Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν λες τη καινούργια που μετράει τις μέρες αντίστροφα, εμένα δε με χάλασε. Δεν είχε λόγια και ήταν κάπως καλόγουστη μπορώ να πω!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το μοναδικό πράγμα που αξίζει σε ό,τι αφορά τα Jumbo είναι οι χριστουγεννιάτικες διαφημίσεις τους. Είναι άδικο να τις βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι με τις υπόλοιπες που δικαίως κράζουμε όλο το χρόνο. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όντως καλή είναι με το παιδάκι κλπ. Πετάει βέβαια στο άκυρο την jumboσακουλα αλλά δεν βαριέσαι Χριστούγεννα ειναι
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά η φετινή, τουλάχιστον αυτή που είδα εγώ στη TV, είναι ωραία!

 

Όντως καλή είναι με το παιδάκι κλπ. Πετάει βέβαια στο άκυρο την jumboσακουλα αλλά δεν βαριέσαι Χριστούγεννα ειναι

 

Χάλια είναι, αλλά μετά την αξεπέραστη του Πάσχα με τη Στανίση, όλες φαίνονται σαν έργο τέχνης.:lol::lol::lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Χάλια είναι, αλλά μετά την αξεπέραστη του Πάσχα με τη Στανίση, όλες φαίνονται σαν έργο τέχνης.:lol::lol::lol:

 

Καλά εκείνη είναι αξεπέραστη. Η φετινή Χριστουγεννιάτικη πάντως είναι άνω του μετρίου για μένα!

Link to comment
Share on other sites

Όντως καλή είναι με το παιδάκι κλπ. Πετάει βέβαια στο άκυρο την jumboσακουλα αλλά δεν βαριέσαι Χριστούγεννα ειναι

Είπαμε, η τζαμποσακούλα είναι υπεράνω όλων, φετίχ και κόλλημα. Δε γίνεται να γίνει διαφήμιση χωρίς τσαμποσακούλα. Είναι η ψυχή της επιχείρησης, πιο σημαντική και από τα ίδια τα προϊόντα. Τουλάχιστον ο ιδιοκτήτης της αλυσίδας αυτό έχει αποδείξει με τη χρόνια εμμονή του. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα το νέο βλαχοσκυλαδικοεντεχνολαικο του jumbo για τις χριστουγεννιατικες μπάλες στο ραδιόφωνο.... Δεν υπάρχει αυτό το έκτρωμα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το μοναδικό πράγμα που αξίζει σε ό,τι αφορά τα Jumbo είναι οι χριστουγεννιάτικες διαφημίσεις τους. Είναι άδικο να τις βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι με τις υπόλοιπες που δικαίως κράζουμε όλο το χρόνο. ;)

 

Οντως οι Χριστουγεννιατικες σε σχεση με ολες τις υπολοιπες των jumbo ειναι η μερα με την νυχτα.Βεβαια φετος αυτο ισχυει μονο για την τηλεοπτικη, αφου η ραδιοφωνικη ειναι τα ιδια χαλια με ολες τις υπολοιπες ραδιοφωνικες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είδα την διαφήμιση της Πειραιώς για την νέα της υπηρεσία. Οι άνθρωποι πήραν το logo των Red Hot chilli peppers, το έκαναν κίτρινο και το έβαλαν στην διαφήμιση...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Είδα την διαφήμιση της Πειραιώς για την νέα της υπηρεσία. Οι άνθρωποι πήραν το logo των Red Hot chilli peppers, το έκαναν κίτρινο και το έβαλαν στην διαφήμιση...

 

Για το yellow day λες, ε? Οντως αντιγραφη απο το κοκκινο "αστερι" των RHCP με διαφορα μονο στο χρωμα και στον αριθμο των ακμων(αντι για 8 που εχουν οι RHCP, το yellow day εχει 6)

Link to comment
Share on other sites

Για το yellow day λες, ε? Οντως αντιγραφη απο το κοκκινο "αστερι" των RHCP με διαφορα μονο στο χρωμα και στον αριθμο των ακμων(αντι για 8 που εχουν οι RHCP, το yellow day εχει 6)

Ακριβώς.

10 χαρακτήρες

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξανααρχισε να παιζει και η ηλιθια του molto με την λερναια υδρα και τον Ηρακλη.Επισεις χτες πετυχα και μια καινουρια σαχλαμαρα για κατι σνακς με γευση πιτσας οπου εμφανιζεται ο γελοιος Λευτερης Ελευθεριου σε ρολο μαφιοζου και λεει οτι και οσοι αρνηθηκαν να φανε τα συγκεκρειμενα σνακς τους τσιμεντωσαν τα ποδια, τους πεταξαν στην θαλλασα, τους πεταξαν απο την ταρατσα. Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Ξανααρχισε να παιζει και η ηλιθια του molto με την λερναια υδρα και τον Ηρακλη.Επισεις χτες πετυχα και μια καινουρια σαχλαμαρα για κατι σνακς με γευση πιτσας οπου εμφανιζεται ο γελοιος Λευτερης Ελευθεριου σε ρολο μαφιοζου και λεει οτι και οσοι αρνηθηκαν να φανε τα συγκεκρειμενα σνακς τους τσιμεντωσαν τα ποδια, τους πεταξαν στην θαλλασα, τους πεταξαν απο την ταρατσα.

 

εμένα μου αρεσει η διαφήμιση του pizzeti

Link to comment
Share on other sites

Ξανααρχισε να παιζει και η ηλιθια του molto με την λερναια υδρα και τον Ηρακλη.Επισεις χτες πετυχα και μια καινουρια σαχλαμαρα για κατι σνακς με γευση πιτσας οπου εμφανιζεται ο γελοιος Λευτερης Ελευθεριου σε ρολο μαφιοζου και λεει οτι και οσοι αρνηθηκαν να φανε τα συγκεκρειμενα σνακς τους τσιμεντωσαν τα ποδια, τους πεταξαν στην θαλλασα, τους πεταξαν απο την ταρατσα.

 

Όντως, σκέτη αηδία και οι δύο διαφημίσεις.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Jumbo κανε μια βλακεια , ποσο πιο γελοια πια .. :down:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι χαλια τοσο η του Jambo οσο και του Eλευθεριου.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Ο ταξιτζής στου τζάμπο είναι ο ίδιος που παίζει και στην τελευταία του Γερμανού;

 

που είναι σε meeting και ρωτάει τον διπλανό του τον παππούλη; ναι αυτός είναι

Link to comment
Share on other sites

που είναι σε meeting και ρωτάει τον διπλανό του τον παππούλη; ναι αυτός είναι

 

Ναι ο τύπος που ρωτάει για το tablet :p Καλή διαφήμιση btw.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι offtipic αλλά ψάχνω μια διαφήμιση του Βουτσά που διαφημίζει ένα σιρόπι που λέει ότι αισθάνεσαι καλύτερα, φεύγει το στρες κλπ, αν την βρει κάποιος στο Youtube ας την ανεβάσει :)

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει ξαναπαίξει αλλά τέτοιο πράγμα δεν έχω ματαξαναδεί....Έπος!!!

http://youtu.be/jjD2oQpcd0s

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι offtipic αλλά ψάχνω μια διαφήμιση του Βουτσά που διαφημίζει ένα σιρόπι που λέει ότι αισθάνεσαι καλύτερα, φεύγει το στρες κλπ, αν την βρει κάποιος στο Youtube ας την ανεβάσει :)

 

To σιροπι το λενε clamin ή καπως ετσι.Την διαφημιση την πετυχαινω συνηθως στο Ε τις απογευματινες ωρες.Στο youtube δεν την εχω βρει

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει ξαναπαίξει αλλά τέτοιο πράγμα δεν έχω ματαξαναδεί....Έπος!!!

http://youtu.be/jjD2oQpcd0s

 

Τρολιά, έτσι; Πες μου ότι είναι τρολιά! :shock:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...