Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καταφερα να διορθωσω το 15% bug και το battery drops οπως ειχα γραψει 2 σελιδες πριν. ειχα δοκιμασει τα παντα αλλαξα πανω απο 5 ρομ εβαλα την ρομ απο jiayu.de οπου ελεγαν οτι ειχε διορθωθει αλλα παλι ειχα το προβλημα. τελικα κατεωασα αθτην την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Abhijay.batteryfixfree φορτισα το κινητι 100% και μετα εκανα ενα calibration και ενα fix battery drop χρεισημοποιησα το κινητο κανονικα και δεν ειδα κανενα battery drop οπως ειχα πχ 60 σε 40 και 15 σε 0 τωρα βρισκομαι στο 15% χωρισ να εχει φανει καποιο προβλημα. ελπιζω να εχει λυθει το θεμα μιας και ειμαι ακομα στην πρωτη φορτιση αν καποιοσ εχει το ιδιο προβλημα ελπιζω να τον βοηθησα
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να λύσει αυτό το πρόβλημα. Πριν λίγο ήμουν στο 18% και μέσα σε 5 λεπτά το πολύ πήγε στο 2%....

Το έβαλα για φόρτιση και μετά θα χρησιμοποιήσω αυτό το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Η beta 10 είναι εκπληκτική, τρομερή διαχείριση μπαταρίας σε σχέση με την beta 8, και πολύ πιο smooth. Εκεί που ίσα έβγαζα μια μέρα με την προηγούμενη και μιαμιση με την 4.4 τώρα πάω εύκολα 2 μέρες, όσο για το θέμα με το 15% στρώνει με το calibration μετά τη 2η φορτιση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα συμβατότητας της microSD, για να ακριβολογούμε... είναι εντελώς άτοπη η συγκεκριμένη τοποθέτηση και το αναφέρω για να μη μπερδεύουμε τον κόσμο.

 

Ίσως δεν εκφράσθηκα σωστά και έγινε παρερμηνεία σε αυτά που είπα . Εννοούσα ότι , όπως υπάρχει η δυνατότητα επέκτασης της RAM ( που θεωρούταν αδύνατο πριν απο μερικά χρόνια ) , έτσι θα υπάρχει στο μέλλον και η δυνατότητα επέκτασης της ROM

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ίσως δεν εκφράσθηκα σωστά και έγινε παρερμηνεία σε αυτά που είπα . Εννοούσα ότι , όπως υπάρχει η δυνατότητα επέκτασης της RAM ( που θεωρούταν αδύνατο πριν απο μερικά χρόνια ) , έτσι θα υπάρχει στο μέλλον και η δυνατότητα επέκτασης της ROM

Μα δεν υπάρχει καμία δυνατότητα επέκτασης της RAM! :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν εκφράσθηκα σωστά και έγινε παρερμηνεία σε αυτά που είπα . Εννοούσα ότι , όπως υπάρχει η δυνατότητα επέκτασης της RAM ( που θεωρούταν αδύνατο πριν απο μερικά χρόνια ) , έτσι θα υπάρχει στο μέλλον και η δυνατότητα επέκτασης της ROM

 

Παλικάρι δεν υπάρχει δυνατότητα επέκτασης της RAM στα κινητά. Πιστεύω να καταλαβαίνεις. Άνοιξε κανέναν οδηγός και διάβασε μερικά πράγματα γιαυτα εδώ και μετά θα λες κάτι που στέκι. Γιατί μπερδευουμε τους άλλους χρήστες. Η ραμ είναι ενσωματωμένο τσιπ στο κινητό και δεν αλλάζει. Δηλαδή αν πάρεις ένα κινητό τηλέφωνο 3gb RAM αυτό είναι τελείωσε δεν μπορείς να αλλάξεις το τσιπ και να βάλεις 4gb RAM

Τωρα πάμε στον αποθηκευτικό χώρο του κινητού. Εδώ έχουμε ένα αποθηκευτικό χώρο που είναι στο κινητο και ο κατασκευαστής αν θέλει βάζει και την επέκταση του αποθηκευτικου χώρο με Micro sd. Πρόσεχε ότι και οι δύο χώροι είναι ανεξάρτητη ο ένας με τον άλλον. Απλός υπάρχουν ROM που ενοποιουν και τους δύο χώρους μαζί. Και άλλες ρομ σε αφήνουν να μετακινεις τις εφαρμογές στην καρτα Micro sd. Αν και υπάρχουν τρόποι που και να μην σε αφήνει να βάλεις τις εφαρμογές στην Micro SD . να το αναγκασεις να το κάνει.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

ισως θελει να πει για το swap το οποιο με καταλληλο kernel σε αφηνει να μεγαλωσεις την ram χρησιμοποιωντας ενα κομματι της sdcard παρολα αυτα δεν ειναι γρηγορο σαν την ram ουσιαστικα δηλαδη δεν δουλευει σαν ram αλλα σε κινητα με πολυ μικρη ραμ βοηθαει λιγο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τί είναι αυτό το εικονίδιο στην κάμερα;

Και αν υπάρχει καποιο site που να εξηγεί τί είναι όλα τα εικονίδια της κάμερας, ακόμα καλύτερα.

 

Ευχαριστώ,

Τόλης

Δεν ξέρει κανένας τίποτα;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει κανένας τίποτα;

 

Δυστυχως φιλε, δεν εχω προσωπικα απαντηση να σου δωσω. Θα το ψαξω και αν βρω τιποτα θα σε πω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει κανένας τίποτα;

 

εχει να κανει με το βιντεο που τραβάς ...δες το στην πράξη.

Edited by tsiaras
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάποια στιγμή , οι κατασκευαστές του τηλεφώνου να βγάλουν στήν αγορά μια micro sd που θα επεκτείνει και θα είναι πλήρως συμβατή με την μνήμη του τηλεφώνου. Ως τότε θα περιμένουμε ....

 

Εγκαθιστώντας μία διανομή Linux ορίζουμε εμείς και όπως θέλουμε το μέγεθος και τον αριθμό των κατατμήσεων .

Πιστεύω ότι δεν θα αργήσει εκείνη η μέρα που θα βάζουμε στό κινητό μας μία κάρτα ( ή ότι ανάλογο ) 1 tera ή και περισσότερο, και θα ορίζουμε τούς χώρους αποθήκευσης σε ότι μέγεθος μας βολεύει. Έτσι δεν θα υπάρχει λόγος μεταφοράς των εφαρμογών σε άλλο χώρο , επειδή εκεί που θα τις έχουμε εγκαταστήσει θα είναι εκ των προτέρων υπέρ αρκετός . Βλέποντας λοιπόν το μέλλον και την τεχνολογία που αναπτύσεται με ασύλληπτη ταχύτητα , έκανα το παραπάνω σχόλιο . :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω από Δευτέρα και θα σου πω αν πέτυχε..

 

Δοκιμασα σημερα αυτο που μου ειπες με pdadrivers και δεν εγινε τιποτα. Τζιφος. Ακομα κολλαει στο Download Flash 0% και δεν μπορω να αλλαξω ρομ με τιποτα. Καποια βοηθεια κανενας?

 

Αν βοηθαει αυτο: Κατω δεξια παρατηρω πως ξεκιναει να φορτωνει με το Preloader USB VCOM Port Download DA και Download Boot Loader στο 100% αλλα οταν φτανει στο Download Flash το αλλαζει σε Mediatek DA USB VCOM (Android) και κολλαει στο 0%

Καμια ιδεα?

Edited by Gamion
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σημερα αυτο που μου ειπες με pdadrivers και δεν εγινε τιποτα. Τζιφος. Ακομα κολλαει στο Download Flash 0% και δεν μπορω να αλλαξω ρομ με τιποτα. Καποια βοηθεια κανενας?

Windows 8 έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σημερα αυτο που μου ειπες με pdadrivers και δεν εγινε τιποτα. Τζιφος. Ακομα κολλαει στο Download Flash 0% και δεν μπορω να αλλαξω ρομ με τιποτα. Καποια βοηθεια κανενας?

 

Αν βοηθαει αυτο: Κατω δεξια παρατηρω πως ξεκιναει να φορτωνει με το Preloader USB VCOM Port Download DA και Download Boot Loader στο 100% αλλα οταν φτανει στο Download Flash το αλλαζει σε Mediatek DA USB VCOM (Android) και κολλαει στο 0%

Καμια ιδεα?

 

...κι εγω με τους οδηγούς παιδεύτηκα πολυ.Στην τυχη τους πέρασα μετα απο πολλες προσπάθειες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...κι εγω με τους οδηγούς παιδεύτηκα πολυ.Στην τυχη τους πέρασα μετα απο πολλες προσπάθειες

 

Σου εκανε το ιδιο κ εσενα?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Στην γερμανικη beta 10 οσοι την βαλατε έχετε κάποιο προβλημα?

 

Όλα καλά κανένα πρόβλημα και από εμένα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σήμερα την beta 10...44354 στο antutu και απόκριση 3 φορές πιο αργή σε σχέση με την xtreme 1.2

sthn extreme έβγαζα 46700 για πλάκα και απόκριση σφαίρα...

πίσω στην xtreme...

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σήμερα την beta 10...44354 στο antutu και απόκριση 3 φορές πιο αργή σε σχέση με την xtreme 1.2

sthn extreme έβγαζα 46700 για πλάκα και απόκριση σφαίρα...

πίσω στην xtreme...

Σταθερή είναι η Xtreme? έχω την βετα 5 και το ΣΚ λέω να πάω στην 10 με dirty Flash. Ο ήχος και η φωτογραφική είναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα! Ειχα διαβασει πιο παλια καπου οτι εαν απενεργοποιησεις την συσκευη (με android) δεν δουλευει το ξυπνητήρι.

Εχθες το απενεργοποιησα και σημερα το πρωι χτύπησε κανονικα και η συσκευη έμεινε ανοιχτή .Ηξερα οτι γίνετε μονο οσα εχουν (java).

Αν θυμάμαι καλα στην kitkat δεν χτύπαγε κλειστό.Μηπως εχει να κανει με την lolipop που πέρασα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σταθερή είναι η Xtreme? έχω την βετα 5 και το ΣΚ λέω να πάω στην 10 με dirty Flash. Ο ήχος και η φωτογραφική είναι οκ?

 

η φωτογραφική λέει 9.5 mp και η πίσω 4...διαφορά δε μπορώ να παρατηρήσω βέβαια.

ο ήχος η αλήθεια είναι ότι ακούγετε καλύτερος από την xtreme...

αλλά κολλάω γιατί η xtreme είναι μέρα με τη νύχτα στη σταθερότητα...οι ισπανοί έχουν κάνει τρομερή δουλειά εκεί

αλλά οι γερμανοί έχουν στα μενού έξτρα ρυθμίσεις πολλές αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι χρήσιμες στους περισσότερους.

Link to comment
Share on other sites

Σταθερή είναι η Xtreme? έχω την βετα 5 και το ΣΚ λέω να πάω στην 10 με dirty Flash. Ο ήχος και η φωτογραφική είναι οκ?

 

H b5 ηταν χαλια, απο την 8 ειναι καλη, 9 ασφαλεστερη, και 10 ελυσαν το θεμα με την καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...