Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι τα Χριστούγεννα θες να πεις, αν και οι χριστουγεννιάτικες κάτι λένε, δεν είναι τόσο άθλιες. ;)

 

Ελάτε, μην τρελλαθώ οι χριστουγεννιάτικες του Jumbo είναι θεικές οι περισσότερες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε, μην τρελλαθώ οι χριστουγεννιάτικες του Jumbo είναι θεικές οι περισσότερες. ;)

Σαν το ιστορικό jumbo το βρακάκι δεν έχει.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αυτή της Jumbo πόσο ακόμα θα παίζεται; Δεν υπάρχει νομοθετική πρόβλεψη για προστασία του κοινού απο υπερβολική έκθεση σε ελλεϊνή μουσική τύπου Στανίση; Δηλαδή αν το Jumbo στην επόμενη διαφήμιση αποφασίσει να βάλει Nicki Minaj, θα μπορέσουν να το κάνουν έτσι απλά; :worry:
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Αυτή της Jumbo πόσο ακόμα θα παίζεται; Δεν υπάρχει νομοθετική πρόβλεψη για προστασία του κοινού απο υπερβολική έκθεση σε ελλεϊνή μουσική τύπου Στανίση; Δηλαδή αν το Jumbo στην επόμενη διαφήμιση αποφασίσει να βάλει Nikki Minaj, θα μπορέσουν να το κάνουν έτσι απλά; :worry:

 

Απ' την Σκύλλα στην Χάρυβδη δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν γουστάρω την διαφήμισή πού τραγούδα ο πιτσιρικάς για το επόμενό γύφτοtalent show...kid και καλά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ. Ρε παιδιά πόσο ακόμα δηλαδή. Γενικότερα πόσα πληρώνει και παίζει όλη μέρα αυτό το σίχαμα η στανιση
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το θλιβερό παιδικό the voice, για το οποίο την γνώμη μου εκφράζει απόλυτα ο Dave grohl (ψάξτε δείτε τι είχε πει για αυτά τα show), με εντυπωσίασε η γελοιότητα του Juro Pro. Πιο σπαστική διαφήμιση λίγες φορές έχω δει.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι βγηκε διαφημιση για το παιδικο the voice, αλλα η διαφημιση για το music school εχει γινει κουραστικη. Δεν μπορω να τον ακουω αλλο να τραγουδαει
Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι βγηκε διαφημιση για το παιδικο the voice, αλλα η διαφημιση για το music school εχει γινει κουραστικη. Δεν μπορω να τον ακουω αλλο να τραγουδαει

Αυτό εννοεί ο φίλος. Και εγώ αυτή ξέρω και σιχαίνομαι. Ειδικά τα πρόσωπα των κριτών που μένουν έκπληκτοι.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοεί ο φίλος. Και εγώ αυτή ξέρω και σιχαίνομαι. Ειδικά τα πρόσωπα των κριτών που μένουν έκπληκτοι.
και το λεει και χαλια:lol: επισης μου τη σπαει τις Praktiker που και καλα μια τυπισσα κοιταει σαν χαζο τις τιμες και εκπλησεται :(,και φυσικα η στανιση περνει και παλι για φετος το γκραμι :lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

:kill:Έρχονται νέα έξυπνα προϊόντα.....

:kill:

Αφυγραντηρες γιουρο προ... Οχι άλλο κάρβουνο....

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ. Ρε παιδιά πόσο ακόμα δηλαδή. Γενικότερα πόσα πληρώνει και παίζει όλη μέρα αυτό το σίχαμα η στανιση

http://allaksogolies.gr/wp-content/uploads/2014/09/%CF%80%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%BF%CF%81%CF%86%CE%B7-%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B1%CF%83-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%B7.jpg

 

Σαν πιθηκανθρωπο την εβαψαν. ευτυχως τη σταματησαν

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το *****μωρο που τραγουδάει το αν μου τηλεφωνούσες, θεε μου... Και οι φιλοι μου λενε οτι εχει φωνη... Καλά ντάξει της Στανίση είναι απίστευτη, έχω σταματήσει να ανοίγω τηλεόραση μη την πετύχω Edited by impreza_sti
Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το παιδικό talent show κι εμένα με έχει φέρει στα όριά μου. Φωνάζω όπου κι αν είμαι "Κλείστε την τηλεόραση ή έστω τον ήχο" και με κοιτούν με απορία: "Μα τόσο μικρό παιδάκι και να τραγουδάει έτσι;". Όχι, λυπάμαι, όσο καλό κι αν είναι για την ηλικία του, παραμένει παράφωνο κι εντελώς ενοχλητικό. Κι εχθές πέτυχα δεύτερο σποτ με περισσότερες παραφωνίες. Μας περιμένει ένας δύσκολος χειμώνας, αδέλφια μου!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το παιδικό talent show κι εμένα με έχει φέρει στα όριά μου. Φωνάζω όπου κι αν είμαι "Κλείστε την τηλεόραση ή έστω τον ήχο" και με κοιτούν με απορία: "Μα τόσο μικρό παιδάκι και να τραγουδάει έτσι;". Όχι, λυπάμαι, όσο καλό κι αν είναι για την ηλικία του, παραμένει παράφωνο κι εντελώς ενοχλητικό. Κι εχθές πέτυχα δεύτερο σποτ με περισσότερες παραφωνίες. Μας περιμένει ένας δύσκολος χειμώνας, αδέλφια μου!

Και οι κριτές ακόμα είναι βλάκες. Αντιδράνε τόσο χαζά.. Του στυλ "Τι γλυκό παιδάκι!! Τραγουδάει κιόλας!!"

 

Καλά που υπάρχει το ιντερνετ και κατεβάζουμε καμιά σειρά, επιλογής μας.

Link to comment
Share on other sites

Μας περιμένει ένας δύσκολος χειμώνας, αδέλφια μου!

Μόνο όσους συνεχίζουν να υποβάλουν τον εαυτό τους στο μαρτύριο να βλέπουν τηλεόραση. Ευτυχώς το άθλημα το έκοψα και βρήκα την υγειά μου. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα κι εγώ απορώ γιατί βλέπει ακόμα ο κόσμος τηλεόραση, ειδικά τα μέλη του myphone που υποτίθεται πως είναι και τεχνολογικά προηγμένα. Τελευταία φορά που είδα τηλεόραση ήταν πριν 6-7 χρόνια που ήταν της μόδας η Αννίτα Πάνια και τα ταλέντα που παρουσίαζε (Katman, Βας βας κλπ). Από τότε που έμαθα τα torrents, τις σειρές, τις ταινίες και τα anime δεν την ξανακούμπησα την τηλεόραση.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για αυτό με τα παιδάκια. Είναι τέρμα λάθος. Όσο γλυκουλι και να είναι το κοριτσάκι έχει μια φωνή.....θεέ μου σχωραμε (που λέει και η μάνα μου)

Σκέφτομαι όλα τα σκουπίδια που βρίσκονται στην tv ανίδεοι άνθρωποι που κάνουν τα πάντα για τα λεφτά και ξενερωνω όταν κατεβαίνω από το σπίτι μου και συνανθρώποι μου τρώνε από τα σκουπίδια. Το πάω αλλού αλλά τα μεσημέρια για να με πάρει ο ύπνος βάζω και βλέπω αυτά τα τυπακια στην τηλεόραση

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που λέτε ότι έχετε να ανοίξετε τηλεόραση 7 χρόνια, γίνεται να έχετε άποψη;

 

Η τηλεόραση την προηγούμενη σεζόν ήταν για μένα ένας κάδος που ξεχείλιζε από ξενόφερτα σκουπίδια, φέτος απλά δεν ξεχειλίζει και έχουμε ελληνικές προσπάθειες. Χαζές βέβαια, αλλά κάτι κινείται.

 

Η τηλεόραση δεν κόβεται.. Υπάρχουν τορρεντς κλπ κλπ, αλλά η γιαγιά μου και η θεια Μαρίκα δεν ξέρουν από τεχνολογία, θα δουν δραματικό τούρκικο και χαριτωμένα παιδάκια που τραγουδάνε..

Link to comment
Share on other sites

Οι διαχρονικά μακράν χειρότερες, γελοίες και κιτς διαφημίσεις στην τηλεόραση είναι αυτές των σαμπουάν!

Μιλάμε για τραγικές όλες εδώ και 25 τουλάχιστον χρόνια που θυμάμαι λόγω ηλικίας!

Η ντροπή των διαφημιστικών εταιριών είναι όλες..... βάλτε στο youtube να δείτε μερικές να γελάσετε :-)

Link to comment
Share on other sites

Οι διαχρονικά μακράν χειρότερες, γελοίες και κιτς διαφημίσεις στην τηλεόραση είναι αυτές των σαμπουάν!

Μιλάμε για τραγικές όλες εδώ και 25 τουλάχιστον χρόνια που θυμάμαι λόγω ηλικίας!

Η ντροπή των διαφημιστικών εταιριών είναι όλες..... βάλτε στο youtube να δείτε μερικές να γελάσετε :-)

 

Οντως,το αποκορυφωμα του κιτς ολες οι διαφημισεις των σαμπουαν ειτε των 80s ειτε των 90s ειτε οι συνχρονες.Δειτε εδω να γελασετε:

https://www.youtube.com/watch?v=bnPF755kYrg

Ουτε την μαρκα δεν ξερουν να προφερουν.Ακου χεντ ΚΑΙ σολντερς :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οι διαχρονικά μακράν χειρότερες, γελοίες και κιτς διαφημίσεις στην τηλεόραση είναι αυτές των σαμπουάν!

Μιλάμε για τραγικές όλες εδώ και 25 τουλάχιστον χρόνια που θυμάμαι λόγω ηλικίας!

Η ντροπή των διαφημιστικών εταιριών είναι όλες..... βάλτε στο youtube να δείτε μερικές να γελάσετε :-)

 

Πριν καμια 15αρια+ χρονια η Fa εδειχνε και στηθος, με χαρα περιμεναμε να τις δουμε ως μικρα παιδια!:p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε και δίδυμο διαφημίσεων του Molto croissant, μία με Φιλιππίδη, μία με Μπέζο. Κακόγουστη όσο πάει, για τα δικά μου γούστα.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

μου την δινουν τα νεα τρειλερ του μεγκα.το πρωτο ειναι φυσικα το music for kids οταν βλεπω τα παιδακια να προσπαθουν να τραγουδησουν χατζηγιαννη και τους κριτες να εκστασιαζονται λες και ακουνε πρωτη φορα ενα σκ εμμ εννοω παιδακι να τραγουδαει,,,με πιανει μια ......σκοτωδυνη:lol:

και φυσικα οι σειρες του καναλιου δε πανε πισω.τελιως αντιγραφη απο αμερικανικα ιδιως το bucket challenge που κανουν στο μοντερνα οικογενεια.μονο αστειο δεν ειναι αυτο που βλεπω

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...