιστικο τμημα του jumbo εχουν ξεμεινει απο ηλιθιες ιδεες και αρχιζουν να κλεβουν και απο αλλες εταιρειες.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το jumbo εχει βαλει στοιχημα να μας εκνευρισει οσο περισσοτερο μπορει.Μολις ειδα στον ant1 καινουρια πασχαλινη διαφημιση του jumbo με το πρασινο βρωμοαρκουδο του υφαντη.Απ'οτι φαινεται στο διαφημιστικο τμημα του jumbo εχουν ξεμεινει απο ηλιθιες ιδεες και αρχιζουν να κλεβουν και απο αλλες εταιρειες.

 

Πετυχημένο concept ολα τα παιδιάκια χοροπηδάνε οταν ακούσουν τον ρυθμό, τι να πω. :down:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το jumbo εχει βαλει στοιχημα να μας εκνευρισει οσο περισσοτερο μπορει.Μολις ειδα στον ant1 καινουρια πασχαλινη διαφημιση του jumbo με το πρασινο βρωμοαρκουδο του υφαντη.Απ'οτι φαινεται στο διαφημιστικο τμημα του jumbo εχουν ξεμεινει απο ηλιθιες ιδεες και αρχιζουν να κλεβουν και απο αλλες εταιρειες.
κοιτα απ το περσυνο εκτρωμα νομιζω ειναι λιγο καλυτερο αυτη τη φορα :lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

κοιτα απ το περσυνο εκτρωμα νομιζω ειναι λιγο καλυτερο αυτη τη φορα :lol:

 

Κι από το φετινό "Σφάχ' τη τώρα σφάχ' τη". Ήταν τόσο μεγάλη η διαφορά "ποιότητας" που το απόλαυσα το πρασιναρκουδάκι. :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αυτόν τον βλάχο που μιλάει σαν καθυστερημένος και διαφημίζει το έξυπνο λάστιχο που τον βρήκαν??

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ τις νέες διαφημίσεις της Vodafone, κοροϊδία.

 

"Έχουμε το καλύτερο σήμα, ακόμα κ στα υπόγεια, το μαρτυρούν όλοι οι συνδρομητές μας".

 

Εγώ εργάζομαι σε ισόγειο στο κέντρο της Αθήνας και έχω το σήμα που βλέπεται..

 

http://i58.tinypic.com/2j4aqvs.jpg

me > you
Link to comment
Share on other sites

Αμ το άλλο; Δύο εταιρίες (Cosmote και Vodafone) έβγαλαν ταυτόχρονα διαφήμιση που έχουν το πιο δυνατό σήμα, όχι επειδή το λένε αυτοί, αλλά επειδή το λένε οι πελάτες τους. Και οι δύο έχουν και συγκριτικό πινακάκι με τους δύο επόμενους μεγάλους παρόχους που αποδεικνύει την υπεροχή τους.

Σοβαρά, νομίζουν ακόμα ότι είμαστε στο 1980 που άμα το έλεγε η τηλεόραση ήταν αλήθεια; :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια εχει βγει μια καινουρια σπαστικη διαφημιση που διαφημιζει(αν και περισσοτερο το δυσφημιζει παρα το διαφημιζει) το νεο διαδικτυακο καναλι του ant1,με μια ιμιτασιον-Λουκα που ουρλιαζει με ακρως εκνευριστικη φωνη "Μην μπειτε στο netwix(το ονομα του διαδικτυακου καναλιου που "διαφημιζουν"),θα δαιμονιστειτε".Μπορω να πω οτι πετυχε τον στοχο της.Και να ειχα σκοπο να μπω στο netwix, τωρα δεν προκειται να μπω.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια εχει βγει μια καινουρια σπαστικη διαφημιση που διαφημιζει(αν και περισσοτερο το δυσφημιζει παρα το διαφημιζει) το νεο διαδικτυακο καναλι του ant1,με μια ιμιτασιον-Λουκα που ουρλιαζει με ακρως εκνευριστικη φωνη "Μην μπειτε στο netwix(το ονομα του διαδικτυακου καναλιου που "διαφημιζουν"),θα δαιμονιστειτε".Μπορω να πω οτι πετυχε τον στοχο της.Και να ειχα σκοπο να μπω στο netwix, τωρα δεν προκειται να μπω.

 

Την είδα κι εγώ. Δεν έχω λόγια.... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε πάλι η έξυπνη σιτα..

Θα μας πρίξει τις μπάλες μέχρι Οκτώβρη, ετοιμαστείτε..

 

Με εναν άλλο κύριο που φαίνεται οτι διαβάζει και τα λόγια χαχαχα αλλα δεν ειναι αυτο. Έχει μια χάρη αυτός οταν μας δείχνει πψς δουλεύει η σιτα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Την είδα κι εγώ. Δεν έχω λόγια.... :mad:

 

Θα διαφωνήσω, πετυχημένη στον στόχο της. Σε κάνει να θες να πας στο netwix έτσι και αλλιώς. Μιλάω προσωπικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η διαφήμιση της Vodafone για την χορηγία με την Ελλάδα.

Ωραίο concept αυτό που δεν μου αρέσει ειναι οτι απο το 2004 και μετα δεν εγινε καο τίποτα φοβερό. Το μόνο που ενέπνευσε αυτή η ομάδα ήταν κάτι κλαρινογαμπρους που παίζουν στα τοπικά πρωταθλήματα. Ο αθλητισμός απο το κακό στο χειρότερο πάει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά τα τζάμπο ξαναχτυπούν με καλοκαιρινή διαφήμιση. Αυτή τη φορά εξαγοράστηκε ο Μπίγαλης:

hττp://www.youtube.com/watch?v=duM_XpR2l4E

 

Δεν εξηγείται αλλιώς, έχουν βαλθεί να αναστήσουν όλους "πεθαμένους" τέως σταρ. :down:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...