Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ ήδη σκέφτομαι να πάρω κατά τα Χριστούγεννα καινούριο τηλέφωνο γιατί φοβάμαι ότι θα μας αφήσει κάποια στιγμή το S3

το θέμα είναι τι να πάρουμε τώρα :worry:

 

το θέμα δεν είναι αν θα μας αφήσει το S3, αλλά το πώς το αντιλαμβάνεται ο καθένας από εμάς....Πχ θα μας αφήσει γιατί δε βρίσκουμε άλλη μπαταρία ή πλακέτα για USB? το αν θα πάρει android 8,9,10 κλπ δε σημαίνει ότι θα μας αφήσει αν και σίγουρα μας αρέσουν οι νέες καινοτομίες, που εμφανίζονται πάντα μέσα από εφαρμογές ή μέσα από το Xposed και μετά τα ενσωματώνει και η μαμά Google !!!

παρεμπιπτόντως νομίζω διάβασα στο XDA, ότι το Xposed για 7 είναι έτοιμο και γίνεται κανονικά η εγκατάσταση.

Προσωπικά περνάω τον εαυτό μου από "έλεγχο" υπερκατανάλωσης για την αγορά νέου κινητού, ουσιαστικά δε βλέπω να μου λείπει κάτι εκτός από το μπροστινό φλας.

Link to comment
Share on other sites

εννοώ αν μας αφήσει γιατί μπορεί μετά από 3 χρόνια να τα παίξει

γιατί αλλιώς βλέπω ήδη η 8 είναι στα σκαριά

ή ακόμα κι αν έχουμε ατύχημα και σπάσει

 

προς το παρών πάντως ακόμα και 3 χρόνια μετά, δεν έχει βγει κάτι που να έχει κάτι πολύ σπουδαίο

άντε αυτό με το μπροστινό φλας, με το fingerprint και με λίγο μεγαλύτερη RAM (κλάιν), και με τα bezel-less

 

εγώ εκεί σκέφτομαι να πάω...σε κάποιο χωρίς bezel ίσως...που θα είναι 6ίντσο και θα έχει τις διαστάσεις του δικού μας

Link to comment
Share on other sites

Στο ιδιο μηκος κυματως κυμαινομαι και εγω..

Βρηκα ενα αλλο Jiayu το οποιο ενα κακομαθενο του εβγαλε τα ματια. Αγορασα οθονες, πλακετες, και ολα τα σχετικα και τωρα ειναι σαν δευτερο καινουργιο. Οποτε θα ειναι δυσκολο να το αλλαξω. Δεν με εχει καλυψει κανενα ως τωρα.

Οπως ειπαν και οι παραπαννω Bezel less μου αφηνουν αδιαφορο

Link to comment
Share on other sites

Για τα oukitel τι γνώμη έχετε; πάντα για αντικατάσταση του s3 μας μιλάω.

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τα oukitel τι γνώμη έχετε; πάντα για αντικατάσταση του s3 μας μιλάω.

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο τους πρωτους υποψηφιους

Link to comment
Share on other sites

Απο τους πρωτους υποψηφιους

Συμφωνώ και επαυξάνω.

Θεωρώ μόνο ότι η Oukitel δεν έχει βγάλει (ακόμα) τον άξιο 'αντικαταστάτη' του S3.

Αν βγάλει κάτι σαν το K3 ή το K6000 Plus, αλλά με ένα λίγο πιο... σοβαρό επεξεργαστή, έστω έναν P25, παίρνει την ψήφο μου!

 

Το επερχόμενο Mix 2 (της Oukitel πάντα) φαινεται σοβαρή περίπτωση (στα χαρτιά τουλάχιστον) - αν σας αρέσουν αυτές οι καινούριες οθόνες με αναλογίες... λουκάνικου (βλ. 18:9)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Ψάχνω να αγοράσω καινούργια μπαταρία για το τρίχρονο s3 μου, αλλά στο aliexpress δεν έχει πλέον την konpson αλλά μια losoncoer που της μοιάζει πολύ και πολλές άλλες ιμιτασιόν της μαμά μπαταρίας. Υπάρχει και η εναλλακτική του ''επίσημου'' site της jiaju στη Γερμανία όπου διαμένω, όπου βέβαια μιλάμε για τιμές Ευρώπης και όπου υπάρχει ακόμα η konpson:

http://jiayu.de/jiayu-zubehor/jiayu-zubehoer/s-serie/s3/akkus-ladegerate.html.

Από πού μου προτείνετε τελικώς να αγοράσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Ψάχνω να αγοράσω καινούργια μπαταρία για το τρίχρονο s3 μου, αλλά στο aliexpress δεν έχει πλέον την konpson αλλά μια losoncoer που της μοιάζει πολύ και πολλές άλλες ιμιτασιόν της μαμά μπαταρίας. Υπάρχει και η εναλλακτική του ''επίσημου'' site της jiaju στη Γερμανία όπου διαμένω, όπου βέβαια μιλάμε για τιμές Ευρώπης και όπου υπάρχει ακόμα η konpson:

http://jiayu.de/jiayu-zubehor/jiayu-zubehoer/s-serie/s3/akkus-ladegerate.html.

Από πού μου προτείνετε τελικώς να αγοράσω;

 

Η Λοσονκερ η οπως αλλιως την λενε ειναι μια χαρα. Αγορασα και μου ηρθε, και μεχρι στιγμης κανενα προβλημα. Μια αλλη η da da ling ειναι για κλωτσιες. Δεν χωρουσε στο κινητο, και οι ακροδεκτες ηταν μικροι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Ψάχνω να αγοράσω καινούργια μπαταρία για το τρίχρονο s3 μου, αλλά στο aliexpress δεν έχει πλέον την konpson αλλά μια losoncoer που της μοιάζει πολύ και πολλές άλλες ιμιτασιόν της μαμά μπαταρίας. Υπάρχει και η εναλλακτική του ''επίσημου'' site της jiaju στη Γερμανία όπου διαμένω, όπου βέβαια μιλάμε για τιμές Ευρώπης και όπου υπάρχει ακόμα η konpson:

http://jiayu.de/jiayu-zubehor/jiayu-zubehoer/s-serie/s3/akkus-ladegerate.html.

Από πού μου προτείνετε τελικώς να αγοράσω;

 

Μια γρήγορη λύση είναι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να δυσφημισω το συγκεκριμένο κατάστημα, θεωρώ πως απο τις εικόνες που συνοδεύουν το συγκεκριμένο προϊόν, δε μου δίνεται η αίσθηση σιγουριάς ότι πρόκειται για την αυθεντική μπαταρία της jiayu, καθως στο aliexpress υπαρχουν πολλες παρομοιες no name μπαταριες με τις ίδιες φωτογραφίες. Η αγορά μέσω της jiayu.de μου φαινεται προσωπικά ως η πιο αξιόπιστη λύση κι ας είναι λίγο πιο ακριβή. Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις προτάσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Παρήγγειλα ένα τηλέφωνο από το http://www.efox-shop.com.

Η αποστολή θα γινόταν από Γερμανία(no taxes). Στην αρχή μου στείλαν τον αριθμό αποστολής ο οποίος δεν εμφάνιζε αρχικά κάτι.

Οι ημέρες περνούσαν και άρχισα να ανησυχώ.

Μετά από 6 - 7 email και 15 μέρες κι ενώ γράφουν ότι θα γινόταν η αποστολή με DHL σε 3 24ωρα μου στέλνουν αυτό

https://gls-group.eu/ES/en/parcel-tracking?match=

tracking number: 47150065016681

Τι σημαίνει "the parcel was handed over to the consignee"?

H πληρωμή έγινε με paypal.

Nα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω?

Στο efox ή από paypal?

Παίδες HELP.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να δυσφημισω το συγκεκριμένο κατάστημα, θεωρώ πως απο τις εικόνες που συνοδεύουν το συγκεκριμένο προϊόν, δε μου δίνεται η αίσθηση σιγουριάς ότι πρόκειται για την αυθεντική μπαταρία της jiayu, καθως στο aliexpress υπαρχουν πολλες παρομοιες no name μπαταριες με τις ίδιες φωτογραφίες. Η αγορά μέσω της jiayu.de μου φαινεται προσωπικά ως η πιο αξιόπιστη λύση κι ας είναι λίγο πιο ακριβή. Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις προτάσεις σας.

 

Εχοντας μια ΚΟΜΣΟΝ και μια ΛΟΚΟΣΕΡ μπορω να πω, μακραν καλυτερες απο την αυθεντικη μπαταρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλημέρα. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Παρήγγειλα ένα τηλέφωνο από το http://www.efox-shop.com.

Η αποστολή θα γινόταν από Γερμανία(no taxes). Στην αρχή μου στείλαν τον αριθμό αποστολής ο οποίος δεν εμφάνιζε αρχικά κάτι.

Οι ημέρες περνούσαν και άρχισα να ανησυχώ.

Μετά από 6 - 7 email και 15 μέρες κι ενώ γράφουν ότι θα γινόταν η αποστολή με DHL σε 3 24ωρα μου στέλνουν αυτό

https://gls-group.eu/ES/en/parcel-tracking?match=

tracking number: 47150065016681

Τι σημαίνει "the parcel was handed over to the consignee"?

H πληρωμή έγινε με paypal.

Nα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω?

Στο efox ή από paypal?

Παίδες HELP.

καταρχην εισαι στο λαθος νημα

απο οτι φαινετε γυρισε πισω, αν διαβασεις την ολη του πορεια

εφυγε απο την ολλανδια στις 4/10 εφτασε γερμανια, και μετα ξαναγυρισε παλι πισω

ενοχλησε το καταστημα μια φορα, μετα μιλα με το paypal

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να δυσφημισω το συγκεκριμένο κατάστημα, θεωρώ πως απο τις εικόνες που συνοδεύουν το συγκεκριμένο προϊόν, δε μου δίνεται η αίσθηση σιγουριάς ότι πρόκειται για την αυθεντική μπαταρία της jiayu, καθως στο aliexpress υπαρχουν πολλες παρομοιες no name μπαταριες με τις ίδιες φωτογραφίες. Η αγορά μέσω της jiayu.de μου φαινεται προσωπικά ως η πιο αξιόπιστη λύση κι ας είναι λίγο πιο ακριβή. Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις προτάσεις σας.

 

Για να μην παρεξηγηθώ, πριν από 3 -4 μήνες πρόσφερε συμφορουμίτης την μπαταρία που αγόρασε, όπως είπε, από αυτό τα κατάστημα και, μετά από συνεννόηση, μου την παρέδωσε.

Η μπαταρία είναι ίδια με αυτή που είχε το κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτήν εδώ τη λέτε;

CUUSEY JY-S3 Phone Battery For Jiayu S3 3000mAh~3100mAh High Capacity Polymer Batteries JYS3

Την έχει στο alliexpress 4,37€

Την έχει παραγγείλει κανείς;

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την παρήγγειλα πάντως και ο Θεός βοηθός!!

Edited by timkos40
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω.

Θεωρώ μόνο ότι η Oukitel δεν έχει βγάλει (ακόμα) τον άξιο 'αντικαταστάτη' του S3.

Αν βγάλει κάτι σαν το K3 ή το K6000 Plus, αλλά με ένα λίγο πιο... σοβαρό επεξεργαστή, έστω έναν P25, παίρνει την ψήφο μου!

 

Το επερχόμενο Mix 2 (της Oukitel πάντα) φαινεται σοβαρή περίπτωση (στα χαρτιά τουλάχιστον) - αν σας αρέσουν αυτές οι καινούριες οθόνες με αναλογίες... λουκάνικου (βλ. 18:9)

 

Σημερα στο φορουμ ειδα αυτο το τηλ και μου αρεσε πολυ.Μπορει να ειναι αραγε ενας απο τους αντικαταστατες τους s3 μας τι λετε?

https://www.tomtop.com/p-pz0130bl-eu-1.html?aid=C4104

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθή τα Vernee, δε λέω (αν και για κάποιο λόγο, δε μου έχουν... γεμίσει το μάτι και πολύ), αλλά MT6750...;

3 χρόνια και 2 γενιές Mediatek επεξεργαστών και ο "παππούς" MT6752 που έχουμε έχει τον MT6750 για... πρωινό, όχι μόνο σε benchtests, αλλά -όπως διαβάζω- και στην πράξη, σε παιχνίδια κλπ.

 

Αν θες να κοιτάξεις κατά Vernee μεριά, σοβαρός υποψήφιος... διάδοχος του S3 θα μπορούσε να είναι το Mars Pro.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, γιατί όλο και περισσότερο μου αρέσει το UmiDigi S2 Pro ?

 

http://umidigi.com/page-umidigi_s2_overview.html

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-umidigi-s2-pro

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, γιατί όλο και περισσότερο μου αρέσει το UmiDigi S2 Pro ?

 

http://umidigi.com/page-umidigi_s2_overview.html

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-umidigi-s2-pro

 

Απο Jiayu Σε UMI; με το αμαρτωλο παρελθον;

Προσωπικα θα κοιτουσα Ουκιτελ , Elephone S8,Mars Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εδώ και (αρκετό) καιρο, εχει χαλαρώσει η εισοδος usb φορτισης στο κινητό. Θα μπορούσε κάποιος φίλος να μου υποδείξει κάποια σχετικά "ασφαλή" επιλογή από alliexpress προκειμένου να την αγορασω ως ανταλλακτικό? Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

όταν το είχα πάθει εγώ ζήτησα από το Vickmall από το οποίο είχα αγοράσει το κινητό και μου στείλανε

κ εγώ από εκεί το αγόρασα....αν δεν δω φως από αλλού, θα το δοκιμάσω, πάνε και 3 χρόνια...ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Πριν απο 3 εβδομάδες μου έπεσε το κινητό και το τζάμι μαζι με το tempered glass έγιναν κυριολεκτικά θρύψαλα!!!! δεν έμεινε τπτ!! η οθονη απο μεσα έδειχνε κανονικα αλλα η αφή δεν λειτουργούσε!!! ήθελα να ρωτήσω γτ η οθονη κοστίζει τόσο ακριβά??? 70 ευρώ?? Τελικά πήρα άσπρη την οποια βρήκα μαζι με πλαίσιο και πίσω καπακι στα 50 ευρώ.

 

Το θέμα μου είναι όμως άλλο. τόσο καιρο που έχω το κινητό κλειστο και χωρίς μπαταρία θα χάσω τα δεδομενα??

μήπως πάθει κατι το λειτουργικό???

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Πριν απο 3 εβδομάδες μου έπεσε το κινητό και το τζάμι μαζι με το tempered glass έγιναν κυριολεκτικά θρύψαλα!!!! δεν έμεινε τπτ!! η οθονη απο μεσα έδειχνε κανονικα αλλα η αφή δεν λειτουργούσε!!! ήθελα να ρωτήσω γτ η οθονη κοστίζει τόσο ακριβά??? 70 ευρώ?? Τελικά πήρα άσπρη την οποια βρήκα μαζι με πλαίσιο και πίσω καπακι στα 50 ευρώ.

 

Το θέμα μου είναι όμως άλλο. τόσο καιρο που έχω το κινητό κλειστο και χωρίς μπαταρία θα χάσω τα δεδομενα??

μήπως πάθει κατι το λειτουργικό???

 

Παθων σαν και σενα. Το κινητο το ειχα κλειστο για δυο μηνες, τα δεδομενα αθικτα. Οποτε μην φοβασαι. Οντως προτου καιρο εκανε γυρο στο 50αρικο μαζι με το καπακι, μου ηρθε ετοιμο κολημενο. Τωρα βλεπω οτι τις ανεβασαν τις τιμες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω σπάσει το τζάμι της οθόνης και το touch δε λειτουργεί καθόλου. Μόλις έχω παραλάβει καινούργιο τζάμι με όλα τα σύνεργα (κόλλα, εργαλεία κτλ) από Aliexpress.

 

Θέλω να είμαι σίγουρος όμως πριν να κάνω την αντικατάσταση. Μήπως το έχει ξανακάνει κανείς; Υπάρχει κανένας καλός οδηγός βήμα-βήμα για αποφυγή λάθους; Γενικά έχω ακούσει ότι είναι δύσκολο γι' αυτό και το φοβάμαι. :wacko:

 

Ευχαριστώ! :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλος. Δεν είναι τραγικά τα πράγματα να αλλάξεις την οθόνη. Υπάρχει ένα βίντεο στο YouTube που λύνει το κινητό. Δες το και όταν είναι να βγάλεις την οθόνη ζέστανε την με το πιστολάκι να μαλακώσει η κόλλα και μετά βγαλτην.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...