Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, δοκίμασα να κάνω το καινούριο OTA update (20150411) αλλα μου βγαζει μηνυμα "Your system is damaged. Automatic updates have been disabled". Το περιέργο είναι ότι όταν είχα πρωτοπάρει το κινητό είχα κάνει OTA update και ειχε αναβαθμιστεί στην S3S 20150324. Εχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχθες παρελαβα το jiayu s3 advanced με θηκη σιλικονης και ζελατινα απο spemall 236 δολλαρια με τα μεταφορικα μεσα το ειχα παραγγειλει 20 μαρτιου η φθηνοτερη τιμη τοτε απο ολα τα σαιτ που κοιταξα,, του εβαλα google play και custom recovery και ειναι λειτουργικοτατο....αλλα λεω να το πουλησω οποιος ενδιαφερεται ας στειλει πμ και αν ειναι καποιος απο ηρακλειο κρητης μπορει να το δει απο κοντα στελνω και με κουριερ...το δινω επειδη σκεφτομαι την αγορα του elephone p7000. Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

asterisd κοιταξε να δεις λες να μην ηθελα να το παρω τοτε πιο φθηνα??απλα τοτε που το παραγγειλα κοιταξα τιμες και αλλου το εβλεπα ιδια τιμη χωρις μεταφορικα και αλλου δεν το ειχαν ακομα να το στειλουν...και μην ξεχνας και την ισοτιμια δολλαριου ευρω τοτε ηταν χειροτερη απο οτι σημερα.απο την μερα που το παραγγειλα εγω ναι δεν αντιλεγω οτι μεσα σε μια βδομαδα επεσε πιο κατω η τιμη του.αλλα δεν μπορω να μυρισω τα νυχια μου οπως και ολος ο κοσμος οτι θα πεσει η τιμη του αργα η γρηγορα,,,οπως βλεπεις οι κινεζοι κανουν οτι θελουν με τις τιμες...εξαλου εγω εγραψα την τιμη 236 δολλαρια δεν εννοω ομως οτι θα το δωσω τοσο αλλα και ουτε οτι θα το σκοτωσω μια μερας τηλεφωνο..... Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορείτε να με πείτε γιατί δεν μπορώ να περάσω αρχεία από τον υπολογιστή στο κινητό ?? Ενώ το αναγνωρίζει μου βγάζει κάτι επιλογές και όταν επιλέγω μου δείχνει ένα αφερουμενο δίσκο f
Link to comment
Share on other sites

Από τις αρχές Μαρτίου 219$ το είχανε στο Vickmall και μάλιστα με δώρο δεύτερη μπαταρία και εξωτερικό φορτιστή. Τότε το πήρα εγώ...
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ να προχωρήσω στην αγορά του S3. είχα αποφασίσει να το πάρω από το Vickmall, σήμερα είδα οτι το To2c το έχει και σε άσπρο χρώμα. Ποιο απο τα δύο καταστήματα θεωρείτε πιο αξιόπιστο απο την εμπειρία σας;
Link to comment
Share on other sites

Αν παραγγείλω τη συσκευή από εδώ: http://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-jiayu-s3-3gb-ram-mtk6752-64-bit-octa-core-55-zoll-ips-fhd-bildschirm-andro-g-301058 λογικά θα έρθει πολύ πιο γρήγορα και χωρίς τελωνείο έτσι? Είναι αξιόπιστο αυτό το σαιτ?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να με βοηθησει καποιος στο τι πρεπει να κανω για να περασω τις εφαρμογες στην sd?Υπαρχει περιπτωση να γινετε αυτο λογο της ρομ?Υπενθυμιζω οτι το κινητο ειναι root.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by tsipis1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή γέμισες 13GB της εσωτερικής με εφαρμογές και τώρα πας και για την SD?

 

Αν δεν μπορεις να δωσεις λυση σε αυτο που ρωταω καλυτερα μην μπαινεις στον κοπο να απαντησεις γιατι γεμιζεις το θεμα με ανουσιες ερωτησεις

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ να προχωρήσω στην αγορά του S3. είχα αποφασίσει να το πάρω από το Vickmall, σήμερα είδα οτι το To2c το έχει και σε άσπρο χρώμα. Ποιο απο τα δύο καταστήματα θεωρείτε πιο αξιόπιστο απο την εμπειρία σας;

 

Το vickmall.com εγώ το πήρα σε

12 μέρες το είχα στα χέρια μου με δώρο μπαταρία φορτιστη μπαταρίας σιλικόνη ζελατινα πολύ προσεγμένα όλα μια χαρά.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα

επειδη θεελω να το παραγγειλω απο ΚΙΝΑ

και είναι η πρωτη μου φορα που παραγγελνω απο εξω

μπορειτε να μου πειτε τι να τους πω να εγκαταστησουν και τι να αφαιρεσουν?

επειδη ειμαι ασχετος και δεν ξερω να ρουταρω κτλ.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα

επειδη θεελω να το παραγγειλω απο ΚΙΝΑ

και είναι η πρωτη μου φορα που παραγγελνω απο εξω

μπορειτε να μου πειτε τι να τους πω να εγκαταστησουν και τι να αφαιρεσουν?

επειδη ειμαι ασχετος και δεν ξερω να ρουταρω κτλ.

ευχαριστω

Να σου βαλουν playstore..τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω για μια περιληπτική αίσθηση.

Από specs το κινητό είναι καλό και εξαιρετικό για τα λεφτά του ~165.

 

Υπάρχει μια αίσθηση ότι υπάρχουν διάφορα προβλήματα με αυτο το κινητό και αυτό έχει δημιουργήσει μια έλλειψη σιγουριάς.

Δεν διάβασα όλες τις σελίδες αλλά ένα μεγάλο μέρος διαβάζω για rom flashing (ok), έλλειψη gs (κακό) και μετά από το πέρασμα αυτών αδυναμία συγχρονισμού (πολύ κακό).

 

Η γενική μου απορεία είναι αν είστε ευχαριστημένοι; Όχι από το hardware αλλά το software και τα διαφαινόμενα προβλήματα που διαβάζω.

Αξίζει;

 

Γενικά δεν είμαι πολύ του rom flashing ούτε πολύ μου αρέσει το βίντεο του fastcardtech. Όμως αν χρειαστεί μπορώ να το κάνω με μια βοήθεια να καταλάβω τι γίνεται....

 

Η μόνη σοβαρή εναλλακτική μου είναι το Umi Hammer και απλά έχει κολήσει το μυαλό μου στις 5.5 ίντσες. Δεν με ενδιαφέρουν επιδόσεις πάνω από το 6732 αλλά ήθελα 5.5 ίντσες και θέλω εννιαίο storage. Άλλες εναλλακτικές που έχω υπόψη είναι το P6000 αλλά είμαι λίγο ατσόύμπαλος και προτιμώ γορίλα και για αυτό σκέφτομαι και το S3.

 

Τι συμβουλεύετε; Αξίζει; Έχει πολύ τράβηγμα;

 

Φίλος μου που το έχει, αυτό με τα 2 GB δεν έχει κανένα πρόβλημα και το πήρε από Pandawill (του ήρθε σε 18 μέρες)

Εγώ φοβήθηκα με τα πολλά προβλήματα που διαβάζω εδώ (και παρόλο που ο φίλος δεν συνάντησε τίποτα ως τώρα με την μαμά ROM) και πήρα για την γυναίκα μου το Lenovo K3 NOTE ...μαζί με Tempered Glass αντί του Γορίλα

Edited by PopCorn1
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να με βοηθησει καποιος στο τι πρεπει να κανω για να περασω τις εφαρμογες στην sd?Υπαρχει περιπτωση να γινετε αυτο λογο της ρομ?Υπενθυμιζω οτι το κινητο ειναι root.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Εχω δοκιμασει κι εγω διαφορους τροπους να τις μεταφερω αλλα δεν γινεται,εχω root, αλλαξα 5-6 rom αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορεις να δωσεις λυση σε αυτο που ρωταω καλυτερα μην μπαινεις στον κοπο να απαντησεις γιατι γεμιζεις το θεμα με ανουσιες ερωτησεις

 

Ξέρεις πόσοι εδώ μέσα, θέλουν απλά να βάζουν εφαρμογές στην SD, έχοντας άδεια την εσωτερική και δουλεύουν στο 1/5 της ταχύτητας χωρίς λόγο?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να με βοηθησει καποιος στο τι πρεπει να κανω για να περασω τις εφαρμογες στην sd?Υπαρχει περιπτωση να γινετε αυτο λογο της ρομ?Υπενθυμιζω οτι το κινητο ειναι root.

Αυτό είναι γενικότερο θέμα της kitkat όπου σε πολλές περιπτώσεις δεν υπάρχει η δυνατότητα μετακίνησης στην sd. Έχουν αναφερθεί τρόποι για να το κάνεις αυτό σε kitkat, ψάξε στο xda forum (δεν θυμαμαι κάποιο link να ποστάρω).

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να με βοηθησει καποιος στο τι πρεπει να κανω για να περασω τις εφαρμογες στην sd?Υπαρχει περιπτωση να γινετε αυτο λογο της ρομ?Υπενθυμιζω οτι το κινητο ειναι root.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Για να μπορεις στην Kit Kat να αποθηκευεις πραγματα στην sd βάζεις xposed framework και βάζεις το module KitKat SD Card Full Access δοκιμασμένο και μου έχει δουλέψει (οχι σε αυτη τη συσκευή αλλα σε 2-3 αλλες που το εχω δοκιμάσει). Μπορείς ακόμα και από την κάμερα αν σου έβγαζε σφαλμα πριν να τα αποθηκευει κατευθείαν στην καρτα.

Δευτερον η εφαρμογη που έχεις εσύ για να δουλέψει πρέπει να βάλεις την κάρτα στο pc με ενα card reader μετα με το minitool partition wizard ( http://download.cnet.com/MiniTool-Partition-Wizard-Free/3000-2094_4-10962200.html ) να κανεις partition την κάρτα σε 2 διαμερισματα. Το πρώτο να είναι FAT32 που θα ειναι το κυρίως διαμέρισμα και το δεύτερο να είναι ext4 κατα προτιμηση αλλιώς μετά δοκιμαζεις τα υπολοιπα ext3, ext2, fat32. Τα διαμερισματα πρέπει να είναι οπωσδηποτε primary. Για περισσοτερες λεπτομερειες google.

Link to comment
Share on other sites

ωραία λοιπόν, να συμπληρώσω πως και εγώ είχα πρόβλημα με την προηγούμενη μέθοδο και απλά ακολούθησα την νέα διαδικασία χωρίς να πειράξω κάτι. (Δηλαδή σα να λέμε τις πέρασα "από πάνω"). Επίσης φαντάζομαι πως το συγκεκριμένο πακέτο για τα GAPPS, θα λειτουργεί σε όλες τις εκδόσεις από Κίνα -που δεν τα περιέχουν-, χωρίς πρόβλημα, μια που όλες είναι 4.4.4. Απλά φαίνεται πως η μέθοδος "fastcardtech" διαδόθηκε "πρώτη".

 

Λοιπόν, εχθές έκανε ενημέρωση συστήματος, ξανά και από τότε δεν ξανά έβγαλε σφάλμα. Είμαι με την εργοστασιακή Ρομ από το to2c. Κάτι άλλο τώρα, ξέρει κανείς ποιες είναι οι ρυθμίσεις για τα δεδομένα της Q ; Γιατί αυτές που μου έστειλε η wind δεν παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εχθές έκανε ενημέρωση συστήματος, ξανά και από τότε δεν ξανά έβγαλε σφάλμα. Είμαι με την εργοστασιακή Ρομ από το to2c. Κάτι άλλο τώρα, ξέρει κανείς ποιες είναι οι ρυθμίσεις για τα δεδομένα της Q ; Γιατί αυτές που μου έστειλε η wind δεν παίζουν.

Στην q αν δεν το εχεις κανει ηδη πρεπει να ενεργοποιησεις απο τις ρυθμισεις την περιαγωγη δεδομενων...

Link to comment
Share on other sites

Στην q αν δεν το εχεις κανει ηδη πρεπει να ενεργοποιησεις απο τις ρυθμισεις την περιαγωγη δεδομενων...

Την έχω ενεργοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...